Laica MD6026 inhalátor – recenze, zkušenosti

tichý chod
jednoduché ovládání
kompaktní rozměry

Hodnocení:
(76.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Typ: ultrazvukový | Velikost částic mlhoviny: 3,4 μm | Nebulizační výkon: 0,4 ml/min. | Objem nádoby na léčivo: 15 ml | Hlučnost: 45 dB | Hmotnost: 700 g

Moderní a tichý ultrazvukový inhalátor Laica MD6026 je vhodný i pro každodenní používání a pravidelné inhalování. Disponuje nádržkou až na 15 ml léčebného medikamentu. Rozprašovač není vhodný pro hustší léčebné roztoky či medikamenty s olejovou konzistencí (éterické oleje). Rozprašovač disponuje nebulizačním výkonem 0,4 ml/min.

Velikost částeček rozprašovače je na úrovni 3,4 mikrometru. Zařízení má velmi kompaktní rozměry. Splňuje všechny evropské normy a jde o registrovanou zdravotnickou pomůcku. V balení nechybí ani maska pro děti. V rámci příslušenství je 40 kusů ampulek s kapacitou 15 ml. Po každém použití se ampulka musí vyměnit. Hadice má 60 cm. Hmotnost zařízení je pouze 700 g.

Ultrazvukový inhalátor Laica MD6026 je dostupný na ✅ webu Heureka.cz.

Jednoduchý a kompaktní

Už při vybalování na vás inhalátor značky Laica působí dojmem kompaktního zařízení. Je velmi skladný a zároveň lehký. V zásadě na něm není nic komplikované. Ovládá se jedním tlačítkem, které je mimochodem i podsvícené. V balení kromě toho máte až 40 ampulek o objemu maximálně 15 ml. Určeny jsou na samotné léčebné roztoky, které si zakoupíte v lékárně. K nim se však ještě dostaneme při procesu inhalování.

Laica MD6026 recenze

Pro domácí použijte se jeví Laica jako ideální inhalátor. V balení je rovněž i maska ​​pro děti. Přestože jsme ji v našem testu nevyzkoušeli, uživatelé si stěžují, že maska ​​dobře nepřiléhá a mlhovina proniká do oblasti očí. Samozřejmostí je maska ​​pro dospělé i náustek. Inhalační hadice má bohužel pouze 60 cm a může vás tedy značně omezovat.

Proces inhalování

V první řadě, což je výhodou většiny ultrazvukových inhalátorů, které využívají vysokofrekvenční oscilátor k vytváření inhalační mlhoviny, chválíme tichý chod zařízení. Výrobce udává hlučnost na úrovni 45 dB, ale i to by se mohlo zdát přehnané. Napájení je klasické do sítě na 220/230 V.

Co nás potěšilo méně, je stabilita zařízení. Konstrukčně je inhalátor nešťastně navržen. Vyšší konstrukce a nízká hmotnost (700 g) způsobují, že má tendenci se při potáhnutí, jinak krátké inhalační hadice, převracet. Navíc plasty samotné konstrukce nepůsobí právě trvanlivým dojmem.

Výhrady nemáme vůči rozprašovacímu výkonu, 0,4 ml/min. je dostatečný výkon. Částice dosahují velikosti 3,4 mikrometru a skrz masku pro dospělé inhalování jako takové není problematické. Náustek drží dobře. Proč však výrobce nevymyslel na dávkování léku něco lepší než jednorázové ampulky pro léčebné roztoky skutečně netuším. Ekologické smýšlení, a už vůbec ne praktické, výrobce určitě neměl. Přesto, že jde o registrovanou zdravotnickou pomůcku v Evropské unii.

Ne pro každého

Nevýhodou tohoto ultrazvukového inhalátoru je, že někteří alergici či astmatici využívají léčiva s vyšší viskozitou nebo mají olejnatý charakter. Právě inhalátor Laica MD6026 však neumožňuje inhalovat hustší roztoky nebo oleje. Ventilátor, který mlhovinu distribuuje přes hadici do masky, totiž nedokáže vytvářet tak účinný a efektivní aerosol, který by se dal komfortně a efektivně inhalovat. Zařízení totiž nenabízí možnost regulace tlaku ani rychlosti. Disponuje však automatickým vypnutím po 10 minutách.

Ultrazvukový inhalátor Laica MD6026

Zkušenosti a recenze

Podle mnoha uživatelů je ultrazvukový inhalátor Laica MD6026 tichý a výkonný. Obsluha je jednoduchá, v balení se nacházejí nástavce pro děti i dospělé, páru vydává hned po zapnutí. Minusy jsou horší stabilita a chybějící návod.

Recenze a zkušenosti s inhalátorem Laica MD6026

Závěrečné hodnocení

Inhalátor Laica MD6026 patří k cenově dostupným inhalátorům, které nabízejí tichý chod a efektivní způsob inhalace. Avšak za určitých podmínek. Inhalátor neumožňuje inhalování hustších léčebných roztoků či éterických olejů. Ventilátor nedosahuje výkon, kterým by dokázal mlhovinu efektivně distribuovat do dýchacích cest. Slabinou je také konstrukce, která je nestabilní a zároveň nepotěší ani kvalita materiálů.

Inhalační hadice má 60 cm a je poměrně krátká. Nebulizační výkon dosahuje úroveň 0,4 ml/min., což značí poměrně rychlé inhalování. Velikost částic je 3,4 mikrometry. Jejich velikost nelze regulovat. Nevýhodou jsou jednorázové ampule o objemu 15 ml, které je třeba po každém použití vyměnit. Velmi neefektivní a nepraktické řešení. Inhalátor se však jednoduše ovládá, pro běžné domácí použijte při rýmě či nachlazení dokáže účel splnit.

Pozitíva

tichý chod
jednoduché ovládání
kompaktní rozměry

Negatíva

jednorázové ampulky na roztok
krátká inhalační hadice
nekvalitní maska pro děti
nestabilita a nekvalita materiálů


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 03.08.2020
Nejlepší inhalátory 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší inhalátory 2022 – recenze, test, srovnání

Inhalátor je zdravotnickým prostředkem a k jeho výběru třeba přistupovat zodpovědně. Pokud byste se mylně domnívali, že inhalátory jsou zařízení určené výhradně pro lidi trpící alergií či astmatem, není tomu tak. Inhalování je vhodné i pro lidi, kteří trpí častými onemocněními horních a dolních cest dýchacích. Jak inhalace pomáhá? Jak vybrat správný inhalátor? Existuje inhalátor pro děti?... Přečíst článek


Přidat komentář