Test kuchyňských robotů 2017

Pro snadné mixování a šlehání vám určitě postačí i ponorný nebo ruční mixér, když však už jde vaření a pečení pro velkou rodinu je namístě uvažovat io dobrém kuchyňském robotu. Ušetří vám čas díky větší variabilitě a bohatšímu příslušenství. Tam, kde mixér již nestačí, nastupuje síla kuchyňského robota, který zvládne mnohem větší počet činností při úpravě potravin. Jaký robot si ale vybrat, které parametry jsou důležité? Náš průvodce vám pár větami pomůže při výběru.

Test - nejlepší

PořadíModelHodnoceníDetail
1. Kenwood KMM 770 Najlepšie Zobrazit produkt
2. Bosch MUM 4655 Najlepšie Zobrazit produkt
3. Sencor STM 47GG Najlepšie Zobrazit produkt
4. KitchenAid 5KSM150 Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Kenwood KMM 770 Major Premier

Multifunkční kvalitní kuchyňský robot Kenwood KMM 770 Major Premier s velmi bohatým příslušenstvím a vysokým výkonem je skvělý pomocník do vaší kuchyně. Elegantní moderní stříbrný design s celokovovým tělem, tři rychlostní stupně a množství dalších funkcí, řadí tento robot ke špičce mezi roboty. Díky tvaru balonové metly z nerezové oceli, která vyšlehá maximální množství vzduchu při přípravě, zažijete konečně správně nadýchanou šlehačku. Oceníte výbornou lopatku ve tvaru K, hnětací hák na tuhé těsto a množství funkcí. Údržba bude pro vás hračkou. Jednotlivé části lze mýt i myčce nádobí. Kvalitní multifunkční robot s výkonem 1 200 W je výbornou volbou.

Electrolux EKM4600

Skvělý kuchyňský robot Electrolux EKM 4600 v kvalitním nerezovém provedení s retro designem zkrášlí vaši kuchyň a vám usnadní práci při vaření a pečení. Každý druh cesta bezchybně připraví díky silnému výkonu 1 000 W a množství užitečných doplňků. Díky nim můžete šlehat, míchat, mixovat nebo hníst. Mezi příslušenstvím najdete i hnětač, metlu na šlehání nebo spirálový hnětač těsta. Oceníte dvě mísy s objemem 2, 9 l a 4,8 l. Všechny doplňky snadno umyjete v myčce nádobí. Kvalitní zpracování, nadčasový design a výborný výkon vás přesvědčí o kvalitách tohoto kuchyňského robota.

 

Výborný poměr výkon / cena

Bosch MUM 54240

Velmi oblíbený výkonný kuchyňský robot Bosch MUM 54240 je výborným pomocníkem v kuchyni při přípravě jídla. Můžete jím mixovat, sekat, hníst, krájet, strouhat, použít jej jako mlýnek na maso nebo jako lis na citrusové ovoce. S dostatečným výkonem 900 W si výborně poradí se vším. Kvalitní nerezová nádoba má objem 3, 9 l a obsahuje i průhledný kryt s dostatečně velkým plnicím otvorem. Robot funguje na dynamickém planetárním pohonu Multi Motor Drive se sedmi rychlostmi a za pomoci multifunkčního ramene s 3 stupni pohonu v rozdílných polohách. Nechybí bohaté příslušenství. Kvalitní zpracování přístroje a stylový moderní design plus bohatá výbava a bezpečnostní prvky, jako je ochrana proti přetížení a pojistka opětovného zapnutí řadí tento kuchyňský robot mezi nejoblíbenější model mezi uživateli. Právem získal ocenění produkt roku 2015.

Sencor STM 3010WH

Ve výborném poměru výkon a cena se nachází i kuchyňský robot Sencor STM 3010WH z pastelové kolekce výrobce Sencor, který vsadil na krásný design svých výrobků v pastelových barvách se sloganem pro tyto modely "Vidíme to barevně". Tento krásný kuchyňský robot vaši kuchyň zaručeně rozjasní a ani výkonem vás nezklame. Je přizpůsoben na přípravu i většího objemu těsta, krému nebo šlehačky. O dokonalé promíchání surovin se postará planetární systém míchání. Tento model disponuje 6 rychlostmi a pulzním režimem, který umožňuje krátkodobé spuštění na maximální výkon. Oceníte kvalitní nerezovou mísu, kterou můžete mýt i v myčce nádobí. Výborný poměr výkon a cena, to vše ve svěžím moderním designu dostanete v tomto kuchyňském robotu.

 

Speciální typ

KitchenAid 5KSM7990

Vynikající kuchyňský robot, který do vaší kuchyně přinese závan profesionality, je model KitchenAid 5KSM7990 z řady Artisan. Jak jsme již u tohoto výrobce zvyklý, okamžitě zaujme luxusním ikonickým designem. Bezchybné zpracování, kvalitní materiály a jedinečný výkon spolu s robustní nádobou z leštěné nerezové oceli o objemu 6,9 l, dělají z tohoto kuchyňského robota jednoznačně speciálního pomocníka. Spolehlivý, tichý, ale výkonný 325 W motor spolu s 10 stupni rychlosti a hladkou zaoblenou sklopnou hlavou přinášejí vynikající výsledek. Originální design, výborný výkon a kvalita v každém kousku tohoto přístroje z něj dělají jedničku mezi kuchyňskými roboty. Bohužel tato kvalita asi žádá i cenu a ta v tomto případě opravdu není nízká. Pokud byste přece jen toužili po kuchyňském robotu od tohoto výrobce, za dostupnější cenu najdete na trhu skvělý model se stejným luxusním designem KitchenAidArtisan 5KSM150P.

 

Westmark Küchenhexe

A na závěr něco vhodné i do stanu. Kuchyňský robot na ruční pohon WestmarkKüchenhexe má 8 vyměnitelných nástavců pro různé funkce. Můžete s ním strouhat ovoce, zeleninu, tvrdé sýry, čokoládu nebo sekat různé plodiny. Poslouží vám při šlehání, odšťavňování citrusů, jakož i při oddělování žloutků a bílků, zároveň obsahuje přídavné víčko pro skladování potravin a chránič prstů pro bezpečné strouhání. Celý je z kvalitního plastu a čepele jsou z nerezové oceli. Pokud byste zatoužili po něčem sparťanském za nízkou cenu, je tento Speciální typskutečně pro vás.

 

Nákupní rádce - Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Funkce - Určitě si důkladně ověřte, jaké činnosti robot dokáže. Kromě mixování, šlehání, hnětení, drcení a sekání je dobré, když ví i míchat, mísit, mlít a strouhat.

Příkon motoru -Znovu se dostáváme k číslům, když příkon 500 W sice pro mixování postačí, ale pro drcení už je nedostačující. Čím vyšší výkon tím rychlejší výsledek a kratší čas. Výkonné roboty se pohybují někde kolem 1 000 - 1 500 W. Lišit se může i způsob pohonu, ten může být spodní nebo vrchní.

Materiál -Ani materiál netřeba podcenit, je rozdíl mezi plastovým zpracováním a nerezovým zpracováním a nerezovou nádobou, které jsou odolnější. Pokud vám to rozpočet dovolí, vyberte si nerezový model.

Příslušenství -Zde platí, čím více toho máte ve výbavě, tím lépe. Samozřejmě že existuje možnost dokoupení si nějakých doplňků, ale v základní výbavě by určitě neměl chybět šlehač, sekáček, hnětací háky, nástavec na strouhání a dobrá nádoba, nejlépe i s krytem. Některé roboty mají už i zabudovanou váhu, což je velké plus a mlýnek na kávu a maso, nástavec na lisování ovoce.

Nakonec je dobré nezapomenout na údržbu, možnost rozebrání a mytí některých částí v myčce nádobí. Určitě oceníte pojistku proti zapnutí a ochranu proti přehřátí motoru.

Vaše hodnocení:
(90%)

oblíbené produkty


Přidat komentář