Nejlepší trampolíny 2020 – Test a srovnání

Letní dní v nás doslova probouzejí energii a chuť na sportovní aktivity. Skákání na trampolíně se za poslední roky přeneslo ze školních tělocvičen a posiloven i do našich domácích prostor, ať už v místnosti nebo na dvoře podle velikosti využití. Pokud i vy zvažujete nákup trampolíny pokusíme se vás usměrnit radami, jak při výběru a nákupu postupovat.

Trampolína

První a důležitou věcí je vaše rozhodnutí, jak velkou trampolínu a pro jaký účel chcete. Chcete velkou trampolínu na dvůr, pro celou rodinu nebo menší vhodnou i do vaší domácí posilovny případně prostoru, který máte vyhrazený na fitness aktivity?

Nejlepší trampolíny

Názov Hodnotenie Detail
Spartan 140 cm   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
GoodJump 4UPVC 305 cm   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Marimex 366 cm   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
inSPORTline Sun 396 cm   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sport Team trampolina 305 cm   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Jak vybrat trampolínu

Chcete si koupit trampolínu a nevíte jak na to? V první řadě si musíte určit, kde chcete trampolínu používat. Chcete ji na cvičení, nebo jen na skotačení v zahradě? Od toho se následně odvíjí její velikost a možnosti využití. Při jejím výběru jsou důležité tři hlavní parametry - velikost, bezpečnost a doplňky.

Velikost trampolíny

Jde o nejdůležitější parametr při výběru, vybírat si můžete z trampolín s průměrem od 90 do 460 cm. Nejprve si proto ujasněte umístění trampolíny, protože třeba ještě počítat i s volným prostorem alespoň jeden metr po obvodech kvůli bezpečnosti. Na největší trampolínu o průměru 460 cm tak budete potřebovat prostor kolem 6,5 metru. Do bytu vám postačí i menší trampolína do průměru 140 cm. K dispozici jsou nejen kulaté, ale také obdélníkové verze a dokonce i skládací trampolíny, které si můžete po cvičení odložit. Největší trampolíny mají nosnost až 150 kg. Každý model trampolíny má uvedený údaj o maximálním váhovém limitu na obalu, tento limit není radno překračovat.

Děti na trampolíně

Zajištění bezpečnosti

Trampolína je vhodná na cvičení, ale i na relax, je velmi účinná při rozvoji hrubé motoriky, posiluje rovnováhu těla i správné držení. Konstrukce trampolíny prochází řadou bezpečnostních testů a podléhá bezpečnostním normám. Před koupí trampolíny si vždy ověřte, zda vámi vybraná trampolína příslušný atest má.

Trampolíny nad 140 cm by měly obsahovat základní bezpečnostní prvek – síť. Její použití pomáhá předcházet nejen odřeninám, ale i vážnějším úrazům. K bezpečnostním prvkem patří také schůdky na vystupování na odrazovou plochu a ochranná síť pod trampolínu, díky které se pod trampolínu nic nedostane.

Pokud kupujete trampolínu pro dítě, důležitá je krycí část pružin. oceníte i kotvící šrouby, které trampolínu udrží na svém místě iv případě silnějšího větru.

Trampolína na von

Doplňky k trampolínám

Nejen jednotlivé bezpečnostní prvky, ale i různé zajímavé doplňky si můžete k trampolíně dokoupit. V případě, že trampolínu používáte venku, určitě se vám bude hoditochranná plachta, která cvičební pomůcku ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

V nabídce jsou také různé odkládací kapsy na mobily a šperky, obaly na skládací trampolíny či pomůcky na cvičení.

Recenze a hodnocení

Nejlepší trampolíny

Názov Hodnotenie Detail
Spartan 140 cm   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
GoodJump 4UPVC 305 cm   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Marimex 366 cm   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
inSPORTline Sun 396 cm   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sport Team trampolina 305 cm   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Vaše hodnocení:
(91%)
Datum publikování: 16.09.2016
Datum poslední aktualizace: 29.05.2019
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář