Recenze Xiaomi Amazfit 2 Stratos - nejlepší na běhání

Hodinky jsem kupoval vdobě, kdy jsem začínal sběhem. Chtěl jsem proto něco cenově dostupné, protože jsem nevěděl, jestli při běhu zůstanu nebo to bude "hobby" na dva týdny.

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Podmínkou bylo tedy GPS amonitorování srdečního tepu. Dalším mojím požadavkem byl univerzální design. Nechtěl jsem jeden z těch digitálních sporttesterů jako dělá TomTom. Pokud bych sběháním i přestal Amazfit Stratos 2 by mi zůstaly minimálně jako pěkný sportovní doplněk. Design hodinek je možno porovnat s GarminFenix 5S Plus Sapphire Black Optic Black Band, které stojí čtyřnásobek ceny. Přejděme si jednotlivé body podrobněji:

Design hodinek

V této cenové kategorii lepší design neseženete. Hodinky jsou však spíše pro muže než pro ženy. Jako hlavní výhodu vidím výběr z několika ukazatelů, které se dají ještě dále modifikovat (např. vložení fotky na pozadí, zobrazované údaje - kroky, stav baterie...).

GPS

Běhám stejnou trasu a hodinky mi ukazují ujetý kilometr na stejném místě (+/- 2 metry). Dělal jsem i srovnání s telefonem a výsledky byly srovnatelné.

Monitorování srdečního tepu

Tuto funkci nepoužívám, mám ji vypnutou. Při startu sportovní aktivity se sama zapne a při ukončení vypne. Co je super, protože ji nemusíte zapínat ručně. Máte zároveň i přehled o tom, jaký mate během běhu (nebo jiného sportu) tep.

Monitorování spánku

Tato funkce nebyla podmínkou při koupi hodinek, ale s odstupem času ji velmi oceňuji, že tam je.

Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Monitorování kroků

Hodinky sledují počet kroků a počet poschodí, které jste prošli. Cíle lze přes mobil nastavit. Původně byl na 8 000 kroků. Já jsem si ho změnil na 10 000 kroků. Hodinky vás upozorní, když dosáhnete polovinu cíle a když cíl splníte. Také vás upozorní, když sedíte příliš dlouho.

Přehledy a statistiky

Hodinky poskytují velké množství statistik vašich aktivit. Můžete si je prohlédnout přímo na hodinkách nebo přes mobilní telefon. Já preferuji smartphone. Na konci sportovní aktivity vám hodinky řeknou, kolik času byste měli regenerovat, než půjdete znovu běhat (plavat, bicyklovat...).

Baterie (výdrž telefonu)

Mám vypnuté celodenní sledování srdečního tepu a synchronizaci s telefonem (synchronizovat jen jednou za den), běhám 2-3-krát týdně cca. 40 minut. Výdrž baterie je zhruba 7 dní. Při zapnuté synchronizaci a monitorování tepu je to o cosi kratší.

Sportovní hodinky Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Jiné výhody

Vodotěsnost (hodinky dávám dolů pouze při nabíjení), tvrzené sklo (už párkrát jsem s nimi o něco otřel, ale nikdy se to neprojevilo, ani škrábanec), možnost přehrávání mp3 přes Bluetooth (osobně nepoužívám), počasí (nějak nesleduji, ale někdo to možná ocení), tréninkové programy (hodinky obsahují tréninkové programy /počáteční, 5 km, 10 km, polmaratón a maratón/, osobně to nepoužívám), podpora sledování několika sportů (běh, plavání, cyklistika, fotbal, turistika, chůze, indoor běh, indoor cyklistika, eliptický trenažér, trial run, triatlon, lyžování, tenis, fotbal...).

Závěrečné zhodnocení

Po třech měsíce koupi hodinek vůbec nelituji. Hlavním plusem je pro mě design, který vtéto cenové relaci jinde nedostanete. Doporučil bych je každému. (Ne úplně každému, nemůžeme mít všichni stejné hodinky :-) ).

Hodnocení článku:
(81.8%)

Pulbikované dňa: 14.11.2018


Přidat komentář