Nejlepší elektrické grily 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší elektrické grily
- Elektrické grily – recenze
- Tefal Optigrill+ GC712D34
- Steba VG 350
- Sencor SBG 106BK
- Klarstein Grillpot
- Klarstein Burgermeister 3 v 1
- Sage 800GR
- Široký výběr
- Kritéria výběru grilu
- Sklon je rozhodující
- Prostor v kuchyni
- Údržba je důležitá
- Elektrický gril se stojanem
- Cena = výkon grilu
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Klarstein Showmaster
- Klarstein Porterhouse
- Klarstein Tafelspitz
- Orava EG-200
Zelenina, klobásky, kuřecí prsa či vepřová krkovice. Za grilovanými pochoutkami nemusíte utíkat do restaurace, elektrický grilvám chuť grilovaných dobrot dopřeje ivpohodlí domova. Kromě toho, že je elektrický gril výborným pomocníkem, je také snadno skladovatelný, nenáročný na údržbu, jeho cena je přijatelná a na přípravu jídel nepotřebujete žádný olej.
Elektrický gril je chytrý asistent, který je skutečně velmi využitelný i na zimní kuchtění v interiéru a jednoduchý na manipulaci.
Nejlepší elektrické grily
Názov
Hodnotenie
Detail
Sage BGR820 ✔ VÍTĚZ TESTU Zobrazit produkt Tescoma President ✔ NÁŠ TIP Zobrazit produkt Tefal GC305012 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA Zobrazit produkt Tefal Optigrill+ GC722D34 ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ Zobrazit produkt ECG KG 300 deluxe ✔ LIDOVÁ VOLBA Zobrazit produkt
Elektrické grily – recenze
Elektrický gril můžete použít v interiéru i exteriéru, grilování v zahradě vám výrazně usnadní, protože se nebudete muset zabývat "palivem". Ne každý elektrický gril je však vhodný ke grilování uvnitř a ne každý elektrický gril můžete používat v zahradě. V krátkých recenzích jsme pro vás sepsali hlavní plusy a mínusy jednotlivých modelů. O své zkušenosti se můžete podělit v komentářích pod článkem.
Široký výběr
Dnešní trh je dostatečně vybaven tímto spotřebičem, takže ho sjistotou zakoupíte vkterékoliv prodejně nebo na internetu. Před koupí však zohledněte některé parametry: zda grilujete pro pár lidí nebo větší skupinu, zda grilujete občas nebo pravidelně. Zaměřte se také na to, jaká prostorná je vaše kuchyň, kolik prostoru máte pro jeho uskladnění, jaký je výkon grilu azda chcete investovat do kvality. Pokud je pro vás důležitý i finanční limit, tak si ho nastavte.
Kritéria výběru grilu
Při výběru grilu je důležité zohlednit několik parametrů. Je dobré si ujasnit, jaký by měl mít váš gril výkon, zda to, jakou by měl mít velikost plochy.
- Výkon grilu: Pokud plánujete připravovat na svém grilu nejen zeleninu, zapékané bagety, ale i maso, potřebujete větší výkon spotřebiče. Výkon grilu totiž odpovídá za rychlost jeho zahřátí, ale také za to, že teplota po kontaktu s chladnými potravinami nepoklesne. Grilování si opravdu užijete s modely s minimálním příkonem 2 000 W.
- Velikost grilovací plochy: Před koupí grilu si promyslete, jak často a pro kolik lidí budete připravovat pokrm. Více místa většinou zabírají profesionálněji. Pokud vás nedostatek prostoru netrápí, pak určitě vybírejte z modelů s co největší plochou na grilování.
- Možnost nastavení různé teploty grilu: Vybrat si můžete z 2 variant. Při prvním typu nastavujete teplotu pomocí otočného termostatu plynule, v druhém případě máte na výběr několik přednastavených možností.
- Druh grilovací plochy: Nejlevnější modely disponují chromovou grilovací mřížkou - roštem. Pokud máte větší finanční rozpočet, pak si můžete vybírat z grilů s keramickou, kamene či litinovou grilovací deskou. V nabídce naleznete i grily s vyměnitelnými deskami. Ty jsou vyráběny z nepřilnavého materiálu, který se čistí poměrně jednoduše.
- Senzory: Největší luxus vám zajistí modely se senzory, které měří stupeň přípravy masa a automaticky regulují teplotu. Oceníte je i v případě, že patříte k začátečníkům.
- Speciální funkce: Časovač či nastavitelný sklon nebo výšku grilovací desky určitě oceníte. Některé grily jsou vybaveny také miskou na odchytávání vytékající šťávy a tuku.
- Materiál a design: Nejlevnější grily jsou plastové, typické jsou nízkou životností - při intenzivním používání vydrží v průměru 2 až 3 roky. Pak jsou tu grily z tvrdých plastů pospojovány kovovými částmi. Tento typ je kvalitnější a dražší a bude vám sloužit déle. Pokud máte představu o lepším a funkčnější grilu, pak vsaďte na ušlechtilé kovy a nerezovou ocel.
Sklon je rozhodující
Proč je sklon důležitý? Protože nechtěné tuky ašťáva si najdou způsob, jak se dostat do misky na odkapávání. Také je u těchto grilů viditelný i pokles kouře, který je při grilování výhodou. Pokud nemáte gril se sklonem, tak si ho nastavte. V případě, že se vaše grilovací deska nastavit nedá, tak si raději některé potraviny připravujte na pánvi.
Grilujete pro více nebo jen pár lidí? Pro jednu, dvě či tři osoby je vhodný elektrický gril s teflonovou deskou, která má v sobě zabudované spirály pro ohřev desky. Miniaturní grily stačí na steaky, zeleninu nebo klobásy. Pro větší počet lidí se doporučují rošty, pod kterými je také spirála. Ke grilování dokonce nepotřebujete žádné dřevěné uhlí ani dřevo.
Pravidelnost, či občasné grilování? Pokud grilujete každou chvíli, tak je lepší investovat do kvalitního grilu, který zvládne každodenní používání. Pokud grilujete občas, tak si vystačíte ismenším, jednodušším elektrickým grilem. Vobou případech však platí, že kromě masa ugrilujete i zeleninu, ale i pečivo jako bagety či sendviče. Oproti grilovací pánvi jsou elektrické grily určitě šikovnější.
Prostor v kuchyni
Při koupi grilu třeba soustředit pozornost i na prostornost kuchyně, tedy zda je na kuchyňské lince dostatek místa. Pokud ho používáte občasně, tak s tím není až takový problém, protože gril se dá bez problémů uschovat i do komory na polici a vytáhnout ho až v případě potřeby. Pokud grilujete často, tak je lepší, když má gril na kuchyňské lince své stálé místo. Umístit jej můžete například vedle varné desky nebo přímo na ni. Není to však striktně dané, pokud to místo opravdu nemáte, tak ho jednoduše jen odložte do skříně a opět vytáhněte.
Velikost mnoha grilů je průměrná, avšak ty profesionálnější si žádají už větší prostor v kuchyni. Pokud nemáte dostatek místa, tak raději popřemýšlejte nad koupí toho menšího.
Údržba je důležitá
Při elektrických grilů je údržba výrazně jednodušší než u klasických modelů na uhlí. Desky lze vyjmout a omýt pod tekoucí vodou či v myčce. Některé kvalitní grily mají však desky připevněné napevno. jelikož jsou masivnější a potřebují lépe rozvádět teplo.
Při výběru modelu se řiďte jednoduchým pravidlem: při výkonu do 2 000 W vyžadujte odnímatelné desky, u výkonnějších modelech na tom netrvejte.
Elektrický gril se stojanem
V nabídce jsou nejen klasické kompaktní grily, ale vybrat si můžeme iz modelů, které se dají položit na odnímatelný stojan, zda pevnější kovovou konstrukci, která je často vybavena tácky na odkládání talířů a grilovacích pomůcek. Takový typ grilu se dá s lehkostí použít uvnitř i během vnější barbecue party. Pokud vás zaujalo toto řešení, pak se poohlédněte po elektrických grilech Weber, Steba či Tristar.
Cena = výkon grilu
Ať už si vyberete gril v cenové hodnotě pod 1 300 Kč, nebo gril nad 4 000 Kč, zajímat byste se měli o výkon grilu. Jeho cena by totiž měla odpovídat výkonu.
- Grily v cenové hodnotě pod 1 300 Kč: Výrobní cena odpovídá kvalitě grilu. Gril v této cenové relaci není ideální na grilování masa, jde spíše o ohřívač potravin, vhodný na zapékání baget.
- Grily od 1 300 do 2 500 Kč: Typ grilu, který má průměrný výkon vzhledem na cenu zboží. Výkon se zpravidla pohybuje od 1 600 do 1 800 W. Zvládne ugrilovat maso, ale má své rezervy.
- Grily od 2 500 do 4 000 Kč: Patří sem kvalitní grily s variabilním nastavením nebo menší grily s větším výkonem. Je to ideální volba pro většinu uživatelů, kteří si mohou dovolit vyšší investici.
- Grily nad 4 000 Kč: Poloprofesionální grily jsou výbornou investicí pokud grilujete často, pravidelně az grilování li vytvořit zážitek pro všechny chuťové buňky. Gril je vhodný na zahrady či velké terasy. Urgilujete v něm dokonce i kuře. Je vyroben z ušlechtilých materiálů a jeho životnost je velmi solidní.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Nabídka elektrických grilů je vskutku bohatá. Na výběr máte množství značek a modelů. Jak si tedy najít ten nejlepší gril? Pomoci by vám mohly odpovědi na několik zásadních otázek:
Mohu elektrický gril používat i v interiéru?
Jak se třeba o elektrický gril starat?
Co všechno si mohu na elektrickém grilu připravit?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 02.08.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek