Nejlepší kuchyňské roboty Sencor – recenze, test, srovnání

Značka Sencor měla na našem trhu zpočátku pověst méně kvalitní, protože se snažila konkurovat ostatním zejména cenou. Později však začala do své nabídky přidávat několik modelů v různých cenových hladinách, které přinášely i zajímavé inovativní funkce.

Kuchyňský robot Sencor STM 7878BK

To se týká i kuchyňských robotů Sencor, o kterých vám v článku prozradíme víc. Přinášíme vám také recenze nejoblíbenějších z nich.

Nejlepší kuchyňské roboty Sencor

Názov Hodnotenie Detail
Sencor STM 3761BK   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Sencor STM STM 4460GG   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Sencor STM 3780GG   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Sencor STM 7900   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor STM 3730SL   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Levná "Čína"? Určitě ne

Možná si myslíte, že Sencor je pouze další z čínských značek, které se snaží získat zákazníky snižováním výrobních nákladů. Ve skutečnosti však Sencor patří mezi přední poválečných výrobců elektroniky v Japonsku.

Historie Sencor se totiž datuje do roku 1969, tedy do stejného období, kdy v Japonsku vznikaly značky jako Sony, Akai, Sanyo či Aiwa, o kterých kvalitě snad nikdo nepochybuje.

Kuchyňský robot Sencor STM 4467CH

Ačkoli značka začínala jako výrobce audiotechniky (především kazetové magnetofony a walkmany), v současnosti nabízí více než 1 000 modelů výrobků. Najdete je v sortimentu spotřební elektroniky, kancelářské techniky, autoelektroniky či zařízení pro kuchyň, domácnost, zdraví a krásu. Prodávají se v 25 zemích po celém světě.

Dobrá kvalita za ještě lepší cenu

Rozšiřováním sortimentu si značka Sencor získala mnoho nových fanoušků, kteří ji sice stále berou jako levnější alternativu vůči zvučnější značkám, ale věří jí mnohem víc. Dalším důvodem je i postupně se rozšiřující servisní síť.

Tento trend kopírují i ​​kuchyňské roboty Sencor. Najdete mezi nimi velmi jednoduché modely, ale i ty s bohatým příslušenstvím v balení a funkcemi, které byste od spotřebičů v této cenové kategorii nečekali.

Bohužel, nízká cena oproti konkurenci se musí někde odrazit. V tomto případě to je kvalita provedení – výrobce často šetří na různých dílech, jako např. otočné klouby, pružiny či spojovací části dílů. Tyto součásti robota na první pohled sice neuvidíte, ale časem se i tak opotřebují, přičemž ten čas může přijít i v rámci záruční doby. Svědčí o tom i některé recenze uživatele, kteří tyto roboty využívají intenzivně každý den.

Pokud však berete kuchyňský robot pouze jako doplněk a neplánujete v kuchyni šlehat, mísit, mixovat, mlít či sekat každý den, bude pro vás robot Sencor rozumnou investicí na několik let.

Nejoblíbenější kuchyňské roboty Sencor

O jednotlivých kuchyňských robotech si můžete přečíst množství informací, ale až reálné zkušenosti lidí vám napoví, zda se do nich skutečně vyplatí investovat. Přečtěte si naše recenze a zjistěte, zda je mezi nimi kuchyňský robot, který by měl být ozdobou vaší kuchyně a pomocníkem při přípravě koláčů či vařených dobrot. Pokud již máte s touto značkou zkušenosti, podělte se o ně v komentářích a pomozte ostatním při rozhodování.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 03.03.2020
Datum poslední aktualizace: 20.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek