Nejlepší pračky s předním plněním 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší pračky s předním plněním
- Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W
- Méně místa, více funkcí
- Funkce a ovládání
- Kapacita a pohon
- Konstrukční provedení a spotřeba energie
- Další parametry a funkce zepředu plněných praček
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Bosch WLT20460BY
- Bosch WAB 20262BY
- Samsung WW90M649OPM
- AEG ProSteam L7FBE68SC
Předem plněné pračky zaberou sice více místa než jejich shora plnění konkurenti, na výběr však máte z pestřejší škály modelů.
Představíme vám nejoblíbenější modely a poradíme, jaké parametry si při výběru všímat a které funkce pro vás mohou být užitečné.
Nejlepší pračky s předním plněním
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Whirlpool FFB 8469 BV EE ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Samsung WW90T554DAE/S7 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Whirlpool FFS 7259 ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
AEG LWR85865OC ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Beko WUE 6511 BS ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt |
Méně místa, více funkcí
Největší nevýhodou zepředu plněných praček je, že zabírají poměrně hodně místa. Před pračkou totiž musíte nechat volný prostor pro výklopná dvířka bubnu a pohodlnou manipulaci s prádlem. Přestože některé pračky jsou hluboké méně než 40 cm, připravte si před pračkou alespoň 1 m volného místa.
Pro nakládku a vykládku prádla z bubnu se budete muset shýbat, což nemusí být dvakrát příjemné, pokud máte problémy s koleny či zády.
Nespornou výhodou zepředu plněných praček je, že přes skleněná dvířka okamžitě vidíte, co se s prádlem děje a v případě potřeby můžete prací proces ihned zastavit. Vrchní část je pevná a můžete na ni uložit buď sušičku prádla, skříňku, nebo ji využít jako odkládací prostor na prádlo.
Jelikož výrobci praček se zaměřují zejména na ty zepředu plněné, budete mít na výběr mnohem větší množství modelů jako při svrchu plněných pračkách. Ty dražší disponují nejrůznějšími funkcemi, které usnadní jejich obsluhu, zkvalitní proces praní či ušetří nemalé množství korun za energie.
Funkce a ovládání
V modelech střední třídy od cca 400 eur se pomalu stává standardem tzv. množstevní automatika. Díky ní pračka sama zváží vloženou prádlo a množství přizpůsobí objem použité vody či pracího prostředku (výrobci označují tuto funkci i jako fuzzy logic, 6. smysl či ProSense).
Užitečný je i tzv. parní program, při kterém díky využití aktivní páry pračka zajistí, že prádlo bude po skončení pracího cyklu vláčné a nebude pokrčené.
Účinnost praní zvyšuje využívání pěny s aktivními bublinami, které pomáhají lépe uvolnit silně pevně ulpívající nečistoty. Méně znečištěné oblečení díky nim můžete prát při nižších teplotách. Průkopníkem této technologie je Samsung – v jejich pračkách ji najdete pod názvem EcoBubble.
Dražší modely nabízejí i čištění prádla aktivním stříbrem. Do vody uvolňují ionty stříbra, které mají antibakteriální účinek.
Ovládání na nejlevnějších modelech je řešeno otočným voličem či několika tlačítky, provozní stavy jsou indikovány LED kontrolkami. Na pračkách střední a vyšší třídy je standardem více či méně detailní LED nebo LCD displej.
Kapacita a pohon
Kdysi byla standardem kapacita cca 5 kg, dnešní pračky střední třídy vám vyperou až 7 či 8 kg prádla na jedno praní.
Co se týče pohonu, u praček střední a vyšší třídy (od cca 12 000 Kč) je již standardem přímý náhon bubnu bez řemene (direct drive). Tento systém je tišší a produkuje méně vibrací.
Důležitá je i rychlost odstřeďování, u levnějších modelů se pohybuje okolo 1 000 ot./min, na těch nejdražších dosahuje i 1 600 ot./min. Počítejte ale s tím, že rychlejší pračky jsou často i hlučnější. Rychlost odstřeďování by proto měla být nastavitelná.
Konstrukční provedení a spotřeba energie
Standardní modely mají půdorys 60 x 60 cm, najdete i úzké modely s hloubkou 45 cm, 40 cm či dokonce 35 cm. Ty se hodí do menších místností, zpravidla mají menší kapacitu a méně funkcí.
Dalším konstrukčním nedostatkem jsou krátké hadice či napájecí kabel. Pokud máte zásuvku daleko, pravděpodobně se neobejdete bez prodlužovacího kabelu.
Co se týče spotřeby energie, standardem je energetická třída A++, u dražších modelů A+++.
Další parametry a funkce zepředu plněných praček
- AquaStop – jde o ochranu proti přetečení či vytečení vody. Pračka s touto funkcí je vybavena senzorem, který po zaznamenání úniku vody automaticky uzavře ventil na přívodu a zabrání tak případným škodám z vytopení vašeho příbytku.
- Časovač – umožňuje nastavit odložený start či odložený konec pracího programu na dobu, kdy vám to bude vyhovovat.
- Dětská pojistka – zabrání dětem, aby otevřely dvířka bubnu během praní, případně aby změnili nastavení pračky.
- Hmotnost – čím je menší, tím snadněji se vám bude pračka přenášet. Nejmenší modely váží do 70 kg, ty dobře vybavené s velkou kapacitou prádla i přes 90 kg.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Praní prádla je každotýdenní záležitostí pro většinu rodin. Čisté prádlo nejen hezčí voní, ale také lépe vypadá a člověk se v něm cítí pohodlně. Pokud jste se rozhodli pro pračku s předním plněním, určitě máte řadu otázek ohledně jejího výběru. Abychom vám koupi co nejvíce usnadnili, rozhodli jsme se odpovědět na nejčastější otázky ohledně praček s předním plněním.
Volně stojící nebo vestavná pračka s předním plněním? Jaké jsou jejich výhody?
Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou?
Který motor pračky je nejlepší?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Nejméně poruchové pračky? Recenze chválí Samsung, Bosch, AEG a Miele
Představa, že bychom dnes měli jít k řece nebo potoku a ručně máchat prádlo ve vodě, je absolutně nepředstavitelná. Právě proto zde máme věrné společníky, jakými jsou pračky. Bez nich bychom se sice obešly, ale náš komfort by značně utrpěl. O tom, jaký má pračka pro domácnost přínos, netřeba... Přečíst článek
Chybové kódy/poruchy praček Whirlpool, Bosch, Electrolux, LG, Philco, Candy a jejich řešení
Pračka je praktickým pomocníkem v každé domácnosti, ale občas vás může potrápit. Pokud nefunguje správně nebo vám často signalizuje chybové hlášení, přemýšlíte nad její opravou či koupí nové. Řešení některých chyb je však mnohem jednodušší. Během životnosti moderní pračky, která se... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní kámen, zbytky pracího prášku a také nečistoty z oblečení. Nevyčištěná pračka může být zdrojem zápachu, vlhko spolu s nečistotami jsou živnou půdou pro bakterie a plísně.... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 11.07.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek