Nejlepší kulmy a kulmofény 2019 – Test a Srovnání

V našem žebříčku najdete nejlepší kulmy a kulmofény, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Sesbírali jsme výsledky testů, hodnocení a recenze, vše jsme spojili a takový je výsledek.

Klíšťová kulma na vlasy

Nejprve si ale řekněme, jaký je rozdíl mezi Kumo a kulmofény a jak si správnou kulmu či kulmofén vybrat. Pak si řekneme, jak dopadl test a které kulmy jsou pro tento rok (2018) nejlépe.

Nejlepší kulmy 2019

Názov Hodnotenie Detail
Remington Ci95   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Rowenta CF 3460   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Remington CI5318   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor SHS 7603   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Belllissima GT 20 100   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nejlepší kulmofény 2019

Názov Hodnotenie Detail
Braun AS 530/ASS1000   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Remington AS7051   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Braun AS 720   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
BaByliss AS200E   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Jak si vybrat kulmu/kulmofén

S kulmou má určitě zkušenosti každá žena, která někdy potřebovala slavnostní účes. Kulma z vlasů během několika minut dokáže vykouzlit vlnitý účes vhodný na jakoukoliv příležitost. Nádherné vlny či okouzlující kadeře však nemusí být pouze věcí slavnostních příležitostí. Kulma zda kulmofén mohou být vaším každodenním pomocníkem při tvorbě účesu.

Při výběru však, jak koneckonců při všem, třeba dbát na základní parametry. Patří k nim průměr kulmy, materiál hlavice a funkce, například regulace teploty. Odpovědět si třeba i na pár základních otázek. Co od kulmy / kulmofénu očekáváte, víte, s jakou frekvencí ji budete používat, zda to, kolik času chcete věnovat úpravě svých vlasů.

Materiál

Povrch kulmy, tedy materiál, ze kterého je vyroben, rozhoduje o výsledku. Ke klasickým povrchem patří keramika, turmalín a titan, často se dané mateirály i kombinují. Keramika je velmi populární kvůli své schopnosti rovnoměrně rozkládat teplo, ale i kvůli tomu, že se prameny vlasů po ní rovnoměrně kloužou. Tento materiál se rychle zahřeje na požadovanou teplotu a je vhodný pro jakýkoli typ vlasů.

Kulma na vlasy

Ženy s jemnými vlasy by měly poohlédnout po turmalínové kulmě, s níž dosáhnou požadované výsledky i při nízkých teplotách. Tento typ funguje na principu dlouhovlnný infračerveného záření. Z turmalínové vlákna se během kulmování uvolňují záporné ionty, následkem čehož jsou vlasy krásně lesklé.

Kulmy s titanovým povrchem jsou vhodné pro velmi silné vlasy. Materiál se ohřívá rychle a rovnoměrně, práce s Vals je Rpety poměrně lehká. Titan je lehký a trvanlivý. 

Kromě těchto tří najdete na trhu i kulmy s teflonovým, kovovým či nerezovým povrchem, jejichž čas zahřátí je také velmi krátký. Vzezřením se podobají na kulmy, které si jistě pamatujete ze svých dětských let.

Průměr

Od průměru kulmy se odvíjí finální vzhled vašich vlasů. Čím větší vlny chcete, tím větší kulmu si vyberte.  Pro malé prstienkové kadeře a krátké vlasy se hodí kulma s rozměrem do 19 mm. Pro delší vlasy a měkké, přirozené vlny budete potřebovat kulmu s průměrem nad 19 mm. Extra velké vlny dosáhnete s kulmou s průměrem 38 mm. Pokud hledáte zlatý střed, pak sáhněte po kulmě s průměrem 25 mm.

Teplota

Kulma s regulátorem teploty bude pro vás vhodnou volbou v případě, že své vlasy máte opravdu rady. Kulmu si můžete nahřát dle potřeby na teplotu, která vám vyhovuje. Tak se nebudete muset bát, že si vlasy spálíte.

Kulmou upravený vlasy

Teplota do 150 stupňů je vhodná na velmi křehké, slabé a poškozené vlasy, do 170 stup pro jemné a řídké vlasy a teplota do 240 stupňů je odpurúčaná re normální vlasy. Pokud máte skutečně silné, odolné nebo nepoddajné vlasy, můžete si vlasy kulmovat při teplotě do 265 stupňů.

Co si ještě třeba všímat?

Při výběru byste neměli podceňovat  délku kabelu, raději si zvolte o něco delší kabel kvůli snadnější manipulaci. Aby vám kulma nevyklouzla z ruky, vyberte si model s  pogumovanou rukojetí.  rychlost zahřátí  je důležitá v případě, že se ráno vždy spěcháte a chcete být upraveny. V tom případě vám přijde vhod i funkce automatického vypnutí.

Pokud uvažujete nad kulmovou ne klešťového typu, oceníte tepelně izolovanou špičku. Při kónické kulmě budete potřebovat ochrannou rukavici. V případě, že hodně cestujete, vyberte si kulmu s cestovním pouzdrem a ochrannou tepelnou podložkou.

Rozdíl mezi kulmou a kulmofény

Nevíte, zda potřebujete raději kulmu nebo kulmofén? Pak vám jistě pomohou jednotlivé popisy k těmto stylingovým nástrojem.

Kulma

Natáčí vlasy způsobem topného tělesa a  jednoduchým způsobem se vlasy upravují natočením pramínku na kulaté těleso nástavce. Tloušťka a tvar může být různý a od toho závisí, zda se vytvoří jemné kadeře nebo mohutné lokny. Při kulmách jsou rozdíly v  povrchu tělesa, na které se vlasy natáčejí. Kulma je ideální pro rychlý styling vlasů.

Kulmofén

Upravuje vlasy do účesu  horkovzdušnou technologií a je vhodný i pro  vlhké vlasy. Kromě proudění teplého vzduchu zároveň nástavcem s  různými kartáči vytváří účes. I při kulmofén se můžete setkat s  různou  tloušťkou,  materiálem povrchu, kde znovu vede  keramika.

Kulmofén

lusom je nastaviteľosť více  úrovní teploty, plus  chladný vzduch  na dokončení úpravy a  různé nástavce  ve výbavě. Některé kulmofény obsahují  ionizér a  rotační kartáč. Kulmofén je víceméně kombinace fénu a  kulmy a  právě kvůli užitkovosti 2v1 jsou velmi oblíbené.

Typy kulmy

K nejznámějším patří klasická klíšťová kulma, se kterou je práce s prameny vlasů díky úchytu jednodušší. Rovnoměrný průměr po celé délce kulmy je zárukou pravidelných vln. To je však zároveň i nevýhodou klíšťové kulmy, neboť pravidelné kadeře působí nepřirozeně.

V nabídce je například i parní kulma, s níž jsou vlasy hydratované, čili se méně lámou. Eliptická kulma  má stejný poloměr po celé své délce, nemá však úchyt na vlasy. Přirozený vzhled loken dosáhnete s kónickou kulmou, jejíž průměr se po délce zužuje. Protože ani tento typ nemá úchyt, je kulma šetrná ke konečkům vlasů.

Úprava vlasů bude bezstarostná a rychlá s automatickou Loknovač kulmou. V případě, že se vám líbí účesy jako z 30. let minulého století, potřebujete  trojkulmu.

Recenze a hodnocení

Nejlepší kulmy

Názov Hodnotenie Detail
Remington Ci95   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Rowenta CF 3460   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Remington CI5318   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor SHS 7603   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Belllissima GT 20 100   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Seznam článků

Elektrické natáčky Remington H9096 - Recenze a zkušenosti

Elektrické natáčky Remington H9096 - Recenze a zkušenosti

Sada stylových natáček do vlasů, model Remington H9096, u mě zabodovala jednoznačně kvalitou a elegantním balením. Jaké jsou tyto natáčky od ověřeného výrobce Remington? Balení je opravdu velmi stylové a elegantní, to mě příjemně překvapilo a doufala jsem, že obsah bude kvalitou... Přečíst článek

Elektrické natáčky Remington KF40E - Recenze a zkušenosti

Elektrické natáčky Remington KF40E - Recenze a zkušenosti

Sada těchto natáček do vlasů s elektrickým nahříváním mě příjemně překvapila. Kvalitní výrobce Remington má na trhu několik modelů, a právě model Remington KF40E je jedním z nejprodávanějších. Čím si získal takovou oblibu mezi uživatelkami? Samozřejmě, že cena byla první, co jsem... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(90.2%)

Přidat komentář