Nejlepší zastřihovače nosních chloupků 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Chloupky, ať už v nose nebo v uších, představují pro mnohé problém – jsou jednoduše nevzhledné a kazí celkový dojem. Ačkoliv nepůsobí velmi esteticky, ve skutečnosti jsou chloupky v nose potřebné, představují totiž jakýsi filtr na špínu, tedy chrání citlivá místa před prachem a znečištěním, proto není vhodné se jich zbavit úplně (epilací). Zastřihovače chloupků jsou výborným způsobem, jak si s nimi poradit.

Jak vybrat zastřihovač nosních chloupků?

Chloupky začnou u většiny mužů (týká se to zejména, ale nejen jich) "vykukovat" postupem věku a jsou signálem stárnutí. Jde naštěstí o problém, který se dá velmi jednoduše odstranit. Péče o tělo je pro mnohé každodenní záležitostí, zastřihovače chloupků jsou proto již běžnou součástí koupelen. Poradíme vám, jak postupovat při výběru zastřihávačů chloupků, a podíváme se také na nejlepší zastřihovače pro muže i ženy.

Nejlepší zastřihovače nosních chloupků

Názov Hodnotenie Detail
Wahl 5640-1016   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Philips Series 5000 NT5650/16   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor SNC 101BL   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Beurer HR2000   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Remington NE 3850   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Zastřihovače nosních chloupků – recenze

Koupit zastřihovač nosních chloupků je jednoduché. Nejde o drahou záležitost, proto si můžete koupit několik modelů, abyste si je odzkoušeli a vybrali takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Nač si však situaci komplikovat? Abychom vám s výběrem pomohli, rozhodli jsme se otestovat několik oblíbených modelů zastřihávačů nosních chloupků za vás. O našich zkušenostech s nimi si můžete přečíst v recenzích. Pokud jste některý ze zmiňovaných či dalších modelů vyzkoušeli, budeme rádi, pokud se o své zkušenosti podělíte v komentářích.

Jak vybrat zastřihovač nosních chloupků?

Otázka, kterou si kladou mnozí starší páni, kteří nad koupí zastřihovače uvažují, případně ho chtějí alespoň vyzkoušet. Ti šťastnější se nemusí chloupky v nose a uších zabývat, dokud nedosáhnou věku kolem 50 – 60 let. Většina mužů (někdy i žen) však dříve či později bude řešit způsob, jak tyto nevzhledné chloupky odstranit.

Použití zastřihovače nosních chloupků

S používáním zastřihávačů byste neměli váhat, pomohou vám s tím, co potřebujete, a vy se budete cítit jako "znovuzrození". Zastřihávání by mělo být rychlé, efektivní a bezbolestné, a právě s tím vám pomůže přístroj na to určený. Při výběru trimmeru je důležitý typ strojku, jeho výkon, rozměry, snadnost údržby, ale např. i příslušenství. Čtěte.

Typ zastřihovače chloupků

Speciální hygienické nebo detailní zastřihovače jsou malé zařízení, které jsou nenáročné na údržbu a obvykle akumulátorové. Zastřihovač nosních chloupků je vybaven jemnými, nicméně ostrými čepelemi, takže nechtěné chloupky odstraní šetrně bez zbytečného tahání. Zastřihovače se dělí na několik typů:

  • zastřihovače s rotační hlavicí – uvnitř cylindru mají vertikálně umístěny rotující čepele. Tvar zastřihovače je uzpůsoben tak, aby se s ním snadno dalo dostat do nosní dírky či ucha a chloupky šetrně zastřihnout bez podráždění pokožky.
  • zastřihovače s fóliovanou hlavicí – disponují horizontální vibrujícími čepelemi, které jsou obaleny ve vroubkované kovové fólii. Chloupky musí mít alespoň takovou délku jako vroubky. Zvládnou zastřihování chloupků v nose, uších i zastřihávání obočí.

Napájení

Jelikož trimmery jsou malé zařízení, potřebují na svůj chod méně energie než např. zastřihovač vousů či vlasů. Obvykle jsou napájeny baterií AA nebo AAA, najdete však i dobíjecí, tedy akumulátorové modely a i zastřihovače chloupků s napájením ze zásuvky. Je tedy jen na vás, který typ napájení vám více vyhovuje. Pokud upřednostníte pohánění bateriemi, dbejte na to, aby zastřihovač vydržel v chodu minimálně 30 min., v případě zastřihovače s klasickým napájením by mělo zařízení mít dostatečně dlouhý napájecí kabel.

Zastřihovač s fóliovanou hlavicí

Velikost a design strojku

Rozměr zastřihovače netřeba při výběru opomíjet. Zastřihovač by měl být kompaktní, aby dobře padl do ruky, jeho velikost je rozhodující i v případě, že si ho plánujete brát s sebou na cesty. Menší zastřihovač jednodušší uskladníte v zavazadle, snadno se vám bude také skladovat v koupelně. Malá velikost má i svou nevýhodu – takové zastřihovače mají často menší výkon, což značí, že pracují pomaleji. Zastřihávání může trvat déle než byste si přáli. Jelikož jsou zastřihovače dostupné v mnoha tvarech a velikostech, můžete si vybrat takový, který bude kompaktní a také dostatečně výkonný. Design by měl být štíhlý, úchop bezpečný a manipulace pohodlná.

Namokro i nasucho

Pokud chcete používat zastřihovač chloupků ve sprše, měli byste hledat takový, který je vodotěsný. Model, který je voděodolný, můžete používat v mokrém i suchém prostředí. Vodotěsnost je důležitá i kvůli pohodlnému a rychlému mytí strojku.

Příslušenství

Modely s různými holicími hlavami a hřebeny na zastřihávání jednotlivých oblastí jsou praktičtější, protože se dají použít na více způsobů. Trimmer s příslušenstvím lze obvykle použít i na zastřihávání vousů, kníru či obočí.

Zastřihovač chloupků v nose a uších

Údržba

Pokud chcete, aby vám zastřihovač vydržel co nejdéle a dosahoval potřebnou úroveň výkonu, musíte se o něj starat. Čištění, které je hlavní částí údržby, by mělo být nenáročné. Součástí příslušenství by měl být čistící kartáček na jednodušší čištění. K dispozici jsou také samočisticí modely s oddělenými přihrádkami, ve kterých se chloupky hromadí. Stačí je vysypat a opláchnout vodou.

Další parametry

Pro někoho podstatný parametr, pro někoho o něco méně je hlučnost přístroje. Vzhledem k tomu, že zastřihování nosních chloupků netrvá dlouho, hlučnost přístroje je spíše okrajovou záležitostí. Tichý zastřihovač na trhu nenajdete, třeba si uvědomit, že každý vydává jistý hluk. Důležité je pouze to, aby byly tyto zvuky snesitelné.

Zastřihovač nosních chloupků příslušenství

Zastřihovač by měl pracovat nejen rychle, ale i bezpečně. Součástí některých trimmerů je mechanismus automatického vypnutí. V případě, že dojde ke kontaktu s pokožkou, se zastřihovač zastaví, aby nedošlo k pořezání.

Cena a nejlepší značky zastřihávačů chloupků

Zastřihovače chloupků jsou dostupné za poměrné nízké ceny. Nejlevnější je k dispozici již od cca 100 Kč, cena souvisí s funkcemi a příslušenstvím. Při výběru byste měli mít o zvažovaných modelech určitou představu a vědět všechno o jejich plusech i případných minusech. Určitě byste neměli kupovat zastřihovač jen kvůli tomu, že je levný, aby namísto stříhání chloupky nevytrhávál.

Zastřihovače chloupků jsou dostupné v kamenných i internetových obchodech, není proto podstatné, kde si je koupíte. K oblíbeným značkám patří Phillips, Remington, Braun či Rowenta. Dobré ohlasy mají i zastřihovače chloupků značky Sencor.

Tipy na prodloužení životnosti zastřihovače chloupků

Životnost strojku úzce souvisí s jeho údržbou. Když se budete o strojek patřičně starat, zajistíte si jeho dlouhodobé fungování.

  • Olejování: Přestože si to trimmer nevyžaduje, čepele zastřihovače byste měli před použitím naolejovat. Díky tomu zůstanou čepele ostré déle.
  • Utírání: Po každém použití je třeba zastřihovač vyčistit a utřít ho do sucha, aby časem nedošlo ke korodování čepelí.
  • Rozebíratelnost: Kvůli čištění je důležitá možnost stroj rozebrat. Důležité je nejen čištění čepelí, ale i motoru, ke kterému se bez rozebrání stroje nedostanete.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Po zastřihovači chloupků v nose se neohlížejí jen páni v letech, často ho potřebují i ​​mladší ročníky. Ohledně jeho výběru, ale i použití máte vícero otázek. Výběr totiž není vždy jen o parametrech. Na vaše nejčastější otázky jsme se rozhodli odpovědět, abychom vám výběr ještě více usnadnili. Pokud je něco, co ještě chcete vědět, k dispozici jsou vám komentáře pod článkem.

Jak mám zastřihovač chloupků používat?

Zastřižení chloupků v nose je otázkou pár chvil. V první řadě si vyčistěte nos, abyste se zbavili všech hlenů. Zakloňte trochu hlavu a chloupky zastřihávejte směrem dolů. Následně si nos několikrát vyfoukejte, abyste z něj dostali ven zbytky chloupků.

Mohu zastřihovač chloupků použít i na jiné chloupky na obličeji?

Zastřihovač je určen pouze na chloupky nose a v uších, případně na obočí. Nedoporučujeme ho na úpravu jiného porostu na tváři.

Je zastřihování chloupků v nose bezpečné?

Určitě ano. Samozřejmě, když strojku docházejí baterky, může docházet k tažení chloupků namísto jejich stříhání, ale po výměně baterií bude strojek opět fungovat, jak má. Zastřihováním chloupků se zbavíte nejviditelnějších chloupků v nose bez zranění pokožky uvnitř nosu. Účinnost se liší, protože každému rostou chloupky jinak rychle.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 14.01.2020
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek