Nejlepší mikrovlnné trouby 2019 - Test mikrovnných trub

Určitě neuděláte chybu, pokud si mikrovlnku vyberete podle výsledků nestranných testů a recenzí. My jsme si prostudovali několik světové žebříčky a testy mikrovlnek a sestavili jsme pro vás seznam těch nejlepších modelů. Vyberte si podle toho, co vám vyhovuje. Vyhněte se modelům, které svou kvalitou nedosahují ani průměru. Žebříček jsme rozdělili na mikrovlnky vestavěné a mikrovlnky volně stojící. Pokud máte otázky nebo se chcete zapojit do diskuse, použijte prosím komentáře ve spodní části této stránky.

Bílá mikrovlnka

Připravili jsme pro vás také návod, jak si mikrovlnku vybrat. Pokud budete postupovat podle něj, určitě dojdete k požadovanému výsledku.

Nejlepší volně stojící mikrovlnky

Nejlepší vestavěné mikrovlnky

Jak vybrat mikrovlnku

Hlavní funkcí mikrovlnky je ohřívání jídla, kromě toho však dnešní modely oplývají množstvím inovativních a praktických funkcí, které se v kuchyni rozhodně sejdou. Jelikož je výběr poměrně široký, orientovat se v množství produktů většina lidí nedokáže. Víte, jaká kritéria má mikrovlnná trouba splňovat a jaké funkce? Jaký je ideální výkon mikrovlnky? Zajímat vás určitě bude i to, zda je při výběru důležitý objem.

Umístění mikrovlnné trouby

Na výběr máte vestavnou mikrovlnnou troubu, kterou můžete zapracovat do prostoru kuchyňské linky, a volně stojící mikrovlnku. Každá má samozřejmě své výhody. 

Zabudovaná mikrovlnka vám ušetří místo v kuchyni a stane se jí designovým doplňkem. Stejně jako v případě vestavěné chladničky, i při mikrovlnce třeba myslet na přítomnost elektrické zásuvky v blízkosti daného místa a také k tomu, aby bylo místo dostatečně odvětrávané.

Vestavěná mikrovlnka

Pěkným doplňkem může být také volně stojící mikrovlnka, která potřebuje v kuchyni praktické (aby překáželi) a vdzušné místo kvli odvětrávání. Volně stojící mikrovlnku lze libovolně přemisťovat.

Výkon a příkon mikrovlnné trouby

Výkon mikrovlnky vám napoví, jak rychle bude jídlo ohřáté nebo připraveny. U klasických mikrovlnek je výkon přibližně 600 – 1 200 W. Čím vyšší výkon, tím bude jídlo připraveno, zahřáté rychleji.

Příkon vám napoví, jakou spotřebu elektrické energie mikrovlnka má. Hodnoty výkonu a příkonu jsou často podobné. Příkon se pohybuje v rozmezí od 700 do 3 000 W. Na příkon mají vliv i různé funkce, kterými moderní mikrovlnné trouby disponují (gril, rozmrazování). Nejlepší jsou mikrovlnky s co nejvyšším výkonem a co nejnižším nebo stejným příkonem.

Mikrovlnná trouba a objem

Objem mikrovlnky se pohybuje od 14 do 40 l. Za malé mikrovlnky jsou považovány ty s objemem 14 až 20 l, mikrovlnky s objemem nad 32 l jsou rozměrnější. Do malých nic víc než talíř nedostanete, do větších kromě talíře vložíte i rozměrnější podnosy, plechy či misky. Otočný talíř má obvykle průměr 24 až 32 cm, pr větších mikrovlnkách je i talíř větší.

Použití mikrovlnky

Energetická třída

Údaj hovořící o spotřebě elektrické energie daného spotřebiče se označuje písmenyA, B, C, D. Kategorie A je nejšetrnější, D zas nejméně šetrnou. S výrobkem s označením A+++ ušetříte oproti kategorii D až o 50% elektrické energie více.

Speciální funkce mikrovlnek

Klasické mikrovlnky slouží především na zahřátí, případně přípravu jídla. Multifunkční mikrovlnky však toho dokážou mnohem víc.

Mikrovlnka dokáže nahradit troubu, v případě, že disponuje touto možností, můžete v ní upéct maso či koláč. Pečení je rychlejší, protože objem je menší a koncentrace horkého vzduchu uvnitř je mnohem účinnější díky mikrovlnám.

Samozřejmostí je, v případě klasických i multifunkčních mikrovlnek,rozmrazování. Jednou ze specifických funkcí je funkce Jet Defrost, potraviny jsou díky ní rozmražené až 7x rychleji jako při běžném rozmrazování. Multifunkční modely oplývají možností grilování či vaření.

Mikrovlnná trouba

Při použití funkce Crisp mikrovlnka využívá grilování, zapékání a vaření najednou. Jídlo je díky tomu skutečně křupavé a dokonale připravené. Se speciální pánví bude použití této funkce ještě lépe. Funkce teplo – vzduch rovnoměrně rozvádí teplo po celém objemu mikrovlnné trouby a díky ohřevu lze připravit pokrm rychle a chutně. Steamfunkce, tedy vaření paření, oceníte při zdravém stravování. Funkce může mít i funkci samočištění.

Recenze a hodnocení 

Nejlepší volně stojící mikrovlnky

Seznam článků

Jakou mikrovlnnou troubu? Samsung, Whirlpool nebo Electrolux

Jakou mikrovlnnou troubu? Samsung, Whirlpool nebo Electrolux

V současnosti mikrovlnky obsahují řadu inovativních a praktických funkcí.   Výběr je vskutku široký, proto je třeba vědět, podle čeho mikrovlnku vybírat. Odpovězte si na otázky, jaká kritéria má mikrovlnná trouba splňovat, jaké funkce mikrovlnka nabízí, je důležitý objem... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(90.8%)

Přidat komentář