Nejlepší fitness náramky 2023 – recenze, test, srovnání

Prohlédněte si nejlepší fitness náramky pro letošní rok. Srovnávací test fitness náramků spojuje informace z více zdrojů. Získali jsme výsledky domácích i zahraničních agentur, které testovaly tyto produkty. Sestavili jsme recenze, hodnocení a vaše zkušenosti. Přečetli jsme stovky diskusití a všechny získané informace jsme spojilli. Výsledkem je tento rebríček nejlepších Fitness náramků na českém trhu.

Fitness náramek

Tato kategorie se strašně rychle vyvíjí a mění, proto se snažíme všechny údaje co nejčastěji aktualizovat. Pokud narazíte na nějaké nesrovnalosti, jednoduše nás informujte. Do diskuse se můžete zapojit pomocí formulářů ve spodní části této stránky.

Nejlepší fitness náramky

Názov Hodnotenie Detail
Niceboy X-fit Plus   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Xiaomi Smart Band 7   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Xiaomi Mi Band 6   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Samsung Galaxy Fit2   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Fitbit Charge 5   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Fitness náramky – recenze

Fitness náramek s měřením tepu, krevního tlaku nebo s GPS? Na trhu existuje množství modelů, ty nejoblíbenější z nich jsme se rozhodli vyzkoušet a naše zkušenosti sepsali. Jak dopadly značky Xiaomi, Huawei, Samsung či Garmin se dozvíte v následujících recenzích.

Jak vybrat fitness náramek

Chcete vědět o své pohybové aktivitě všechno? Chytrý náramek je stylové a zároveň nenápadné zařízení, které měří vaše kroky, monitoruje váš spánek, ale dokáže například i měřit srdeční tep či maximální objem využitého kyslíku. Data, která náramek shromáždí, odesílá do aplikace v telefonu.

Výběr fitness náramků je poměrně široký - od jednoduchých typů, které měří základní aktivity, po propracovanější, které jsou voděodolné a dokáží zaznamenat každý sportovní výkon.

Chytré náramky mají za cíl sledovat denní aktivitu nositele a motivovat ho k pohybu. Stačí zadat základní údaje (výška a hmotnost) a náramek podle toho pak dokáže spočítat spálené kalorie. Jednodušší modely monitorují spánek a počet ujetých kroků, pokročilejší dokáží monitorovat všechny aktivity včetně chůze do schodů či cvičení ve fitness centru. Podle čeho si tedy náramek vybrat?

Kompatibilita s telefonem

Většina fitness náramků je kompatibilní se systémy Android a iOS, liší se však v podporovaných verzích. Co se Androidu týče, obvykle podporují verze 4.3 nebo 4.4 a novější, v případě iOS zas verzi 7.0, někdy 8.0. Novější telefony by tak neměly mít s náramky problém, pro jistotu si to však třeba před nákupem ověřit.

Mobilní telefony

Některé náramky pracují is Windows Phone, těch však není velmi mnoho. Důležité je také to, aby smartphone podporoval Bluetooth 4.0, což je však u novějších telefonů standard.

Funkce – GPS, akcelerometr, tep

Výběr smart náramku je podmíněn především tím, jak ho hodláte využívat. Pokud jediné, co potřebujete, jsou oznámení a počítání kroků, postačí vám i levnější náramek využívající pro měření pohybu akcelerometr. Pokud však sportujete častěji, bude se vám hodit model s měřičem srdečního tepu. V případě, že běháte pravidelně a chcete si svou běžeckou trasu zaznamenávat, sáhněte po náramku s zabudovanou GPS.

Levnější náramky využívají optické měření pomocí laseru, ty dražší umožňují propojení s dalšími zařízeními (například hrudním pásem). Chytrý náramek můžete použít i jako budík, výhodou je, že díky vibracím vzbudí jen vás.

Náramky mohou obsahovat měřiče pro sledování tělesné teploty, měření maximální aerobní kapacity, měření galvanické odezvy pokožky či měření hladiny kyslíku v krvi.

Cvičení s fitness náramkem

Výdrž baterie

Jeden až dva týdny je průměrná výdrž baterie fitness náramků. Závisí to na tom, zda disponují displejem, nebo LED diodou, ale také na tom, jak jsou používány, například kvůli vibračním Notifikace může klesnout výdrž io několik dní. Náramky fungují buď na vyměnitelnou "hodinkovým" baterii, nebo mají v sobě zabudovaný akumulátor, který se dobíjí přes kabel.

Displej

Jednodušší zařízení nedisponují displejem a progres indikují pomocí LED diody. Informace je třeba si kontrolovat přes aplikaci. Kromě času a případných upozornění se na obrazovce náramků zobrazují především dosud zaznamenané údaje, tedy například počet kroků a aktuální tep. Běžné jsou náramky s OLED displejem  (úhlopříčka mezi 0,6 - 1 palec), které jsou šetrné k akumulátoru. Vbrať si však můžete iz náramků s větším barevným displejem, které dokáží zobrazovat podrobnější údaje o upozorněních a umožnit i základní ovládání telefonu. Výdrž však mají jen několik dní a displej je náchylnější na poškození.

Odolnost

Citlivým místem náramků je displej, který bývá většinou chráněný odolným sklíčkem. Ačkoli dokáže zamezit menším škrábancům, nemuselo by například přežít pád na zem. U levnějších modelů si raději dokupte ochrannou fólii, dražší mají sklo zafírované, čili jsou odolnější. Při výběru se zajímejte také o to, zda je náramek voděodolný, abyste ho mohli používat i při plavání či v nepříznivém počasí.

Chytrý náramek

Design

Různé tvary, styly i velikosti náramků, které jsou na výběr, umožňují vybrat si nenápadný doplněk outfitu, ale také výrazný kousek, který outfit oživí. Design je sice subjektivní záležitost, ale důležitá, jelikož zařízení budete nosit většinu času. Levnější náramky mají gumový, silikonový či plastový náramek, někteří výrobci nabízejí možnost si řemínky měnit a dokonce si i vybrat materiál a barevné provedení. Při výběru myslete na komfort nošení, náramek byste neměli vůbec vnímat, měl by působit na ruce příjemně.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Vybíráme fitness náramek

Vybíráme fitness náramek

Fitness náramky, které slibují, že vás každý den dostanou z postele, změří vaše výkony, přinutí vás žít zdravě a překonávat sebe sama, ocení určitě každý profesionální sportovec, ale najdou si místo iu začátečníků či lidí milujících pohyb.   Jak si však vybrat ten pravý? Před... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 13.02.2017
Datum poslední aktualizace: 28.10.2022

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Nevyhazujte oblečení, starejte se o něj správně. Jak na to?

Nevyhazujte oblečení, starejte se o něj správně. Jak na to?

Nemusíte kupovat desatero nového oblečení každý týden. Stačí, když se o to stávající budete řádně starat. Největším poradcem... Přečíst článek

Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou

Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou

Elektrické rychlovarné konvice jsou v nejedné domácnosti i kanceláři a pracovišti nepostradatelným kuchyňským spotřebičem.... Přečíst článek

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud

Zálohování fotografií je něco, na co většinou myslíme teprve tehdy, když je paměť našeho zařízení plná, nebo se, v horším... Přečíst článek

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace

Nadměrně hlučný počítač je vždy nepříjemnou záležitostí, zvláště pokud vám ztěžuje soustředění se na práci nebo zhoršuje... Přečíst článek