Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je třeba mít přehled, pokud se při výběru vhodné kamery nechcete popálit. Mezi ně patří kvalita záznamu, možnosti uchycení nebo připevnění kamery a různé další funkce, na které se podíváme v tomto článku.

Kamera na přilbu

Pravděpodobně prvním a nejdůležitějším aspektem při koupi kamery na přilbu je její kvalita obrazu. Otázkou číslo jedna bude, zda je obraz dostatečně kvalitní a ostrý i v externích podmínkách, které často zahrnují rychlý pohyb, při kterém je záznam kamery náchylný na rozmazání. Kvalita obrazu tak závisí na několika faktorech, jako je struktura kamery, vlastnosti senzoru, úhel pohledu nebo typ čipu ve snímači.

Oblíbené produkty

Názov Hodnotenie Detail
Lamax X10.1   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
DJI Osmo   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
GoPro Hero7 Black   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Yi 4K+ Action Camera   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Niceboy Vega 5 fun   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Potřebné pojmy

Při výběru té správné kamery na přilbu se musíte blíže podívat na několik parametrů. Zajímat byste a měli o rozlišení, formátování či FPS.

  • 1080 p: Full HD (obraz ve vysokém rozlišení), definuje 1080 pixelů na obraze svisle, čím více jich je, tím ostřejší a hezčí je obraz. Kamery s full HD rozlišením v tomto ohledu určitě uspokojí téměř každého.
  • 720 p: Stále jde o HD obraz, ale s nižším rozlišením 720 pixelů.
  • 4K: Jde o Ultra HD rozlišení, které však pro mnohé sportovce není vůbec důležité.
  • Rotace čočky: Možnost otáčení objektivu, umožňuje namontovat kameru pod různým úhlem.
  • Stabilizace obrazu: V terénu zažijete množství vibrací, které působí na obraz velmi rušivě. Právě tyto vibrace eliminuje stabilizace obrazu. Při ní se setkáte se dvěma parametry a to digitální a optickou stabilizací. Digitální stabilizace při svém působení zhoršuje kvalitu výsledného obrazu, přičemž optická stabilizace na kvalitu výsledného obrazu nemá negativní vliv.
  • LCD: Jde o displej v kameře, na kterém si můžete prohlédnout výsledný záznam.
  • FPS: Označuje počet snímků za sekundu. Normální přehrávání videa probíhá při 25-30 snímcích za sekundu. Nahrávání při 50/60 snímcích nám pak dává možnosti k vytváření dobrých zpomalených záběrů stejně jako 120fps nebo více.
  • Formátování: Tento výraz je důležité znát, jelikož označuje funkci, která Vám smaže celé úložiště.
  • Formát: Není třeba si ho mýlit s formátováním. Slovo formát označuje typ výsledného souboru, ve kterém je Vaše nahrané video uložené (např. Avi, mkv apod.)

Před samotným nahráváním určitě prožijte nějaký čas tím, že si vaši kameru vhodně nastavíte a namontujete v dobrém úhlu. Montáž musí být pevná a stabilní, přičemž má-li vaše kamera kryt, vždy v něm musí být umístěna. Možností upevnění existuje opravdu mnoho, ale kameru můžete klidně i držet v ruce a za předpokladu, že nahráváte někoho jiného nebo že vám nebrání při vaší aktivitě. Nejideálnější upevnění je však právě na přilbě.

Recenze a hodnocení

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář