Nejlepší epilátory 2019 - Test epilátorů

Hledáte kvalitní epilátor ale podle popisků v obchodě se neumíte rozhodnout? Chcete jistotu kvalitního modelu? Tak pak jsou testy depilátorú a epilátorů to, podle čeho byste se měli rozhodovat. My jsme vám to usnadnili.

IPL epilátor

Sesbírali jsme výsledky testů od domácích i zahraničních agentur, přečetli stovky recenzí a hodnocení a sestavili jsme žebříček nejlepších modelů na našem trhu. Koupí některého z nich určitě chybu neuděláte. Zároveň jsme pro vás připravili návod, jak si ten správný depilátor a epilátor vybrat.

Nejlepší epilátory a depilátory

Nejlepší IPL epilátory

Jak vybrat depilátor/epilátor

Pro odstraňování chloupků se používají dva názvy, a to depilace a epilace. Depilace je souhrnu pojmenování odstraňování chloupků amůžeme za ni považovat i odstraňování voskem nebo žiletkou.

Depilátor

Před samotným výběrem epilátoru zda depilátor se musíte rozhodnout, zda chcete chloupky odstraňovat i s kořínky, nebo chcete odstranit jen vyrostlou část chloupku. V případě, že nechcete chloupky odstraňovat is kořínky, měli byste si vybírat mezi depilátor, pokud se chcete chloupků zbavit na delší dobu, poohlédněte se po epilátoru.

  • Depilátor: Většinou odstraní chloupek od kůže sestřižením nebo jinak a kořínek chloupku zůstává v kůži. Po určitém období dorůstá a je nutná znovu depilace. Tato metoda je rychlá a účinná, ale v krátkém časovém období je třeba znovu dorostlé chloupky odstranit. Takové depilátory můžete najít na trhu i pod označením dámský holicí strojek.
  • Epilátor: Vytrhne chloupek is kořínkům a po několika opakováních už místo nezarůstá. Tato metoda je účinnější a trvanlivější, ale i časově náročnější a v konečném důsledku i bolestivější, dokud si na takový způsob zvyknete.

Na trhu najdete velkou nabídku epilátorů, které jsou oblíbenými díky účinnějšímu odstraňování. Nejrozšířenějšími jsou epilátory srotačními pinzetami anovější technologie, která odstraňuje chloupky intenzivním pulsním světlem.

Je vhodnější depilátor nebo epilátor?

Depilátory jsou elektrické strojky vybaveny holicí planžetou. Odstraňují tu část chloupku, která je vzrostlá nad pokožkou. Noha zůstane hladká stejně dlouho jako při běžném holení žiletkou. Jde o bezbolestnou metodu.

Pinzetové epilátory jsou vybaveny pinzetami, které zachycují chloupky a vytrhávají je spolu s kořínky. Výsledky jsou dlouhodobější, trvají až několik týdnů. Tato metoda je rychlejší, ale v některých partiích i bolestivější. Moderní pinzetové epilátory však již dokáží epilovat i namokro nebo s použitím pěny, což je velkým plusem. Pinzetové epilátory jsou vhodné pro ženy s tmavými chloupky, u kterých jsou kořínky chloupků po běžném oholení na pokožce viditelné. Jejich výhodou je dostupná cena.

IPL epilace

IPL epilátor odstraní chloupky za pomoci rychlého intenzivního pulzního světla. Tato metoda je založena na fototermolýzy, díky níž se zabraňuje opětovnému růstu ochlupení. Po několikanásobném opakování se růst chloupků na takto epilované místě zastaví. Nemusí jít hned o trvalý proces, ale doba růstu nového chloupku je několikanásobně delší než při klasické Vytrhávače epilaci. Klinicky je však prokázáno, že po dlouhodobějším používání této metody se růst na nežádoucích místech zastaví úplně. Nevýhodou je vyšší cena takového epilátoru.

Funkce epilátoru či depilátoru

I jste se již rozhodli jakým způsobem si chcete chloupky odstraňovat určitě se zajímejte io funkce. Při depilačních je důležitá pohyblivost a množství planžet, při epilátorech zas počet pinzet a příslušenství v balení, při IPL epilátorech je třeba zajímat o životnost žárovky a nástavce na epilaci jednotlivých partií.

V případě depilátor by měla být planžeta pohyblivá, díky tomu se totiž strojek lépe přizpůsobí tvarům vašeho těla a odstraní jedním tahem více chloupků. Na výběr jsou v současnosti už i depilátory se dvěma planžetami, holení s nimi bývá precizněji.

Hladké nohy po depilaci

Chcete-li své tělo zbavit chloupků na delší dobu a rozhodnete se pro epilátor, potom zohledněte počet pinzet, kterými epilátor disponuje. Platí, že čím více pinzet epilátor bude mít, tím více chloupků najednou vytrhne. Epilace je díky tomu rychlejší. Na výběr máte ze strojků s různým příslušenstvím, oceníte například nástavce na citlivé oblasti, peelingovou kartáč nebo holicí hlavu.

Vybrali jste si IPL epilátor? Mezi základní vlastnosti, na které byste se měli přihlížet, patří počet záblesků. Na celou epilační kúru by vám mělo stačit 150 000 záblesků. Na trhu však najdete i IPL epilátory, které mají žárovku s životností až 300 000 záblesků. V případě, že chcete takový epilátor používat i na jiné oblasti než nohy, vhodné je mít speciální nástavec na zmenšení zábleskového okénka. IPL epilace bude bezpečná a přesná iv oblasti třísel, podpaží nebo obličeje.

Recenze a hodnocení

Nejlepší epilátory a depilátory

Vaše hodnocení:
(88.8%)

Přidat komentář