Nejlepší mikrovlnné trouby 2018 - Test mikrovnných trub

Určitě neuděláte chybu, pokud si mikrovlnku vyberete podle výsledků nestranných testů a recenzí. My jsme si prostudovali několik světové žebříčky a testy mikrovlnek a sestavili jsme pro vás seznam těch nejlepších modelů. Vyberte si podle toho, co vám vyhovuje. Vyhněte se modelům, které svou kvalitou nedosahují ani průměru. Žebříček jsme rozdělili na mikrovlnky vestavěné a mikrovlnky volně stojící. Pokud máte otázky nebo se chcete zapojit do diskuse, použijte prosím komentáře ve spodní části této stránky.

Bílá mikrovlnka

Připravili jsme pro vás také návod, jak si mikrovlnku vybrat. Pokud budete postupovat podle něj, určitě dojdete k požadovanému výsledku.

Nejlepší volně stojící mikrovlnky

Nejlepší vestavěné mikrovlnky

Jak vybrat mikrovlnku

Hlavní funkcí mikrovlnky je ohřívání jídla, kromě toho však dnešní modely oplývají množstvím inovativních a praktických funkcí, které se v kuchyni rozhodně sejdou. Jelikož je výběr poměrně široký, orientovat se v množství produktů většina lidí nedokáže. Víte, jaká kritéria má mikrovlnná trouba splňovat a jaké funkce? Jaký je ideální výkon mikrovlnky? Zajímat vás určitě bude i to, zda je při výběru důležitý objem.

Umístění mikrovlnné trouby

Na výběr máte vestavnou mikrovlnnou troubu, kterou můžete zapracovat do prostoru kuchyňské linky, a volně stojící mikrovlnku. Každá má samozřejmě své výhody. 

Zabudovaná mikrovlnka vám ušetří místo v kuchyni a stane se jí designovým doplňkem. Stejně jako v případě vestavěné chladničky, i při mikrovlnce třeba myslet na přítomnost elektrické zásuvky v blízkosti daného místa a také k tomu, aby bylo místo dostatečně odvětrávané.

Vestavěná mikrovlnka

Pěkným doplňkem může být také volně stojící mikrovlnka, která potřebuje v kuchyni praktické (aby překáželi) a vdzušné místo kvli odvětrávání. Volně stojící mikrovlnku lze libovolně přemisťovat.

Výkon a příkon mikrovlnné trouby

Výkon mikrovlnky vám napoví, jak rychle bude jídlo ohřáté nebo připraveny. U klasických mikrovlnek je výkon přibližně 600 – 1 200 W. Čím vyšší výkon, tím bude jídlo připraveno, zahřáté rychleji.

Příkon vám napoví, jakou spotřebu elektrické energie mikrovlnka má. Hodnoty výkonu a příkonu jsou často podobné. Příkon se pohybuje v rozmezí od 700 do 3 000 W. Na příkon mají vliv i různé funkce, kterými moderní mikrovlnné trouby disponují (gril, rozmrazování). Nejlepší jsou mikrovlnky s co nejvyšším výkonem a co nejnižším nebo stejným příkonem.

Mikrovlnná trouba a objem

Objem mikrovlnky se pohybuje od 14 do 40 l. Za malé mikrovlnky jsou považovány ty s objemem 14 až 20 l, mikrovlnky s objemem nad 32 l jsou rozměrnější. Do malých nic víc než talíř nedostanete, do větších kromě talíře vložíte i rozměrnější podnosy, plechy či misky. Otočný talíř má obvykle průměr 24 až 32 cm, pr větších mikrovlnkách je i talíř větší.

Použití mikrovlnky

Energetická třída

Údaj hovořící o spotřebě elektrické energie daného spotřebiče se označuje písmenyA, B, C, D. Kategorie A je nejšetrnější, D zas nejméně šetrnou. S výrobkem s označením A+++ ušetříte oproti kategorii D až o 50% elektrické energie více.

Speciální funkce mikrovlnek

Klasické mikrovlnky slouží především na zahřátí, případně přípravu jídla. Multifunkční mikrovlnky však toho dokážou mnohem víc.

Mikrovlnka dokáže nahradit troubu, v případě, že disponuje touto možností, můžete v ní upéct maso či koláč. Pečení je rychlejší, protože objem je menší a koncentrace horkého vzduchu uvnitř je mnohem účinnější díky mikrovlnám.

Samozřejmostí je, v případě klasických i multifunkčních mikrovlnek,rozmrazování. Jednou ze specifických funkcí je funkce Jet Defrost, potraviny jsou díky ní rozmražené až 7x rychleji jako při běžném rozmrazování. Multifunkční modely oplývají možností grilování či vaření.

Mikrovlnná trouba

Při použití funkce Crisp mikrovlnka využívá grilování, zapékání a vaření najednou. Jídlo je díky tomu skutečně křupavé a dokonale připravené. Se speciální pánví bude použití této funkce ještě lépe. Funkce teplo – vzduchrovnoměrně rozvádí teplo po celém objemu mikrovlnné trouby a díky ohřevu lze připravit pokrm rychle a chutně. Steamfunkce, tedy vaření paření, oceníte při zdravém stravování. Funkce může mít i funkci samočištění.

Recenze a hodnocení 

Whirlpool AMW 850 IXL

Moderní kompaktní vestavná mikrovlnná trouba od ověřeného výrobce s výbornými funkcemi s velkým vnitřním objemem 40 l. Kromě ohřevu potravin využijete vaření v páře, gril i crisp, funkci zapékání. Oceníte technologii 6. Smysl a snadné ovládání na dotykovém panelu s přehledným displejem.

Siemens BE 634LGS1

Stylový design této vestavné mikrovlnné trouby zapadne do každé kuchyně. Intuitivní ovládání TouchControlvám usnadní nastavování. Vnitřní prostor za prosklenými dvířky je osvětlen efektivním LED světlem. Samozřejmě nechybí ani gril.

Electrolux EMS 26204 OX

V nižší ceně, ale s atraktivním moderním černo nerezovým designem, najdete vestavnou mikrovlnnou troubu s pohodlným dotykovým ovládáním známého výrobce Electrolux. Nabídne vám rychlý start s plným výkonem, mnoho užitečných funkcí včetně grilu.

Whirlpool AMW 1401 IX

Jedna z nejprodávanějších vestavěných mikrovlnných trub z dílny kvalitního výrobce. Kromě pěkného nerezového designu se zrcadlovým sklem, vám nabízí funkce, jako jsou Jet Defrost, velmi rychlé rozmrazování a Jet Start, start na plný výkon. Nechybí kvalitní gril a 3D proudění mikrovlnných vln. To vše ve výborném poměru výkon / cena.

Samsung MC 28H5015AW

Za výbornou cenu získáte inteligentní mikrovlnnou troubu od ověřeného výrobce s výbornými funkcemi. Jde o provedení volně stojící mikrovlnky, která se díky svým kompaktním rozměrům nezabere mnoho místa, a snadno jí najdete vhodné umístění. Oceníte nejen ohřev, ale i vaření horkým vzduchem a šikovný gril. Poměr výkon / cena ji řadí mezi velmi výhodný nákup a u uživatelů se těší velké oblibě.

Černého Petra dáváme nejen produktům, které nejsou až tak výhodné v poměru výkon a cena, případně jsou to výprodejové kusy, které jsou již parametry zastaralé. Patří i modelům, které určitě stojí za povšimnutí, ale pro většinu z nás jsou cenově nedostupné, jakož i modelem s originálním netradičním designem.

Smeg SC 745MAO

Kompaktní mikrovlnná trouba s nezaměnitelným designem italského výrobce Smeg. Vysokou pozornost kromě výkonu a funkcí věnuje i celkovému designu.Je to dokonalá kombinace technologie a krásného stylu.

Teka MWR 32 BI

Mikrovlnná trouba výrobce Teka, který je německého původu, vás může stejně zaujmout originálním designem v dostupné ceně. Oceníte nejen hezký design, ale i výborné funkce a gril.

Nejlepší volně stojící mikrovlnky

Vaše hodnocení:
(90.8%)

oblíbené produkty


Přidat komentář