Které hodinky od Apple jsou nejlepší? Srovnání Apple Watch 9, 8, SE i Ultra 2

V technologiích je pokrok základem inovace. Inteligentní hodinky Apple Watch patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším chytrým hodinkám ve své třídě. Každoročně Apple představí několik modelů, kterými se snaží zaujmout potenciálního zákazníka. Majitelé těchto hodinek proto často zvažují, jestli nová generace Apple Watch stojí za obměnu. Apple je známý filozofií přicházení s postupnými vylepšeními. V případě chytrých hodinek tomu není jinak. V čem se jednotlivé hodinky Apple Watch liší?

Apple Watch srovnání

Podívejte se na naše praktické srovnání nejnovějších modelů Apple Watch 9, 8 nebo 7. Můžete se také podívat na postupný vývoj starších modelů. Některé ze starších generací již dnes nejsou v prodeji. Máte-li však některé z novějších modelů, srovnání vám může pomoci rozhodnout se, zda má přechod na novější generaci smysl. Je nová generace Apple Watch 9 oproti Apple Watch 8 natolik jiná? Vyplatí se sáhnout po nových Apple Watch Ultra 2?

Různé generace Apple Watch

Apple Watch Series 9, 8 nebo 7?

Nejžádanější modely jsou standardně ty nejnovější. Je třeba konstatovat, že Apple z hlediska inovací, zvláště u nových generací, zvolil minimalistický přístup. Designové změny se týkají několika gramů či milimetrů oproti starším modelům. Design hodinek se dlouhodobě výrazněji nezměnil, což však není negativem. Rozdíl starší a novější generace je primárně ve funkcionalitě. Výdrž baterie je celé generace neměnná a s průměrnou výdrží 18 hodin by už Apple mohl pohnout.

Vylepšení se však pravidelně dočká hardware, který je výkonnější a poskytuje tak skvělé parametry i náročným uživatelům. Vylepšeny jsou i displeje. Novější řady již disponují úspornějšími a kvalitnějšími displeji LTPO OLED a bonusem je také přítomnost technologie Always-On. Oproti klasickým Retina OLED displejům se zvýšil u novějších modelů jas a čitelnost na slunci je tak lepší. Jsou Apple Watch Series 9 výhodnou náhradou za Apple Watch Series 8?

Apple Watch 7, 8 a 9 srovnání

Nejodolnější Apple Watch Ultra 2 a výhodný model SE (2022)

Vzhledem k tomu, že Apple Watch patří do prémiové třídy inteligentních hodinek, spotřebitelé si z důvodu cenové dostupnosti oblíbili také modely Apple Watch SE. První model SE se na trhu objevil s příchodem Apple Watch 6. Hlavním důvodem nižší ceny těchto modelů je, že disponují nižším výkonem, vybaveny jsou slabším procesorem a chybí jim i řada funkcí, kterou jsou standardní modely vybaveny. Menší také bývá rozlišení displeje. Nejnovější model SE (2022) disponuje dvěma velikostmi pouzdra 40 a 44 mm.

Apple Watch SE a 9 srovnání

Modely hodinek Apple Watch Ultra jsou na opačné straně stavěny pro používání v náročnějších podmínkách. Disponují rozšířenou funkcionalitou i oproti standardním modelům. Mají zvýšenou odolnost, delší výdrž baterie, dokáží snímat teplotu vody, jsou vybaveny sirénou nebo umožňují potápění až do hloubky 40 metrů. Poprvé byl model Ultra na trh uveden v roce 2022 a následně druhá generace Ultra 2 přišla do nabídky v září 2023. Pochopitelně, tyto přídavné funkce se odrazí i na vyšší pořizovací ceně.

Apple Watch Ultra, Ultra 2 a 9 srovnání

Apple Watch Series 6, 5 a 4

Předchozí generace modelů Apple Watch se už s nejnovějšími nemohou srovnávat ani z hlediska výkonu či funkcionality. Přestože designem jsou to stále stejné smart hodinky a dokonce i se stejnou výdrží baterie. Podívejte se v porovnání Apple Watch na to, jakým vývojem si Apple hodinky prošly.

Apple Watch Series 4, 5 a 6 srovnání

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Věříme, že v našem článku jste našli potřebné informace a srovnání Apple Watch hodinek vám usnadnilo výběr a možná pomohlo rozhodnout se. Máte-li otázky, neváhejte se zapojit do diskuse a rádi vám na ně odpovíme. Rovněž budeme rádi, pokud nám dáte vědět o svých zkušenostech s používáním hodinek Apple Watch. Vašimi radami a doporučeními můžete pomoci ostatním čtenářům.

Jak vypnout Apple Watch?

Pokud hodinky potřebujete vypnout, stačí, když podržíte boční tlačítko, dokud se nezobrazí lišta s posuvníkem. Následně ťuknete na ikonu se symbolem vypnout a posunete posuvníkem doprava. Hodinky zapnete podržením bočního tlačítka, dokud se nerozsvítí logo Apple.

Jak mohu platit hodinkami Apple Watch?

Důležité je mít aktivní aplikaci Apple Pay. Pokud máte platební karty uloženy, na hodinkách Apple Watch otevřete aplikaci Peněženka a klikněte na „přidat kartu“. Vyberete možnost Apple účet, druh karty a postupujete podle instrukcí. Pro funkční platby si můžete zvolit výchozí kartu přes aplikaci Peněženka.

Čím jsou specifické hodinky Apple Watch Nike?

Jedná se o spolupráci dvou velkých značek Apple a Nike. Hodinky se oproti klasickým vyznačují unikátním sportovním náramkem a rovněž se na jejich pouzdře nachází logo Nike. Software v základu disponuje aplikací Nike Run Club. Hodinky Apple Watch Nike tak poskytují totožné parametry, ale odlišují se hlavně designem.

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 16.10.2023
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek