Nejlepší myčky nádobí 2024 – recenze, test, srovnání

Testy myček nádobí, recenze a vaše hodnocení – to vše jsme sesbírali, pretriedili a vytvořili jsme seznam nejlepších myček, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud potřebujete poradit s výběrem, věříme, že vám toto naše srovnání pomůže. Viz výsledek testu myček nádobí.

Myčka nádobí

Zároveň jsme pro vás připravili návod, na co se při výběru myčky zaměřit. Co je třeba při výběru zohlednit a jaké máte možnosti?

Nejlepší volně stojící myčky nádobí

Názov Hodnotenie Detail
Beko DVS05024S   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Bosch SMS4EVI14E   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
AEG FFB73716PM   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Whirlpool WFC 3C26 P   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
ETA 274890000D   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Nejlepší vestavné myčky nádobí

Názov Hodnotenie Detail
Bosch SMV4ECX14E   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Whirlpool WIO 3O540 PELG   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Midea MID60S121-CZ   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Siemens SN53ES14VE   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Bosch SMV8YCX03E   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Myčky nádobí – recenze

Bez myčky si mnozí nevědí představit život. Jde o skvělého pomocníka, kteří vám ušetří čas. Je lepší myčka nádobí Bosch, Beko či Gorenje? Vestavěná nebo volně stojící? Podívali jsme se na několik myček nádobí a připravili pro vás recenze, které vám s výběrem pomohou.

Jak vybrat myčku nádobí

Myčka je jeden ze spotřebičů, které nekupujete na jeden rok. Patří mezi dlouhodobě užitkové spotřebiče a je součástí většiny domácností. nejenže šetří práci a čas, ale náklady, které do ní investujete, se vám postupně vrátí. Víte však, jaké jsou základní parametry při výběru myčky nádobí? Které funkce nesmí myčce chybět?S odpověďmi na vaše otázky vám pomôžeme.Ako vybrat myčku nádobí

Volně stojící či vestavnou myčku?

Jednou z prvních otázek, které si před výběrem myčky musíte odpovídat, je to, zda chcete volně stojící, nebo vestavěný model.

  • Volně stojící myčka: Její hlavní výhodou je, že s ní můžete v prostoru manipulovat, je třeba přitom však myslet na přípojku vody a odpadu. Je na vás, kam ji umístíte, pokud vás časem omrzí, můžete ji přesunout jinam.
  • Zabudovaná/vestavná myčka: Takový spotřebič je součástí kuchyňské linky a dokonale ladí s vybavením kuchyně. Musíte dbát na to, aby myčka pasovala na milimetr přesně.

Velikost myčky

Tento parametr souvisí nejen s velikostí vaší kuchyně, ale také s kapacitou myčky. Musíte brát v úvahu počet členů domácnosti, od toho se totiž odvíjí množství nádobí, který je třeba pravidelně mýt. Nezapomínejte také na to, že ve větší myčce budete moci bez problémů umýt i plechy či hrnce.

  • Šířka 45 cm: Vejde se do ní 8 – 10 sad nádobí (1 talíř hluboký, 1 talíř mělký, 1 dezertní, šálek, podšálek, příbor a lžička). Tato volba bude pro vás dostačující v případě, že jste v domácnosti jen dva a mnoho nádobí nenaděláte.

Úzka myčka nádobí

  • Šířka 60 cm: Jde o klasický rozměr, který pojme přibližně 12 – 15 sad nádobí. Moderní funkce tohoto rodinného typu myčky zajistí, že i v případě menšího množství nádobí spotřebič v úsporném režimu nádobí šetrně umyje.
  • Malé/stolní: Malokapacitních myčka pojme maximálně 4 – 6 sad nádobí. Hodí se na chatu či do domácnosti, kde vaření není na denním pořádku. Větší nádobí jako hrnce, plechy a výše mísy se do ní nevejde. Ačkoli absentují některé funkce, mytí zvládne bezproblémově.

Variabilní uspořádání košů

Členění prostoru v myčce by vás mělo při výběru také zajímat. Vnitřní uspořádání se týká speciálního prostoru vyhrazeného pro příbory, košíku na příbory, sklápěcích částí koše, odnímatelných košů nebo integrovaného zásobníku na leštidlo nebo lešticí tablety. V útrobách myčky najdete i otočné vrtule, zásobník na sůl nebo jiné dodatečné příslušenství.

Spotřeba vody a energie

Stejně jako u jiných spotřebičů, iu myčce je důležité to, do jaké energetické třídy spadá. Čím vyšší energetická třída, tím šetrnější bude myčka k vaší peněžence. Vybírejte si z modelů s označením A – A+++.

Volně stojící myčka nádobí

Spotřeba vody a energie jsou proto důležitými faktory výběru. Čtyřčlenná rodina utratí při běžném mytí nádobí více než 60 litrůvody, myčka nemine v průměru více než 12 litrů vody. Ty nejúspornější modely spotřebují okolo 6 – 8 litrů.

Hlučnost myčky

Hledáte myčku s tichým chodem? V průměru je hlučnost od 50 do 60 dB, nejtišší modely dosahují hodnotu kolem 40 dB. V případě vestavěné myčky je hlučnost ještě o poznání nižší. Ani ty "hlučnější" modely by vás však neměly svým provozem rušit.

Funkce a programy

Platí, že čím více funkcí daný model myčky má, tím je používání komfortnější. Pokud vás nějaký model zaujal, podívejte se blíže na jeho výchozí funkce a programy. Jednotlivé funkce a mycí programy aktivujete pár stisky, celý cyklus pak proběhne bez vaší asistence. Každý režim, funkce či program má své parametry a u  různých modelů může mít odlišný průběh. Před použitým je proto třeba si detailně nastudovat návod.

  • Eco režim: Funguje na principu enzymatického mytí nádobí. Využívá prostředky nové generace, které jsou určeny na běžné mytí nádobí. Při teplotě vody kolem 50 ° C využívá cyklus, který rozkládá i zaschlé nečistoty.
  • Rychlé mytí: Tento program je určen pro méně znečištěné nádobí (sklenice, šálky nebo talíře, kterým netřeba více než 30 minut) bez zaschlé špíny. Nádobí se myje při teplotě 40 ° C.
  • Odložené mytí: Tato funkce umožňuje nastavení režimu automatického zapnutí tehdy, když vám to vyhovuje. Čas jednoduše nastavíte, myčku zavřete a program se aktivuje v zadaném časovém horizontu.
  • Tablet program: Program, který je určen pro mytí s tabletami 2v1, 3v1, 4v1 nebo 5v1.
  • Funkce Intensive: Velmi zašpiněné nádobí nemusíte ani oplachovat, tento program si zvolí ideální teplotu mezi 60 - 70 ° C a díky 6. smyslu odstraní usazené nečistoty.
  • Sušení: Funkce, resp. závěr celého procesu mytí nádobí. Vlhkost, která se v myčce nachází, se samovolně odpaří a kondenzuje na chladnější molekuly. Po vypuštění z myčky schne díky tomu nádobí rychleji.
  • Využití oplachové vody: Poslední oplachovací cyklus vodu neodvede do odpadu, ale zpětně ji odvede do zabudovaného zásobníku. Následně vodu využije na oplach nového nádobí. Jelikož je poslední cyklus prováděný přibližně při teplotě 70 °C, zničí tak všechny bakterie. Myčky nádobí jsou řízeny určitými programy a tak se dokáží přizpůsobit aktuálnímu množství nádobí, čímž snižují celkovou spotřebu.

Bezpečnostní prvky

Myčky nádobí jsou vybaveny automatickým zámkem během zapnutého režimu či senzory v případě zkratu. kontrolují také hladinu vody v případě, že by nebyla optimální. S ohledem na bezepčnosť si všímejte pojmy jako AquControl, AquaSafe, AquaStop či AquaLock.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Myčka je, pokud máte v kuchyni dostatek místa, skutečně skvělým pomocníkem. Koupi nové myčky odpovídá průzkum a zvažování všech pro a proti. Do redakce nám chodí na toto téma různé otázky, které jsme se rozhodli zodpovědět. Pokud se i vy chcete něco zeptat, napište nám do komentářů a my vám otázky co nejdříve zodpovíme.

Volně stojící nebo vestavná myčka nádobí?

V programech a konstrukci není rozdíl mezi vestavěnou a volně stojící myčkou nádobí. Výhodou volně stojících myček je jejich snadná přenositelnost. Vestavné myčky jsou navrženy tak, aby jejich design splýval s kuchyňskou linkou. Výběr myčky proto závisí především na celkovém zařízení kuchyně.

Mohu umístit myčku i do místnosti s nízkou teplotou?

Myčku byste měli umístit do místnosti, kde teplota okolí neklesne pod 15 °C. Vzhledem k tomu, že v myčce se nachází zásobník s pryskyřicí, propojen se zásobníkem soli, který je vždy naplněn vodou a toto zařízení nelze vyprázdnit, myčka nádobí nesmí být umístěna v prostorách, kde klesá teplota pod bod mrazu.

Které základní programy by měla mít každá myčka?

Kromě programu pro běžně znečištěné nádobí, intenzivního mytí a rychlého programu pro mytí málo znečištěného nádobí by neměl chybět program pro mytí skla. K základním programům patří i studené předmytí.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

V dnešní době je myčka už standard pro většinu domácností, protože mytí nádobí je velmi neoblíbená činnost a myčka tento problém hravě vyřeší.   Nádobí stačí jen vložit do myčky a po skončení procesu ho uklidit na své místo. Myčka také nabízí bonusy v podobě úspory času a... Přečíst článek

Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl

Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl

Myčka je v domácnosti obrovským pomocníkem. Šetří nejen vaši práci, ale i energii a vodu. Na to, aby myla správné, je třeba se seznámit s obsluhou myčky, jak správně uložit nádobí, kam patří hrnce, kam tablety a leštidlo. O tom a také o dalších tricích na myčku si řekneme v tomto... Přečíst článek

Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce

Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce

Nenajde se nikdo, kdo by neměl rád chutné jídlo. Příjemné posezení s rodinou či přáteli při dobrých pokrmech a nápojích však potom vystřídá nepříjemná činnost. Tou je mytí hromady špinavého nádobí. Naštěstí existuje skvělý pomocník, který tuto neoblíbenou práci vykoná za vás. Myčka... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou nefunguje správně, nádobí již není tak čisté jako kdysi, případně ve chvíli, kdy začne nepříjemně zapáchat. Přiznejte se, kdy jste svoji myčku nádobí čistili naposledy?... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 25.05.2016
Datum poslední aktualizace: 11.10.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek