Nejlepší mobilní telefony pro seniory 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Výrobci mobilních telefonů myslí i na seniory, a proto je nabídka těchto zařízení poměrně široká. Seniorský mobil má zjednodušené ovládání, přehledné menu a přední straně kromě barevného displeje dominuje velká klávesnice. Pro pohodlné psaní mají jednotlivá tlačítka zpravidla rozestupy. K žádané funkci mezi telefony pro seniory patří SOS tlačítko pro případ nouze či praktické LED světlo. Výběr kvalitního mobilu pro seniora nemusí být vůbec lehký, protože je nutné všímat si několik parametrů.

Jak vybrat mobilní telefon pro seniora?

Pokud hledáte správný mobilní telefon pro vaše rodiče, prarodiče nebo pro sebe, myslete na to, že lidé ve vyšším věku ocení jednoduché ovládání, hlasitý reproduktor i sluchátko, dobře čitelný displej, dlouhou výdrž baterie či další praktické funkce. Uživatelsky přívětivé mobily neodradí seniory od používání, ale naopak, stanou se skvělým nástrojem na to, jak být v kontaktu se svými blízkými. Jak vybrat vhodný seniorský mobil? To se dozvíte v našem podrobném průvodci.

Nejlepší mobily pro seniory

Názov Hodnotenie Detail
Aligator A675 Senior   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Evolveo EasyPhone XD   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
CPA Halo 11   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
myPhone Halo Easy   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
CPA Halo 25   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Mobily pro seniory – recenze

Pokud hledáte nový mobilní telefon pro seniora, jste na správném místě. Podívali jsme se na nejlepší seniorské mobily, které jsou aktuálně dostupné na trhu. Do našeho výběru se dostalo několik modelů, které osloví jednoduchostí ovládání, dlouhou výdrží baterie, přídavnými funkcemi i přijatelnou pořizovací cenou. Při hodnocení jsme vycházeli z vlastních zkušeností, ale přihlíželi jsme i na hodnocení uživatelů. Který mobilní telefon pro seniory je ten nejlepší, vám prozradí naše recenze.

Jak vybrat mobilní telefon pro seniora

Mobilní telefon pro seniora je jednoduché zařízení, jehož primární funkcí je uskutečňování telefonických hovorů a odesílání SMS zpráv. Přesto byste jeho výběr neměli podcenit a rozhodne nesáhněte po prvním zařízení, na které natrefíte. Před koupí se zaměřte na důležité parametry i doplňkové funkce.

Mobil dokáže udělat seniorovi radost, protože díky němu může být v kontaktu se svou rodinou či přáteli. Platí to však pouze tehdy, pokud má telefon snadné a přehledné ovládání. Co další si kromě ovládání všímat? Zaměřte se na klávesnici, velikost a rozestupy jednotlivých tlačítek, dostatečně velký a dobře čitelný displej, výdrž baterie, hlasitost reproduktoru či extra funkce v podobě SOS tlačítka nebo zabudovaného FM rádia. Postupně vás provedeme výběrem vhodného mobilu pro seniora.

Displej

Většina seniorů ve vyšším věku upřednostňuje klasické tlačítkové telefony s jednoduchým displejem. Smartphony se zdají starším lidem komplikované a dotykové ovládání je pro ně strašákem i kvůli zhoršené motorice, slabšímu zraku či celkovým pomalejším reakcím. Seniorské mobilní telefony zpravidla nedisponují displejem s velkou úhlopříčkou, jak je to u smartphonů. Přestože je displej menší a nepřesahuje velikost tří palců, musí být pro seniora dobře čitelný. Tomu přispívá velké písmo, přehledné ikony, dostatečně kontrastní barvy, minimum animací či snadná navigace v menu. Displej by měl být dobře čitelný i na přímém slunci, aby senior neměl problém s jeho obsluhou během slunečných dnů, kdy se nachází venku.

V seniorských mobilech se používají TFT nebo LCD panely s nízkým rozlišením, při úhlopříčce 2,4 palců je to nejčastěji 320 x 240 px a při menší úhlopříčce 1,8 palců je rozlišení dokonce jen 160 x 128 px. Samozřejmostí by mělo být zvětšené měřítko na displeji a dobré podsvícení displeje, aby byl čitelný i za zhoršených světelných podmínek.

Pokud se senior přece jen rozhodne sáhnout po mobile s dotykovým ovládáním, platí, že čím je obrazovka větší, tím je to lepší pro oči. OLED panely zobrazují barvy mnohem lépe než LCD či TFT obrazovky, ale mobily s OLED displejem jsou dražší. Mobil s velkým dotykovým displejem je těžší a hůře se přenáší, protože se nevejde do malé kapsy. I při dotykových displejích platí, že barvy musí být výrazné, dostatečně kontrastní a jednotlivé ikony velké a přehledné. Čitelnost displeje musí být zaručena za jakýchkoliv světelných podmínek.

Klávesnice

Telefony klasické konstrukce s klávesnicí by měli mít dostatečně velká tlačítka a zřetelné popisy. Je vhodné, pokud jsou tlačítka vystouplé, aby se snadněji nahmatala a zejména dostatečně od sebe vzdálené, aby nedocházelo k nechtěným překlepům či stisknutí sousedících tlačítek. Jelikož mnoho lidí ve vyšším věku trápí zhoršená pohyblivost kloubů na prstech, při výběru mobilu tlačítka nepodceňujte. Výraznou pomocí pro seniory je zvuková nebo vibrační odezva při stisknutí tlačítka. Tlačítka by měly být podsvícené, aby senior dokázal s mobilem pracovat i během zhoršené viditelnosti.

Nejlepší tlačítkový telefon pro seniory

Na smartphonech s dotykovou obrazovkou se setkáte s virtuální klávesnicí. Ta by se měla dát přizpůsobit podle potřeb seniora. Jednoduché a rychlé zvětšení písmen a číslic pro pohodlné psaní či vytáčení telefonního čísla by mělo být standardem. I při virtuální klávesnici se naskýtá možnost nastavit si zvukovou nebo vibrační odezvu během stlačování jednotlivých znaků na displeji.

Reproduktory

Pokročilý věk má mnohokrát dopad na zhoršující se sluch, proto musí být reproduktory dostatečně hlasité, ale zároveň vydávat zřetelný zvuk. Senioři se při špatně zvoleném mobile stěžují, že neslyšeli zvonění příchozího hovoru nebo nezaregistrovali notifikaci příchozí SMS zprávy a to i přesto, že zvuk měli nastavený na maximum. Tento problém řeší právě mobilní telefony vyvinuté speciálně pro seniory, protože poskytují nadstandardní hlasitost vyzvánění. Maximální hlasitost vyzvánění je výrazně vyšší, než v případně běžných mobilů. Je vhodné, pokud je zvonění doplněno i o vibrování. Díky zabudovanému reproduktoru si senioři mohou spustit hlasitý odposlech, případně přes tento reproduktor poslouchat FM rádio, pokud jím mobil disponuje.

Kromě reproduktoru, který se zpravidla nachází na spodní straně, najdete na mobilu i další. Ten je ve vrchní části přístroje a slouží jako sluchátko během telefonování. Stejně platí, že i reproduktor ve sluchátku má být dostatečně hlasitý a s možností regulace hlasitosti podle aktuálních potřeb. Abyste měli jistotu, že vás bude senior jasně slyšet, dbejte na mobil s dobrým sluchátkem, které dokáže do jisté míry eliminovat okolní hluk a potlačit ho do pozadí.

Mikrofon

Podobně jako u reproduktorů, i u mikrofonu platí, že by měl produkovat čistý, jasný a zřetelný zvuk, aby protistrana dobře slyšela, co senior říká. Levné čínské mobily od neznámých výrobců mají s mikrofonem značný problém, protože mluvené slovo doprovází různý šum nebo praskání. Sáhněte proto po mobilech od osvědčených výrobců, které jsou zárukou kvalitního zvuku.

Používání s ušním strojkem

Není nic výjimečného, ​​když starší člověk se zhoršeným sluchem používá ušní zesilovač zvuku (tzv. ušní strojek). Při současném používání mobilního telefonu dochází k nepříjemným situacím. Strojek při bližším kontaktu s mobilem vydává pisklavý zvuk, čímž je znemožněno uskutečnit telefonický hovor. Tento problém řeší výrobci dvěma způsoby. Některé modely mobilních telefonů pro seniory jsou vybaveny speciální technologií, která omezuje nepohodlnou zpětnou vazbu. Díky tomu se neobjevuje pískání a hovor je možné uskutečnit s nasazeným strojkem. Mobily, které takovou technologií nedisponují, využívají handsfree. Hlasitý odposlech a silný reproduktor jsou zárukou toho, že zesilovač zvuku není nutný, protože senior dobře slyší i bez něj.

Konstrukce

Mobilní telefon pro seniora by měl mít odolnou konstrukci, která zvládne několik pádů. Přece jen, starší lidé zvyknou mít zhoršenou motoriku rukou, která je způsobena například revma či artrózou. Výrobci proto počítají s tím, že mobil může vyklouznout z rukou, a tak sázejí na tvrzený plast či odolné sklo, které kryje displej. Odolná konstrukce se postará o to, že mobil přežije nejeden pád, nerozbije se a nadále bude fungovat bez problémů. Je vhodné, pokud má telefon kompaktní rozměry a ergonomické tvarování, díky kterému se lépe drží. Na škodu není ani zadní kryt s matným povrchem, který méně klouže. Poměrně dobrou ochranu displeje nabízejí skládací telefony pro seniory (takzvané "véčka"), kterých je však na trhu pomálu. Některé mobily se pyšní i odolností proti vodě či prachu a zpevněnou konstrukcí, která je mimořádně odolná proti nárazům. To se však týká dražších zařízení a především smartphonů. Dostatečně odolné provedení konstrukce prodlužuje životnost mobilu. Chcete-li svůj mobil ochránit ještě více, vybrat si můžete z množství nabízených krytů či pouzder.

Dotykový mobilní telefon pro seniory

Výdrž baterie

Dlouhá výdrž baterie je pro seniory podstatný parametr, protože na časté a pravidelné nabíjení zapomínají. Při výběru mobilu si proto všímejte kapacitu baterie a dobu aktivního používání i pohotovostní režim. Není nic příjemného, ​​když se senior ocitne s vybitým mobilem v momentě, kdy ho nejvíce potřebuje. Mobilní telefony pro seniory by měly vydržet minimálně pět až osm dní bez nabíjení a ty s větší baterií dosahují i ​​týden či dokonce dva týdny. Zde neplatí jako při smartphonech, že se nabíjejí denně nebo obden. Seniorské mobily dokáží být v provozu po delší dobu díky malým displejům, jednoduchému operačnímu systému a minimálnímu počtu aplikací. Pokud jste při smartphonech zvyklí na kapacitu baterie, která se počítá v tisících mAh, nelekněte se, pokud v popisu seniorského mobilu spatříte mnohem nižší číslo.

Je důležité, aby se zařízení nabíjelo jednoduše a senior neměl problém s připojením nabíječky. Někteří výrobci proto dodávají k mobilům kromě nabíjecího kabelu i nabíjecí stanici (tzv. dok), do které se mobil pouze zasune a nabíjí se. Je to pohodlnější i praktičtější, protože senior se nemusí nabíjecím kabelem trefit do úzkého konektoru.

Kapacita paměti

Seniorské mobilní telefony mají zpravidla velmi nízkou kapacitu paměti, která se pohybuje v desítkách MB. Výrobci nepočítají s tím, že senioři by si do mobilu ukládali velké množství multimediálního obsahu v podobě audio nahrávek, video souborů či fotografií. I v případě modelů, které mají zabudovaný fotoaparát, je malá paměť většinou dostačující. Fotoaparáty mají totiž nízké rozlišení, produkují fotografie s velikostí nejvýše 1 MB. Na občasné ukládání foto momentek je tak vnitřní paměť do 1 GB dostatečná.

Pokud předpokládáte, že budete fotografovat více, případně si chcete dát do mobilu své oblíbené hudební skladby, poohlédněte se po mobile, do kterého je možné vložit paměťovou kartu. Nejrozšířenějším kartami jsou microSD, díky kterým si paměť rozšíříte o 32 GB a u některých modelů dokonce až o 256 GB. To už je kapacita, kterou jen tak lehce neminete a v mobilu si můžete dopřát multimediální obsah podle vaší chuti.

Snadné používání

Při výběru seniorského mobilu myslete na to, že většinu starších lidí odrazuje od používání složité ovládání a nepřehledná orientace v menu. Senior nepotřebuje propracovaný mobil s množstvím funkcí a aplikací, stačí mu jen ty základní. Starší lidé nevědí intuitivně vyhledávat, a proto by mělo být ovládání mobilu co nejjednodušší. Přehledné menu, které tvoří velké ikony, by mělo být samozřejmostí a také rychlý přístup ke kontaktům a SMS zprávám už z domovské obrazovky. Právě tyto dvě aplikace využívají senioři nejčastěji. Pokud musí starší lidé kvůli vytočení čísla či odeslání SMS zprávy projít několika položkami v menu, často je to odradí od používání mobilu a ztratí o něj zájem. Je dobré, pokud má senior pocit úplné kontroly nad mobilem a přesně ví, kde najde potřebné funkce či aplikace. Při seniorských mobilech je proto jednoduchost základ. Některé mobily je možné ovládat i bočními tlačítky, přes které se uživatel rychle dostane k doplňkovým funkcím, jakými jsou například budík či baterka.

Dotykový mobil pro seniory – ovládání

Praktické funkce

Seniorské mobilní telefony nabízejí uživatelům i několik praktických funkcí. S jakými funkcemi se můžete setkat u tohoto typu mobilu?

SOS tlačítko

Některé mobily určené pro seniory disponují speciálním tlačítkem pro případ nouze. Jediným stisknutím tohoto SOS tlačítka dokáže senior přivolat pomoc, pokud se ocitl v nebezpečné či život ohrožující situaci. Do telefonu lze uložit více čísel (obvykle 5 až 6) a po stisknutí tlačítka se začne vytáčet první číslo v pořadí. Předem nastavený kontakt může být rodinný příslušník, záchranná služba nebo policie. V případě, že hovor se nepodařilo uskutečnit, protože volaný účastník je nedostupný, mobil začne automaticky vytáčet druhé číslo v pořadí.

SOS tlačítko se dá využít i na odeslání předem definované SMS zprávy. Ty mobily, které mají zabudované GPS, odešlou nastavenému kontaktu informace o aktuální poloze. Rodinný příslušník nebo záchranné složky tak vědí, kde se senior nachází a mohou za ním rychle vyrazit. Některé modely nabízejí také možnost nastavení zvukového upozornění. Mobil začne po stlačení SOS tlačítka vydávat pronikavý výstražný zvuk, který upozorní okolí, že se něco děje. Jde o velmi šikovnou funkci, která dokáže nejednou zachránit lidský život. Vybírejte proto z modelů, kterým nechybí užitečné SOS tlačítko.

Fotoaparát

V mobilech pro seniory je fotoaparát pouze doplňkovou funkcí, která slouží k občasnému zachytávání foto momentek. Tomu se přizpůsobují i ​​výrobci a do mobilů dávají fotoaparáty s nízkým rozlišením. Běžně se setkáte s rozlišením jen 0,3 Mpx a maximem je 2 Mpx, proto se o kvalitě pořízených fotografií vůbec nedá mluvit. Jednoduchý fotoaparát nezatěžuje systém telefonu a rovněž nezvyšuje cenu zařízení, což je plusem, protože seniorský mobil můžete pořídit za velmi přijatelnou cenu. Fotografické snímky s nízkým rozlišením jsou však pro seniory v mnoha případech zcela dostačující. Nízké rozlišení se pozitivně promítne i na velikosti fotografií, které mají jen pár kilobajtů, a tak neukrojí mnoho z integrované paměti mobilu.

Bluetooth

Některé lépe vybavené tlačítkové mobily podporují funkci Bluetooth, díky níž mohou senioři sdílet soubory, fotografie či hudbu. Tyto mobily mají zpravidla o něco složitější ovládání, ale jsou i dražší. Pro většinu seniorů je posílání souborů prožitek, a tak jim tato funkce nechybí. Každý telefon obsahuje již od výroby několik obrázků pro změnu pozadí a také melodií pro nastavení vyzvánění. Bluetooth lze využít i během jízdy v autě pro handsfree telefonování.

Funkce mobilních telefonů pro seniory

FM rádio

Mnohé tlačítkové mobily pro seniory nabízejí FM rádio, díky kterému si senior může naladit svou oblíbenou rozhlasovou stanici. Ladění stanic je zpravidla automatické a nabízí i ukládání stanic do seznamu pro snadnější přístupnost při příštím spuštění. Jako anténa slouží sluchátka, které se připojují do konektoru audio jack (3,5 mm), ale senior má možnost přepnout poslech přes reproduktor. Do uší si tak nemusí vkládat sluchátka, ale hudba mu zní nahlas přes zabudované reproduktory. Takový poslech je pro většinu seniorů pohodlnější. Někteří výrobci na to reagují tak, že anténu integrují přímo do mobilu, a proto odpadá i nutnost připojování sluchátek. Sluchátka se hodí pouze pokud chce senior poslouchat FM rádio na veřejném prostranství. Před koupí mobilu se zajímejte také o to, zda jsou sluchátka součástí balení nebo je nutné dokoupit si je.

Další funkce

K dalším užitečným funkcím patří možnost přizpůsobit si barevnost displeje. Ta se hodí pro osoby s poruchou zraku. Na škodu není ani funkce, která dokáže rozpoznat pád. Ta se týká dražších a modernějších zařízení, které jsou vybaveny gyroskopem a GPS. Po identifikaci pádu je mobil schopen kontaktovat rodinného příslušníka nebo mu odeslat předem nastavenou SMS zprávu. Nápomocná je i funkce proti náhlému vypnutí, která je jakousi pojistkou bránící nechtěnému vypnutí zařízení. K nechtěnému vypnutí může dojít například neplánovaným přidržením tlačítka nebo stisknutím tlačítka v kapse či kabelce. Pro skutečné vypnutí je proto třeba ještě opětovné potvrzení. K doplňkovým funkcím patří i jednoduchý kalendář, kalkulačka, budík či LED baterka, kterou si může senior posvítit při zhoršených světelných podmínkách. Za extra funkci se považuje nastavení mobilu na dálku pomocí smartphonu. Takové nastavení probíhá přes Bluetooth nebo Wi-Fi a jak jsme již podotkli, týká se to dražších a lépe vybavených mobilů, které podporují Bluetooth, případně i bezdrátové Wi-Fi připojení.

Podrobný návod k obsluze

Součástí seniorského mobilního telefonu by měl být i podrobný a především srozumitelně napsaný uživatelský manuál. Měl by obsahovat vysvětlení jednotlivých funkcí, ale zároveň by neměl být zahlcen technologickými pojmy, které mohou na seniora působit zmatečně. Samozřejmostí by mělo být, že manuál je napsán v češtině, aby mu senior rozuměl. Srozumitelnost návodu a jednoduché vysvětlení jednotlivých funkcí mobilu je klíčové, aby senior nebyl odrazen od používání. Je vhodné, pokud je manuál napsaný větším písmem a doplněn o ilustrační obrázky, které popisují jednotlivé kroky nastavení mobilu. Díky přehlednému manuálu je prvotní nastavení zařízení rychlé a jednoduché a měl by ho zvládnout i senior. Pokud něčemu nerozumí, k manuálu se může kdykoliv vrátit.

Cena mobilu pro seniora

Cena mobilního telefonu pro seniora je podstatně nižší než v případě špičkových smartphonů. Výrobci se snaží, aby byly cenově dostupné pro každého, čemuž přizpůsobují i ​​funkce. Ty jsou základní a seniorovi umožňují provádět nejdůležitější úkony, jakými jsou telefonování nebo posílání SMS zpráv. Nejlevnější telefon pro seniory koupíte za částku kolem 400 Kč. Takový telefon má malý TFT displej s úhlopříčkou do 1,8 palců a s horším rozlišením. Nedokáže zobrazit více než 65 tisíc barev, ale pro seniora je to dostačující. Některé modely v této cenové kategorii však překvapivě podporují dvě SIM karty současně a mají i další přídavné funkce.

Levné mobilní telefony pro seniory, které mají dobrý poměr ceny a kvality, startují na ceně 500 až 750 Kč. Tímto mobilům nechybí praktické funkce v podobě SOS tlačítka či zabudovaného FM rádia. Zpravidla mají plastovou konstrukci, kompaktní rozměry, ale nadále u nich převládá displej s menšími rozměry. Naopak, cena za nejdražší seniorské mobily se může vyšplhat i na 2 000 Kč. No ve srovnání se smartphony jde o zanedbatelnou částku. Dražší modely mají zabudované GPS, odolnější konstrukci, baterii s větší kapacitou, kvalitnější fotoaparát, Bluetooth technologii či další přídavné funkce. Přitom si nadále zachovávají jednoduchost ovládání a používání. Nejlepší mobil pro seniory je právě ten, jehož doménou je jednoduché, praktické a pohodlné ovládání.

Pokud hledáte dotykový mobil pro seniory, zde začíná cena od cca 2 000 Kč. Takový mobil pohání starší verze operačního systému Android, má horší displej s nižším rozlišením a dokáže zobrazit menší počet barev než dražší smartphony. Úhlopříčka zpravidla nepřesahuje 4 palce, což je však pro seniora dostačující. Levný smartphone pro seniory trpí slabším výkonem, občas zpomalenými reakcemi, ale samozřejmostí je podpora Bluetooth a Wi-Fi. Mobilu nechybí integrovaný fotoaparát a další přídavné funkce, avšak zpravidla je ochuzen o praktické SOS tlačítko a jeho integrovaná paměť se pohybuje do 8 GB, avšak s možností rozšíření o externí paměťovou kartu.

Oblíbené značky seniorských mobilů

Nejlepší mobilní telefon pro seniory získáte, pokud sáhnete po modelu od jedné z oblíbených značek. Tyto telefony jsou prověřeny tisícovkami uživatelů, a proto jsou zárukou kvality i dlouhé životnosti. Výrobě seniorských telefonů se věnují zejména značky Aligator, Evolveo, CPA a myPhone, které nabízejí širokou paletu různých modelů. U některých značek se můžete setkat také s vyklápěcí verzí, která také splňuje všechny výše popsané aspekty. Mobilní telefony, které se hodí pro seniory, nabízí i finská Nokia, která se v minulosti proslavila dnes už legendárním mobilem 3310. Seniorské mobily můžete vybírat i z značek Sencor, Maxcom, Blaupunkt, Cube či iGET.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Nevíte se rozhodnout, zda pro seniora vybrat klasický tlačítkový mobil nebo modernější model s dotykovou obrazovkou? Při výběru vždy přihlížejte na technické dovednosti a také na to, co všechno od mobilu očekáváte. V odpovědích na často kladené otázky spotřebitelů možná najdete odpovědi na to, co jste se nedozvěděli v článku.

Je pro seniora vhodnější tlačítkový nebo dotykový telefon?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná, ačkoli většina seniorů dává přednost klasickým telefonům s tlačítky, najdou se i výjimky. Někteří technologicky zdatnější senioři sáhnou po dotykovém smartphonu, který oproti seniorskému mobilu nabízí širší možnosti využití. Pokud vybíráte seniorský mobil pro sebe, zamyslete se nad tím, zda je pro vás dotykové ovládání pohodlné a zda vám složitější manipulace s mobilem nebude překážet. Pokud vybíráte seniorský mobil pro svého blízkého, berte v úvahu, zda má zájem o přídavné funkce nebo chce jen jednoduchý mobil na telefonování, přivolání pomoci v případě nouze, případně na posílání SMS zpráv.

Jaké funkce nemohou chybět dobrému mobilu pro seniora?

Mobilní telefon pro seniora musí být v první řadě snadno ovladatelný. Samozřejmostí by měl být dostatečně velký, přehledný a dobře čitelný displej. Klávesnice má mít výrazné popisy, aby na číslice a písmena senior dobře viděl. Velmi důležitou funkcí při seniorských mobilech je SOS tlačítko, které slouží pro přivolání pomoci, pokud se senior ocitne v ohrožení. Jednoduchým stlačením SOS tlačítka mobil automaticky vytočí nebo pošle SMS zprávu přednastaveným kontaktům. Zpravidla může být těchto kontaktů několik. Žádoucí je také dlouhá výdrž baterie, zvýšená hlasitost reproduktoru a odolná konstrukce.

Mohu změnit na seniorském telefonu vyzváněcí tón?

Většina mobilních telefonů pro seniory má integrovaných několik vyzváněcích melodií, z nich si můžete vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Občasně se setkáte s tím, že některý model mobilu nabízí pouze jeden výchozí vyzváněcí tón. Pokud vám tento nevyhovuje, dá se to vyřešit uložením oblíbeného tónu na paměťovou kartu a pak si nový tón nastavit z karty. Takový postup je však pro mnohé seniory obtížný a bez pomoci své blízké si tón nevědí změnit. Porozhlédněte se proto raději po mobilech, které mají integrovaných několik vyzváněcích tónů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 16.04.2021
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek