Nejlepší kuchyňské roboty 2024 – recenze, test, srovnání

Na jednoduché mixování a šlehání vám určitě postačí i ponorný nebo ruční mixér, když však už jde vaření a pečení pro velkou rodinu je namístě uvažovat io dobrém kuchyňském robotovi. Ušetří vám čas díky větší variabilitě a bohatšímu příslušenství. Tam, kde mixér už nestačí, nastupuje síla kuchyňského robota, který zvládne mnohem větší počet činností při úpravě potravin.

Použití kuchyňského robota

Jaký robot si však vybrat, které parametry jsou důležité? Vybrat dobrý kuchyňský robot není vůbec jednoduché. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, porovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto robotů, určitě získáte kvalitní produkt, který vám bude dělat radost.

Nejlepší kuchyňské roboty

Názov Hodnotenie Detail
ETA Gratus Max 0028 90061   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Tefal QB150138   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor STM 8970 Paul 3   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Klarstein Bella   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Kenwood KVL85.124SI   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Kuchyňské roboty – recenze

Kuchyňský robot ETA, Bosch, Delimano, Sencor, Klarstein nebo Kenwood? Na výběr je množství značek a modelů, což výběr trochu komplikuje. Abychom vám s ním co nejvíce pomohli, podívali jsme se blíže na několik oblíbených kuchyňských robotů a připravili pro vás jejich recenze.

Jak vybrat kuchyňský robot

Každá dobrá hospodyňka si chce robotu v kuchyni usnadnit. Kuchyňských spotřebičů, které jim s vařením a pečením pomáhají, je dnes na trhu mnoho. Chceme je všechny. Ale kde je uložit, když je kuchyň taková malá? Multifunkční kuchyňský robot tento problém vyřeší. Skrývá v sobě několik přístrojů, které potřebujete, nezabírá mnoho místa a můžete ho mít stále po ruce. Na co se při jeho výběru zaměřit?

Co všechno kuchyňský robot dokáže?

Každý kuchyňský robot by měl vědět míchat, šlehat, strouhat, mixovat, krájet a hníst. Tyto funkce tvoří základní výbavu každého robota. Jeho úkolem je pomáhat při činnostech, které si v kuchyni chcete usnadnit nejčastěji.

Žlutý kuchyňský robot

Ti, kteří mají z vaření radost a stále zkoušejí nové recepty jistě ocení robota s rozšířenými funkcemi, jako je mlýnek na maso, lis na ovoce či odšťavovač. S dobře vybaveným robotem hravě zvládnete přípravu zdravé stravy, ale i náročnější kulinářských specialit.

Food processor

Food processor je určen zejména na krájení, sekání a strouhání. To, co v kuchyni potřebujete asi nejčastěji. Často se o něm hovoří jako o levnějším kuchyňském spotřebiči, ale není to vždy tak. Záleží na materiálu, ze kterého je vyroben, na značce a celkovém designu. Příprava každodenních pokrmů bude díky němu rychlejší a pomůže zejména s činnostmi, které vyžadují nejvíce času a nevykonáváte je rádi.

Vyberte tak, aby něco vydržel

Kuchyňský robot má pomáhat. Nekupujete ho proto, aby se na kuchyňské lince pěkně vyjímal. Ano, i design je důležitý, ale chcete ho používat denně. Musí proto něco vydržet.

Mísa. Unese vše, co jí naložíte?

Při výběru multifunkčního robota myslete v prvé řadě na to, jak velká je mísa. Většina modelů má mísu o objemu do 2 litrů. Umíte si představit, že v této míse budete hníst těsto a míchat náplně? Bude vám taková stačit? Viz robot s větší mísou.

Bílý kuchyňský robot

Při pečení na svátky, kdy se za jedním stolem setká celá rodina to určitě oceníte. 4-litrová nádoba postačí na přípravu koláčů a nádivek i pro větší rodinu. je mísa opatřena uchem? Maličkost, se kterou se vám bude pracovat lépe.

Příkon a síla kuchyňského robota

V nižší cenové kategorii najdete i přístroj s minimálním příkonem 500 W. Pokud ho budete používat minimálně a vaříte jen sobě, co to vydrží. Každodenní pomocník musí být silný. Vyberte si robot s příkonem alespoň 900 W, aby zvládl uhníst těsto, ale poradil si is masem. Obecně platí, že výkon roste s počtem funkcí kuchyňského robota. Čím více jich má, tím je silnější. 1400 a více W mají již plně profesionální přístroje a dokáží zpracovat i velké množství surovin.

Planetární systém si poradí sám

Rádi pečete? Co říkáte na těsto či náplň, kterou robot nedokáže dostat z okrajů mísy? Nesnášíte to! Planetární systém míchá po eliptických drahách a dostane se ik stěnám mísy. Všechny ingredience, které na těsto či náplň potřebujete, robot pěkně smíchá a stěny mísy zůstanou čisté i bez vaší pomoci. Centrální systém míchání těsto pěkně vypracuje, ale mouku ze stran mísy nezakomponovat. Pokud chcete zapracovat opravdu vše, co do mísy dáte, musíte robotovi trochu pomoci.

Nastavte správnou rychlost a nechte robota pracovat za vás. Některé roboty si rychlost a výkon dokáží nastavit. Podle toho, kolik surovin a jaké mu naložíte. To je už opravdu inteligentní přístroj.

Spodní nebo vrchní pohon. Který si vyberete?

Oba pohony jsou mezi uživateli oblíbené, vrchní pohon je však technicky o něco náročnější.

 • Spodní pohon vychází ze středu nádoby a hřídel přechází na jeho vrchní část, kde přichytíte všechny typy nástavců, které má robot k dispozici. Nádoba se na nástavec, který posouvá hřídel nasouvá shora.
 • Vrchní pohon má speciální otáčivé rameno a je technicky náročnější. Jsou jím vybaveny propracovanější roboty vyšší cenové kategorie, ale jsou oblíbenější pulzní spínač probudí robota k životu, jen když ho přitlačíte. Dobře s ním posekáte ořechy nebo cibuli.

Plast nebo kov? Co si vyberete?

Materiál je při výběru multifunkčního robota velmi důležitý. Chcete, aby vám pomohl a aby dlouho vydržel. Robota nejčastěji tvoří kombinace plastu a kovu. Kvalitnější a dražší modely jsou celokovové. Vyrábějí se z nerezavějící oceli a vidět to už na první pohled.

Červený kuchyňský robot

Je součástí robota, který jste si vybrali mixér? Z čeho je vyrobena nádoba na mixování? Vydrží i vyšší teploty či chlad? nebude lepší odolné sklo? Jsou to detaily, na které si při koupi robota v rychlosti nevzpomenete, ale při jeho používání je určitě oceníte. Kuchyňský robot má být při práci stabilní. Gumové přísavky mu s tím pomohou.

Doplňky

Výbava robota závisí na modelu, který si vyberete a kolik do něj investujete. Než si svého nového pomocníka odvezete domů, zkontrolujte, zda krabice obsahuje vše, co výrobce slibuje. Vyhnete se mnohým nepříjemnostem a nakonec se možná rozhodnete svůj výběr změnit. Doplňky, s nimiž se při kuchyňských robotech setkáte nejčastěji:

 • hnětací hák,
 • metla na šlehání,
 • metla na míchání,
 • nože na krájení,
 • nástavce na strouhání,
 • nádoba na mixování,
 • nástavec a nože na mletí masa a přípravu domácích uzenin,
 • lis,
 • odšťavňování,
 • kráječ hranolek.

Má robot vše v základní výbavě? Dá se příslušenství dokoupit samostatně? Pokud ano, zjistěte si ceny jednotlivých doplňků. Nakonec možná zjistíte, že je lepší investovat do robota, který je při první investici sice dražší, ale při cenách doplňků vás nakonec vyjde levněji. S držákem na příslušenství bude všechno přehlednější a po ruce vždy, když to potřebujete.

Funkce robota

Promyslete si, kde ho v kuchyni umístíte. Chcete ho používat denně. Neodložte ho do skříňky, protože se vám nebude chtít ho vybírat a skládat a nakonec ho vůbec nevyužijete. Vyberte si tak, aby pasoval k zařízení a ostatním spotřebičům a abyste ho opravdu využili. Uzeniny každý den nepřipravujete. Zaměřte se na to, co v kuchyni děláte nejčastěji a podle toho si vyberte.

Mytí

Můžete přístroj rozmontovat a jeho jednotlivé součástky umýt v myčce? Dejte si záležet na tom, abyste čas, který při práci s robotem ušetříte, nestrávili jeho mytím. Jednoduchý hladký design se vám bude udržovat lépe.

Návod k použití

Přečtěte si, jak dlouho můžete nechat přístroj v provozu a jaký má robot maximální počet dávek těsta, které dokáže zpracovat těsně za sebou. Abyste ho zbytečně netrápili a robot se nezahřál. is těmito informacemi se s vámi výrobci ochotně podělí.

Bezpečnost

Výrobci myslí i na to, aby vám kuchyňský robot vydržel co nejdéle, proto do něj zakomponovali pojistku proti přehřátí motoru a pojistku proti jeho spuštění. Aby se nezapnul a něčemu neublížil, když při sestavení nesedne všechno tak, jak má.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Potřebuji kuchyňský robot? Načež vše se dá použít? Vyplatí se investovat do dražšího modelu? Toto jsou jen některé z otázek, které vás ohledně výběru kuchyňského robota zajímají. Abychom vám s výběrem pomohli co nejvíce, rozhodli jsme se na nejčastější z nich odpovědět.

Plastový nebo kovový kuchyňský robot? Jaká kombinace je nejlepší?

V případě, že vám to finance dovolí, určitě zvolte kovové provedení. Kovové mísy a příslušenství se snadněji čistí a jsou odolnější.

Jaký příkon kuchyňského robota si mám zvolit?

V krátkosti – co největší. Alespoň se vám nestane, že bude mít robot problém uhníst tužší těsto.

Vyplatí se investovat do známější značky kuchyňských robotů?

Určitě ano, a to z několika důvodů. U firmy, která je známá a má svou historii, snadněji vybavíte reklamaci, nebudete mít problém s technickou podporou, nákupem náhradních dílů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(87.6%)
Datum publikování: 05.08.2016
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek