Nejlepší myčky nádobí 2019 - Test myček nádobí

Testy myček nádobí, recenze a vaše hodnocení – to vše jsme sesbírali, pretriedili a vytvořili jsme seznam nejlepších myček, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud potřebujete poradit s výběrem, věříme, že vám toto naše srovnání pomůže. Viz výsledek testu myček nádobí.

Myčka nádobí

Zároveň jsme pro vás připravili návod, na co se při výběru myčky zaměřit. Co je třeba při výběru zohlednit a jaké máte možnosti?

Nejlepší myčky nádobí

Jak vybrat myčku nádobí

Myčka je jeden ze spotřebičů, které nekupujete na jeden rok. Patří mezi dlouhodobě užitkové spotřebiče a je součástí většiny domácností. nejenže šetří práci a čas, ale náklady, které do ní investujete, se vám postupně vrátí. Víte však, jaké jsou základní parametry při výběru myčky nádobí? Které funkce nesmí myčce chybět?S odpověďmi na vaše otázky vám pomôžeme.Ako vybrat myčku nádobí

Volně stojící či vestavnou myčku?

Jednou z prvních otázek, které si před výběrem myčky musíte odpovídat, je to, zda chcete volně stojící, nebo vestavěný model.

 • Volně stojící myčka: Její hlavní výhodou je, že s ní můžete v prostoru manipulovat, je třeba přitom však myslet na přípojku vody a odpadu. Je na vás, kam ji umístíte, pokud vás časem omrzí, můžete ji přesunout jinam.
 • Zabudovaná/vestavná myčka: Takový spotřebič je součástí kuchyňské linky a dokonale ladí s vybavením kuchyně. Musíte dbát na to, aby myčka pasovala na milimetr přesně.

Velikost myčky

Tento parametr souvisí nejen s velikostí vaší kuchyně, ale také s kapacitou myčky. Musíte brát v úvahu počet členů domácnosti, od toho se totiž odvíjí množství nádobí, který je třeba pravidelně mýt. Nezapomínejte také na to, že ve větší myčce budete moci bez problémů umýt i plechy či hrnce.

 • Šířka 45 cm: Vejde se do ní 8 – 10 sad nádobí (1 talíř hluboký, 1 talíř mělký, 1 dezertní, šálek, podšálek, příbor a lžička). Tato volba bude pro vás dostačující v případě, že jste v domácnosti jen dva a mnoho nádobí nenaděláte.

Úzka myčka nádobí

 • Šířka 60 cm: Jde o klasický rozměr, který pojme přibližně 12 – 15 sad nádobí. Moderní funkce tohoto rodinného typu myčky zajistí, že i v případě menšího množství nádobí spotřebič v úsporném režimu nádobí šetrně umyje.
 • Malé/stolní: Malokapacitních myčka pojme maximálně 4 – 6 sad nádobí. Hodí se na chatu či do domácnosti, kde vaření není na denním pořádku. Větší nádobí jako hrnce, plechy a výše mísy se do ní nevejde. Ačkoli absentují některé funkce, mytí zvládne bezproblémově.

Variabilní uspořádání košů

Členění prostoru v myčce by vás mělo při výběru také zajímat. Vnitřní uspořádání se týká speciálního prostoru vyhrazeného pro příbory, košíku na příbory, sklápěcích částí koše, odnímatelných košů nebo integrovaného zásobníku na leštidlo nebo lešticí tablety. V útrobách myčky najdete i otočné vrtule, zásobník na sůl nebo jiné dodatečné příslušenství.

Spotřeba vody a energie

Stejně jako u jiných spotřebičů, iu myčce je důležité to, do jaké energetické třídy spadá. Čím vyšší energetická třída, tím šetrnější bude myčka k vaší peněžence. Vybírejte si z modelů s označením A – A+++.

Volně stojící myčka nádobí

Spotřeba vody a energie jsou proto důležitými faktory výběru. Čtyřčlenná rodina utratí při běžném mytí nádobí více než 60 litrůvody, myčka nemine v průměru více než 12 litrů vody. Ty nejúspornější modely spotřebují okolo 6 - 8 litrů.

Hlučnost myčky

Hledáte myčku s tichým chodem? V průměru je hlučnost od 50 do 60 dB, nejtišší modely dosahují hodnotu kolem 40 dB. V případě vestavěné myčky je hlučnost ještě o poznání nižší. Ani ty "hlučnější" modely by vás však neměly svým provozem rušit.

Funkce a programy

Platí, že čím více funkcí daný model myčky má, tím je používání komfortnější. Pokud vás nějaký model zaujal, podívejte se blíže na jeho výchozí funkce a programy. Jednotlivé funkce a mycí programy aktivujete pár stisky, celý cyklus pak proběhne bez vaší asistence. Každý režim, funkce či program má své parametry a u  různých modelů může mít odlišný průběh. Před použitým je proto třeba si detailně nastudovat návod.

 • Eco režim: Funguje na principu enzymatického mytí nádobí. Využívá prostředky nové generace, které jsou určeny na běžné mytí nádobí. Při teplotě vody kolem 50 ° C využívá cyklus, který rozkládá i zaschlé nečistoty.
 • Rychlé mytí: Tento program je určen pro méně znečištěné nádobí (sklenice, šálky nebo talíře, kterým netřeba více než 30 minut) bez zaschlé špíny. Nádobí se myje při teplotě 40 ° C.
 • Odložené mytí: Tato funkce umožňuje nastavení režimu automatického zapnutí tehdy, když vám to vyhovuje. Čas jednoduše nastavíte, myčku zavřete a program se aktivuje v zadaném časovém horizontu.
 • Tablet program: Program, který je určen pro mytí s tabletami 2v1, 3v1, 4v1 nebo 5v1.
 • Funkce Intensive: Velmi zašpiněné nádobí nemusíte ani oplachovat, tento program si zvolí ideální teplotu mezi 60 - 70 ° C a díky 6. smyslu odstraní usazené nečistoty.
 • Sušení: Funkce, resp. závěr celého procesu mytí nádobí. Vlhkost, která se v myčce nachází, se samovolně odpaří a kondenzuje na chladnější molekuly. Po vypuštění z myčky schne díky tomu nádobí rychleji.
 • Využití oplachové vody: Poslední oplachovací cyklus vodu neodvede do odpadu, ale zpětně ji odvede do zabudovaného zásobníku. Následně vodu využije na oplach nového nádobí. Jelikož je poslední cyklus prováděný přibližně při teplotě 70 °C, zničí tak všechny bakterie. Myčky nádobí jsou řízeny určitými programy a tak se dokáží přizpůsobit aktuálnímu množství nádobí, čímž snižují celkovou spotřebu.

Bezpečnostní prvky

Myčky nádobí jsou vybaveny automatickým zámkem během zapnutého režimu či senzory v případě zkratu. kontrolují také hladinu vody v případě, že by nebyla optimální. S ohledem na bezepčnosť si všímejte pojmy jako AquControl, AquaSafe, AquaStop či AquaLock.

Recenze a hodnocení

Nejlepší myčky nádobí

Seznam článků

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?

V dnešní době je myčka už standard pro většinu domácností, protože mytí nádobí je velmi neoblíbená činnost a myčka tento problém hravě vyřeší.   Nádobí stačí jen vložit do myčky a po skončení procesu ho uklidit na své místo. Myčka také nabízí bonusy v podobě úspory času a... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.6%)

Přidat komentář