Nejlepší drony s kamerou? Poradíme vám, jak si vybrat

Drony se v posledních letech dostaly v pomyslném žebříčku technologických trendů na přední příčky a tím pádem se masivně rozšířila i nabídka prodejců takových zařízení. Těší se oblibě i zato, že mají mnohé možnosti využití - drone mohou fotit, natáčet videa, můžete s nimi závodit, vylepšovat je nebo se jen tak "bláznit".

Dron s kamerou

Podle čeho však dron vybírat? To vám objasníme v našem článku, kde vám závěru představíme i několik nejprodávanějších typů na trhu.

Nejlepší drony s kamerou

Co je to dron a na co ho můžete používat?

Kdyžmluvíme o dronech, tak máme na mysli poměrně malé létající zařízení, které vynikají zejména svoumultifunkčností.Zevšeobecňování je poměrně náročné, protože každý dron je jedinečný, nabízí jiný zážitek, a proto si výběr musíte dobře promyslet.

Tyto malé bezpilotní letounyse nejčastěji používají na tvorbu fotografií nebo na kamerovanie. Jelikož díky svému doletu, výkonu a rozměrům se mohou dostat i na těžko dostupná místa. Pro nadšence dronů zde je zase možnost svá zařízení různorodě vylepšovat a tuning.

Odpovědě na několik základních otázek...

Je třeba si určit základní věc a tou je, proč si dron chcete koupit? Možnosti využití jsou bohaté, a proto je velký rozdíl, zda si někdo kupuje dron pouze jako volnočasovou aktivitu nebo jej potřebuje například jako filmařskou pomůcku při natáčení. Od důvodu vaší koupě se následně odvíjí sledování všech důležitých parametrů.

Kvadrokoptéra

No a neméně důležitým faktorem je, pro koho dron vybíráte. Je daný člověk začátečník, pokročilý nebo má s dronem bohaté zkušenosti? Ano, ovládání drone je sice poměrně jednoduché a pokud někdo má k technologiím alespoň trochu příznivý vztah, tak by se mu ovládání mělo dostat velmi rychle do ruky, ale zkušenosti pilota netřeba přehlížet

Indoorový nebo outdoorový dron?

Drony sevyužívají jako v interiérech, tak i exteriérech. Modely do těchto dvou prostorů se liší především v hmotnosti, konstrukci a ceně. Indoorové drony jsou cenově mnohem přístupnější. Je to proto, že v interiéru faktor silného větru nehraje roli, a proto nemusí mít stabilizační systémy. Jsou lehčí, menší a určeny spíše na volnočasové létání pro amatéry nebo pro děti.

Outdoorové drony jsou dražší, ale za to nabízejí mnohem více funkcí a tím pádem i možností. Vzhledem k používání venku musí být odolnější, silnější a jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů.

Kamera

Na základě kamery lze drone rozdělit do dvou kategorií – drony s kamerou a drony bez ní. Typy bez kamery jsou většinou určeny výhradně na létání a díky tomu jsou mnohem "šikovnější" a vy si tak užijete více zábavy. Často však najdete takové, které mají držák a něj si můžete dodatečně připojit vlastní kameru.

Ovládaní dronu s kamerou

Dron s vlastní kamerou obsahuje slot, kde můžete dát svou paměťovou kartu a na ni se bude ukládat celý záznam. Klasické druhy nenabízejí možnost online přenosu do mobilu a proto v daném okamžiku nevidíte, co přesně točíte / fotíte. Ty lepší/dražší posílají přes Wi-Fi připojení záznam přímo do mobilu přes aplikaci a vy tak vidíte živý přenos.

Ovládací systémy a dosah signálu

Drony se ovládají dvěma způsoby – mobilem/tabletům nebo joystickem. V první řadě nezapomínejte, že k ovládání dronu je smartphone nebo tablet nutností kvůli používání volně dostupných aplikací, které distributor vyrábí a pravidelně aktualizuje jak pro iOS, tak i Android.

Ovládání prostřednictvím mobilu se doporučuje při levnějších / jednodušších typech dronů, protože při dotykovém displeji nemáte nad ovládáním takovou kontrolu jako při joysticku. Jelikož je mobil k Dron připojen přes Wi-Fi nebo Bluetooth, tak je výrazně limitován i dosah signálu – zhruba na nějakých 20 metrů.

Ovládání joystickem je proto výrazně lepší volbou. Při tlačítkách a hlavně páčkách cítíte jejich dotyk a tím pádem je pro vás mnohem jednodušší korigovat směr a výšku Dron. Pokud používáte joystick, tak některé drone, zvláště ty dražší, můžete ovládat až na vzdálenost 1 kilometr a více.

Doba letu a rychlost

Délka letu je ovlivněna řadou faktorů - způsob letu, rychlost, povětrnostní podmínky či zatížení dronu. No a asi tím nejpodstatnějším bodem je v tomto případě kapacita baterie. Doba letu se obvykle udává od 10 až 30 minut závislosti především opět od ceny modelu.

Dron s kamerou

Co se týče rychlosti, tak drony dokáží vyvinout skutečně vysokou Maximaal rychlost, ale při výběru to není až takový rozhodující faktor. Vysokou "maximálku" potřebujete zejména tehdy, pokud máte v plánu zachycovat nějaké sportovní aktivity, které jsou v pohybu. Levné drone dokáží vyvinout maximální rychlost přibližně  10 km/h, pokud si však připlatíte, tak klidně najdete i takové typy, které dokáží létat rychlostí 60 km/h nebo klidně i 100 km/h.

Baterie

Celkově se na trhu prodávají dva typy – Li-Ion a Li-Pol. První typ baterky využívá lithium-iontový článek a vyznačuje se nižší cenou, ale za to se rychleji opotřebuje. Baterky s články lithium-polymer jsou zase snadněji, ale rychleji ztrácejí svou původní kapacitu. Ani jeden z nich však není vyloženě lepší / horší než ten druhý a typ baterie při výběru dronu nehraje klíčovou roli.

Pokud si chcete užít delší let a nechcetese omezovat neustálým nabíjením, tak můžete investovat a zakoupit si náhradní baterie. Když se jedna baterie vybije, jednoduše ji vyměníte za nabitou a můžete létat dál.

Materiál

Drony se vyrábějíz více materiálů. Ty by měly splňovat jisté požadavky - měly by být odolné vůči pádům, pevné, ale také snadné. Levnější modely jsou obvykle vyrobeny z plastu, který je rychlý, ale za to málo odolný. Pokud hledáte něco odolnější, tak máte na výběr z duralu zda laminátu. Využíván je také karbon, který je mimořádně lehký a tím pádem i rychlý a obratný. Nevýhodou je jeho vysoká cena a křehkost.

Výběr nejlepších dronů na trhu

Pokud vám drony učarovaly a rozhodli jste se nějaký pořídit do své domácnosti, můžete si vybrat z následujících produktů. Najdete mezi nimi drony různých cenových kategorií, všechny z nich oplývají nějakými dobrými vlastnostmi, které by vás mohly přesvědčit je vyzkoušet.

Hodnocení článku:
(81.2%)

Pulbikované dňa: 19.11.2018


Přidat komentář