Lamax X9.1 outdoorová kamera – recenze, zkušenosti

Velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Kvalitní video/fotografie
Bohaté příslušenství
Slow motion
Optická stabilizace
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Velký LCD dotykový displej
Odolné provedení
Vodotěsná až do 40 m (v obalu)
Možnost manuálního nastavení kamery
Možnost ovládání na dálku

Hodnocení:
(78.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Lamax X9.1 je outdoorová kamera, se kterou můžete pořizovat videa v 4K, Full HD a HD rozlišení nebo fotografie s kvalitou 12 Mpx. Má velmi kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, je vybavena optickou stabilizací, USB i HDMI portem a LCD dotykovým displejem s úhlopříčkou 2". Kamera Lamax X9.1 je po vložení do pouzdra vodotěsná až do hloubky 40 m.

Technické parametry: rozlišení videa = 4K/30 fps, 2,7K/30 fps, Full HD/60 fps, HD/120 fps, rozlišení fotografií = 12 MPx, stabilizace obrazu = IOS, kapacita baterie = 1 050 mAh, typ displeje = LCD, úhlopříčka displeje = 2", vodotěsnost = do 40 m (v obalu), rozměry = 60 x 44 x 33 mm, hmotnost = 72 g

Zaujala vás outdoorová kamera Lamax X9.1? Najdete ji v ✅ e-shopu Alza.cz.

Téměř k nerozeznání od těch dražších

Lamax X9.1 nás pozitivně překvapila hned při rozbalování. Obsah balení je totiž více než štědrý. Najdete v něm několik nástavců, držáků, dálkový ovladač na řemínku (můžete si ho připnout na zápěstí jako hodinky), látkový pytlík na přenášení, odolné pouzdro, hadříky na čištění, samolepící mounty a samolepky.

Na první pohled se Lamax X9.1 až nápadně podobá na GoPro Hero8. Tělo má zaoblené boky, pogumovaný povrch, avšak je vyrobeno převážně z plastu. I přesto je až překvapivě odolné a všechny spoje drží pohromadě parádně. Celkový dojem z hlediska odolnosti prostě není špatný.

Lamax X9.1 recenze

Na rozdíl od Hero8Osmo Action a Insta360 ONE X2, které můžete "ponořovat" i bez obalu, musíte tento kousek před namočením vložit do plastového vodotěsného pouzdra. V něm tato kamera uspokojí nejednoho nadšence potápění, protože "funguje" až do 40 m hlubokého ponoru.

Kvalita obrazu (skoro) v TOP kvalitě

Rozlišení videa je srovnatelné s modely jako GoPro Hero8 či DJI Osmo Action, což je na takovou levnou kameru přímo nadlidský výkon. Při natáčení přes den a za dobrého světla nás kvalita videa skutečně překvapila. Obraz má syté barvy a působí velmi mrštně. Pokud budete natáčet v noci, může vás překvapit trochu horší ostření a vyšší míra šumu. Nejde však o nic nesnesitelné. Celková kvalita obrazu videa je velmi dobrá, samozřejmě Hero osmička či DJI Osmo Action to zvládají trochu lépe.

Lamax X9.1 disponuje vestavěnou optickou stabilizací, která není k zahození. Rozdíly jsou markantní hlavně při slow motion. S tímto Lamaxem můžete točit v 4K při 30 snímcích za sekundu, ve Full HD při 60 fps nebo v HD při 120 fps. V praxi je tedy záběry možné zpomalit 2x při Full HD nebo 4x při HD rozlišení.

Velmi příjemným překvapením je možnost manuálního nastavení kamery (ostření, expozice, ISO, vyvážení bílé...), podpora standardu HDR, který oceníte hlavně při natáčení v náročnějších světelných podmínkách (přechod ze tmy do světla nebo naopak), a také podpora kodeku H.265, který ušetří místo na kartě a zároveň zachová maximální kvalitu záznamu.

Zklamaní jsme nezůstaly ani při focení. Lamax X9.1 zhotovuje fotografie s 12 Mpx rozlišením, které je na outdoorový model docela fajn. Fotky v praxi vypadají slušně. Horší kvalitu jsme museli konstatovat jen při focení za horšího světla. Stejně pozitivně nás překvapila i kvalita zvuku. Podobně jako u ostatních modelů nejde o nic ohurujúce, avšak ani snesitelné.

Kompaktní, lehká, se slabší výdrží a delším nabíjením

Lamax X9.1 má velmi kompaktní rozměry a skutečně nízkou hmotnost, jen cca 70 g, kterou jsme ocenili zejména při připnutí na přilbu. Je vybavena 1 050 mAh baterií. Její výdrž není úplně ve vrcholové kondici. Za ideálních podmínek vydrží cca hodinku a půl. Jako problém vnímáme také její delší nabíjení přes USB kabel. Pozitivem je možnost výměny baterií v průběhu používání, náhradní baterii si však budete muset dokoupit samostatně.

Outdoorová kamera Lamax X9.1

Lamax X9.1 je vybavena HDMI i USB portem (nabíjení probíhá přes USB). Logicky, nachází se na ní i slot na paměťovou kartu. Jako nevýhodu vnímáme nedostupnost všech portů a vstupů po vložení kamery do pouzdra. S tímto problémem se však setkáte u většiny podobných modelů.

Ovládání bez výhrad

Outdorové kamera je vybavena 2 displeji. Zadní, který "zakrývá" téměř celou zadní plochu kamery (má úhlopříčku 2"), je dotykový a slouží k ovládání, přední plní informační funkci. Ovládání kamery probíhá prostřednictvím mechanických tlačítek na boční a horní straně.

Lamax X9.1 je ovladatelná i na dálku, a to hned několika způsoby. Prvním z nich je dálkový ovladač, který je součástí balení. Ovladač je připevněn na textilní ramínek, díky čemuž jej můžete nosit pohodlně na zápěstí. Tento praktický detail nás skutečně potěšil. Ovládání "dálkového" je velmi příjemné. Nacházejí se na něm samostatná tlačítka pro zahájení nahrávání videa, fotografování atd.

Akční kamera Lamax X9.1

Druhou možností je ovládání přes aplikaci Lamax Hi Cam ve vašem smartphonu. Funguje tradičně přes Wi-Fi. Spolehlivý přenos signálu vám můžeme garantovat do cca 10 m. Vše však závisí na kvalitě přijímaného signálu. Tento způsob ocení zejména ti, kteří chtějí vidět to, co právě natáčejí či fotí. Na telefonu se vám totiž zobrazí aktuální záběr. Přes aplikaci můžete na kameře nastavovat i všechny dostupné funkce.

Menu kamery je přehledné, ovládání jednoduché, z tohoto hlediska jí tedy nemáme co vytknout. Samotný displej má vcelku dobrou viditelnost, a to i při silnějším slunci/světle. Menší nedokonalosti jsme zaregistrovali pouze při jeho sledování v ostrých úhlech.

Zkušenosti a recenze

Negativní hodnocení Lamax X9.1 hovoří o delším čase nabíjení a kratší výdrži baterie, horší kvalitě zvuku při natáčení v pouzdře a slabší kvalitě videa/fotografií při slabším světle. Všechny ostatní důležité parametry, jako je kvalita obrazu, ovládání či celková odolnost, jsou hodnoceny jen a jen pozitivně.

Recenze a zkušenosti s outdoorovou kamerou Lamax X9.1

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Kvalitní video/fotografie
Bohaté příslušenství
Slow motion
Optická stabilizace
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Velký LCD dotykový displej
Odolné provedení
Vodotěsná až do 40 m (v obalu)
Možnost manuálního nastavení kamery
Možnost ovládání na dálku

Negatíva

Vodotěsná jen v pouzdře
Slabší baterie
Delší dobíjení
Horší kvalita videa/fotografií při slabých světelných podmínkách


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 25.04.2021
Nejlepší outdoorové kamery 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší outdoorové kamery 2022 – recenze, test, srovnání

Chcete kvalitní kameru ale nechce se vám číst stovky recenzí, hodnocení a placených výsledků testů? Pokud ano, tak jste na správném místě. To vše jsme za vás absolvovali, sesbírali jsme testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům,... Přečíst článek

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek


Přidat komentář