Nejlepší tablety do myčky 2024 – recenze, test, srovnání

Ruční mytí postupně vytlačuje jednoduché a rychlé používání myčky. Na to, abyste byli s výsledky myčky spokojeni, potřebujete kvalitní čisticí prostředek. Na trhu je dostupných několik alternativ, ale k nejpohodlnějším patří tablety či kapsle. Nemusíte si lámat hlavu nad dávkováním, protože potřebné množství aktivních látek na jeden čistící cyklus je obsaženo v tabletě.

Jak vybrat tablety do myčky

Tablety i kapsle do myčky nabízí mnoho výrobců a občas je těžké zorientovat se v nabídce. Každý výrobce slibuje dokonalé výsledky a snaží se na svou stranu přilákat nové zákazníky. Některé tablety jsou však účinnější a jiné o něco méně. Důvodem je zejména jejich složení. Pokud si nevíte vybrat a váháte nad tím, které tablety do myčky budou pro vás ty nejlepší, pomůžeme vám. Připravili jsme pro vás průvodce, který vás provede výběrem.

Nejlepší tablety do myčky

Názov Hodnotenie Detail
Real Green Clean 40 ks   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Jar Original Lemon 184 ks   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Sanytol 4 v 1 40 ks   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Finish All in 1 Max 48 ks   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Jar Fairy Professional All in 1 115 ks   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Tablety do myčky nádobí – recenze

Vybrali jsme pro vás top produkty, které se těší oblibě a v rámci prodejnosti jsou na předních místech. Náš mini test tablet do myčky zohlednil složení tablet, jejich účinnost i spokojenost ze strany zákazníků. Jak obstály jednotlivé značky? Přečtěte si výhody i nevýhody konkrétních tablet a snadněji se tak rozhodnete, které budou pro vaše potřeby ty pravé.

Tablety, gely a prášky do myčky

Bez kvalitního mycího prostředku nebude myčka pracovat naplno a ani efektivně. Naštěstí, výběr mycích prostředků je široký a vybírat můžete z několika variant. K nejpopulárnějším patří pevné tablety a gelové kapsle, které si získaly spotřebitelé kvůli jednoduché a rychlé manipulaci a dobrým čistícím výsledkům. Dále jsou k dispozici sypké prášky a tekuté gely, které však pomalu ustupují do pozadí.

Při koupi tablet můžete vsadit na variantu All in 1, který obsahuje leštidlo i změkčující sůl. Leštidlo se postará o to, aby na sklenicích nezůstávaly nevzhledné skvrny od vody a sůl má zas za úkol změkčovat vodu a zabraňovat tím tvorbě vodního kamene. Sůl je nezbytná zejména v oblastech, kde je velmi tvrdá voda. Představíme vám jednotlivé možnosti mycích prostředků a zaměříme se i na jejich výhody a nevýhody.

Prášky do myčky

Prášky jsou nejlevnější alternativou a i proto na ně sází mnoho spotřebitelů. Netřeba však zapomenout na to, že k prášku je nutné dokoupit změkčovadlo v podobě soli a leštidlo. Náklady na čistící prostředek se vám tak v konečném důsledku zvýší. Sypká forma má výhodou v tom, že prášek můžete dávkovat tak, jak vám to aktuálně vyhovuje. Na méně znečištěné nádobí použijete menší množství prášku a na více znečištěné nádobí zas větší množství. Prášek je šetrnější k životnímu prostředí a skvělé účinky dosahuje při silně znečištěném nádobí (včetně silně znečištěných pekáčů). Nádobí zbavuje odolných skvrn a různých nečistot, ale není vhodný pro krátké programy s nízkou teplotou, protože tehdy se prášek dostatečně nerozpustí. Prášek se kvůli nižší šetrnosti nedoporučuje používat na jemné a křehké nádobí.

Gely do myčky

Gely se podobně jako prášek dávkují dle potřeby přímo do zásobníku v myčce nádobí. K výhodám gelů patří, že ty modernější s vylepšeným složením se rozpouštějí bez zbytků. Gely se jednoduše dávkují a dokáží účinně odstraňovat zaschlé skvrny, ale stejně k ním musíte přidávat sůl i leštidlo. Oproti práškům jsou dražší, avšak dokáží se aktivizovat i při nižších teplotách a kratších programech. K benefitům gelů patří i šetrnost ke křehkým a jemným materiálům, proto nemusíte mít strach z mytí vzácnějších sklenic. Gely tvoří jakýsi střed, co se týče jejich účinku i pořizovací ceny.

Tablety a kasple do myčky

Tablety nebo kapsle do myčky představují nejpohodlnější formu. Nemusíte myslet na dávkování ani nic odměřovat, jen jednoduše vložit tabletu do zásobníku. Na trhu se setkáte se dvěma druhy tablet. Známe základní mycí tablety a multifunkční, které obsahují i ​​sůl a leštidlo. Pokud však máte v domácnosti tvrdou vodu, přidávání soli navíc se zřejmě i tak nevyhnete. Tablety a kapsle se kromě velmi dobrých čisticích výsledků pyšní i ochranou samotné myčky před korozí a vodním kamenem.

Tablety do myčky nádobí – použití

Tablety a tobolky do myčky mají oproti práškem či gelem několik výhod. K jejich benefitem patří nejen snadná a rychlá manipulace, ale zejména to, že v každé tabletě je přesný poměr všech potřebných složek, které zaručí co nejlépe umytí. Podíváme se blíže na základní i multifunkční tablety do myčky.

Jak vybrat tablety do myčky

Pevné tablety či gelové tobolky stačí vložit do zásobníku nebo přímo do myčky a spustit příslušný program. V tomto případě nemáte možnost přizpůsobovat si množství čisticího prostředku podle míry znečištění nádobí. Tablety a tobolky představují univerzální mycí prostředek, při němž se předpokládá, že jedna dávka obsahuje potřebné množství všech důležitých složek, které se postarají o dokonale čisté nádobí, ať už jde o hrnce, talíře, sklenice, příbory nebo pekáče.

Základní tablety do myčky

Tablety obsahují všechny potřebné složky, které se postarají o čisté nádobí. Avšak chybí jim sůl a leštidlo, proto nádobí nebude lesklý a mohou se na něm objevovat šmouhy. Sůl i leštidlo (prostředek na oplach) je nutné přidávat samostatně, čímž se vám zvýší náklady. Tableta je v podstatě kompaktní (zhuštěná) podoba prášku. Dávkuje se bez odměrky a zákazníky láká díky nízké ceně.

Multifunkční tablety do myčky

Jak správně tušíte, v těchto tabletách se spojuje do jedné čistící prostředek, leštidlo i sůl. Jejich cena je oproti základním tabletám vyšší, avšak standardně dosahují velmi dobrý čistící výsledek. Multifunkční tablety se označují jako All in 1, protože mají různé příměsi pro efektivnější mytí i pro změkčování vody. Sůl ani leštidlo nemusíte přidávat do myčky samostatně, což vám ušetří náklady i čas při manipulaci se spotřebičem. Sůl chrání spotřebič před usazováním vodního kamene a díky leštidlu nezůstanou na nádobí zaschlé šmouhy od vody. Tímto tabletám trvá o něco déle, než se úplně rozpustí, a proto můžete občas na dně myčky najít nerozpuštěný zbytek. Tento problém může vyřešit změna mycího cyklu, stačí zvolit vyšší teplotu vody, resp. delší program.

Ekologické tablety do myčky

V současnosti nabírají na popularitě ekologické tablety do myčky nádobí, které jsou šetrné k přírodě. Pokud vám záleží na životním prostředí, eko tablety budou pro vás správnou volbou. Ekologické tablety se prodávají v krabicích z recyklovaného papíru a jednotlivé tablety nejsou baleny v plastu. Ekologickými je však dělá především jejich složení. Velkou část aktivních látek tvoří přírodně odvozené složky a ve složení nenajdete fosfáty. Fosfáty jsou sice při mytí velmi účinné, avšak škodí zdraví i přírodě. V Evropě se ekologický výrobek označuje logem EU Ecolabel, pokud tedy takové označení na tabletách spatříte, můžete si být jisti, že výrobek splňuje předem stanovené normy z hlediska vlivu na životní prostředí. Ekologické tablety bývají dražší a někteří spotřebitelé postřehli jejich menší účinnost při čištění. Jiným však výsledek čištění vyhovuje a dokonce ho přirovnávají k čistícím schopnostem neekologických variant tablet. Ideální je proto eko tablety si vyzkoušet a zjistit, zda je jejich čistících účinek pro vás dostačující.

Multifunkční tablety do myčky All in 1

Doporučení odborníků

I když budete používat multifunkční tablety s obsahem leštidla a soli, mnozí světoví odborníci doporučují z času na čas přejít na klasickou trojici – prášek, sůl a leštidlo. Sůl prodlouží životnost vaší myčky a postará se o její vnitřní části (filtry). Pokud chcete dát na rady odborníků a střídat tablety či kapsle s klasickým práškem, případně gelem, ideální je využívat takzvanou funkci pro tablety, kterou má většina současných myček. Tato funkce zajistí, že nebudete plýtvat leštidlem a solí, když budete mýt pomocí tablet, které obě příměsi již obsahují. Naopak, pokud použijete prášek, gel nebo tablety bez soli a leštidla, tuto funkci necháte vypnutou. Tehdy bude myčka normálně dávkovat leštidlo i sůl podle potřeby.

Funkce tablet do myčky

Primárním úkolem tablet do myčky je zbavit nádobí mastnoty, zbytků jídla a různých nečistot. Některé pevné tablety nebo gelové kapsle však toho zvládnou mnohem více. Nejpopulárnější jsou tablety All in 1, které obsahují i ​​sůl a leštidlo. V obchodech také natrefíte na tablety 2-in-1, 3-in-1 nebo 4-in-1. Je třeba upozornit, že některé myčky jsou přizpůsobeny pro všechny druhy tablet, které jsou dostupné na trhu, jiné však ne. Podle toho, jakou máte myčku, musíte volit i tablety, aby je váš spotřebič věděl dobře zpracovat a naplno využít. Pokud například chcete používat tablety 4-in-1, ale vaše myčka je přizpůsobena pro tablety nižší kategorie, s výsledkem nemusíte být spokojeni. K dodatečným funkcím tablet patří změkčování vody, ochrana před vznikem vodního kamene a koroze, neutralizace pachů, dezinfekční účinky, možnost mytí při nízkých teplotách, oplachování pro zářivý lesk či ochrana stříbra a nerezu.

Složení

Na to, aby byly tablety účinné, musí být složeny z více aktivních látek. Kvalitní tableta by měla být multifunkční, aby nádobí vyčistila, ochránila, provoněla a zároveň se postarala i o vaši myčku. Na účinnost tablet či kapslí má vliv i tvrdost vody. Jaké složky hledat ve složení tablet, abyste byli co nejvíce s konečným výsledkem spokojeni? Na obalech produktů se často nedozvíte, co všechno tableta obsahuje, protože výrobci nejsou povinni uvádět všechny aktivní látky, a tak v popisu uvádějí jen ty nejdůležitější.

Tablety do myčky se v zásadě skládají ze dvou enzymů. Prvním jsou proteázy, které odstraňují bílkoviny (např. mléko, sýr, žloutky, maso), druhým jsou amylázy, které zas účinně štěpí sacharidy (např. rýže, ovesná kaše, těstoviny). Samozřejmě, jsou zde i další chemické přísady v podobě bělidel, změkčovačů vody a antikorozních chemikálií, které zabraňují rezivění. Každá kvalitní tableta nebo kapsle by měla účinně odbourávat mastnotu i různé nečistoty z nádobí. Přitom musí tableta udržovat ve špičkovém stavu i samotnou myčku. Pojďme se společně podívat na jednotlivé složky a aktivní látky tablet.

 • Čistící složka – mezi čistícími složkami jsou látky, které dokáží rozpouštět i odolné a nerozpustné nečistoty (např. mastnotu). Dále jsou zde enzymy, které štěpí určité molekuly a odstraňují skvrny či přilepené zbytky jídla. Je tu enzym protéza, který odstraňuje nečistoty bílkovinného charakteru, a enzym amyláza, který je zas účinný proti škrobovým skvrnám. Je třeba upozornit, že zmíněné enzymy mohou u člověka vyvolat alergickou reakci, a proto najdete na mnoha obalech varování.
 • Bělící složka – bělicí činidla působí na skvrny od čaje, kávy, červeného vína, rtěnky apod. Jejich úkolem je nádobí zbavit nepěkných skvrn a některé tablety jsou ještě posíleny o tzv. zesilovače bělících účinků. Tyto dokáží efektivně odstranit odolné skvrny od barvících nápojů i při nízkých teplotách vody a šetrných cyklech. Bělící složka je často na bázi kyslíku.

Kapsle do myčky

 • Změkčovač vody – účinnost tablet úzce souvisí s tvrdostí vody, kterou máte v domácnosti, a proto jsou častými přísadami i změkčovače. Obecně platí, že čím tvrdší vodu máte, tím je účinek čištění nižší, protože nádobí je náchylný na vznik skvrn. Pro změkčování vody se používají fosforečnany (fosfáty), které negativně ovlivňují životní prostředí. Fosforečnany dokáží uvolnit zaschlé nečistoty, připáleniny a různé skvrny. Po vypuštění vody z myčky se však fosfáty dostanou do odpadních vod a zapříčiňují vysoký příjem živin vodních rostlin. To je problémem zejména stojatých vod, kde se pak objevují např. sinice. I z tohoto důvodu začali mnozí výrobci nahrazovat fosforečnany takzvanými fosfonáty. Fosfonáty sice také obsahují fosfor, ale v menším množství. Pokud vám záleží na životním prostředí, siahajte po tabletách bez fosforečnanů. Tablety, které je neobsahují jsou ekologické, avšak jejich čistící účinek je o něco slabší.
 • Sůl – dokáže změkčit vodu a zároveň zabraňuje usazování vodního kamene v myčce. Jde tedy o velmi důležitou látku, která zajistí, že myčka bude fungovat správně i v případě, že ji používáte několikrát za den.
 • Leštidlo – tato chemická látka zabraňuje usazování zbytků jídla a zároveň dodává nádobí dokonalý lesk. Leštidlo, nebo jinak řečeno oplachovač, vytvoří ochrannou vrstvu a kapky vody rozptýlí po nádobí, díky čemuž pak rychleji schne.
 • Aktivátor nízkých teplot – tato složka způsobí, že účinky ostatních látek obsažených v tabletách se naplno aktivují i ​​při nízkých teplotách okolo 40 °C.
 • Povrchově aktivní látky – rozpouštějí mastnotu, která se uvolnila do vody. Zabraňují tak znečištění dalšího nádobí při stékání směrem dolů.
 • Polykarboxyláty – upravují pH vody, díky čemuž se zvyšují účinky ostatních čisticích látek, které jsou v tabletách.
 • Aroma – jednotlivé tablety nebo tobolky mají různé aroma, ale k nejčastějším patří svěží citrónová. Úkolem aroma je postarat se o příjemnou vůni a potlačovat zápach.

Jak správně používat tablety do myčky

Ani nejdražší tablety do myčky nejsou účinné, pokud nedodržujete základní zásady správného používání. Abyste byli s výsledným efektem čištění spokojeni, tabletám třeba trochu dopomoci. Důležité je především to, že do myčky nebudete vkládat extrémně znečištěné nádobí, protože to má vliv na ucpávání filtrů, které zas úzce souvisejí s životností spotřebiče. Před tím, než nádobí do spotřebiče vložíte, zbavte ho zbytků potravy seškrabáním do odpadkového koše.

Používání samotných tablet či kapslí je jednoduché. Tabletu stačí před zahájením každého čistícího cyklu vybrat z balení a vložit ji do zásobníku myčky. Přestože se nabízí možnost hodit ji přímo na dno myčky, nedělejte to, protože u některých druhů tablet to snižuje účinnost. Při gelových kapslích nepropichujte fóliový obal, protože je rozložitelný a během programu se rozloží sám, čímž se neznečišťuje životní prostředí.

Jak správně používat tablety do myčky

Pro efektivní mytí nádobí se nezapomeňte pravidelně starat o myčku a čistit její filtry, spodní sítko či mycí ramena, případně můžete využívat i samočisticí program, pokud jím váš model disponuje. Pravidelně kontrolujte množství soli a leštidla a dodržujte doporučené způsoby plnění myčky. Nádobí vkládejte bezpečně, a sice tak, aby stálo ve spotřebiči pevně a při napouštění vody i mytí nedošlo k jeho uvolnění a následnému poškození. Do myčky raději nevkládejte citlivé nádobí (např. dřevěné, křišťálové, tenké plastové či nádobí znečištěné voskem nebo ředidlem).

Pro dosažení lepších výsledků se nebojte zkoušet nové programy a změnu teploty. Každý druh tablety je jiný, a proto to, co fungovalo s tabletou od jedné značky, nemusí s jinou značkou fungovat. Před tím, než nové tablety odsoudíte, vyzkoušejte malé změny, a možná vás příjemně překvapí.

Výroba domácích tablet do myčky

Pokud jste kreativní a zároveň chcete šetřit životní prostředí i svou peněženku, můžete zkusit výrobu vlastních domácích tablet do myčky. Na internetu najdete několik návodů, jak si takové ekologické tablety vyrobit, my vám nabízíme jeden z nich. Suroviny se při většině návodů opakují, jiný je jen jejich poměr.

Pro výrobu domácích tablet potřebujete:

 • 1 díl sody na praní
 • 1 díl jedlé sody (soda bikarbona)
 • 1/2 dílu kuchyňské soli (může být i mořská sůl)
 • 1/2 dílu kyseliny citrónové
 • 1 díl destilované vody
 • 20 až 30 kapek esenciálního oleje
 • silikonové formičky na čokoládu nebo led

Postup je velmi jednoduchý. Všechny suché přísady smíchejte spolu v dostatečně velké misce. Potom přidejte vodu a míchejte, dokud směs nedosáhne konzistenci pasty. Na konec můžete přidat esenciální olej a ještě jednou promíchat. Olej však můžete vynechat, ale pokud chcete, aby vám nádobí i myčka krásně voněly, přidejte jej. Vzniklou směsí naplňte jednotlivé díly silikonové formy a důkladně je upěchujte, aby nevznikly vzduchové bubliny. Takovým jednoduchým způsobem si vyrobíte několik kusů tablet najednou, závisí na počtu dílků vaší formy. Tablety nechte schnout minimálně jednu noc a pak je z formy vyjměte. Uchovávejte je na suchém místě a ve vzduchotěsné nádobě, aby nenavlhly. Před každým spuštěním mycího cyklu naplňte zásobník na leštidlo přibližně polovinou hrnku octa. Ocet zamezí skvrnám na nádobí a pomůže dosáhnout zářivý lesk.

Cena a oblíbené značky

Tablety se prodávají v různých baleních, kromě ceny proto přihlížejte na počet kusů, které za danou částku získáte. Zpravidla platí, že větší balení jsou výhodnější a ušetříte na nich. Samozřejmě, velký vliv na cenu má i složení tablet a poměr účinných látek.

Levné tablety do myčky koupíte pod 100 Kč. Počítejte s tím, že jde o menší balení, ve kterých je cca 30 kusů. Takové tablety nabízejí privátní značky Lidl, Kaufland či dm. Tablety do myčku Lidl najdete pod označením W5, tablety Kaufland zas pod názvem K-Classic All in 1 a tablety z dm drogerie mají označení Denkmit. Střední kategorii tvoří tablety od 250 do 370 Kč. Široký výběr značek vyhovuje většině spotřebitelů, a proto si z této kategorie jistě vyberete i vy. Tablety jsou v balení po 50 až 60 kusů.

S přibývající cenou přibývá i počet tablet v balení. Za tablety nebo tobolky nad 370 Kč sice zaplatíte více, ale při přepočtu na kus vás vyjdou levněji. Tyto tablety jsou často ekologické a tedy neškodí životnímu prostředí. Extra velké výhodné balení obsahuje více než 100 kusů tablet a pokud už máte některou značku prověřenou, vyplatí se vám kupovat takové velké balení.

Na trhu se setkáte s více značkami, které nabízejí kvalitní tablety do myčky. Tímto značkám důvěřují tisíce lidí po celém světě a jejich účinky jsou prověřeny nejen samotnými spotřebiteli, ale objevují se i v různých testech. Mezi spotřebiteli k nejoblíbenějším se řadí značky Jar, Somat a Calgonit Finish. Kvalitní tablety do myčky nabízí i značka Sanytol, Cif a Sunlight. Za lákavou cenu jsou dostupné tablety W5 (Lidl), Denkmit (dm) a K-Classic (Kaufland). Tablety K-Classic All in 1 dokonce v roce 2017 obsadili první místo v uznávaném dTestu (hodnocení 81%), kde předběhli světové značky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

V závěru vám přinášíme odpovědi na otázky, které často zaznívají ze strany spotřebitelů. Mohou vám ještě více objasnit fungování tablet v myčce nádobí. Dozvíte se například, co udělat pro to, aby spotřebič lépe čistil, proč je v myčce důležitá sůl, jakou funkci má leštidlo, co dělat, pokud na nádobí zůstávají duhové skvrny, nebo jako tablety správně skladovat.

Proč je v myčce natolik důležitá sůl?

Sůl dokáže změkčit vodu, čímž zabraňuje usazování vodního kamene. Do myčky je vhodné přidat sůl navíc a to i v případě, pokud používáte tablety s obsahem soli. Po každém dosypání soli je důležité spustit mycí režim. V opačném případě může časem dojít k prorezavění mycí vany, do které se sype sůl. Takové poškození se pak neuznává v rámci záruky, protože uživatel je na to upozorněn v přiloženém návodu ke spotřebiči.

Jakou funkci má leštidlo v tabletách do myčky?

Leštidlo zanechává nádobí bez skvrn a povlaku. Skvrny i povlak se totiž v myčce tvoří ve fázi, kdy už myčka vypustila čistící prostředky do kanalizace. Proto přichází na řadu leštidlo, které se uvolňuje během cyklu leštění a snižuje povrchové napětí vody, která z nádobí steče.

Proč jsou některé tablety do myčky účinnější a jiné méně?

Vše závisí na složení konkrétní tablety. Každý výrobce má jiné složení a je jen na vás, abyste zjistili, které tablety splňují všechny vaše požadavky. Rozdíly mezi značkami jsou markantní. Některé tablety se svým složením zaměřují na odstraňování mastných skvrn či připálenin, jiné jsou zas účinné pouze při méně znečištěném nádobí. Je také třeba poznamenat, že některé tablety jsou určeny pro použití při teplotě kolem 60 °C a více a při cyklu s nízkou teplotou cca 40 °C nejsou natolik účinné. Proto sledujte, zda tablety obsahují aktivátor nízkých teplot, a pokud ho nemají, pro optimální výsledky je nutné zvolit vyšší teplotu vody.

Proč se tableta v myčce zcela nerozpustila?

Občas se stane, že tableta není zcela rozpuštěna ani po skončení cyklu. Důvodem může být to, že jste změnili mycí program (za kratší nebo s nižší teplotou vody), případně může jít o mechanický problém. Ten může nastat, když nádobí do myčky nevhodně naskládáte a přihrádka na tablety se špatně otevírá. Proto nádobí při dalším cyklu zkontrolujte a vložte tak, aby nebránilo otevírání přihrádky na tablety.

Co dělat, pokud na nádobí zůstávají duhové skvrny nebo sklo vypadá jako poškrábané?

Duhové skvrny se týkají především nerezového nádobí. Stává se to tehdy, pokud k tabletám s obsahem leštidla přidáte další leštidlo ve formě externího přípravku, případně použijete nepřiměřeně velkou dávku leštidla. Řešení je jednoduché, doplňkové leštidlo používejte pouze pro běžný nádobí a při nerezovém ho vynechte. Co se týče skla, zde to platí opačně. Zaměřte se na tablety s obsahem inovativních složek. Ty dokáží i křehké sklo ochránit před případným poškozením. Pokud takové tablety nemáte, zvyšte dávku leštidla.

Mám se vyhnout fosfátem v tabletách?

Fosfáty nejsou ekologické a představují zátěž pro životní prostředí. I proto je někteří výrobci začali nahrazovat jinými složkami. Pokud chcete být zodpovědní a nezatěžovat přírodu, sáhněte po tabletách bez fosfátů. Někteří spotřebitelé mají obavy, že bezfosfátové tablety jsou méně účinné. Účinnost tablet však závisí na několika faktorech. Především na složení, tedy na tom, jaké další látky tableta obsahuje, a také na tom, jak moc znečištěné nádobí do myčky vkládáte.

Co všechno dokáží vyčistit tablety do myčky?

Ačkoliv jsou tablety a kapsle primárně určeny k použití v myčce, dokážete s nimi vyčistit mnohem více než jen kuchyňské nádobí. Můžete je použít na odstraňování mastných skvrn z prádla (namísto běžného pracího prostředku do pračky použijte jednu až dvě tablety do myčky), na čištění pračky (dvě tablety vhoďte do prázdného bubnu pračky a zapněte dlouhý program při vyšší teplotě), vyčištění zanesené toalety (jednu tabletu vhoďte do mísy a nechte ji působit celou noc, ráno mísu vyčistěte běžným způsobem), ale i na čištění trouby (dvě až tři tablety rozpusťte v troše vody a vzniklou směs naneste na vnitřek trouby, přípravek nechte chvíli působit a poté setřete houbičkou namočenou ve vlažné vodě).

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 07.05.2021
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek