Nejlepší trampolíny 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Letní dní v nás doslova probouzejí energii a chuť na sportovní aktivity. Skákání na trampolíně se za poslední roky přeneslo ze školních tělocvičen a posiloven i do našich domácích prostor, ať už v místnosti nebo na dvoře podle velikosti využití. Pokud i vy zvažujete nákup trampolíny pokusíme se vás usměrnit radami, jak při výběru a nákupu postupovat.

Trampolína

První a důležitou věcí je vaše rozhodnutí, jak velkou trampolínu a pro jaký účel chcete. Chcete velkou trampolínu na dvůr, pro celou rodinu nebo menší vhodnou i do vaší domácí posilovny případně prostoru, který máte vyhrazený na fitness aktivity?

Nejlepší trampolíny

Názov Hodnotenie Detail
Aga 305 cm   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Master Super 426 cm   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
GoodJump 4UPVC 305 cm   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Spartan Safety 305 cm   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Marimex 305 cm   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Trampolíny – recenze

Dětská nebo dospělácká trampolína? Jde o cvičební pomůcku, se kterou se zabaví všechny věkové kategorie. Při výběru není důležitá jen značka (k nejznámějším patří Marimex), ale například i příslušenství či dostupnost náhradních dílů. Bezpečné fitness nebo zahradní trampolíny zabaví během léta celou rodinu. Připravili jsme krátké recenze několika modelů, doufáme, že vám při výběru té nejlepší trampolíny budou nápomocné.

Jak vybrat trampolínu

Chcete si koupit trampolínu a nevíte jak na to? V první řadě si musíte určit, kde chcete trampolínu používat. Chcete ji na cvičení, nebo jen na skotačení v zahradě? Od toho se následně odvíjí její velikost a možnosti využití. Při jejím výběru jsou důležité tři hlavní parametry - velikost, bezpečnost a doplňky.

Velikost trampolíny

Jde o nejdůležitější parametr při výběru, vybírat si můžete z trampolín s průměrem od 90 do 460 cm. Nejprve si proto ujasněte umístění trampolíny, protože třeba ještě počítat i s volným prostorem alespoň jeden metr po obvodech kvůli bezpečnosti. Na největší trampolínu o průměru 460 cm tak budete potřebovat prostor kolem 6,5 metru. Do bytu vám postačí i menší trampolína do průměru 140 cm. K dispozici jsou nejen kulaté, ale také obdélníkové verze a dokonce i skládací trampolíny, které si můžete po cvičení odložit. Největší trampolíny mají nosnost až 150 kg. Každý model trampolíny má uvedený údaj o maximálním váhovém limitu na obalu, tento limit není radno překračovat.

Děti na trampolíně

Zajištění bezpečnosti

Trampolína je vhodná na cvičení, ale i na relax, je velmi účinná při rozvoji hrubé motoriky, posiluje rovnováhu těla i správné držení. Konstrukce trampolíny prochází řadou bezpečnostních testů a podléhá bezpečnostním normám. Před koupí trampolíny si vždy ověřte, zda vámi vybraná trampolína příslušný atest má.

Trampolíny nad 140 cm by měly obsahovat základní bezpečnostní prvek – síť. Její použití pomáhá předcházet nejen odřeninám, ale i vážnějším úrazům. K bezpečnostním prvkem patří také schůdky na vystupování na odrazovou plochu a ochranná síť pod trampolínu, díky které se pod trampolínu nic nedostane.

Pokud kupujete trampolínu pro dítě, důležitá je krycí část pružin. oceníte i kotvící šrouby, které trampolínu udrží na svém místě iv případě silnějšího větru.

Trampolína na von

Doplňky k trampolínám

Nejen jednotlivé bezpečnostní prvky, ale i různé zajímavé doplňky si můžete k trampolíně dokoupit. V případě, že trampolínu používáte venku, určitě se vám bude hoditochranná plachta, která cvičební pomůcku ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

V nabídce jsou také různé odkládací kapsy na mobily a šperky, obaly na skládací trampolíny či pomůcky na cvičení.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Trampolína vám poskytne zábavu, je však také skvělým nástrojem na cvičení. Rozdělení trampolín i důležité parametry už znáte, samotný nákup je však něco jiného. Ohledně trampolín nám kladete řadu otázek, na ty nejčastejší jsme se rozhodli odpovědět. Zajímá vás ještě něco? Napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.

Která trampolína je bezpečnější? S vnitřní nebo s vnější sítí?

Za bezpečnější se považuje trampolína s vnitřní sítí. Cvičící nemá kontakt s tyčemi, které drží bezpečnostní síť, takže nehrozí náraz do tyče, je také chráněn před propadnutím nohy na pružiny.

Kolik nohou má mít trampolína?

Závisí to od velikosti trampolíny. Menší trampolíny mají 3 nohy, které jsou navrženy tak, aby pole mezi nimi a samotné nohy vytvářely dostatečnou oporu a zajistili stabilitu a pevnost. Větší trampolíny (od cca 300 cm) by měly mít 4 nohy, aby rozestupy mezi nimi nebyly příliš velké.

Jsou i trampolíny s vyšší nosností dostatečně pružné?

Nosnost přímo nesouvisí se schopností pružení odrazové plochy, udává jen její maximální zatížení. Pružnost trampolíny ovlivňuje počet a délka pružin. Čím větší trampolína, tím má větší počet pružin a tím je větší pružení.

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 16.09.2016
Datum poslední aktualizace: 12.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek