Jakou mikrovlnnou troubu? Samsung, Whirlpool nebo Electrolux

V současnosti mikrovlnky obsahují řadu inovativních a praktických funkcí. Výběr je vskutku široký, proto je třeba vědět, podle čeho mikrovlnku vybírat.

Mikrovlnná trouba

Odpovězte si na otázky, jaká kritéria má mikrovlnná trouba splňovat, jaké funkce mikrovlnka nabízí, je důležitý objem mikrovlnky zda to, jaký je ideální výkon mikrovlnky?

Nejlepší volně stojící mikrovlnky

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Fine Dinesty   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Beko MGF 20210 X   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Samsung F300G   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Electrolux EMS 20300 OX   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Samsung MC32K7055CT   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Nejlepší vestavěné mikrovlnky

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Luminance Steam   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Whirlpool AMW 730 NB   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bosch BFL634GS1   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Mora VMT 442 X   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
AEG Mastery MSB2547D-M   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Parametry výběru mikrovlnky: Lokalita

Prvním důležitým rozhodnutím je, zda chcete mikrovlnnou troubu volně stojící nebo určenou k zabudování. Záleží to zejména od uspořádání a stylu vaší kuchyně. Je třeba si uvědomit, že vestavné spotřebiče jsou často dražší a kapacitně menší. Vestavná mikrovlnná trouba je zabudována do kuchyňské linky a nelze s ní volně manipulovat. Potřebná je přítomnost elektrické zásuvky v blízkosti daného místa a rovněž, aby bylo místo dostatečně odvětrávané. Její výhodou však je, že neruší celkový ráz kuchyně.

Volně položenou mikrovlnku můžete naopak libovolně přemisťovat podle svých potřeb. Stejně tak by volně stojící mikrovlnná trouba měla být na vzdušném místě, aby nic nebránilo odvětrávání. Je však třeba říci, že novější kuchyňské linky povětšinou počítají s vestavěnými spotřebiči.

Výkon a příkon mikrovlnné trouby

Výkon značí, jak rychle bude jídlo zahřáté nebo připravené. Výkon se udává ve wattech au klasických mikrovlnek je to zhruba 600  1 200 W. Logicky tedy vyšší výkon značí, že jídlo bude připraveno, zahřáté rychleji.

Vestavěná mikrovlnná trouba

Příkon je údaj, který určuje spotřebu elektrické energie. Také se udává ve wattech a pro ekonomický chod domácnosti je důležitý v případě, že používání mikrovlnné trouby je u vás během dne na běžném pořádku.

Hodnoty výkonu a příkonu podobné jsou často podobné. Příkon se pohybuje v rozmezí od 700 až 3 000 W. Ovlivňují to různé funkce, kterými mikrovlnky disponují (gril, rozmrazování). Při výběru je třeba se zaměřit na mikrovlnky, které mají co nejvyšší výkon a přitom zda nejnižší nebo stejný příkon.

Objem mikrovlnky

Objem mikrovlnných trub se pohybuje v rozmezí od 14 do 40 l. Mikrovlnky od 14 do 20 l se považují za malé mikrovlnné trouby a nic větší než talíř do nich nedostanete. Mikrovlnky nad 32 l jsou rozměrnější, kromě talíře do nich vložíte i rozměrnější podnosy, plechy či misky. Otočný talíř má obvykle průměr 24 až 32 cm. V případě většího zařízení je průměr talíře větší.

Energetická třída

Při výběru mikrovlnky je samozřejmě důležitý i údaj, který hovoří o spotřebě elektrické energie. Označuje se písmeny A, B, C, D, kategorie A je přitom nejšetrnější. Výrobek s označením A+++ ušetří oproti kategorii D až o 50 % elektrické energie více.

Mikrovlnná trouba v kuchyni

Klasická vs. multifunkční mikrovlnka

Klasické mikrovlnky slouží především na ohřívání jídla. Dnešní multifunkční mikrovlnky však toho dokážou mnohem víc.

Mikrovlnka dokonce dokáže nahradit troubu. Přestože má menší objem, dokáže upéct maso či koláč stejně kvalitně jako elektrická trouba. Dokonce peče rychleji, díky menšímu objemu a koncentraci horkého vzduchu.

Samozřejmou funkcí u klasických i multifunkčních mikrovlnných trub jerozmrazování. Jednou ze specifických funkcí spojenou s rozmrazováním je funkce Jet Defrost (potraviny jsou rozmrazeny až 7x rychleji než při běžném rozmrazování). U multifunkčních modelů nechybí ani možnost grilování či vaření.

Specifickou funkcí je Crisp, využití grilování, zapékání a vaření najednou. K přípravě pokrmu je vhodné použít speciální pánev (misku). Multifunkční mikrovlnky obsahují praktickou funkci teplo  vzduch. Teplo je při jejím použití rovnoměrně rozváděno po celém objemu mikrovlnné trouby a pokrm tak lze připravit rychle a chutně.

Tzv. Steam funkce nebo vaření v páře funguje na principu mikrovln, které postupně změkčují potraviny a zároveň jejich naparují. V některých modelech lze nalézt také funkci samočištění.

Hodnocení článku:
(79.4%)

Pulbikované dňa: 06.11.2018

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář