Vibrační plošina Gymbit Vibro Shaper - recenze

Chcete-li vytvarovat postavu, zbavit se přebytečného tuku a zlepšit fyzickou kondici, nemusíte si ihned kupovat permanentku do posilovny, nové kolo nebo jiné sportovní náčiní. Začít cvičit můžete i doma a ihned.

Gymbit Vibroshaper

Ve vašem snažení vám pomůže vibrační plošina Gymbit Vibro Shaper. V článku vám představíme možnosti jejího použití, popíšeme její výhody i nevýhody a představíme vám také její alternativy.

Proč cvičit s vibrační plošinou

Jde o plošinu určenou na cvičení ve stoji nebo v jiných polohách. Plošina vibruje s nastavitelnou intenzitou a rychlostí díky vestavěným vibračním elektromotorem.

Tyto vibrace mají za následek reflexivní kontrakce svalů, které zlepšují nejen jejich prokrvení, ale také činnost celého krevního oběhu i lymfatického oběhového systému. Díky tomu se zbavíte svalové ztuhlosti, ochablé pokožky i celulitidy.

Kromě toho vám vibrační plošina pomůže s vytvarováním postavy, posílením problematických svalových partií, se zlepšením metabolických procesů, zmírněním únavy a posílením zdraví pohybového aparátu.

S čím vám pomůže vibrační plošina

vibrační plošinu můžete používat pasivní a aktivní. Při pasivním použití se na ni jednoduše postavíte. V tomto režimu vibrace poskytují spíše masážní funkci se všemi pozitivními účinky uvedenými v předchozím odstavci.

Střídáním rozestupu chodidel nebo polohy (stání, sezení) můžete uvolňovat různé svalové skupiny. Pasivní používání má však velmi slabý účinek z hlediska posílení svalů.

Příklady pasivního použití vibrační plošiny:

 • Simulace chůze – V této poloze se postavte na plošinu s chodidly uprostřed ní.
 • Simulace joggingu (pomalého poklusu) – Chodidla jsou v širším rozestupu.
 • Simulace běhu – Chodidla jsou na okrajích plošiny. Více zapojuje vnitřní část stehen.

Vibrační plošina Vibro Shaper

Vibrační plošiny jsou také dobrým pomocníkem i při aktivním cvičení. poskytnou vám podporu při klasickém strečinku (natahování svalů). Vibrace vám při natahování pomohou uvolnit a následně ještě více natáhnout jednotlivé svalové skupiny.

Pravidelným strečinkem bojujete proti ztuhlosti a stáváte se pohyblivějšími. Zabráníte totiž přirozenému ochabování a zkracování svalů. Nebudete mít např. problémy se ohýbání při zavazování tkaniček a při podobných situacích. Na vibrační plošině můžete cvičit i klasické cviky s vlastní vahou.

Příklady cviků se zapojením vibrační plošiny:

 • Dřepy – Postavte se oběma nohama na podložku. Šířka postoje ovlivňuje zapojeny svalové partie (širší postoj více zapojuje vnitřní stranu stehen).
 • Výpady – Aktivní nohu, kterou ohýbáte mějte položenou na plošině.
 • Kliky – Plošinu využijte jako opěrnou plochu pro ruce. Bohužel některé užší plošiny neumožňují široký rozestup rukou pro intenzivnější zapojení prsních svalů.
 • Sklápěčky – Při sklápěčkách ulehněte na plošinu, která bude oporou pro vaše hýždě.

Pro další cviky můžete použít jako doplněk gymnastický balón. K některým plošinám můžete dokonce připevnit gumové posilovací expandéry, které kladou svalům odpor při kontrakci. Díky nim můžete provádět širší paletu cviků.

Vibrační plošina Gymbit Vibro Shaper

Jde o jednu z nejoblíbenějších vibračních plošin. Plošina je napájena z 230 V zásuvky a je vybavena dvěma displeji, které zobrazují čas cvičení a rychlost vibrací. Tu si můžete nastavit v 99 stupních. Kromě manuálního nastavení máte možnost zvolit si i 3 automatické programy.

Plošinu lze ovládat tlačítky kolem displejů nebo také přiloženým bezdrátovým dálkovým ovladačem, díky kterému se nebudete muset shýbat kvůli změnám nastavení rychlosti či času.

S plošinou Gymbit Vibro Shaper je dodáván i návod k použití, ve kterém najdete kromě instrukcí i tabulku doporučených nastavení podle vašeho věku či hmotnosti. Výrobce přibaluje také tréninkový plán s obrázkovými instrukcemi k jednotlivým cvikům.

Cvičení na vibrační podložce Gymbit Vibroshaper

V balení najdete dokonce i gumové expandéry - speciální gumové lana na cvičení, které při natažení kladou odpor. K plošině je můžete připevnit prostřednictvím levého a pravého záchytného oka a karabinky na lanech.

Kdo může používat Gymbit Vibro Shaper

Vibrační plošina Gymbit Vibro Shaper je určena pro muže i ženy téměř jakéhokoliv věku. Její nosnost je ale jen 100 kg.

Neměly by ji používat osoby s osteoporózou, onkologickými onemocněními, srdečními onemocněními, kardiostimulátory nebo jinými elektronickými implantáty a umělými končetinami. Lidé s hypertenzí, bronchitidou, kožními onemocněními, cukrovkou či rehabilitující se ze zranění pohybového aparátu by měly vibrační plošinu používat pouze po konzultaci s lékařem.

Vibrační plošinu také nemohou používat děti do 8 let, ženy během menstruace či těhotenství nebo starší osoby či děti a osoby, které mají snížené senzorické, fyzické či duševní schopnosti.

Tipy pro používání Gymbit Vibro Shaper

Cvičit na plošině byste měli alespoň hodinu po jídle, abyste si nepřivodili žaludeční potíže. Na zařízení neskákejte ani nepřenášejte celou hmotnost na jednu stranu - plošina by se mohla převrátit nebo poškodit z důvodu přetížení.

Na cvičení si vyberte rovný a stabilní povrch s dostatečným odstupem od stěn a okolních předmětů (nábytek, svítidla, květiny apod.). Cvičit na plošině Gymbit Vibro Shaper může vždy jen jedna osoba současně.

Nezapomínejte, že jde o elektrické zařízení na 230 V. Plošinu tedy používejte pouze v interiéru a také v suchém prostředí.

Výhody, nevýhody a zkušenosti uživatelů s Gymbit Vibro Shaper

Výhody Gymbit Vibro Shaper:

 • jednoduché použití
 • kompaktní rozměry
 • dálkový ovladač
 • gumové expandéry na cvičení v balení
 • integrované kolečka pro snadnou manipulaci

Nevýhody Gymbit Vibro Shaper:

 • poměrně vysoká cena
 • na některé cviky je příliš úzká
 • nedají se s ní cvičit tahové cviky (např. Shyby)
 • nosnost pouze 100 kg

Zkušenosti uživatelů s touto vibrační plošinou jsou zpravidla pozitivně, stížnosti jsou občas na delší dobu dodání z e-shopů. Uživatelé doporučují střídat různé pozice a volit nízkou rychlost vibrací pro "hubnutí" a vysokou rychlost pro zpevnění svalů. Většina uživatelů ale spolu s cvičením změnila i stravování, protože právě špatné stravovací návyky bývají nejčastější příčinou nadváhy.

Alternativy od jiných výrobců

Samozřejmě, Gymbit Vibro Shaper není jediná vibrační plošina na českém trhu. Přinášíme vám proto i stručné srovnání alternativních modelů.

Hodnocení článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 06.03.2019

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář