Nejlepší digestoře 2019 - Test digestoří (odsavačů par)

Pokud jste se rozhodli zakoupit si nový odsavač par (digestoř), tak se v první řadě musíte rozhodnout, zda potřebujete komínový nebo výsuvný, který se umisťuje pod kuchyňskou skříňku. Velmi důležitá je i šířka spotřebiči, zvláště pokud jsou vaše prostorové možnosti značně omezené.

Digestoř v kuchyni

Abychom vám pomohli, sesbírali jsme několik testů a srovnání odsavačů par. Výsledkem je přehledná tabulka doporučených modelů, kterou budeme pravidelně aktualizovat. Nyní najdete v tabulkách první 3 nejlepší vestavěné a 3 komínové digestoře. Údaje pocházejí z testů 2018.

Nejlepší komínové digestoře

Nejlepší podvěsné digestoře

Nejlepší ostrůvkové digestoře

Typy digestoří

Při výběru s jako první ve musíte uvědomit prostorové možnosti své kuchyně a podle toho si vybrat typ digestoře. Na výběr máte z 5 možností.

  • Komínová digestoř: Tento typ digestoře je větší než klasický odsavač par, hodí se tedy více do prostornější kuchyně. Umístit jej můžete na stěnu mezi horní kuchyňské skříňky, v některých případech se používá i jako náhrada ostrůvkový digestoře. Jeho výhodou je, že často oplývá funkcí filtrace vzduchu, proto nepotřebuje potrubí na odvádění pár mimo místnosti. Jeden nebo více uhlíkových filtrů vzduch vyčistí a pošle jej zpět do místnosti. Pokud je vámi vybraný digestoř vybaven funkcí recyklace vzduchu, připravte se na to, že filtry budete muset pravidelně měnit.
  • Ostrůvkový digestoř: Kvůli svému umístění získal klasický komínový digestoř označení ostrůvkový. Pokud máte velkou kuchyň s ostrůvkový pracovní plochou, měla by vaše volba padnout právě na tento typ. Zabere sice více prostoru, ale má vysoký sací výkon. Odradit by vás mohla jeho vyšší cena a složitější instalace.

Černý odsávač par

  • Výsuvný digestoř: V případě, že máte malou kuchyň, je pro vás ideálním řešením výsuvný digestoř, který nezabere mnoho místa. Je nenápadný, vysunete ho, když ho potřebujete, a zasunete ho, když ho nebudete využívat. Sací výkon tohoto typu digestoře je přibližně 750 m3/hod.
  • Podskříňková digestoř: I tento typ digestoře se hodí do malé kuchyně. Montuje se pod závěsné skříňky, případně volně nad sporák. Jeho nevýhodou je, že působí nemoderní.
  • Vestavěný digestoř: Tento typ se montuje na spodní část horních kuchyňských skříněk a nezabírá téměř žádné místo - umožňuje maximální využití prostoru v kuchyni.

Jak vybrat digestoř (odsavač par)

Pokud už jste si vybrali typ digestoře, je čas se zaměřit najednotlivé parametry. Výkon, osvětlení a odtah vzduchu jsou jen některými z nich.

Výkon

Musíte si zjistit rozměry prostoru (kuchyně, popřípadě kuchyně spojené sobývákem), kde bude digestoř pracovat. Výkon (udává se vm3) by měl odpovídat minimálně 10-násobku objemu místnosti, ve které je umístěn. Čím větší kichyňu máte, tím větší výkon budete potřebovat.

Hlučnost

Tento parametr se liší v závislosti na typu digestoře, hlučnost se udává v decibelech. určitě by neměla překročit hranici 60 dB. Kvalitnější digestoře mají maximální hlučnost 50 dB, která není ani při pravidelném používání rušivá.

Vestavěný digestoř

Osvětlení

Vpřední části digestoře se nachází osvětlení, které je při vaření velmi praktické. Na výběr máte buď halogenové, nebo LED žárovky. LED technologie je s ohledem na úspornost a životnost výhodnější.

Odtah vzduchu

K dispozici jsou dva typy odtahů – vnitřní (recirkulační odsavač par) a vnější (odtahový odsavač par). Vnější odvádí páry odtahovým potrubím, šachtou nebo komínem do venkovního prostředí. Vnitřní odtah vzduch prefiltrováva - teplý, nahromaděný vzduch zvaření přefiltruje avrací zpět do kuchyně.

Recenze a hodnocení

Nejlepší komínové digestoře

Seznam článků

Jaká digestoř? Podskříňková, vestavěná, komínová či výsuvná?

Jaká digestoř? Podskříňková, vestavěná, komínová či výsuvná?

Odsavač par by měl patřit k základní výbavě každé domácnosti.   Odstraňuje všechny vůně i zápachy a také páry, které by se jinak usazovaly na stěnách místnosti.   Digestoř však není jen funkční, ale také designový doplněk kuchyně. Na výběr máte z několika typů i barevných... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.6%)

Přidat komentář