Nejlepší osobní váhy 2024 – recenze, test, srovnání

Náš srovnávací test osobních vah vám pomůže vybrat to nejlepší, co je momentálně na trhu k dispozici. Nechceme vás ale odradit od koupě jiného produktu, jelikož víme, že v kategorii osobních vah je více než 90% produktů spolehlivých a není velká pravděpodobnost, že koupíte nekvalitní výrobek.

Digitální osobní váha

I tak vám ale nabízíme žebříček nejlepších osobních vah, který jsme sestavili porovnáním stovek recenzí, diskusí a vašich hodnocení. Zapojte se i vy formou komentářů v dolní části této stránky. Prozradíme vám i to, jaké typy vah jsou v nabídce a podle čeho si osobní váhu vybrat.

Nejlepší levné váhy do 500 Kč

Názov Hodnotenie Detail
Emos Emos EV104   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Sencor SBS 2301WH   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Hyundai OVE 950   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
ECG OV 1821   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
ETA Fenité 8780 90000   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší diagnostické osobní váhy

Názov Hodnotenie Detail
Niceboy Smart Scale   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Tanita BC-545N   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Omron BF511   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Withings Body   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší mechanické osobní váhy

Názov Hodnotenie Detail
Medisana PSD   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Beurer MS 50   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Beurer MS 01   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Beurer MS 40   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Nedis PESC110ABK   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší osobní váhy – recenze

Mechanická osobní váha, digitální nebo mluvící osobní váha? Na výběr je množství zajímavých modelů, některé nabízejí funkce, které umožňují měřit nejen váhu, ale i tuk v těle či BMI, jiné slouží pouze ke zjišťování hmotnosti. Vyzkoušeli jsme několik osobních vah, abychom vám pomohli se v této problematice zorientovat. Doufáme, že si mezi nimi najdete vhodný model pro vás. Budeme rádi, pokud se o své osobní zkušenosti s jednotlivými modely podělíte v komentářích. Usnadníte tak výběr dalším čtenářům, který nad koupí váhy uvažují.

Proč osobní váhu potřebujete?

Postavit se na váhuje pro mnohé problém- cítí se sklíčeně a ve stresu očekávají výsledek. Někoho výsledné číslo potěší, jiní jsou z něj ještě více nesví. Sledování tělesné hmotnosti však k životu prostě patří. Je nejen věcí estetickou, ale i zdravotní. Tělesná váha je totiž odrazem osobní vitality, zdraví a životního stylu. Používání osobní váhy je především informací pro vás. Nemusíte být sportovec, hubnout či naopak přibírat, abyste sledovali svoji váhu.

Osobní váha

Osobní váha může být spouštěčem, který vám nekompromisně napoví, že je čas se sebou něco dělat. Výsledek vás buď potěší, nebo zklame, tehdy zjistíte, zda s tím dokážete něco dělat.

Osobní váha často neměří pouze hmotnost. Na trhu najdete modely, které jsou schopny určit procento svalů, podíl tuku či vody ve vašem těle, index tělesné hmotnosti, ale například vám dokážou říct i to, jaké množství kalorií můžete přijmout, pokud si chcete svou hmotnost udržet, případně ji snížit.

Jak vybrat osobní váhu

Před přistoupením k výběru váhy byste měli zvážit několik věcí. První je to, kolik lidí bude váhu používat a jakou by měla mít maximální nosnost. Pokud ji budete používat více, měli byste si pořídit váhu s možností rozpoznání uživatele a ukládáním změřených hodnot.

Základními parametry výběru osobní váhy jsou tedy nosnost, přesnost, rozměry, ovladatelnost, rozpoznávání uživatelů a ukládání jejich naměřených hodnot, synchronizace se smartphonem av neposlední řadě to je design.

Vizuální stránka osobní váhy je především věcí vašeho vkusu, můžete si vybrat podle designu, barvy či velikosti. Lišit se však výrazně mohou v počtu funkcí, kterými osobní váhy disponují. Pokud se na váhy postavíte jen párkrát za rok – před letní sezónou, během Vánoc, případně na Silvestra, abyste si dali předsevzetí, že od Nového roku začnete hubnout, postačí vám mechanická osobní váha, od níž se nic kromě své hmotnosti nedozvíte.

V případě, že opravdu chcete pravidelně sledovat svoji hmotnost, zamyslete se nad tím, jak moc by měla být váha přesná. Vybrat si můžete osobní váhu mechanickou, která ukazuje pouze orientační hmotnost, nebo váhu digitální, která vám poskytne údajů více.

Parametry výběru osobní váhy

Jednou z prvních věcí, které budete muset řešit, je rozměr osobní váhy. Může mít sice pěkný design, pokud však rozměr přístroje nebude dostatečný, člověk s velkými nohami se na ní dobře neodváží. V případě, že máte nohy větší než průměr, měli byste si váhu před koupí vyzkoušet.

Diagnostická váha

Důležitá je také nosnost váhy. Pokud si koupíte osobní váhu s maximální nosností do 150 kg a vážíte o něco víc, už vás váha nezměří. Na výběr jsou osobní váhy do 150 kg, osobní váhy do 200 kg a dokonce i osobní váhy do 250 kg. V případě, že je pro vás důležitá přesnost vážení, vyberte si takovou, která vás odváží se Stogramová přesností.

Pokud kupujete přístroj s tím, že se na něm bude vážit celá početná rodina, zajímejte se o to, kolik lidí si váha dokáže zapamatovat. V případě, že si nevíte bez svého telefonu či tabletu představit život, zjistěte si před koupí osobní váhy, zda je přístroj schopen s technologiemi, které váš smartphone / tablet podporuje, spolupracovat.Některé multifunkční osobní váhy fungují na bázi Wi-Fi, jiné komunikují pouze přes Bluetooth.

Inteligentní osobní váha by měla mít LCD displej, na kterém by se měly objevovat všechny informace. Tlačítka pro ovládání funkcí by měly být srozumitelně popsány většími písmeny, abyste si při nastavování nemuseli na pomoc brát lupu, neboť jejich nebudete vědět přečíst.

Typy osobních vah

Osobní váhy se dělí na dva základní typy –analogové/mechanické a digitální. Mechanické váhy zobrazují váhu na číselníku, obsahují vnitřní pružinu, která se stlačí, když stoupne na váhu. Digitální váhy, které jsou přesnější než mechanické, pracují pomocí baterií. Váhu zobrazují na číselníku, jsou schopné uchovávat údaje o několika osobách. Dokáží měřit i BMI, tělesný tuk, procento svalů, kostní hmotu či metabolický věk.

Mechanické osobní váhy

Tento typ je určen pouze pro měření hmotnosti, žádné jiné funkce nemá. Takové váhy jsou levné a na jejich provoz není nutná baterie. Třeba kontrolovat, zda je váha přesně nastavena na nulu, jinak nemusí měřit přesně. Hmotnost musíte sledovat na číselníku.

Mechanická osobní váha

Digitální osobní váhy

Údaje o hmotnosti se na digitální osobní váze zobrazují na elektronické obrazovce. Stejně jsou v první řadě určeny k měření hmotnosti, mohou však obsahovat další funkce. Například uživatelskou paměť – dokážou rozpoznat uživatele a sledují údaje o jeho hmotnosti. Tyto váhy jsou přesnější a díky obrazovce čitelnější. Jejich nevýhodou je to, že je potřeba vyměňovat baterie.

Osobní váhy s analýzou tělesného tuku

Kromě své hmotnosti se dozvíte i to, jaký procentuální podíl tělesného tuku máte. Některé váhy mají i další funkce, poskytují například údaje o hustotě kostí, BMI zda procento vody v těle.

Nejlepší váha

Tělesný tuk váhy měří pomocí nepatrného elektrického proudu, který se pohybuje pomaleji přes tuky a rychleji přes svaly. Rychlost, kterou proud prochází přes tělo, umožňuje osobní váze vypočítat podíly tuku a svalů v těle. Nedoporučuje se takovou váhu používat lidem s kardiostimulátorem a ani jiným interním zdravotnickým přístrojem. Neměly by ji používat ani těhotné ženy a děti mladší 10 let.

Dětské osobní váhy

Slouží k vážení novorozenců, většinou měří do 20 kg s přesností na 5 gramů. Podobají se na váhy, jaké používají vdetských poradnách pro novorozence a batolata.

Inteligentní váhy s Wi-Fi?

Jenda z výhod inteligentních osobních vah je to, že se umípřipojit k vašemu smartphonu nebo tabletu a prostřednictvím aplikace tak můžete sledovat vaše statistiky. Inteligentní funkčnost se liší od váhy k váze, téměř všechny však přenášejí váhu a další tělesné měření do aplikace, když jsou připojeny k zařízení pomocí Bluetooth a/nebo Wi-Fi. Jelikož některé inteligentní váhy mohou být nastaveny pouze pomocí použití aplikace a některé zobrazují určité měření pouze prostřednictvím aplikace a nezobrazují je na displeji samotné váhy, je třeba mít smartphone/tablet vždy u sebe, když se vážíte.

Diagnostická osobní váha

Pokud tedy nepatříte k fanouškům smart technologií, postačí vám digitální, případně obyčejná mechanická váha. Tyto varianty jsou ve srovnání s inteligentní osobní váhou (její cena se může lišit podle počtu funkcí) levněji.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Mít doma osobní váhu není na škodu. Můžete díky tomu pravidelně sledovat svoji hmotnost. Pokud si koupíte inteligentní osobní váhu, můžete zjistit např. i množství tuku či vody v těle. Stále se neumíte rozhodnout? Možná vám pomohou odpovědi na nejčastější otázky o osobních vahách. V případě, že by vás zajímalo ještě něco, napište nám do komentáře.

Od kolika kilogramů váží osobní váha?

Záleží to na konkrétním modelu, avšak obvykle je to od 5 kg. Tato informace by měla být uvedena v popisu produktu, případně v návodu k použití.

Jaká je výdrž baterií při běžném používání?

Takový údaj se při vahách neudává, a to z několika důvodů. Dají se totiž použít klasické i alkalické baterie, pro někoho je běžné používat váhu každý den a pro někoho zase jednou za týden.

Mohu používat inteligentní váhu, pokud mám kardiostimulátor?

Jelikož inteligentní váhy vysílají do těla slabý elektrický signál, není jejich používání vhodné pro lidi s kardiostimulátorem. Přestože elektrický signál je slabý, mohlo by dojít k poškození nebo rušení kardiostimulátoru.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.4%)
Datum publikování: 26.01.2017
Datum poslední aktualizace: 10.10.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek