Nejlepší soundbary 2024 – recenze, test, srovnání

Soundbar? Zpozornět by měli ti, které zajímá prioritně kvalitní audio. A především lidé, kteří si chtějí během filmových večerů dopřát zvuk zasloužené kvality. Soundbar je elegantním řešením pro zvýšení kvality zvuku ve vaší domácnosti. Nejčastěji nahrazuje vestavěné reproduktory televizoru, ale často nahradí i běžné domácí kino či soustavy reproduktorů. Ke kvalitnímu obrazu patří i adekvátní zvuk.

Jak vybrat soundbar?

Právě Soundbar je řešením problémů s nekvalitním zvukem televizoru. Nejčastěji jde o problematické vestavěné reproduktory televizoru. V tom případě je tato zvuková lišta řešením, které šetří místo i peníze. Soundbar dokáže svým výkonem a kvalitami přinášet čistší, živější a prostorově sytější zvuk. Často totiž OLED, QLED, 4K či klasické LED a LCD televizory přinášejí vysokou kvalitu obrazu, ale zvuk kvalitativně zaostává. Pomoci může instalace domácího kina, soustavy reproduktorů nebo jednoduchá instalace Soundbar. Obecně je tato alternativa velmi dostupnou a oproti domácímu kinu nebo soustavám reproduktorů vás neotravuje zbytečná kabeláž nebo se netrápit s ideálním umístěním, protože by soundbar zabíral mnoho místa.

Nejlepší soundbary

Názov Hodnotenie Detail
LG S60Q   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Sonos ARC   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
TCL C642W   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
LG SN5   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sony HT-S40R   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Soundbary – recenze

Soundbar Samsung, LG, JBL, Sony, Xiaomi – v obchodech najdete množství značek a také modelů. Jak si tedy vybrat? Postačí mi 2.1 nebo potřebuji 5.1? Abychom vám s výběrem co nejvíce pomohli, připravili jsme pro vás recenze oblíbených modelů soundbarů. Doufáme, že vám budou při hledání toho nejlepšího soundbaru pro vaše potřeby nápomocné.

Soundbar, nebo domácí kino?

Několik uživatelů označuje soundbar za alternativu vůči domácímu kinu. Klasický soundbar nebo, pokud chcete zvuková lišta, totiž nahrazuje běžnou soustavu reproduktorů, případně integrované reproduktory, které jsou zabudovány v televizoru. Rovněž jde o velmi designové a elegantní řešení. Zároveň však najdeme jisté kvalitativní rozdíly ve srovnání s domácím kinem nebo surround systémem. Ze všech možností však jde o bezpodmínečně nejdostupnější alternativu. Oproti domácímu kinu nebo surround systému s reproduktory soundbar, samozřejmě, není zvuk takový kvalitní, především pokud jde o prostorový zvuk. Není to však vždy pravidlem, protože dnešní soundbary toho dokážou opravdu mnoho. A nejednou dokážou překonat i kvalitu zvuku některých domácích kin.

Je soundbar lepší než domácí kino?

Jde o efektivní a jednoduché řešení, zbavíte se zbytečné kabeláže, ušetříte peníze a zároveň soundbar jako takový nezabere tolik místa jako domácí kino nebo externí surround systémy. Instalace je také mnohem jednodušší. Soundbar doporučujeme především lidem, kteří si potrpí na čistý a kvalitní zvuk a nestačí jim běžný integrovaný reproduktor v televizoru. Samozřejmě, ve větším prostoru se zvuk mírně ztrácí a nenahradí například zmíněné domácí kino. Soundbar je ideální pro menší či střední místnosti, kde zároveň šetří místo a neotravuje zbytečnými kabely.

Zároveň může toto zařízení nabízet různé moderní technologie a zajímavé funkce, zmínit můžeme FM rádio, DVD přehrávač, Bluetooth připojení, USB či HDMI vstupy a ty nejmodernější umožňují například ovládání i prostřednictvím mobilní aplikace a připojení k internetu za pomoci Wi-Fi. Ideální je umisťovat ho nad nebo pod televizor. Soundbar je moderní náhradou za rozměrné domácí kino a různé Hi-Fi soustavy, které jsou často místy předimenzované a předražené.

Hlavní výhody

 • Šetří prostor
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Snadná instalace a ovládání
 • Finančně méně náročné
 • Elegantní design
 • Bezdrátové řešení

Hlavní nevýhody

 • Nižší kvalita prostorového zvuku
 • Nevhodný pro velké prostory
 • Přehnaná cena některých modelů

Nejlepší domácí kina 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší domácí kina 2024 – recenze, test, srovnání

Domácí kino jen těžko otestujete přímo v prodejně elektra. A to nemluvíme o možnosti zjistit jeho kvalitu při výběru přes internet. Ale nebojte se, máme pro vás řešení. Přinášíme vám výsledky testů domácích kin. Sesbírali jsme domácí a světové výsledky testů, recenze, hodnocení a vaše zkušenosti. Prošli jsme fóra, diskuse, placené spotřebitelských testech. A tady je výsledek,... Přečíst článek

Výkon a počet kanálů

Výkon se při sounbarech, podobně jako u jiných audio zařízení, udává ve wattech. Celkový akustický výkon závisí na počtu reproduktorů-měničů, jejich kvality a rovněž zesilovačů. Podstatné je i to, zda je součástí soundbaru i subwoofer. Výkon se obvykle pohybuje na úrovni 150 až 500 wattů.

Při výběru soundabru je podstatným parametrem výkon

Počet kanálů informuje právě o tom, kolik reproduktorů má soundbar a také, zda má zmíněný subwoofer. Může jít o například o označení 2.0 – tehdy jde o dva reproduktory bez subwooferu. Na druhé straně je tu možnost více kanálového zvuku 2.1, 3.1, 5.1 a podobně, kdy číslo před tečkou hovoří o počtu reproduktorů a číslo za tečkou hovoří o tom, zda je soundbar vybaven subwooferem.

Pokud je v soustavě čísel ještě i třetí číslo, například 5.1.4, značí to, že soundbar podporuje prostorový zvuk nejvyšší možné kvality Dolby Atmos. Běžně totiž soundbary podporují zvuk Dolby Digital a DTS:X. Rovněž třetí číslo znamená, že daný počet reproduktorů zvuk usměrňuje směrem vzhůru (ke stropu).

Subwoofer – ano/ne?

Už samotný soundbar pozvedne kvalitu zvuku televizoru. Na druhé straně, pokud si potrpíte na dobré basy během hudby nebo kvalitnější prostorový zvuk, v takovém případě je subwoofer dobrá volba. Subwoofer je určen k přehrávání nízkofrekvenčních tónů (výbuchy, nárazy, výstřely...). Samozřejmě, je třeba myslet na to, že jde o prvek, který zabere určité místo. Ačkoli zpravidla nepotřebuje zdroj energie, protože se napojuje na soundbar přes Bluetooth. Pokud chcete kvalitní basy a dunivé tóny, subwoofer je jasná volba. Pokud si vystačíte s výkonem běžného soundbaru, polepšíte si také.

Bluetooth a Wi-Fi

Bluetooth připojení je v případě soundbarů samozřejmostí. Toto rozhraní umožňuje spárování s telefonem, tabletem, ale i samotným televizorem. Přehrávat můžete i obsah prostřednictvím platforem jako Sporify, YouTube či iTunes a podobně.

Soundbar reproduktor k TV se subwooferem

Wi-Fi je stále větším fenoménem. Kromě toho, že můžete streamovat hudbu online, můžete využívat různé aplikace na ovládání soundbaru. Výhodou je i vzdálenost, protože Bluetooth je obvykle omezeno na zhruba 10 metrů. S Wi-Fi můžete ovládat soundbar z další pokoje. Wi-Fi umožňuje zpřístupnit internet a využívat například služby Google Chromecast nebo Netflix apod.

HDMI – optika – koaxiální připojení

HDMI připojení má nejvyšší přenosovou rychlost a nabízí nejvyšší možnou kvalitu zvuku a obrazu. Podporuje i formát 4K HDR a Dolby Atmos. Optické i koaxiální připojení je v digitální podobě, avšak přenosová rychlost umožňuje kvalitu zvuku pouze v kvalitě Dolby Digital a DTS.

Další funkce

 • USB vstup – umožňuje připojení zdroje za pomoci USB kabelu či USB externího zdroje. Poslouchat tak můžete hudbu či sledovat filmy z externího zařízení jako USB klíč, externí harddisk a jiné.
 • FM tuner – soundBar často nabízejí tuto funkci. Poslouchat tak můžete rádiové frekvence ve vašem okolí.
 • Zvukové režimy – sport, hudba, film, noční režim, akční a podobně. Jde o zvukové režimy, které zvuk upravují v závislosti na typu audia.
 • Mobilní aplikace – se liší v závislosti od výrobce. Průkopníkem v této oblasti je Samsung, který využívá aplikace na ovládání soundbaru.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 20.02.2020
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek