Kuchyňské roboty - Recenze robotů, Diskuze, zkušenosti

Naše recenzentky je velmi šikovná holka, v kuchyni je jako doma, a tak si při ostatních povinnostech našla čas i na otestování prvních kuchyňských robotů. Budou i další, vydržte. :-)

Jak vybrat kuchynského robota

Nákupní rádce - Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Funkce - Určitě si důkladně ověřte, jaké činnosti robot dokáže. Kromě mixování, šlehání, hnětení, drcení a sekání je dobré, když ví i míchat, mísit, mlít a strouhat.

Příkon motoru -Znovu se dostáváme k číslům, když příkon 500 W sice pro mixování postačí, ale pro drcení už je nedostačující. Čím vyšší výkon tím rychlejší výsledek a kratší čas. Výkonné roboty se pohybují někde kolem 1 000 - 1 500 W. Lišit se může i způsob pohonu, ten může být spodní nebo vrchní.

Rudý kuchynský robot

Materiál -Ani materiál netřeba podcenit, je rozdíl mezi plastovým zpracováním a nerezovým zpracováním a nerezovou nádobou, které jsou odolnější. Pokud vám to rozpočet dovolí, vyberte si nerezový model.

Příslušenství -Zde platí, čím více toho máte ve výbavě, tím lépe. Samozřejmě že existuje možnost dokoupení si nějakých doplňků, ale v základní výbavě by určitě neměl chybět šlehač, sekáček, hnětací háky, nástavec na strouhání a dobrá nádoba, nejlépe i s krytem. Některé roboty mají už i zabudovanou váhu, což je velké plus a mlýnek na kávu a maso, nástavec na lisování ovoce.

Nakonec je dobré nezapomenout na údržbu, možnost rozebrání a mytí některých částí v myčce nádobí. Určitě oceníte pojistku proti zapnutí a ochranu proti přehřátí motoru.