Fieldmann FDIS 20160-E invertorová svářečka – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr ceny a výkonu
Velmi dobře chytá oblouk
Nízká váha a snadný přenos
Praktický a přehledný displej
Jednoduché ovládání

Hodnocení:
(78.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Svářečku Fieldmann FDIS 20160-E ocení amatérští uživatelé. Hodí se pro občasné používání a pro lehčí konstrukce. Její maximální svařovací proud je 160 A, ale můžete si zvolit i nižší. Ovládání je opravdu jednoduché a výhodou je přehledný digitální displej. Svářečka má kompaktní rozměry, snadno se přenáší díky integrované rukojeti. Průměr elektrody může mít od 1,6 do 4,0 mm. Nechybí šikovné funkce, které usnadňují práci, či bezpečnostní prvky. Největším lákadlem ke koupi je nízká pořizovací cena.

Parametry: typ svářečky: invertorová; maximální vstupní výkon: 7,2 KVA; maximální svařovací proud: 160 A; rozsah: 20 až 160 A; průměr elektrody: 1,6 až 4,0 mm; vstupní proud: 33 A; třída ochrany: IP21; hmotnost: 4,2 kg

Invertor Fieldmann FDIS 20160-E dokáže svařovat ocel, pozinkované kovy i slitinu. Průměr elektrody je maximálně 4,0 mm a oceníte ji hlavně v domácí dílně. Zapalování oblouku je snadné. Plusem je integrovaná rukojeť pro přenášení či přehledný displej, díky kterému je nastavení požadovaného proudu nenáročné. Zklamal nás krátký kabel, ale ten se dá vyměnit.

Invertorovou svářečku pro amatérské použití Fieldmann FDIS 20160-E naleznete na ✅ webu Heureka.cz.

Přehledný displej

Tato svářečka najde své uplatnění při jednoduchém dělení a homogenním spojování oceli, nerezové oceli, pozinkovaného kovu a slitiny. Maximální svařovací proud je 160 A, ale zvolit jsme si mohli hodnoty od 20 A výše. Proud se nastavuje na přehledném displeji. Ovládání je opravdu jednoduché a displej je skvělou pomůckou pro starší uživatele, kteří slaběji vidí.

Fieldmann FDIS 20160-E recenze

Dostatek funkcí

Oceňujeme kompaktní rozměry a poměrně nízkou hmotnost 4,2 kg. Svářečka je vybavena několika praktickými funkcemi. Nechybí zde Hot Start pro snadné zapálení oblouku, dále Anti Stick, která brání elektrodě přichytit se, a Arc Force pro stabilizaci hořícího elektrického oblouku. Potěšilo nás, že svářečka je vybavena výkonným usměrňovačem IGBT. Ten poskytuje rychlou změnu svařovacího procesu. Výsledkem je pak kvalitní svar s nízkou vadností.

Krátké kabely v balení

Svářečka se hodí do každé domácí dílny. Výhodná cena z ní činí vhodného kandidáta ke koupi. Nechybí ochrana proti přetížení, přičemž o případném přetížení informuje integrované světlo. Poradí si se svařovacími diodami do 4 mm. Plus dáváme za integrovaný ventilátor, který je přiměřeně hlučný a při práci příliš neruší. Součástí balení je také svařovací štít a kabely. Ty jsou však kratší než bychom očekávali, ale lze je vyměnit za jiné. Výhodou je i praktická rukojeť pro snadný přenos na potřebné místo.

Fieldmann FDIS 20160-E ovládání

Zkušenosti a recenze

Uživatelé vyzdvihli poměr ceny a výkonu. Podle více uživatelů krásně chytá oblouk, který perfektně drží. Některé překvapilo, že minus je na elektrodu a plus je kostra. Dá se přehodit podle typů elektrod. Nevýhodou jsou krátké kabely s izolací z PVC a málo rutilových elektrod v balení. Ocenili nízkou hmotnost a vhodnost pro amatérské práce.

Recenze a zkušenosti se svářečkou Fieldmann FDIS 20160-E

Pozitíva

Dobrý poměr ceny a výkonu
Velmi dobře chytá oblouk
Nízká váha a snadný přenos
Praktický a přehledný displej
Jednoduché ovládání

Negatíva

Dodávána s krátkými kabely
Pro amatérské použití


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 07.12.2022
Nejlepší invertorové svářečky 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší invertorové svářečky 2024 – recenze, test, srovnání

Nejeden šikovný kutil začne časem poohlížet po vhodné svářečce, která by mu pomohla rozšířit paletu jeho dovedností.   Na občasné domácí svařování postačí i jednoduchý svařovací agregát s transformátorem, jehož výhodou je především nízká cena. Díky postupnému zlevňování si však místo v mnoha garážích a domácích dílnách našli tzv.  svářecí   invertory,  které mají oproti... Přečíst článek


Přidat komentář