Nejlepší ventilátory 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší ventilátory
- Ventilátory – recenze
- Sencor SFN 5040BL
- Bionaire BTF002X
- Westinghouse Vegas 72272
- Akasa AK-UFN01
- Jak vybrat ventilátor
- Typ ventilátoru
- USB ventilátory
- Na velikosti záleží
- Příkon
- Průtok vzduchu
- Počet rychlostí
- Hmotnost
- Oscilace
- Kvalita provedení
- Náročnost obsluhy
- Délka přívodního kabelu
- Údržba a čištění
- Design
- Hlučnost ventilátoru
- Funkce ventilátoru a bezpečnost
- Jak efektivně používat ventilátor
- Cena a oblíbeni výrobci
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Rovus Ventus Smartair Plus
- Sencor SFN4044WH
- Rowenta VU2110F1
Letní dny, kdy se vyšplhá teplota na teploměru vysoko, dávají organismu zabrat a určitě každý přivítá v takové chvíli chladnější závan. Mít po ruce ventilátor je k nezaplacení. Ačkoli to na první pohled vypadá s výběrem takového spotřebiče jednoduše, po delším používání ventilátoru si hned uvědomíte, kde jste při výběru udělali chybu. Abyste věděli zorientovat v nabídce ventilátorů, máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit při koupi.
Nejprve vám však nabízíme nabídku toho nejlepšího na našem trhu. Sesbírali jsme různé testy ventilátorů, hodnocení, porovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.
Nejlepší ventilátory
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Meaco Fan 1056P ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
G3Ferrari G5005201 ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
Xiaomi Mi Smart 1C ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Klarstein Figo ✔ VÝPRODEJ | Zobrazit produkt | |
Duux Whisper Smart ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt |
Ventilátory – recenze
Ventilátor je velmi praktickou záležitostí. Během léta vás příjemně ochladí, je levnější volbou jako klimatizace. Můžete ho však použít např. i při malování na rychlejší sušení stěn. Podívali jsme se na několik modelů a nabízíme vám jejich recenze.
Jak vybrat ventilátor
Máte pocit, že výběr ventilátoru je jednoduchý? Zklameme vás. I zde je třeba brát na zřetel několik důležitých kritérií. Musíte si nejprve vybrat typ ventilátoru, přičemž je třeba zohlednit místo, kam ho umístíte, pak byste si měli posvítit na hlučnost a nastavení ventilátoru. Podívejte se s námi na jednotlivé parametry o něco blíže.
Typ ventilátoru
Asi jste nad tím nikdy neuvažovali, ale kromě stolních, stojanových a sloupových jsou v nabídce i stropní a nástěnné ventilátory. K nejžádanějším patří stojanové a sloupové modely, které se dají snadno přenášet a jsou poměrně levné. Sloupové ventilátory mají menší výkon, vhodnější jsou proto do menších místností. Jejich nevýhodou je, že vzduch proudí pouze při zemi, tím pádem nedochází k intenzivní výměně vzduchu v celé místnosti. Klasické stojanové modely jsou vhodnější do větších místností, výměna vzduchu a jeho ochlazení je s ohledem na jeho velikost a možnost nastavení rychlostí dostatečná.
Stolní modely jsou s ohledem na svou velikost vhodné například na pracovní stůl. Stropní ventilátory jsou zavěšeny na strop podobným způsobem jako lustr, mají větší vrtuli, čili poměrně dobře zajistí výměnu a ochlazování vzduchu. Nástěnné verze stačí samostatně zavěsit nebo nainstalovat na stěnu a stroj již vykonává svou základní funkci.
Stolní ventilátory
Stolní ventilátory patří k nejlevnějším typům na trhu. Zpravidla mají menší rozměry, což se následně odráží i na jejich nižší účinnosti. Pokud však ventilátor umístěte do vaší bezprostřední blízkosti, splní svůj účel nadprůměrně. K plusům stolních ventilátorů můžeme kromě nízké pořizovací ceny přiřadit i nižší hlučnost, kterou oceníte doma i v kanceláři. Nízká hlučnost je skvělým parametrem i v tom případě, pokud se chcete ochlazovat během horké letní noci. Ventilátor tak nebude rušit váš spánek. K jejich dalším výhodám patří možnost nastavení sklonu či rychlosti foukání.
Výhody:
- Nízká pořizovací cena
- Lehké a skladné
- Nejsou příliš hlučné
- Nastavení sklonu a rychlosti
Nevýhody:
- Nižší výkon
- Nižší bezpečnost
Stojanové ventilátory
Jak napovídá označení ventilátoru, jde o přístroj, který je na stojanu. Od stolního se odlišuje tím, že má větší průměr i příkon. Tyto ventilátory se nejčastěji umisťují na zem, ideální je uložit je do blízkosti pracovního stolu, resp. tam, kde pobýváte. Levnější stojanové ventilátory mohou mít problémy se stabilitou. Ty dražší a kvalitnější jsou často opatřeny protiskluzovými nožkami, které zajistí potřebnou stabilitu přístroje. Stojanové ventilátory se často používají na chodbách, u pracovního stolu nebo sedací soupravy. Potěší jejich jednoduché ovládání, ale na druhé straně jsou o něco hlučnější, a tak vám mohou překážet během práce nebo spánku.
Výhody:
- Nízká pořizovací cena
- Vyšší výkon oproti stolnímu
- Jednoduše přenosné
Nevýhody:
- Vyšší hlučnost
- Levnější modely mají horší stabilitu
Sloupové ventilátory
Sloupové ventilátory mají mnoho totožných vlastností se stojanovými. Mají podobné rozměry a stejně se doporučuje umisťovat je na zem. Oproti stojanovým se však vyznačují vyšší stabilitou i robustnější konstrukcí. Při sloupovém ventilátoru se nesetkáte s viditelně točícím se ventilátorem (lopatkami), protože proudění ochlazeného vzduchu zajišťuje mřížka, která se nejčastěji táhne po celé délce sloupu. Za minus sloupového ventilátoru můžeme označit, že obvykle má nižší výkon oproti stojanovým. Co se týče designu, tady mají sloupové ventilátory navrch, protože vypadají stylově a moderně a některé nabízejí i možnost foukání teplého vzduchu. Takový ventilátor tedy využijete během léta i zimy. Navíc v místnosti nezabírá mnoho místa a dá se snadno přenášet.
Výhody:
- Vyšší stabilita oproti stojanovým
- Bezpečnost
- Moderní design
- Snadné přenášení na potřebné místo
- Kompaktní rozměry
Nevýhody:
- Slabší výkon
- Horší čištění
Stropní ventilátory
Stropní ventilátor je fixně upevněn na stropě. Podobně jako některé sloupové ventilátory i tyto modely lze využít během zimy, když místo studeného vzduchu produkují teplý. Některé modely stropních ventilátorů fungují tak, že během letního provozu se jejich lopatky otáčejí do protisměru hodinových ručiček a během zimy je směr rotace opačný. K nevýhodám stropních ventilátorů patří vyšší pořizovací cena i složitější instalace. Tyto ventilátory jsou navíc fixně umístěny na jednom místě, proto si je v případě potřeby nemůžete přenášet do té místnosti, ve které se právě nacházíte. Některé stropní ventilátory jsou opatřeny i světlem, čímž získáte v dané místnosti i osvětlení. Chcete esteticky pěkný ventilátor se světlem, počítejte s vyšší částkou, která se počítá v několika tisících korun.
Výhody:
- Vysoký výkon
- Možnost využití v létě i zimě
Nevýhody:
- Fixní upevnění na jednom místě
- Vyšší pořizovací cena
- Složitější instalace
Podlahové ventilátory
Podlahové ventilátory se umísťují na podlahu a k jejich přednostem patří větší výkon, tomu odpovídá i jejich konstrukce, která je rozměrově větší než například v případě stolního ventilátoru. K největším mínusům podlahových ventilátorů patří vysoká hlučnost, proto se používají převážně v průmyslu. Tyto přístroje je ideální kombinovat se stropními ventilátory, čímž je zajištěno optimální proudění vzduchu v místnosti. Pořizovací náklady podlahových ventilátorů jsou poměrně nízké, záporem zůstávají jen větší rozměry přístroje. Tyto ventilátory mají dobrou využitelnost například i ve větších místnostech nebo v rodinných domech. Pro dosažení rovnoměrného proudění vzduchu se doporučuje nastavit ventilátor čelem ke zdi nebo stropu.
Výhody:
- Vysoký výkon
- Větší rozměry
Nevýhody:
- Vysoká hlučnost
Axiální ventilátory
Axiální ventilátory patří k velmi specifické skupině ventilátorů. Jde o přístroje, které jsou zapuštěny do stěny a slouží ke zlepšení proudění vzduchu v koupelnách, čímž se zmírňuje vlhkost vzduchu. Zvýšená vlhkost totiž může vést k tvorbě plísní. Využití mají například i na toaletách nebo v sprchách. Pokud tedy hledáte ventilátor do koupelny nebo WC, axiální model může být správnou volbou.
Výhody:
- Bezpečnost
- Vhodné do vlhkých prostorů
- Nezabírají žádné místo
Nevýhody:
- Náročnější údržba a čištění
Nástěnné ventilátory
Jak správně tušíte, tyto ventilátory se připevňují na stěnu. Fixace na jedno místo jim ubírá z pohodlnosti, avšak k jejich výhodám patří cena. Na druhé straně, ventilátor do zdi je v rámci ochlazování méně účinný. Podobně jako axiální i tyto ventilátory se využívají v koupelnách nebo toaletách, kde je nouze o volné místo. V rámci nástěnných ventilátorů nabízejí někteří výrobci i přístroje s časovým doběhem. Ventilátor s doběhem je určen pro odvětrání místnosti i po vypnutí zařízení. Takové zařízení může vykonávat svou činnost v rozmezí od 2 do 30 minut. Délka časového doběhu ventilátoru závisí od vašeho nastavení.
Výhody:
- Nezabírají žádné místo
- Některé modely jsou s časovým doběhem
Nevýhody:
- Méně účinné v ochlazování
- Fixace na jedno místo
Bezlopatkové ventilátory
Bezlopatkový ventilátor pracuje podobným principem jako vysavač. Jelikož nemá žádné lopatky, funguje tak, že vtahuje vzduch z okolí, který je následně poháněn elipsovitým prstencem. Proud vzduchu vznikající v tomto typu ventilátoru je plynulý a stabilní. Díky tomu, že je bez lopatek, jde o maximálně bezpečné zařízení. K jeho přednostem patří snadná údržba a mimořádně tichý chod. Skvěle se hodí do ložnice nebo do dětského pokoje.
Výhody:
- Plynulé a stabilní proudění vzduchu
- Maximální bezpečnost
- Snadná údržba
- Mimořádně tichý chod
Nevýhody:
- Vysoká pořizovací cena
USB ventilátory
Rozměrově jde o menší ventilátory, které mají svou konstrukcí blízko k stolním ventilátorem. Umísťují se do blízkosti počítače nebo notebooku, protože na svůj chod potřebují připojení k USB konektoru. K mínusem USB ventilátorů patří slabší výkon. No při práci s počítačem mohou být příjemným osvěžením. V nabídkách obchodů najdete tyto ventilátory s různým a často originálním designem.
Výhody:
- Kompaktní rozměry
- Originální design
Nevýhody:
- Slabý výkon
- Nutnost připojení k PC
Ventilátory do auta
Ventilátor do auta zajišťuje cirkulaci vzduchu v automobilu během horkých letních dnů. Pokud má ohřev, je možné ho využít i v zimě na odmrazení nebo odmlžení čelního skla. Je vhodné, pokud má takový ventilátor oscilaci, tedy kmitání ze strany na stranu, čímž zajistí cirkulaci vzduchu ve větším prostoru. Většina ventilátorů do aut má otvory pro uchycení samořeznými šrouby. Pokud v palubní desce nechcete vytvářet otvory, můžete použít silnou oboustrannou lepicí pásku. Ventilátory do aut se napojují přes automobilový zapalovač.
Výhody:
- Některé modely mají využití i v zimě
- Dostačující výkon
Nevýhody:
- Nutnost připevnit šrouby nebo páskou
Ventilátory na baterky
Ventilátor na baterky je vlastně ruční ventilátor, který si během horkých letních dnů můžete brát kamkoliv se sebou. Napájen je pomocí tužkových baterií, proto zaručeně najdete volnost i svobodu pohybu. Využijete ho ve vnitřních i venkovních prostorách. K výhodám ručních ventilátorů patří jejich kompaktní rozměry a nízká pořizovací cena. K nevýhodám samozřejmě patří velmi nízký výkon.
Výhody:
- Nízká pořizovací cena
- Kompaktní rozměry
- Možnost snadného přenášení
Nevýhody:
- Velmi omezený výkon
Ventilátory s rozprašováním
Ventilátor s rozprašováním vodní páry patří k novodobým metodám na chlazení venkovních i vnitřních prostor. Takovým mechanismem jsou vybaveny zejména stojanové ventilátory a využijete je v domácnosti, ale také v kavárně, hotelu, penzionu, restauraci, průmyslové hale či na kulturních akcích, letištích nebo nádražích. Ventilátor s vodní párou je zpravidla ekonomicky úsporný a pocitovou teplotu umí v místnosti snížit až o 8 stupňů Celsia. Vytvoří tak příjemné podmínky a prostředí během veder, a to za zlomek ceny oproti standardním klimatizacím. Ventilátory s rozprašováním ochlazují a vytvářejí vodní páru, čímž dochází k zvlhčování okolního vzduchu. Tato pára se reguluje průtokem vody.
Výhody:
- Více funkcí v jednom přístroji
- Ekonomická úspornost
- Snížení teploty o několik stupňů
Nevýhody:
- Nevhodný do vlhkého prostředí
Na velikosti záleží
Podle místnosti, do které vybíráte ventilátor, se rozhodněte pro velikost vrtule. Čim větší místnost, tím výhodnější je mít ventilátor s větším průměrem vrtule. Menší 25 cm se hodí na stůl, pokud potřebujete provětrat vzduch v místnosti zvolte ventilátor s průměrem vrtule alespoň 40 cm. Ideální je, pokud ventilátor disponuje možností nastavení otáček vrtule.
Příkon
Příkon ventilátoru je důležitým parametrem, protože vyjadřuje energii, která je potřebná pro správný chod přístroje. Tato hodnota se uvádí ve wattech a v parametrech ventilátoru hledejte písmeno "W". Od příkonu totiž závisí výkon zařízení. Platí tedy, že čím má ventilátor vyšší příkon, tím bude vyšší i jeho výkon.
Průtok vzduchu
Před koupí vhodného ventilátoru nezapomeňte sledovat ani průtok vzduchu. Ten můžete zjistit výpočtem objemu vámi vybrané místnosti, kterou chcete ochlazovat. Objem místnosti se vynásobí požadovaným počtem výměn vzduchu (hodnota doporučená pro danou místnost), čímž vám vyjde, jaký výkonný ventilátor by bylo vhodné koupit. Níže uvádíme hodnoty, které doporučují někteří odborníci.
- Bytové pokoje 2 až 3 výměny za hodinu
- Kuchyně 5 až 10 výměn za hodinu
- Kanceláře 3 až 10 výměn za hodinu
- Koupelny 5 až 8 výměn za hodinu
Počet rychlostí
Ventilátory zpravidla disponují několika rychlostmi a platí to i u těch nejlevnějších modelů. Čím více rychlostí konkrétní model má, tím lépe a citlivěji si budete umět regulovat intenzitu chlazení. Za základ při ventilátorech se považují tři rychlosti. Na trhu však najdete i modely s dvojnásobným či trojnásobným počtem rychlostí.
Hmotnost
Hmotnost není taková podstatná například při podlahových nebo stolních ventilátorech, ovšem v případě stropního ventilátoru se zajímejte i o tento parametr. Při stropních ventilátorech si musíte pohlídat nosnost vašeho stropu, ta v žádném případě nemůže být nižší než je hmotnost vámi vybraného ventilátoru. Pro stolní, podlahové, stojanové nebo sloupové ventilátory přenášet z místnosti do místnosti, neměli by vážit více než 10 kg, jinak bude jejich přenášení ztíženo a nepohodlné.
Oscilace
Ventilátor s oscilací umožňuje horizontální i vertikální otáčení, přičemž tuto funkci je možné podle potřeby zapnout nebo vypnout. Většina ventilátorů určených do domácností oscilací disponuje, což je vhodné zejména pro větší místnosti, ve kterých je několik lidí. Při stolním ventilátoru oscilace nepatří k nejpodstatnějším parametrům, ale v případě stojanového ventilátoru se bude hodit. Díky oscilaci dosáhnete svěží vzduch, který se dostane ke každé osobě nacházející se v místnosti.
Kvalita provedení
Ventilátory se vyrábějí z kovu i plastu a obecně platí, že čím má přístroj více kovových prvků, tím je kvalitnější a je zajištěna i jeho delší životnost a vyšší odolnost. Lopatky některých ventilátorů mohou být dokonce vyrobené ze dřeva. Při sledování kvality provedení upřete svou pozornost i na lícování jednotlivých částí přístroje, které by měly do sebe bez problémů zapadat.
Náročnost obsluhy
Základní manipulace s ventilátorem by měla být co nejjednodušší. Proto je součástí některých pokročilejších modelů dálkový ovladač, jehož prostřednictvím můžete přístroj zapnout nebo vypnout, případně nastavit některé funkce, jakými je např. regulace rychlosti otáčení lopatek, směr foukání a podobně. Vy si tak můžete užívat pohodlí a ventilátor ovládat například z gauče nebo postele.
Délka přívodního kabelu
Tento parametr se možná zdá být banální, ale pokud budete chtít ventilátor umístit tam, kde není v blízkosti elektrická zásuvka, delší kabel vám přijde vhod. Platí tedy, že čím je kabel delší, tím stoupá i využitelnost ventilátoru. Ideální je, aby měl kabel délku minimálně 1,5 metru. Krátký kabel můžete v případě nouze vyřešit pomocí prodlužovačky.
Údržba a čištění
Čištění ventilátoru se jednou za čas nevyhnete. Zejména na lopatkových se zvykne udržovat prach. Pokud nechcete, aby vám přístroj během svého provozu tento prach vířil po celé místnosti, je třeba pravidelné čištění. Některé ventilátory se čistí jednodušeji, protože mají snadný přístup k lopatkám. Jiné ventilátory mají lopatky umístěny tak, že je problém se k ním dostat. Před koupí proto myslete i na tento fakt.
Design
Jde o subjektivní parametr, protože každému se líbí a vyhovuje něco jiného. Myslete však na to, aby vám ventilátor alespoň trochu ladil s místností, ve které ho budete nejčastěji používat. Do obýváků se hodí např. stojanový nebo sloupový ventilátor, případně stropní ventilátor se světlem. Vybírat můžete z klasických i moderních designů, proto si vybere každý.
Hlučnost ventilátoru
Tento parametr byste při výběru určitě neměli podcenit. Nízkou hlučnost ventilátoru jistě oceníte v případě, že ho budete mít zapnutý celý den či noc. Při práci, sledování televize či usínání bude každý jeden decibel rozhodující. Průměrná hlučnost je 39 dB, ještě únosná je do 50 dB. Nad touto hranicí už zvažte, zda větší průtok vzduchu stojí za vyšší hlučnost.
Funkce ventilátoru a bezpečnost
Doplňkové funkce jako úhel otáčení ventilátoru, regulace rychlostí, počet nastavitelných rychlostí, dálkové ovládání nebo i jemné osvětlení ventilátoru vám zajistí vyšší komfort. Možnost nastavení výšky, automatické otáčení, které lze vypnout a zapnout podle potřeby, a také nastavení rychlosti otáčení vrtule jsou již standardem. Obvykle jsou ventilátory dvou- až třírychlostní, ty výkonnější však disponují možností nastavení 8 rychlostí. Dražší modely mohou mít dálkové ovládání či například funkci napodobování větru (kombinuje se více rychlostí a dochází k efektu přírodního vánku). Některé ventilátory nabízejí možnost nastavení nočního režimu, intenzita foukání se díky ní postupně snižuje.
Při výběru si prověřte i bezpečnostní prvky, jako jsou mřížky s malými oky, aby jimi nemohlo dítě prostrčit prst, a protiskluzové nožičky nebo stojan s protiskluzovou úpravou a ochranu proti přehřátí.
Jak efektivně používat ventilátor
Efektivnost ventilátoru můžete ovlivnit i vlastním přičiněním. Nabízíme vám pár tipů, jak z ventilátorů vytěžit maximum.
- Ventilátor nikdy neumísťujte tak, aby vám foukal na obličej. Na krátkou dobu vám sice přinese úlevu od úmorného tepla, ale může vám způsobit nechtěné zdravotní problémy. Nejideálnější je ventilátor namířit na stěnu nebo kus nábytku. Zlepší se tím cirkulace vzduchu v celé místnosti.
- Je dobré myslet i na čistotu prostředí, ve kterém se nacházíte. Rozvíření usazeného prachu ventilátorem není nic příjemné a hlavně to neprospěje ani vašemu zdraví. Obzvláště by si na prašné prostředí, ve kterém chcete používat ventilátor, měli dávat pozor alergici, astmatici nebo osoby trpící jakoukoliv jinou chorobou spojenou s dýcháním.
- Chcete-li zvýšit účinnost ventilátor a chladivý efekt, dejte před ventilátor nádobu s ledovou vodou, případně přímo led. Ventilátor bude díky tomu foukat do místnosti chladnější vzduch.
- Požadované klimu v místnosti můžete dosáhnout i kombinaci ventilátoru a speciální fólie, které se dává na okna. Využijete ji během léta i zimy, protože během léta brání průniku tepla zvenčí a v zimě zas udržuje teplo uvnitř. Speciální fólie společně s ventilátorem tak může během horkých letních dnů zajistit příjemné zchlazení.
Cena a oblíbeni výrobci
Cenové rozpětí ventilátorů je široké. Závisí na typu ventilátoru, jeho výkonu, použitých materiálů při výrobě i přídavných funkcí. Nejlevnější jsou ruční a USB ventilátory, které seženete pod 120 Kč. Nečekejte od nich však žádný extra výkon. Se stoupající cenou, stoupá i výkonnost a levné modely stolních nebo axiálních ventilátorů seženete za přibližně 250 Kč. V tomto případě jde o přístroje vyrobené z plastu, které jsou již o něco výkonnější než USB či ruční zařízení, avšak jejich výkon je nadále nízký.
V cenové relaci od 500 do 1200 Kč najdete stolní i stojanové ventilátory, které mají oscilaci a přijatelnou hlučnost. Jde o ventilátory s dostatečným výkonem na příjemné ochlazení menší místnosti a jsou zlatou střední cestou.
Za částky okolo 2500 Kč si můžete vybírat z různých typů ventilátorů, které mají větší počet nastavitelných rychlostí, vyznačují se kvalitním a odolným zpracováním zda mají různé přídavné funkce, které usnadní a zpříjemní používání. Vybírat můžete i z množství designů tak, aby vám přístroj co nejvíce ladil s prostorem, ve kterém ho chcete použít.
Pořizovací cena ventilátorů se může vyšplhat ještě výše a za nejdražší modely zaplatíte i několik tisíc korun. Ty jsou zárukou vysokého výkonu, tichého chodu, disponují dálkovým ovládáním, LED světlem či dalšími zajímavými funkcemi.
Jak jsme naznačili, u běžných spotřebitelů se těší oblibě ventilátory nižších cenových kategorií, v žebříčcích prodejnosti vedou hlavně přístroje od 750 do 2500 Kč, které nabízejí dostatečný výkon i dostatek prakticky využitelných funkcí.
K oblíbeným a spotřebiteli ověřeným značkám patří například ventilátory Dyson, AEG, Sencor, Klarstein, Orava, Dalap, Vents nebo Westinghouse. Pokud chcete kvalitní ventilátor, který vás nezklame, sáhněte po některém modelu od námi vyjmenovaných výrobců.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Ať už si zvolíte kterýkoliv typ ventilátoru, jeho koupi by měl předcházet průzkum a zvažování všech pro a proti. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně ventilátorů najdete na tomto místě. Nejde o konečný seznam. Pokud vás zajímá ještě něco, napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.
Mohu stropní ventilátor namontovat do sádrokartonového stropu?
Jaký ventilátor je vhodný do koupelny a do WC?
Který ventilátor je nejvhodnější pro alergiky?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Tipy, jak ochladit vzduch v místnosti v bytě či domě ve vedrech
Letá i v našem mírném podnebném pásmu jsou stále žhavější. Teplý a někdy až horký vzduch se dokáže v letních měsících udržet v našich podmínkách i několik týdnů. Problematické často bývají vysoké denní i noční teploty, které nám následně komplikují spánek, ztěžují dýchání a člověk se cítí... Přečíst článek
Jak správně udržet svěží vzduch v bytě či domě
Abyste měli v domácnosti čerstvý a svěží vzduch, je potřené pravidelně větrat. To platí během letních i zimních měsíců a dokonce i tehdy, když venku mrzne. Vydýchaný vzduch není nic příjemné, protože způsobuje únavu, bolest hlavy či obtíže s dýcháním. Naopak přísun čerstvého vzduchu dokáže... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 02.08.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek