Nejlepší mrazničky 2022 – recenze, test, srovnání

Mrazák je věc, kterou nekupujeme každý den a ne každý má tento produkt doma. Proto je velmi obtížné získat dobrou radu ohledně koupě mrazničky od známých. My vám nabízíme výběr těch nejlepších mrazniček, které se umístily na předních místech v žebříčcích nestranných testů. Věříme, že vám při výběru pomohou. Pokud máte dotazy ke konkrétnímu modelu, napište nám.

Malá mraznička

Připravili jsme pro vás také návod, jak si mrazničku vybrat. I při jejím výběru totiž třeba přihlížet na několik parametrů.

Nejlepší šuplíkové mrazničky

Názov Hodnotenie Detail
Candy CCTUS 482WHN   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Amica GS 15600W   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Bosch GSN58VWEV   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
LG GFT41PZGSZ   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Gorenje FN6191DHX   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Nejlepší pultové mrazničky

Názov Hodnotenie Detail
Beko HSA 29540N   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Electrolux LCB3LF38W0   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Zerowatt ZHHM 200   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Whirlpool WH 1410 A+ E   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
AEG AHB520E1LW   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Nejlepší vestavné mrazničky

Názov Hodnotenie Detail
Liebherr GN 2323   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Kluge KF2197J   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Candy CCTUS 482WHN   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Electrolux LUT6NF18S   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Philco PFN 1772 EBI   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Mrazničky – recenze

Šuplíkové nebo pultové, vestavěné nebo volně stojící – na výběr je více typů mrazniček. Pokud si ani navzdory našemu průvodci výběrem nejste při výběru jisti, možná vás o koupi přesvědčí recenzované modely. Podívejte se, čím nás následující mrazničky zaujaly.

Jak vybrat mrazničku

Rozhodli jste se pro oddělenou mrazničku od ledničky? Zabírá sice místo navíc, kromě většího prostoru pro uchovávání potravin si však můžete vybrat mrazničku s funkcí rychlého namražených potravin či funkcí automatického rozmrazování. Před výběrem si musíte ujasnit, jaký typ mrazničky potřebujete, jaký chcete objem i to, jaký mrazící výkon očekáváte.

Typy mrazniček

Mrazák se dělí na truhlicové (pultové) s otevíráním shora a skříňové (zásuvkové) s otevíráním zepředu. Pultové poskytují více místa, pokud však máte malou kuchyň, vhodnější pro vás bude zásuvková verze.

Skříňová (šuplíková) mraznička

Díky konektorem systému jsou tyto mrazničky přehlednější a uskladněné potraviny jsou snadno dostupné. Zásuvky jsou z tvrdého plastu nebo drátěných košů.

Skříňová mraznička

Skříňová mraznička je šetrnější k prostoru, její vrchní část se dá použít jako odkládací prostor. Oproti pultovým mrazničky je tento typ dražší a objemově menší.

Truhlicová (pultová) mraznička

Hodí se na uskladnění větších potravin jednoho druhu. Tento typ nabízí více místa, má lepší izolaci a obvykle je levnější než jeho skříňový protějšek. Při výběru tohoto typu se budete muset smířit s menší přehledností potravin.

Energetická třída

Na energetickém štítku mrazničky je označena energetická třída (od A do G). Nejúspornější mrazničky mají označení A+++, A++, A+ a A. Jelikož je mraznička v provozu obvykle 24 hodin denně, investice do úspornějšího modelu se vyplatí. Na energetickém štítku naleznete také ifnormácie o hlučnosti mrazničky, objemu a spotřebě, která se pohybuje kolem 300 - 600 kWh/rok.

Klimatické třídy

Výběr místa, kam umístíte chladničku, byste s ohledem na její spotřebu neměli podceňovat. Na místě, kde většinu dne praží slunce, by mohlo dojít k jejímu přehřátí a poškození.V blízkosti radiátoru či v klasicky vytopené místnosti by se musela mraznička při produkování nízké teploty více "nadělat", což by se odrazilo na její spotřebě.

Mraznička

Ideální jsou místnosti s nižší teplotou, jako jsou sklepy, vstupní haly či chodby. Klimatická třída vám napoví, jaké vnější teploty jsou pro danou mrazničku vhodné. Klimatické třídy se dělí na SN (subnormální třída) – 10 - 32 °C; N (normální třída) – 16 - 32 °C; ST (subtropická třída) – 18 - 38 °C; T (tropická třída) – 18 - 43 °C.

Mrazící výkon

Tento údaj se obvykle uvádí v kilogramech za 24 hodin. Díky němu budete vědět, jaké množství potravin s teplotou těsně nad bodem mrazu, dokáže mraznička za 24 hodin uvést do stavu -16 ° C. Mrazící výkon se pohybuje od přibližně 8,5 kg/24 hodin do 30 kg/24 hodin.

Objem mrazničky

Na každou osobu v domácnosti započítejte kolem 60 l. V případě, že zahradníci, chodíte na ryby či poľujete, budete potřebovat min. 80 l na osobu.

Funkce

Při výběru byste se měli zajímat io funkce, které vám může mrazák nabídnout. V případě, že u vás dochází k výpadkům prudce, určitě se zeptejte na skladovací dobu při výpadku proudu. Tento údaj vám řekne, jak dlouho dokáže mraznička uschovat potraviny zmrazené po tom, jak se odpojí od elektrické energie. Jde o časový interval v rozmezí od 10 do 70 hodin. Při zásuvkových typech mrazniček je doba menší než u pultových.

Mražené ovoce

Díky funkci zrychlené zmrazení (SuperFrost) rychle zmrazíte čerstvě vložené potraviny. Systém No frost vás ochrání před častým odmrazováním mrazničky. V případě, že byste nechtěně nechali otevřená dvířka, oceníte funkci alarm.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Výběr mrazničky není jen o srovnání některých technických parametrů. Koupi nové mrazničky odpovídá průzkum a zvažování všech pro a proti. Odpovědet si proto třeba na některé praktické otázky. Chcete-li se ještě na něco zeptat, napište nám do komentářů a my vám otázky co nejdříve zodpovíme.

Proč je potřebná funkce rychlého mrazení?

Této funkci se říká Super Freeze, SuperFrost nebo Super mrazení. Slouží na krátkodobé extrémní snížení teploty v mrazničce. Užitečná je vždy, když do mrazničky vložíte větší množství nových potravin. Zamrazí se rychleji a nedojde k oteplení již zmrazených potravin.

Kolik litrů v mrazničce je potřebných pro jednoho člena domácnosti?

Na jednoho dospělého člověka třeba počítat s cca 30 litry objemu mrazicího prostoru. Cca proto, že jde o průměrné číslo. Pokud víte, že budete zamrazovat úrodu ze zahrádky, konzumujete velké množství mražených jídel a potravin, budete potřebovat vyšší objem.

Co přesně znamená klimatická třída?

Jde o parametr, který ozřejmuje, v jakém prostředí by měla být mraznička umístěna a jaké teplotní podmínky jsou na její provoz nejvhodnější. Pokud by byla mraznička vystavena vyšší teplotě okolí, potřebovala by na svůj chod více energie a zhoršil by se její výkon.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Jakou mrazničku? Skříňovou, truhlicovou nebo šuplíkovou

Jakou mrazničku? Skříňovou, truhlicovou nebo šuplíkovou

Mrazničky, jako spotřebiče, které dovolují výrazně prodloužit životnost potravin, oceňují nejen rodiny, ale i jednotlivci.   Neměly by tak chybět v žádné domácnosti. Před nákupem mrazničky je vždy nutné si určit, jaký typ mrazničky potřebujete. Základními kritérii při koupi... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(90.6%)
Datum publikování: 19.05.2016
Datum poslední aktualizace: 14.04.2022

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak správně nabíjet mobil, smart hodinky, baterii na notebooku

Jak správně nabíjet mobil, smart hodinky, baterii na notebooku

Životnost vašeho chytrého telefonu, notebooku, smarthodinek i jiné elektroniky závisí na mnoha faktorech, ke kterým se řadí i... Přečíst článek

Slabý signál WiFi v bytě či domě? Pomůže zesilovač WiFi signálu do zásuvky i anténa pro zesílení WiFi

Slabý signál WiFi v bytě či domě? Pomůže zesilovač WiFi signálu do zásuvky i anténa pro zesílení WiFi

Pokud pracujete z domova nebo hrajete online hry, není nic víc frustrujícího než nespolehlivý internetový signál. Za pomalým... Přečíst článek

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Mobilní telefony patří dnes k nejvýznamnějším technickým výdobytkům, bez kterých si mnozí neumějí představit den. Jsou nejen... Přečíst článek

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce mezi mobilními klimatizacemi

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce mezi mobilními klimatizacemi

Chcete se v létě příjemně zchladit přímo u sebe doma, aniž byste museli čelit stavebním úpravám a vysokým investicím? Pak vás... Přečíst článek