Recenze náramku Xiaomi Mi Band 3

Náramek Xiaomi Mi Band 3 jsem zakoupila v listopadové akci za velmi dobrou cenu. Ačkoli to měl být fitness náramek pro mě, nakonec skončil u mé polovičky. Ten již jeden náramek od výrobce Xiaomi má, model 2, ale nová verze ho doslova uchvátila. Po 10 denním testování jsem se náramku proto vzdala v jeho prospěch.

Xiaomi Mi Band 3

Co všechno jsme společně o náramku Xiaomi Mi Band 3 zjistili a jak se nám zamlouvá, shrnu do pár vět.

Nedejte se oklamat jednoduchostí

Přestože 3. generace fitness náramku není velký designový skok od modelu Xiaomi 2, přece jen se dočkal malých a velmi pěkných úprav. Nejvíce viditelná je změna displeje. Ten je mírně zaoblený a hlavně dotykový. Ze spodní strany mě senzor tepové frekvence. Silikonový řemínek s typickým provlékáním ouškem zůstal. Mnoho uživatelů se při 2. generaci náramku stěžovalo, že se jim právě ouško, přes které se řemínek provléká, přetrhlo a ocenili by lepší výdrž materiálu. Já osobně musím říci, že řemínek z druhé verze stále poctivě drží. Jak to bude s novým modelem ukáže čas. Osobně si však myslím, že více náchylné je pouzdro nebo otvor, z něhož se vybírá zařízení při nabíjení. To se časem může rozchodit a povolit. Zatím však nemohu řemínek, alespoň co se týče výdrže materiálu, hodnotit.

Remínek je na dotek příjemný a náramek na ruce sedí velmi dobře. Navzdory jednoduchému, minimalistickému designu vypadá Xiaomi Mi Band 3 stylově a právě zaoblený displej mu dodává na atraktivitě. Za mě osobně je to velmi pěkný fitness náramek, který nepůsobí kýčovitě a levně.

Náramek Xiaomi Mi Band 3

Na první pohled malé změny, ale velký krok směrem k uživateli a komfortu užívání

Kromě lepšího dotykového displeje je tu pár vylepšení, které oceňuji. Displej reaguje velmi svižně a celé ovládání je velmi jednoduché - pohyby po kvalitním Amoled displeji. Viditelnost na denním světle je dobrá. Nestalo se mi, abych údaje na displeji zřetelně neviděla. Co se týče funkcí, tak tu máme klasické zobrazení času a data. V takovém režimu můžete náramek nosit jako hodinky. Zobrazení displeje aktivujete jednoduchým zvednutím zápěstí. Na displeji můžete sledovat kromě času i aktuální počasí. Zobrazují se údaje o počasí v daný den a následující dva dny. Jelikož jde o sportovní náramek, nechybí údaje, jako jsou počet kroků (díky vestavěnému krokoměru), spálené kalorie a počet ujetých km. Pomocí aplikace Mi Fit v mobilním telefonu si můžete nastavit své osobní denní limity a sledovat statistiku pohybu. To samozřejmě vyžaduje registraci a přihlášení se do účtu.

Samotné spárování s mobilem je klasické, pomocí Bluetooth technologie. Náramek vám zobrazí i další vaše sportovní aktivity, jako jsou běhání, posilování. I tuto činnost náramek zaznamenává a data o výkonu a trase ukládá. Přehledně si je umíte zobrazit pomocí aplikace v mobilu. Nechybí měření srdečního tepu, přímo senzorem zabudovaným v přijímači zařízení. Za zmínku stojí stopky a funkce signál na mobil, když z náramku vyšlete signál na mobilní zařízení a to zvukově reaguje. Je to dobrá funkce v případě, když nevíte, kam jste odložili mobil. Mile překvapila i funkce budík, která upozorňuje na vstávání pomocí vibrací. Jelikož je náramek připojen k mobilu (Android a iOS) zobrazuje i oznámení, například nepřijaté hovory, emaily a zprávy. Hovor je možné přímo na náramku zrušit. Krátkou zprávu si okamžitě můžete přečíst jednoduchým zvednutím zápěstí. To vše získáte za opravdu dostupnou cenu.

Náramek funguje svižně a bez nejmenších problémů. Nesmím zapomenout ještě na voděodolnost. Výrobce uvádí údaj až do 50 metrů. Do takové hloubky jsem to nezkoušela, ale mytí rukou i sprchu náramek zvládl bez sebemenší újmy.

Displej Xiaomi Mi Band 3

Cena vs. kvalita, jednoznačně dobrá volba

Fitness nebo pokud chcete sportovní náramek Xiaomi Band Mi 3 určitě doporučuji. Jde o velmi zdařilý produkt za dostupnou cenu, který obsahuje základní funkce užitečné při sportovních aktivitách. Design s jemně zaobleným displejem působí moderně a stylově. V tom má tento model navrch od různých levných barevných fitness náramků. Ovládání je komfortní a jediné, co by vás mohlo odradit, je menu v angličtině. I tento problém se dá vyřešit, neoficiální verzí přes aplikaci nahráním CZ Rom pro náramek. To však už musí zvážit každý uživatel sám, jestli se do toho pustí. Mně menu v anglickém jazyce vyhovovalo.

Klady:

 • kvalitní zpracování,
 • stylový design,
 • dotykový Amoled displej,
 • vylepšené funkce,
 • měření tepové frekvence,
 • zobrazení textu notifikací na displeji,
 • stopky a budík,
 • voděodolnost 50 m,
 • funkce hledání mobilu,
 • zobrazení stavu baterie na displeji,
 • nízká cena,
 • výborný poměr funkčnosti, kvality a ceny,
 • výdrž baterie,
 • možnost výměny řemínků v různých barvách,
 • unisex (vhodné pro dámy i pány).

Zápory:

 • zařízení je třeba vybírat při nabíjení z pásku,
 • cena náhradních originálních řemínků,
 • menu pouze v angličtině (chybí lokalizace do CZ).

Hodnocení článku:
(81.6%)

Pulbikované dňa: 30.01.2019


Přidat komentář