Nejlepší masážní pistole 2024 – recenze, test, srovnání

Masážní pistole nepatří k běžné výbavě domácností, což je však škoda. Ať už vás bolí krk po tréninku, náročném dni v práci nebo se právě nacházíte v období rekonvalescence po úrazu, tato masážní pomůcka vám umí velmi pomoci.

Jak vybrat masážní pistoli?

Podívejte se, jak vybrat masážní pistoli, která vám poskytne co nejvíce možností a pomůže s právě vašimi problémy.

Nejlepší masážní pistole

Názov Hodnotenie Detail
Misura MB1Pro   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Theragun Pro   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Wellife Relax RC-MG-030   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Naipo MGG-2103   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Beurer MG 180   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Masážní pistole – recenze

Na masážní pistole nenatrefíte na každém rohu, takže existuje jen malá šance, že si nějakou vyzkoušíte před koupí na neostře, na vlastním těle. Proto se vám pokusíme pomoci i našimi recenzemi na masážní pistole.

Co je to masážní pistol a kdy uvažovat nad její koupí

Název masážní pistole je zcela vystihující, proto jej není třeba speciálně představovat. Ve zkratce jde o elektronickou masážní pomůcku, kterou si můžete promasírovat celé tělo. Tedy, pokud nebudete mít po ruce žádného maséra, vymasírujete si jen ty svalové partie, na které dosáhnete. Masážní pistole pracují na bázi takzvané teorie brány bolesti. Ta říká, že správný druh jemné stimulace tkání může oklamat nervový systém a zmírnit bolest. Perkusní a vibrační masáž, kterou můžete provádět právě pomocí těchto pomůcek, jsou přitom přesně tím druhem terapie, kterým docílíte zmíněný efekt. Masážní pistole můžete využívat po fyzické aktivitě, při bolestech, zraněních i během rekonvalescence. Své využití si tedy najdou opravdu v každé domácnosti.

Jak vybrat masážní pistol

Když se budete rozhodovat mezi jednotlivými produkty, doporučujeme zhodnotit 2 samostatné skupiny parametrů. První souvisí s funkčností. Od nich závisí, jakou intenzivní masáž a jaký druh masáže vám nabídne dána masážní pistole. Když si na základě nich vyberete ten správný model, můžete přistoupit k výběru vhodného designu, velikosti, baterie a dalších detailů. Pamatujte však na jedno. Není možné říci, že masáž, která zasáhne tkáně do větší hloubky, je lepší nebo horší. Masážní pistoli si proto musíte vybírat vždy podle toho, co od ní očekáváte a potřebujete vy.

Černá masážní pistole

Amplituda masážní pistole

Amplituda, tedy kmitání, je při masážních pistolích prvním důležitým parametrem. Najdete ho uvedený v mm, například 16 mm nebo 12 mm amplituda. Čím je toto číslo vyšší, tím intenzivnější masáž vám nabídne dané zařízení. Avšak pozor, intenzivnější neznamená lepší, ale jiná. Masážní pistole se dají podle amplitudy rozdělit do 2 kategorií, a to na ty vibrační a perkusní, přičemž rozdíly mezi nimi jsou docela podstatné.

Perkusní masážní pistole mají vysokou amplitudu (přibližně od 16 mm výše.). V praxi jde o to, že přenesou tlak hlouběji do tkání. Pohyb, který vykonávají, je popisován doslova jako "bušící síla v krátkých intervalech". Intervaly přitom musí být krátké, protože silný tlak by mohl v jiném případě poškodit tkáně. Tento typ masáže je ideální při zmírňování bolesti měkkých tkání a urychlení rekonvalescence po úrazech. Oceníte ji také po náročném tréninku (zmírnění svalové bolesti a prevence svalové horečky) a jako velmi účinný prostředek na uklidnění celého těla.

Vibrační masážní pistole fungují přesně opačně než ty perkusní. Mají nižší amplitudu, což znamená, že tlak proniká do menší hloubky tkání, avšak při vyšší frekvenci. Vibrační masáž stimuluje nervy, zlepšují cirkulaci krve a uvolňuje stres i svalové napětí.

Otáčky

Údaj o počtu otáček za minutu, tedy o tom, kolikrát za minutu masážní pistoli "zasáhne" vaše svaly, je uváděn pod zkratkou RPM (revolutions per minute). Podobně jako při amplitudě platí i v tomto případě, že vyšší číslo RPM představuje intenzivnější masáž. Opět vám nemůžeme poradit, zda je pro vás vhodnější zařízení s vyššími nebo nižšími otáčkami. Obecně platí, že masáž při nižších otáčkách je vhodná na prohřátí a prokrvení svalů. Vyšší otáčky vám pomohou spíše při akutní ztuhlosti svalů a uvolnění svalových uzlů, které se nacházejí hlouběji v tkáni. Nejlepším řešením je proto nepochybně koupě masážní pistole s nastavitelnou intenzitou, tedy počtem otáček za min.

Masírování ruky masážní pistolí

INFO: Masážní pistole s vysokou amplitudou a nízkými otáčkami mohou poskytovat intenzivnější – silnější masáž jako ty s nižší amplitudou a vyšším počtem otáček za minutu.

Puls a frekvence

Puls se dá popsat jako síla vibrací a frekvence jako síla úderů. Opět platí, že čím vyšší čísla jsou uvedeny u dané masážní pistole, tím intenzivnější masáž nabízí. Puls se tradičně pohybuje v rozmezí od 2 000 do 3 200 BPM (beats per minute) a frekvence od 25 do 55 Hz. Avšak pozor, údaj o pulsech je často zaměňován s RPM, tedy otáčkami za minutu, což není správné. Proto vám doporučujeme, abyste se vždy dopátrali ke všem těmto parametrům. Další dobrou radou je, že i puls a frekvence by měly být nastavitelné.

Design a hmotnost

V tomto případě není design důležitý proto, abyste mohli masážní pistole vystavit na poličku a ukazovat přátelům. Rozhoduje zejména o vašem pohodlí. Některé pistole mají pouze jednoduchou ručku, některé připomínají malou AKU vrtačku a jiné mají "tělo" ve tvaru trojúhelníku. Tvar ovlivňuje to, jak pohodlně uchopíte pistoli do ruky. I tento parametr je velmi individuální. Někomu může vyhovovat jedno a druhému zas druhé. V každém případě se však zaměřte na to, aby byla rukojeť ergonomicky tvarovaná, protiskluzová a aby se vám dobře držela v ruce.

Dalším důležitým parametrem je hmotnost. Některé masážní pistole váží více než 3 kg, což je docela dost, a to zejména tehdy, když tuto pomůcku chcete využívat sami. Při 20 min. masáži ramen vám odpadne ruka. Za lepší volbu proto považujeme lehčí kousky s hmotností do 1,5 kg. Naštěstí, kvalitní masážní pistole se většinou do tohoto měřítka vejdou.

Hlučnost

Masáž je ekvivalentem k relaxu a pohodě. Pokud vám však u ucha bude hučet zařízení, které se rachotem vyrovná vysavači, dokonalý odpočinek si užijete asi jen těžko. Naneštěstí, zejména levnější masážní pistole bývají i poměrně hlučné. Jejich hlasitost se může pohybovat až nad úrovní 60 dB. Za přijatelnou však můžeme považovat hlučnost pod do 55 dB. Těmto údajem se zároveň řiďte při nákupu.

Tvar masážní pistole

Baterie a napájení

Většina masážních pistolí patří do kategorie bezdrátových zařízení, což znamená, že jsou napájeny baterií. No a ta patří k dalším důležitým parametrům. Jako první si všimněte její výdrž na 1 nabití. Za dostačující čas můžeme považovat 2 až 3 hodiny (ekvivalent k 2 500 mAh lithium-iontové baterii).

Druhým, avšak o něco méně podstatným je čas nabíjení baterie. Ten se při masážních pistolích pohybuje mezi 100 až 180 min. Pokud však tuto pomůcku nechcete využívat v oficiálním masážním salonu, tento údaj pro vás nemusí být na prvním místě. Praktické je také to, pokud k pistoli dostanete 2 baterie, které můžete během masáže plynule vyměnit.

Pozor, některé pistole nemají akumulátor, takže musí být po celou dobu masáže zapojené v elektrické zásuvce. U těchto modelů si všimněte zejména délku napájecího kabelu. Sedět jen 30 cm od stěny totiž není úplně příjemné.

Druh a počet hlavic

Některé masážní pistole mají pouze jednu hlavici. Za jakousi základní můžeme považovat tu ve tvaru kuličky. Lepší volbou je však koupě modelu, na kterém můžete hlavice měnit. Díky tomu ho totiž využijete na různé druhy masáží a masírování různých svalových skupin.

 • Kuličková hlavice: Vhodná na větší svalové skupiny.
 • Hlavice ve tvaru U: Masáž ramen, krku a oblasti kolem páteře.
 • Cylinder se špičatým koncem: Vhodná na masáž hlubokých tkání, kloubů, dlaní a chodidel.
 • Hlavice se zaobleným kloboučkem: Vhodná na formování svalových skupin a jemnou relaxační masáž.
 • Cylindr s rovným koncem: Vhodná na masáž plochého svalstva.
 • Zaoblená hlavice (jakási polokoule): Hloubková stimulace větších oblastí, např. nohy, stehna.
 • Speciálně tvarovaná masážní hlavice: Připomíná měkký polštářek s výčnělky. Využijete ji při povrchové masáži, která je ideální na prokrvení daného místa nebo při problémech s celulitidou.

Funkce

Možnost nastavení amplitudy, frekvence, pulsu a otáček může být doplněna i o další funkce, resp. o další druhy terapie. Nejčastěji jde o terapii teplem a chladem. Termoterapie je ideální při léčbě chronických zdravotních problémů, které nedoprovází otok. Prohřátí tkáně v problémovém místě vám pomůže například se svalovými uzlíky. Teplo navíc zlepšuje prokrvení, flexibilitu svalů, šlach a prokysličuje tkáně. Terapie chladem je velmi dobrou léčbou při akutních zdravotních problémech, např. tehdy, když se udeříte. Chlad zpomalí průtok krve a její okysličování v poraněném místě, což vám na jistou dobu uleví od nepříjemné bolesti.

Masážní pistole s hlavicemi v kufříku

TIP: Další nápomocnou funkcí je možnost propojení pistole s mobilní aplikací. Většinou si takto víte zapnout přednastavený režim, který je vhodný na konkrétní typ problému.

Příslušenství

Kromě vyměnitelných hlavic můžete při některých masážních pistolích nalézt i další praktické příslušenství. Využijete ho zejména na cestách, ale i častém a velmi dlouhém masírování.

 • Obal: Každá masážní pistole má celkem netradiční tvar. Navíc, při převozech by se neměla obouchat a ani drobky ji nesvědčí. Originální obal je proto opravdu praktickým doplňkem, který využijete při cestování, ale také při běžném skladování pistole.
 • Nabíjecí stanice: Jestliže k masážní pistoli dostanete i nabíjecí stanici, nemusíte do takové míry řešit výdrž baterie. Při pauzách během masáže ji do ní vložíte a ona se bude dobíjet průběžně. Dobíjecí nebo takzvaná dokovací stanice je praktická i z toho hlediska, že splní funkci pohodlného držáku na odkládání masážní pistole.

Cena masážních pistolí

V závislosti na ceně se dají masážní pistole rozdělit do 2 skupin, a to na ty do 3 000 Kč a ty, které stojí od 3 000 Kč výše. Pozor, cena některých kousků může dosahovat až 17 000 Kč. Je zajímavé, že když se začtete do popisů jednotlivých produktů, často nenarazíte na téměř žádné rozdíly mezi kousky za 3 000 a 8 000 Kč.

Dalo by se to shrnout následovně. Levnější masážní pistole by vám měla při základní masáži svalů poskytnout stejné benefity jako ta dražší. Otázkou však je, na jak dlouho. Je to podobné jako u jiných produktů. Ty dražší mají většinou i delší životnost. Druhým rozdílem bývá počet režimů (nastavení amplitudy, pulzu, otáček atd.) a doplňkové funkce. Naše rada na závěr však zní, že pokud potřebujete masážní přístroj, ale nemáte několik tisíc navíc, nic nezkazíte ani koupí levnější masážní pistole.

TIP: Pokud hledáte kousek ve střední cenové relaci, který však nabízí celkem parádní výkon, podívejte se na masážní pistoli Xiaomi YIUNMAI. Stojí necelých 2 500 Kč, funkcemi se však vyrovná i podstatně dražším produktům.

Jak používat masážní pistoli

Konkrétní druh masáže si musíte zvolit podle toho, co přesně vás trápí, které svaly chcete zregenerovat a kolik času na tento relax máte. My vám proto představíme pouze základní návod na to, jak masážní pistoli používat správně.

 1. Masážní pistole zapněte předtím, než ji přiložíte k tělu. Může se to jevit jako nepodstatný detail, věřte však, že není.
 2. Zapnutou pistoli přiložte jemně k místu, které potřebujete promasírovat. Pokud zjistíte, že daný režim je příliš intenzivní, vyberte si jemnější.
 3. Na pistoli netlačte, má doslova plavat na vašem těle.
 4. Pistolí pohybujte pomalu a vždy podél svalu. Za 1 sekundu byste měli projít po cca 3 cm úseku.
 5. Jedno místo byste měli masírovat alespoň 30 sekund.
 6. Pokud potřebujete pomocí masáže "rozbít" svalový uzlík nebo jinak ztuhlé místo, pistole na tomto místě chvilku podržte (cca 5 sek.) A následně pokračujte v pohybu.
 7. Abyste docílili co nejlepší efekt, nezapomeňte během masáže klidně a zhluboka dýchat. Na škodu není ani příjemná hudba a prostředí.

TIP: Chcete-li využívat tento masážní přístroj na krk, doporučujeme například toto video. Uvidíte v něm celý postup a také jednotlivé masážní techniky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Zajímá vás, jestli je používání masážní pistole bezpečné? Na tuto, ale i na několik dalších často kladených otázek vám odpovíme v následujících řádcích.

Je používání masážní pistole bezpečné?

Nenarazili jsme ani na jednu informaci, která hovoří o negativních účincích masážních pistolí. Je to však velmi individuální. Někomu může taková terapie vysloveně pomoci, někomu i uškodit, což však platí o jakékoliv masáži. Proto byste se měli, a to zejména při akutních, ale i chronických problémech, o používání masážní pistole dopředu poradit s lékařem.

Jak často mohu používat masážní pistoli?

Tak často, jak chcete a potřebujete. Neexistuje žádná spodní ani horní hranice.

Kde koupit masážní pistoli?

Nejširší nabídku masážních pistolí jsme našli na Alza.cz, kde však natrefíte zejména na dražší kousky (jejich cena začíná na přibližně 5 000 Kč). Naopak, výběr masážních pistolí na Heureka.cz nás trochu zklamal. Najdete tam pouze pár modelů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89%)
Datum publikování: 18.09.2020
Datum poslední aktualizace: 25.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek