Sanitas SIL 06 infralampa – recenze, zkušenosti

velmi nízká cena
vyměnitelná žárovka

Hodnocení:
(79.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní stolní infralampa, kterou však lze použít i jako ruční zařízení. Můžete ji naklonit do 5 různých poloh. Při manipulaci s ní si dávejte pozor, protože je až příliš lehká a může se stát, že spadne.

Infračervené záření vytváří infražárovka Philips s výkonem 100 W. Ta je vyměnitelná, takže po skončení životnosti si můžete jednoduše koupit novou. Výkon postačuje k lokální úlevě od bolesti, mohl by však být vyšší.

Infralampa nemá žádné ovládací prvky, nenajdete na ní časovač, ba dokonce ani hlavní vypínač – zařízení vypnete vytažením ze zásuvky.

Parametry: výkon: 100 W; časovač: ne; další funkce: 5 poloh náklonu, vyměnitelná žárovka Philips; rozměry (š × v × h): 12 × 20,5 × 16,5 cm; hmotnost: 0,33 kg

Infralampu s výkonem 100 W Sanitas SIL 06 si můžete zakoupit v ✅ e-shopu Mall.cz.

Jednoduchá a kompaktní

Sanitas SIL 06 je infralampa s velmi jednoduchou konstrukcí, ale slabším materiálovým provedením. Je lehká, takže ji můžete použít i jako ruční zařízení. Nemohli jsme se ubránit pocitu, že jsme ji už někde viděli – a přece. Tento design totiž používají při svých lampách i jiné značky, pravděpodobně se vyrábějí ve stejné továrně.

Sanitas SIL 06 recenze

Lampa má 5 nastavitelných poloh náklonu s aretací, při nastavování jsme však museli přidržovat její základnu, protože má velmi nízkou hmotnost a těžiště je soustředěno nahoru.

100 W – bude to stačit?

Zdrojem infračerveného záření je v tomto případě infražárovka Philips s výkonem 100 W. Toto řešení se nám líbí, pokud se totiž žárovka poškodí, můžete ji jednoduše vyměnit za novou a nemusíte kupovat další lampu.

Výkon není nijak oslnivý, postačil nám sice na lokální léčbu bolesti, ale určitě by mohl být vyšší, aby lampa zasáhla větší plochu.

Náhradní žárovka do infralampy Sanitas SIL 06

Na lampě nenajdete žádné ovládací prvky, nemůžete si nastavit ani čas, po kterém se automaticky vypne. Výrobce dokonce šetřil až natolik, že ji nevyřídil ani vypínačem – vypínat jsme tedy museli vytažením ze zásuvky.

Jelikož infražiarovka vám může při dlouhodobém působení poškodit zrak, při záření na obličej si pro jistotu zavřete oči.

Zkušenosti a recenze

Infračervenou lampu Sanitas SIL 06 koupíte za cca 600 Kč, což je bezkonkurenční cena. Poměr cena/kvalita je podle uživatelů hlavním plusem tohoto výrobku. Lampu považují za dobrou volbu, konstrukční nedostatky se ji vzhledem na cenu dají odpustit.

Recenze a zkušenosti s infralampou Sanitas SIL 06

Pozitíva

velmi nízká cena
vyměnitelná žárovka

Negatíva

slabý výkon
slabší materiálové provedení


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 31.08.2020
Nejlepší horské slunce, infralampy 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší horské slunce, infralampy 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Bojíte se, když slyšíte slovní spojení infračervené záření nebo UV záření? Některé druhy elektromagnetického záření nám nemusí škodit, ale naopak mohou být zdraví prospěšné. Využívají je infralampy, biolampy a horské slunce, které vám dokáží pomoci při některých zdravotních potížích. Podívali jsme se na tato zařízení zblízka a poradíme vám, jak si jedno z nich vybrat. Také vám... Přečíst článek


Přidat komentář