Kuchyňský robot je skvělý pomocník pro každou šikovnou hospodyňku. Víte však, podle čeho si takový kuchyňský robot vybrat? Jaké parametry byste si měli před koupí všímat? Na jaké příslušenství nezapomenout? Poradíme vám v našem článku a pak si můžete přečíst recenze konkrétních modelů. Věříme, že vám to pomůže zorientovat se v široké nabídce jednotlivých prodejců.

Seznam podkategorií:

Nejlepší kuchyňské roboty 2020 – Test a Srovnání

Nejlepší kuchyňské roboty 2020 – Test a Srovnání

Na jednoduché mixování a šlehání vám určitě postačí i ponorný nebo ruční mixér, když však už jde vaření a pečení pro velkou rodinu je namístě uvažovat io dobrém kuchyňském robotovi. Ušetří vám čas díky větší variabilitě a bohatšímu příslušenství. Tam, kde mixér už nestačí, nastupuje síla kuchyňského robota, který zvládne mnohem větší počet činností při úpravě potravin. Jaký robot si... Přečíst článek

Jak vybrat kuchynského robota

Nákupní rádce - Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Funkce - Určitě si důkladně ověřte, jaké činnosti robot dokáže. Kromě mixování, šlehání, hnětení, drcení a sekání je dobré, když ví i míchat, mísit, mlít a strouhat.

Příkon motoru -Znovu se dostáváme k číslům, když příkon 500 W sice pro mixování postačí, ale pro drcení už je nedostačující. Čím vyšší výkon tím rychlejší výsledek a kratší čas. Výkonné roboty se pohybují někde kolem 1 000 - 1 500 W. Lišit se může i způsob pohonu, ten může být spodní nebo vrchní.

Rudý kuchynský robot

Materiál -Ani materiál netřeba podcenit, je rozdíl mezi plastovým zpracováním a nerezovým zpracováním a nerezovou nádobou, které jsou odolnější. Pokud vám to rozpočet dovolí, vyberte si nerezový model.

Příslušenství -Zde platí, čím více toho máte ve výbavě, tím lépe. Samozřejmě že existuje možnost dokoupení si nějakých doplňků, ale v základní výbavě by určitě neměl chybět šlehač, sekáček, hnětací háky, nástavec na strouhání a dobrá nádoba, nejlépe i s krytem. Některé roboty mají už i zabudovanou váhu, což je velké plus a mlýnek na kávu a maso, nástavec na lisování ovoce.

Nakonec je dobré nezapomenout na údržbu, možnost rozebrání a mytí některých částí v myčce nádobí. Určitě oceníte pojistku proti zapnutí a ochranu proti přehřátí motoru.