Nejlepší reproduktory 2024 – recenze, test, srovnání

Chcete kvalitní zvuk při poslechu hudby nebo sledování dobrého filmu? Určitě ano. A na to potřebujete dobré a kvalitní reproduktory. Vybrat si však není vůbec jednoduché, parametry vám o kvalitě zvuku daného produktu hodně neřeknou. Není důležité, zda má reproduktor výkon 800 W nebo 1 200 W, rozhodující je kvalita. A tu v obchodě s elektrom určitě nedokážete velmi dobře posoudit.

Jak vybrat reproduktor

Právě proto jsme sesbírali testy, hodnocení a recenze z domácích i zahraničních zdrojů. Výsledkem je žebříček těch nejlepších reproduktorů v rozumné ceně. Samozřejmě existují i ​​kvalitnější modely, ale jejich ceny jsou jako z jiné galaxie. Toto je tedy výběr toho nejlepšího:

Nejlepší přenosné Bluetooth reproduktory

Názov Hodnotenie Detail
JBL Charge 5   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Lamax Street2   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Sonos Era 100   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Bose SoundLink Flex   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Marshall Emberton II   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Nejlepší reproduktory k TV do obývacího pokoje

Názov Hodnotenie Detail
Edifier R1700BT BT 2.0   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Genius SP-HF180   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Auna Areal 652   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Polk Audio S55e   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bang & Olufsen BeoSound   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Reproduktory – recenze

Většina lidí si reproduktor kupuje k TV kvůli lepšímu zážitku ze sledování filmů, k mobilu a k PC, aby zvýšily zážitek z poslechu hudby či hraní her. Mít reproduktor je dobrá věc. Nové modely jsou designově promakané, nabízejí čistý zvuk a můžete je připojit k jakémukoli zařízení. Reproduktor JBL, Sencor nebo Sony? Reproduktor s rádiem, na USB nebo Bluetooth? Připravili jsme pro vás několik krátkých recenzí oblíbených modelů, které by pro vás mohly být to pravé. Doufáme, že vám při výběru pomohou.

Jak vybrat reproduktor

Je jedno, zda potřebujete reproduktor na nerušený poslech hudby ve svém pokoji, ke shlédnutí filmů s prostorovým zvukem v obývacím pokoji, nebo si chcete pouštět hudbu venku s přáteli, máte velmi mnoho možností. Vybrat si reproduktor či reprosoustavu není proto jednoduché. Nemluvíme pouze o velikosti, barvě či kvalitě zvuku, ale také o typu reproduktoru. Parametrů, na které je třeba při výběru zaměřit, je mnoho. Pokud chcete dokonale čistý a hlasitý zvuk, nemusíte vyhodit za to tisíce korun. Přečtěte si, jak při výběru postupovat.

Typy reproduktorů

Použití a kvalitu zvuku značně ovlivňuje konstrukce reproduktoru. Pokud víte, co od reproduktoru očekáváte, výběr se vám podstatně zúží.

Přenosné reproduktory

Tento typ reproduktorů obsahuje nabíjecí baterii, nepotřebuje tak v dosahu zásuvku. Výdrž se v závislosti na kvalitě pohybuje od několika hodin až po 20 hodin. Vybírat třeba podle podmínek, kde chcete reproduktor používat. Některé modely mají pogumovanou konstrukci a jsou tak odolnější vůči nárazům a otřesům, některé jsou dokonce voděodolné. Vždy si však před použitím ověřte míru voděodolnosti.

Přenosný reproduktor

Přes některé reproduktory se dají ovládat připojená zařízení – může jít o základní funkce (pozastavení/přehrávání), ale také o rozšířené funkce (přeskakování skladeb, regulace hlasitosti či přijímání/odmítání telefonních hovorů).

Sloupové/věžové reproduktory

Reproduktory pro domácí použití obsahují několik měničů pro nízké, vysoké a případně i střední tóny, čili mají velký frekvenční rozsah. Zařízení umí dobře vykreslovat nízké basy i výrazné výšky. Toto řešení je vhodné, pokud vám záleží na zachování čistoty zvuku, případně chcete ozvučit větší místnost.

Regálové reproduktory

Zaberou méně místa než věžové reproduktory, jejich velikost limituje schopnost reprodukovat hluboké basové tóny. Nedostatek basů lze kompenzovat zakoupením subwooferu. Věžové a regálové reproduktory se používají ve dvojicích.

Středové reproduktory

Tyto reproduktory oplývají vysokofrekvenčním rozsahem a zapojují se jen jednotlivě. Spolu s dvojicí sloupových či regálových reproduktorů umocní prostorový efekt a zvýší hloubku zvuku.

Subwoofery

Jde o speciální reproduktory určené pouze pro reprodukci velmi nízkých frekvencí. Jsou běžnou součástí domácího kina a soustav. Vhodně doplňují regálové reproduktory, které nedokážou basy až tak dobře vykreslovat. Nejčastěji se setkáte s konfiguracemi 2.1 a 5.1, ale i s 4.1 či 7.1.

Dřevěné reproduktory se subwooferem

Prametre výběru reproduktoru

Pokud již máte určený typ reproduktoru, je třeba se podívat na několik důležitých parametrů, které by měly splňovat.

Výkon

U reproduktorů se výkon měří podle standardu RMS (udává, jaký výkon do nich může být přiváděn aniž by se i při delším hraní poškodili). RMS výkon se obvykle rovná polovině nejvyššího možného výkonu daného zařízení. Standardem je výkon 20 W až 200 W.

Impedance

Tento údaj vám napoví, kolik elektřiny musí reproduktorem proudit, aby podal plný výkon. Čím nižší je toto číslo, tím lépe, protože elektřina přes reproduktor proudí lépe.

Frekvenční rozsah

Udává, jaké rozmezí frekvence dokáže zařízení reprodukovat. Měli byste však počítat s tolerancí, běžně se pohybuje mezi 6-10 dB.

Citlivost

Tento údaj vám řekne, jak hlasitě reproduktor dokáže hrát na 1 W výkonu. U výškových reproduktorů bývá citlivost vyšší než u basových.

Velikost

V době moderních technologií již dávno neplatí, že čím větší reproduktor, tím bude lépe hrát. I menší reproduktory mají kvalitní zvuk.

TV reproduktor

Stále však platí, že rozměrnější reproduktor má více prostoru k prohloubení basové složky. Vzhledem k tomu, že se do něj vejde i výkonnější měnič, dokáže hrát hlasitěji.

Materiál

Plast, dřevo či kov? Každý z těchto materiálů má trochu jiné rezonanční vlastnosti. Pravdou však je, že to dokáže rozeznat pouze opravdu zkušený posluchač. Pokud k nim nepatříte, zaměřte se především na pevnost a kvalitu konstrukce a materiál si vybírejte podle vkusu. Konstrukce by měla být pevná a bez vůle.

Konektivita

Zejména v případě přenosných reproduktorů jde o důležitý parametr. Domácí reproduktory se totiž připojují k zařízení obvykle přes jack konektor, některé mají však také Bluetooth či Wi-Fi připojení.

Většina přenosných reproduktorů se připojuje přes Bluetooth, některé přes technologii NFC. Setkat se však můžete i s USB konektory, čtečkou paměťových karet či s možností naladit rozhlasové vlny.

Napájení a dobíjení

Co se domácích reproduktorů týká, standardní je připojování do elektrické sítě. Některé se dají připojit pomocí USB k počítači a odebírají energii z něj. Přenosné reproduktory se dobíjejí pomocí USB konektoru přes počítač. Jejich baterie mají kapacitu v řádech stovek mAh.

Malý přenosný reproduktor

Příslušenství

Pokud chcete prodloužit životnost reproduktoru, zajímejte se o příslušenství, které by vám s tím pomohlo. Přenosné reproduktory se vám budou snadněji přenášet v pouzdře, ptejte se proto, zda je součástí balení, nebo si ho budete muset dokoupit. Pokud hledáte reproduktor pro domácí použití, oceníte speciální gumové podložky, které eliminují vibrace přenášené reproduktorem. Dokoupit si můžete i stojan na domácí reproduktory, důležité jsou přitom rozměry, hmotnost i nosnost, ale také vývod kabeláže.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Nad reproduktorem nepřemýšlejí pouze milovníci hudby, často je také součástí vybavení fanoušky filmů a seriálů. Dosáhnout dobrý zvuk můžete díky kabelovému i Bluetooth reproduktoru. Parametry jsou při výběru velmi nápomocné ne vždy se z nich však dozvíte vše, co vás zajímá. Abychom vám s výběrem reproduktoru co nejvíce pomohli, rozhodli jsme se na nejčastější otázky ohledně reproduktorů odpovědět. Pokud vás zajímá ještě něco, napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.

Hledám přenosný reproduktor pro poslech hudby. Je vhodnější Wi-Fi nebo Bluetooth model?

Wi-Fi reproduktor je určen k přehrávání hudby pomocí počítačové sítě, Bluetooth reproduktor je přijímač, s kterým je třeba se spárovat a vysílat do něj zvukový signál. Pokud chcete používat reproduktor na různých místech, vhodnější volbou pro vás bude Bluetooth model.

Jak vyčistit povrch voděodolného reproduktoru?

Povrch voděodolného reproduktoru očistěte pod proudem vlažné vody jemným kartáčkem (např. zubním kartáčkem). Pokud však reproduktor voděodolný není, použijte vlhký hadřík.

Třeba reproduktor nechat po čištění vyschnout?

V případě voděodolných reproduktorů (certifikace IPX7) to není nutné, avšak vhodné. Když otevřete kryt, hrozí vniknutí zbytkové vody do konektorů. Reproduktory s nižší certifikací doporučujeme nechat vyschnout bezpodmínečně.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(88.2%)
Datum publikování: 15.01.2020
Datum poslední aktualizace: 15.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek