Nejlepší mixéry 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Skoro v každé domácnosti se dnes již nachází alespoň jeden mixér. Pokud ještě žádný nemáte a zvažujete jeho nákup určitě si kladete otázku, jak si správně vybrat ten nejvhodnější mixér pro sebe.

Malý mixér

Na trhu existuje více typů těchto domácích pomocníků. Některé jsou lepší, jiné za moc nestojí. Jak si ale vybrat? Není to vůbec jednoduché! Proto jsme sesbírali různé testy mixérů, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto mixérů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.

Nejlepší tyčové mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SSSH 600   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Tefal HB 656838   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bosch MSM67170   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Braun MQ7035X   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
ProfiCook SM 1237   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nejlepší stolní mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Tefal BL811D38   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Sage SBL920   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
G21 Excellent   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
ETA Vital Blend 3100 90000   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Lauben VB01   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Nejlepší ruční mixéry (šlehače)

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MFQ 36440   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Tefal HT462138   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Bosch MFQ 4030   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
ETA Lento 2051 90000   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor SHM 5206WH   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Mixéry – recenze

Tyčový, ruční, smoothie či stolní mixér – každý z nich je v kuchyni nenahraditelným pomocníkem. Je nápomocný při vaření i pečení, při sekání, šlehání či mixování. Pokud si nevíte z bohaté nabídky produktů vybrat, přečtěte si naše recenze. Při výběru toho nejlepšího produktu do vaší kuchyně by vám mohly být nápomocné.

Typy mixérů

Na trhu se dnes nacházejí čtyři typy mixérů. Smoothie, tyčový, ruční a stolní. K mixérem se často řadí i sekáček, protože funguje na stejném principu. Každý mixér má svá specifika, ale všechny mají jeden cíl. Usnadnit vám práci v kuchyni. Na co který mixér slouží a proč byste si měli vybrat právě ten?

Smoothie mixér

Tento druh mixéru se velké oblibě těší zejména u příznivců zdravé stravy a stále oblíbených nápojů smoothie. Okouzlí vás svým barevným designem a jednoduchou obsluhou. S mixérem se rychle skamarádíte i proto, že ho můžete mít stále s sebou a nezabere mnoho místa. Nádoba, v níž mixujete, má objem nejvýše 1 litr, jednoduše ji uzavřete a můžete jít. Nápoj nikam nepřeléváme a kuchyň zůstane čistá. Smoothie mixér je určen zejména na přípravu ovocných a zeleninových nápojů. V tomto případě postačí mixér s příkonem 350 W. Pro nápoj obohatit o různé semínka a oříšky, poohlédněte se po smoothie mixéru, který si s nimi poradí.
Nádobu ze smoothie mixéru budete často přenášet. můžete jejich dokoupit? Co to bude stát? Jaká je jejich dostupnost? Zjistěte si to dříve, než si nový mixér odnesete domů.

Tyčový (ponorný) mixér

Ponorný mixér vám pomůže s tvorbou těch nejlepších krémových polévek a omáček, ale rychle s ním připravíte i chutnou dětskou výživu. Ponorný mixér je skladný, máte ho stále po ruce a pod proudem tekoucí vody ho rychle umyjete. Ideální pomocník. K některým typům připojíte nástavec s miskou se sekáčky a tyčový mixér se za chvilku promění na zjednodušený stolní mixér.

Ruční mixér s príslušenstvím

Jednoduchá obsluha si vystačí s jedním tlačítkem s jednou rychlostí. Jeho příkon by neměl být nižší než 150 W. Pokud hledáte pomocníka opravdu na každý den, investujte. Čím vyšší příkon, tím silnější a kvalitnější mixér. U multifunkčních modelech s různými nástavci je ideální hodnota 600 W.

Víte o tom, že existuje tyčový mixér s akumulátorem? Žádný kabel, žádné omezení. Svoboda při vaření. Dobijete ho, když   navaříte. Výdrž baterie závisí na typu a výrobce mixéru.

Ruční mixér (šlehač)

Nejvíce ho ocení hospodyňky, které se rády otočil při pečení. Sníh z bílků, či šlehačku do nádivky na koláč nic nevyšľahá lépe. Jeho výbavu tvoří hnětací metly na kynuté těsto a metly na šlehání nádivky či šlehačky. Rychlost otáček můžete přizpůsobit surovinám, které potřebujete promíchat. Tlačítko stisknete, ale na to, aby mixér míchal ho nepotřebujete držet stále má na nástavcích bezpečnostní pojistku? Metly z něj při míchání nevypadnou. Skončili jste? Šup s metlami do myčky. Na mixuje nádivky a cesta postačí příkon 250 - 500 W.

Spolu s tyčovým mixérem si při používání vyžaduje vaši zvýšenou pozornost. Aby vám úklid kuchyně netrvalo déle než samotná příprava polévky, či koláče.

Stolní mixér

V kuchyni zabere více místa než tyčový a smoothie mixér. Tvoří ho podstavec s motorkem a nádoba, v níž rozmixujete, co potřebujete. Během mixování ho uzavřeny víčkem a můžete se věnovat jiným činnostem spojeným s vařením. Stolní mixér poseká zeleninu, připraví smoothie a dokáže rozdrtit led.

Ovocí v mixéri

Z mixérů, které zde zmiňujeme, má nejvšestrannější využití. Tyto mixéry se vyrábějí i s příkonem 1 800 W, ale ty jsou již plně profesionální. Doma takového siláka nepotřebujete. Nádobu, v níž mixujete, umyje myčka nádobí, abyste vy mohli věnovat příjemnějším činnostem.

Sekáček

Tento Minimixér tvoří miska, kterou uzavře hlavice s motorem. Malé ostré sekáčky rychle posekáme cibulku, zeleninu, ovoce či bylinky. Na kuchyňské lince nezabere mnoho místa, není náročný na obsluhu a na jeho pomoc si rychle zvyknete. O špinavou misku se postará myčka nádobí. Příkon se při těchto mixérech pohybuje od 100 do 300 W.

Jak vybrat mixér

I vzhledem k různé typy mixérů není jednoduché se v nabídce zorientovat. Všímejte si při koupi následující parametry a určitě si vybrat takový, se kterým bude spokojená celá rodina.

Důležité parametry

Každý je jiný, ale všechny mají něco společného. O jejich kvalitě rozhoduje příkon, použitý materiál, délka kabelu a mnoho dalších funkcí, na které se podíváme blíže.

  • Příkon: O kvalitě mixéru rozhoduje příkon. Je jedno, zda vybíráte smoothie, či tyčový. Čím větší příkon, tím lepší mixér. Nezadrhává, nepotřebuje přestávky a naseká i tvrdé suroviny. Plánujete mixér používat denně? Tak si za něj připlaťte, aby něco vydržel.
  • Materiál: Mixéry jsou většinou vyrobené z odolných tvrzených plastů nebo z nerezavějící oceli. Plastové jsou lehčí a lépe se s nimi manipuluje. Při tyčového mixéru a šlehači se s ním setkáte častěji.   Nože a metly jsou z nerezové oceli, nádoby tvoří umělá hmota nebo sklo a disponují odměrkou. Aby se vám s nimi lépe pracovalo.  
  • Funkce mixéru: kolik rychlostí můžete na mixéru nastavit? Nachází se na něm tlačítko pulse na extra výkonné mixování? Vsadíme se, že ho využijete.  
  • Příslušenství mixéru: Představili jsme si mixéry, které v kuchyni využijete pouze u některých činnostech. Množství nástavců a mixovací nádoba rozšíří jeho využití a ušetří vám peníze i místo v kuchyni. Zeptejte se, co všechno mixér, který jste si vybrali, zvládne.

Pár tipů nakonec

Abyste si opravdu vybrali správně, zeptejte se při výběru následující otázky a zajímejte se o tyto parametry. Odpovědi vám napoví, jestli je to opravdu to, co hledáte.

  • Dá se mixér dobře a snadno rozebrat? Bude se vám lépe čistit.
  • Jak se vám drží v ruce? S pogumavonou rukojetí bude mixování s tyčovým mixérem jistější.
  • Kabel dosáhne tam, kde potřebujete a při vaření vám zbytečně nepřekáží? Jeho délka se pohybuje od 1 až po 1,8 metru. Jak daleko máte elektrickou zásuvku?
  • Maximální hodnota otáček za minutu je uvedena na každém mixéru a spolu s příkonem patří mezi směrodatné parametry, kterých byste se při výběru měli držet
  • Aby mixér dlouho a dobře sloužil, nesmíte ho přetěžovat. Při výběru tedy opravdu nepodceňujte příkon spotřebiče a mixujte v něm jen ty potraviny, na které je určen.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Vybrat mixér není, pokud přesně víte, co hledáte, nic náročné. Pokud však máte jen matnou představu, co by se vám do kuchyně mohlo hodit, nastává problém. Potřebujete stolní mixér, mixér na smoothie či tyčový mixér? Před jejich koupí byste si měli odpovědět na několik základních otázek.

Jaká je obvyklá životnost tyčových mixérů?

Záleží na kvalitě a samozřejmě i na intenzitě používání daného výrobku. Životnost tyčových mixérů je cca 2 až 6 let.

Dochází při výrobě koktejlů za pomoci mixéru ke ztrátě vitamínů?

Jelikož vitamíny jsou méně stabilní látky jako řekněme minerály, dochází v průběhu zpracování surovin ke ztrátě vitamínů. Důvodem může být např. oxidace, vyšší teplota, intenzita a délka mixování.

Co v případě, že se na mixéru otupí čepele?

Většina mixérů má čepele vyrobeny tak, aby vydržely co nejdéle, někteří výrobci dokonce garantují, že se jejich čepele neotupují. Pokud však k tomu přece jen dojde, je třeba kontaktovat výrobce a objednat si u něj náhradní díly.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90.6%)
Datum publikování: 12.07.2016
Datum poslední aktualizace: 11.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek