Nejlepší odšťavňovače 2024 – recenze, test, srovnání

V dnešní době moderního zdravého stravování jsou součástí našeho jídelníčku i zdravé výživové nápoje. Pro přípravu těchto nápojů a 100% šťáv bez přidaného cukru a umělých barviv se určitě sejde i dobrý odšťavňovač. Jak si však pořídit ten správný odšťavňovač a na co se při výběru zaměřit? Tyto spotřebiče se mohou značně lišit nejen designem, ale i parametry. Na co si třeba dát pozor při nákupu dobrého odšťavňovače a které parametry je dobré zvážit vám shrneme v pár větách.

Odšťavňovač

Nejprve vám nabízíme do pozornosti pár vynikajících modelů odšťavňovačů. Sesbírali jsme různé testy, hodnocení, porovnání a recenze odšťavňovačů a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.

Nejlepší odstředivé odšťavňovače

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MES25C0   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Concept LO7027   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sage BJE 410   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor SJE 741SS   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Gorenje JC900   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Nejlepší šnekové odšťavňovače

Názov Hodnotenie Detail
Hurom H 200   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
G21 Gracioso   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Brawo Life B-365   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sencor SSJ 4042RD   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Concept LO7065   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Odšťavňovače – recenze

Příprava čerstvé dávky štávy nikdy nebyla jednodušší. Pomocí správně zvoleného odšťavňovače si můžete dopřát vitamínovou bombu každý den. Přečtěte si naše recenze a vyberte si ten nejvhodnější model do vaší kuchyně.

Jak vybrat odšťavňovač

Milovníci ovocných šťáv určitě ve své domácnosti ocení kvalitní odšťavňovač. Jak si najít ten správný odšťavňovač pro váš životní styl a kuchyni? Prozradíme vám parametry, na které se při výběru zaměřit, i to, jaké typy odšťavňovačů na trhu najdete. Zajímat byste se totiž měli nejen o výkon a spotřebu odšťavňovače, ale io náročnost čištění či jeho váhu.

Výkon, spotřeba a výtěžnost

Tyto tři parametry spolu úzce souvisí. V případě, že plánujete používat odšťavňovač často, zajímejte se o výtěžnost spotřebiče, tedy o množství šťávy, které získáte z ovoce. Mačkání by se vám mohlo při levnějších modelech prodražit, jelikož rozdíl vytěžené šťávy může být v desítkách ml.

Odšťavňovač ovoce

Na výtěžnost mě zásadní vliv výkon spotřebiče. Porozhlédněte se po modelech s výkonem více než 800 W, s motorem se dvěma rychlostmi, abyste ho mohli používat i na odšťavování tvrdšího ovoce a zeleniny.

Velikost nádoby na šťávu a na odpad

Je důležité vědět, jaké možství šťávy chcete připravovat. Pro více lidí a větší množství šťávy budete potřebovat i větší nádobu na šťávu. V případě, že chcete odšťavovač pouze pro vlastní potřebu, obejdete se is MenC nádobou. Kvůli uskladnění je vhodnější nádoba s víkem.

Princip výběru je stejný jako při nádobě na šťávu. Díky větší nádobě bude doba nepřetržité práce delší. Zajímejte se také o to, zda má odšťavovač nádobu zabudovanou nebo ji má mimo přístroje. To vám totiž může výrazně usnadnit práci, ačkoli hrozí, že se během odšťavňování vysype.

Velikost plnicího otvoru

Čím větší vstupní otvor, tím snadněji se vám bude odšťavňovat. Krájení a dělení ovoce vám nezabere tolik času jako při malém otvoru. Náročnost a rychlost přípravy surovin pro odšťavňování se s větším plnicím otvorem snižuje.

Hlučnost

Většina kupujících upřednostňuje spotřebiče s nižší hlučností, platí to i při odšťavňovačů. Pořídit si můžete i modely s tichým chodem, které nikoho v domácnosti svým provozem rušit nebudou. Pokud vám na hlučnosti až tak nezáleží, nemusíte tento parametr při výběru vůbec brát v úvahu.

Velký odšťavňovač

Náročnost čištění

Jelikož čištění síta a odstředivých částí odšťavňovače nelze odbýt, měli byste se při výběru zajímat o náročnost jejich čištění. Pokud přístroj nevyčistíte po použití dostatečně, mohlo by ovoce či zelenina zaschnout, v některých přípradě i začít kvasit, což by si vyžádalo koupi nového přístroje.

Materiál, hmotnost a rozměry

Přímý vliv na výtěžnost stroje ma síto, proto je nejdůležitějším materiálem v případě odšťavovač právě ten, který se používá na výrobu síta. trvanlivějšími jsou filtry z mikrosíťoviny, lepší jsou ty s co největším množstvím otvorů, sítům z děrovaného plechu se při výběru raději vyhněte.

Hmotnost a rozměry odšťavňovače jsou důležité v případě, že stroj chcete přenášet. Menší stroje jsou obvykle i lehčí, disponují však menší nádobou. Podle toho, kde budete mít odšťavňovač umístěn, se rozhodujte io jeho velikosti.

Odstředivé odšťavňovače

Pro běžné ovoce a zeleninu (nehodí se na listovou zeleninu a bobuloviny) jsou vhodné právě odstředivé odšťavňovače. otočné nože ovoce či zeleninu rychle nakrájí a následně odstředivá síla kousky propasírujeme přes sítko. Příprava je výjimečně rychlá, šťáva je vodnatější, s méně živinami a větším množstvím vlákniny a při odstřeďování vzniká více odpadu.

Odšťavňovač

Vitamíny spíše ve šťávě oxidují, protože odstřeďováním vzniká na hladině napěněná čepice. Nevýhodou takových odšťavňovačů je hlučná provoz, nižší vytíženost potravin, třeba je delší čištění stroje, je náchylnější k opotřebení.

Hřídelové/šnekové odšťavňovače

V porovnání s odstředivými jsou hřídelové odšťavňovače dražší, zato je jich výtěžnost o 50% vyšší. Rotující kola, která drtí ovoce či zeleninu, připomínají hlemýždí ulitu. Jedním otvorem vytlačují šťávu, druhým odpad a vlákninu. Tyto odšťavňovače jsou pomaleji, šťáva je hustší a obsahuje více živin a vitamínů. Mají tišší provoz, jsou však pomalejší a příprava surovin je delší, protože ovoce a zeleninu třeba krájet na malé kousky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Čerstvě připravená šťáva může být pro vás každodenní samozřejmostí. S odšťavňovačem si můžete připravit různé druhy šťáv, dokonce takovou, jaká vám chutná nejvíce. Při výběru jsou rozhodující nejen parametry a technické vlastnosti, ale i praktické využití spotřebiče. Na nejčastější otázky ohledně odšťavňovačů najdete odpovědi na tomto místě.

Jaký je optimální příkon odšťavňovače?

Závisí to na typu odšťavňovače. V případě odstředivých by měl být příkon alespoň 700 až 1 000 W, aby si stroj poradil s různými druhy ovoce a zeleniny. Šnekové mají zpravidla příkon nižší.

Které značky odšťavňovačů jsou nejkvalitnější?

Výrobou odšťavovačů se zabývá množství výrobců, podle recenzí byste se měli zaměřit na značky Bosch, Klarstein, Sencor, Philips, Tefal a Catler. Při výběru si přečtěte i recenze k jednotlivým modelům, abyste věděli, jaké s nimi mají uživatelé reálné zkušenosti.

Jaké jsou největší výhody šnekového odšťavňovače?

Největším plusem je větší výtěžnost. Ve srovnání s odstředivým odšťavňovačem dokáže šnekový odšťavnit o 10 až 20% více šťávy. Je tišší, dá se použít i na zpracování listové zeleniny, bobulí, bylinek a šťáva obsahuje více vlákniny a žádnou pěnu. Největším mínusem je, že je pomalý.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 15.12.2016
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek