Nejlepší smart hodinky 2023 – recenze, test, srovnání

Prohlédněte si náš srovnávací test smart hodinek. Vytvořili jsme žebříček nejlepších inteligentních hodinek na našem trhu. Jak se nám to podařilo? Sestavili jsme výsledky testů od domácích i zahraničních agentur. Přečetli jsme stovky diskusí, recenzí a komentářů. Vše jsme spojili a toto je výsledek. TOP 5 nejlepších Smart hodinek na trhu.

Smart hodinky

Připravili jsme pro vás také návod, na co se při výběru smart hodinek zaměřit. Pokud máte jakékoliv dotazy, zapojit se můžete do diskuse prostřednictvím komentářů v dolní části této stránky.

Nejlepší smart hodinky

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy Watch 4 Classic   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Xiaomi Mi Watch   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Apple Watch Series 8   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Armodd Squarz 11 Pro   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Huawei Watch GT2 Pro   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Smart hodinky – recenze

Smart hodinky se stále těší velké popularitě. Dámské, pánské nebo smart hodinky pro děti? Jde o vhodný dárek pro každého, protože kromě hodin sledují i sportovní aktivity, příchozí hovory či měří počet kroků. Oblíbené jsou např. značky Garmin, Huawei, Xiaomi a Samsung, ale výrobě smart hodinek se věnují i jiné společnosti. Připravili jsme pro vás několik recenzí oblíbených modelů. Doufáme, že vám pomohou se rozhodnout pro ten nejlepší model. Budeme rádi, pokud se o své osobní zkušenosti podělíte v komentářích pod článkem a pomůžete tak ostatním zájemcům o smart hodinky.

Jak vybrat smart hodinky

Chytré hodinky oceníte nejen během cvičení, ale i během každodenního fungování. Přes hodinky můžete posílat zprávy, číst si e-maily, ale také sledovat například počet kroků, které v daný den uděláte. Jak si však vybrat smart hodinky správně? Při koupi je třeba se zaměřit na několik důležitých kritérií. Musíte si určit, co od hodinek očekáváte a podle toho následně hledat ten správný model, který bude odpovídat nejen vašim požadavkům, ale i vašemu vkusu.

Účel hodinek

Jedním z hlavních faktorů výběru je účel hodinek. Načež je chcete používat? Na sledování času a sem-tam si na ně chcete podívat e-maily? Nebo je chcete kvůli různým aplikacím? Pokud patříte mezi technologických nadšence, určitě si vyberte hodinky nabité technologiemi. Pokud vám jde jen o módní záležitost, vyberte si hodinky, které zaujmou svým designem. Pokud chcete používat hodinky pro čtení SMS, e-mailů či jiných zpráv, zaměřte se při výběru na velikost displeje.

Kompatibilita se smartphonem

Jelikož jde o chytré hodinky, důležitá je jejich kompatibilita se smartphonem. Nenechte se proto při výběru uchvátit designem aniž abyste si ověřili, zda se dokáží hodinky spojit s telefonem. Kompatibilitu si můžete ověřit na stránce výrobce vybraných hodinek, případně se na to zeptejte přímo v obchodě, ve kterém jejich kupujete.

Chytré hodinky na ruce

Výdrž baterie

Běžná výdržmonochromatických hodinek, čili hodinek zobrazujících pouze bílou a černou barvu, je od plného nabití 4 až 5 dní. Při hodinkách s barevným displejem se výdrž zaznamenává na 1 až 2 dny. V případě, že budete hodinky kupovat kvůli aplikacím, ověřte si i výdrž baterie v plném nasazení.

Důležité funkce a ovládání

Některé smart hodinky jsou určeny pro přijímání a přehled telefonických hovorů či SMS. Jiné nabízejí pokročilejší funkce, jako jsou přístup na sociální sítě, plánovač úloh, kalendář nebo hlasové ovládání. Ještě před zakoupením smart hodinek si ověřte, jaké všechny dostupné funkce nabízejí, protože ačkoli je chcete primárně na telefonování a smskování, časem můžete změnit názor a budete se chtít připojit například na sociální sítě. Hodinky by měly snadno ovládat, pokud víte, že je budete používat často a potřebujete s nimi pracovat rychle, oceníte to.

Smart hodinky

Voděodolnost

Ať už chcete hodinky používat při sportu, nebo je chcete jen na běžné nošení, dobrou vlastností je vodotěsnost. Neznamená to, že se v nich můžete hned jít i potápět, ale určitě se potěšíte, že vám hodinky přežijí i návaly deště či případné polití vodou. Při vodotěsnosti si ověřte, jaký typ tekutiny, hloubku a čas ve vodě hodinky zvládnou.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Abyste si dokázali vybrat ty nejlepší smart hodinky, je někdy zapotřebí více informací než jen ty, které se týkají parametrů. Jsou smart hodinky vhodné i na sport? Je lepší systém GLONASS nebo GPS? To jsou jen některé z otázek, na které chcete vědět odpověď. Rozhodli jsme se na vaše nejčastější otázky odpovědět, abychom vám výběr co nejvíce usnadnili. Budeme rádi, pokud své další otázky napíšete do komentářů pod článkem. Odpovíme na ně co nejdříve.

Jsou smart hodinky vhodné i na sportování nebo si mám raději pořídit fitness náramek?

Ano, jsou, závisí to však na druhu smart hodinek. Některé jsou vysloveně módní záležitostí, jiné jsou přizpůsobeny funkcemi i odolností sportovní aktivitě. Před koupí se ujistěte, že jsou smart hodinky vodotěsné, že podporují sportovní aktivity, které plánujete provádět, a mají užitečné funkce jako krokoměr nebo měřič tepu. Jejich výhodou je, že nejsou určeny čistě na sport, jak to je v případě fitness náramků.

Jaký je rozdíl mezi GLONASS a GPS?

Pokud vám záleží na tom, aby byly smart hodinky schopné přesné geolokace, můžete si zvolit z obou možností. GLONASS je ruská obdoba amerického GPS, čili tyto dvě služby přinášejí stejný výsledek.

Mohu Apple Watch spárovat i a Android telefonem, případně iPhone s Android hodinkami?

Bohužel, nemůžete. Apple Watch můžete aktivovat a využívat pouze pomocí iPhone a hodinky s Android systémem spárujete pouze s telefonem s tímto systémem. Některé smart hodinky, není jich mnoho, ale podporují spárování s iOS i s Androidem.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Vybíráme smart hodinky

Vybíráme smart hodinky

Smart hodinky jsou fenoménem posledního období, přičemž pěkně rozšiřují portfolio technologických hraček.   Na základě množství funkcí dělají váš život snadnějším.   Mohou spouštět mobilní aplikace, sdělí vám zmeškané hovory, nové SMS nebo poslouží jako mediální přehrávač.... Přečíst článek

Jak správně nabíjet mobil, smart hodinky, baterii na notebooku

Jak správně nabíjet mobil, smart hodinky, baterii na notebooku

Životnost vašeho chytrého telefonu, notebooku, smarthodinek i jiné elektroniky závisí na mnoha faktorech, ke kterým se řadí i správné nabíjení. Jde o činnost, kterou děláme zcela automaticky a nad kterou se moc nezamýšlíme, avšak právě nabíjení má významný vliv na to, jak dlouho vám technika... Přečíst článek

Jak změřit a vybrat velikost hodinek – délka řemínku, velikost pouzdra

Jak změřit a vybrat velikost hodinek – délka řemínku, velikost pouzdra

Při koupi smart hodinek je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná univerzální velikost, která sedne každému. Nebavíme se přitom jen o velikosti řemínku, ale o celkových proporcích hodinek. Velikost ciferníku sice může být na první pohled věcí vkusu, ale je důležité podívat se na to, jak sedí na... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(88.4%)
Datum publikování: 21.12.2016
Datum poslední aktualizace: 01.02.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Nevyhazujte oblečení, starejte se o něj správně. Jak na to?

Nevyhazujte oblečení, starejte se o něj správně. Jak na to?

Nemusíte kupovat desatero nového oblečení každý týden. Stačí, když se o to stávající budete řádně starat. Největším poradcem... Přečíst článek

Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou

Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou

Elektrické rychlovarné konvice jsou v nejedné domácnosti i kanceláři a pracovišti nepostradatelným kuchyňským spotřebičem.... Přečíst článek

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotografií je něco, na co většinou myslíme teprve tehdy, když je paměť našeho zařízení plná, nebo se, v horším... Přečíst článek

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Nadměrně hlučný počítač je vždy nepříjemnou záležitostí, zvláště pokud vám ztěžuje soustředění se na práci nebo zhoršuje... Přečíst článek