Sony BDP-S3700 Blu-ray přehrávač – recenze, zkušenosti

zrcadlení obrazovky
kvalita obrazu a zvuku
integrované Wi-Fi
barevná škála obrazu

Hodnocení:
(76.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Předností modelu Sony BDP-S3700 je nejen příznivá cena, ale také schopnost překlápět kvalitu SD obrazu na Full HD. Zařízení nepodporuje 4K upscalling. Blu-ray přehrávač disponuje Wi-Fi připojením, což umožňuje využívání streamovacích služeb. Přehrávat tak můžete i živé vysílání či internetové rádia. Sony velmi dobře zpracovává barvy a kontrast obrazu díky technologii Triluminos.

Uživatele potěší i možnost sdílení obrazovky díky technologii Miracast. Obsah vašeho smartphonu, tabletu či notebooku tak můžete zrcadlit přímo na vaší televizi bez připojení přes kabel. Přehrávat můžete i DVD disky. Připojit můžete přehrávač rovněž k DLNA síti.

Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Obraz, jaký očekáváte

Vysoká kvalita obrazu je v podání Blu-ray přehrávače tak trochu očekáváním. A ty jsme měli i my. Naplnily se zčásti. Mírně nás mrzelo, že v dnešní době existují modely, které automaticky nedokážou zprostředkovat 4K rozlišení. Na druhé straně, nižší cena se někde odrazit musela. V případě modelu Sony BDP-S3700 se dokážete pohybovat kolem částky 2 700 Kč.

A co tedy obraz? 1080p značí Full HD kvalitu a třeba si říct na rovinu, že taková kvalita lidskému oku bohatě postačí. Ačkoli, samozřejmě, pokud jste již před sebou měli obraz v Ultra HD, zřejmě rozdíl poznáte. Potěší však fakt, že Blu-ray přehrávač dokáže dekódovat SD kvalitu obrazu a převést na HD v případě DVD disků. Blu-ray disky si užijete v zmiňovaném Full-HD rozlišení. K vylepšení kvality obrazu přispívá i funkce Super Scaler, Deep Color nebo 24p True Cinema.

Sony BDP-S3700 recenze

Sony v případě modelu BDSP-S3700 využívá i speciální technologii Triluminos, která přináší bohatou barevnou škálu a perfektně dokáže zpracovávat světlé či tmavé odstíny barev. SMART televizor s rozlišením Full HD dokáže takové detaily zpracovat a rozdíl si všimnete. Samozřejmě, opět 4K to není. Se zvukem problém nebyl žádný a tradičně nás potěšila i možnost pro ty, kteří mají starší televizory a využijí klasický koaxiální audio vstup.

Pobavíte se online

Zatoužili jste, abyste si na obrazovce televizoru mohli prohlížet online obsah? V tom případě vaši touhu tento Blu-ray přehrávač s radostí ukojí. Integrovaná Wi-Fi vám totiž umožňuje využívat online streamovací služby jako Netflix či Youtube. Televize navíc může ovládat přes váš smartphone a vybrat si, co chcete, aby přehrával. Dostanete se rovněž k databázi zahraničních filmů, samozřejmě, služby jako Netflix či HBO jsou zpoplatněny.

Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 příslušenství

Plynule však můžete streamovat i online živé vysílání, které běží na internetu. Například i internetová rádia. Připojit můžete televizor i k DLNA síti. Kromě toho je k dispozici jeden HDMI vstup. Aby se děti nedostaly k obsahu, který si nepřejete, aby viděli, nastavit můžete na konkrétní programy rodičovskou kontrolu a aktivovat také dětský zámek. Pokud to váš televizor neumožňuje.

Více, než si myslíte

Jak je na tom přehrávání různých audiovizuálních formátů? V zásadě Sony BDP-S3700 podporuje všechny druhy používaných obrazových formátů MP4, DivX, MKV, AVI, MPEG, AVCHD, MPEG4. V případě zvukové kompatibility chybí DTS dekodér, který by dokázal kvalitu prostorového zvuku ještě vylepšit.

Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 vstupy

Překvapivou funkcí, která vás jistě bude bavit, je zrcadlení obrazovky vašeho zařízení, které se nazývá Miracast, což je aplikace, se kterou musí být dané zařízení kompatibilní, abyste mohli zrcadlení spustit. Společně tak můžete sledovat video obsah, který máte ve vašem smartphonu apod.

Zkušenosti a recenze

Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 mnozí uživatelé doporučují především kvůli kompaktní velikosti, spolehlivé značce, jednoduchému designu či přehrávání různých formátů. Jako mínus vnímají především hlučnější mechaniku.

Recenze a zkušenosti s Blu-ray přehrávačem Sony BDP-S3700

Závěrečné hodnocení

Kvalitní obraz, zvuk, dobrá funkcionalita a jednoduché ovládání. Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 je tím zařízením, které si najde své fanoušky. Cenově přívětivá možnost s dostatečným vybavením je velmi vítaná pro ty, kteří si rádi vychutnávají kino zážitky doma z gauče. Připojení internetu přes Wi-Fi a využívání streamovacích služeb přivítáte i v případě televizorů, které připojení k internetu nenabízejí.

Zrcadlení obrazovky je velmi vítaná funkce, která umožní sledování obsahu vašeho smartphonu přímo v televizi. Široká konektivita, USB konektor, 1x HDMI vstup, koaxiální i optický vstup. Zařízení využívá pro zpracování barev speciální technologii Triluminos, která dělá obraz realističtějším. Obraz však nelze dekódovat v 4K rozlišení. Blu-ray přehrávač Sony BDP-S3700 nabízí rozlišení Full HD. Nepodporuje 3D formát. Pro běžného diváka je kvalita Full HD (1080 p) více než dostačující.

Pozitíva

zrcadlení obrazovky
kvalita obrazu a zvuku
integrované Wi-Fi
barevná škála obrazu

Negatíva

nepodporuje rozlišení 4K
pouze jeden HDMI vstup


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 31.07.2020
Nejlepší Blu-ray přehrávače 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší Blu-ray přehrávače 2024 – recenze, test, srovnání

Dopřát si skvostný filmový zážitek jen tak – přímo doma v obývacím pokoji, nikdy není špatný program na večer nebo během "líných" dní. Oblíbené filmy si můžete vychutnat přímo na vaší televizi. DVD přehrávače pomalu padají do zapomnění a adekvátní náhradou jsou Blu-ray přehrávače, které si stále drží svůj status. Vyplatí se v současné době? Je Blu-ray přehrávač správná volba? Jaké jsou jeho... Přečíst článek


Přidat komentář