Jakou mrazničku? Skříňovou, truhlicovou nebo šuplíkovou

Mrazničky, jako spotřebiče, které dovolují výrazně prodloužit životnost potravin, oceňují nejen rodiny, ale i jednotlivci. Neměly by tak chybět v žádné domácnosti.

Mraznička

Před nákupem mrazničky je vždy nutné si určit, jaký typ mrazničky potřebujete. Základními kritérii při koupi mrazničky jsou její objem, spotřeba, energetická třída, výkon a typ mrazničky.

Nejlepší mrazničky

Parametry při výběru mrazničky: Lokalita

Jedním z nadôležitejších kritérií výběru mrazničky je místo jejího umístění. Pokud bude součástí menší spíže, musí v ní být prostor k otevření dveří. V případě, že máte větší prostorové možnosti, máte i širší výběr.

Volně stojící mrazničku můžete umístit kamkoli a podle potřeby ji i přemístit. V případě zabudované mrazničky je spotřebič součástí kuchyňské linky. Je to výhodné, protože mražené výrobky máte po ruce ao design mrazničky se nemusíte starat. Jelikož mrazák produkuje do okolí teplo, potřebuje pro správné fungování dostatečný prostor.

Klimatické třídy

Mrazničku byste neměli umístit na místo, kde většinu dne praží slunce, protože by mohlo dojít k jejímu přehřátí a poškození. Není vhodné ji umístit ani v blízkosti radiátoru či v klasicky vytopené místnosti. Ideální jsou místnosti s nižší teplotou, jako jsou sklepy, vstupní haly či chodby.

Klimatická třída je hodnota ukazující, jaké vnější teploty jsou pro danou mrazničku vhodné.

Dělení klimatických tříd:

  • SN – subnormální třída – 10 – 32 °C
  • N – normální třída – 16 – 32 °C
  • ST – subtropická třída – 18 – 38 °C
  • T – tropická třída – 18 – 43 °C

Objem

Kapacita mrazničky se udává v litrech. Na osobu se počítá s kapacitou zhruba 40 - 50 litrů. S vyšší kapacitou třeba počítat v případě, že pěstujete vlastní plodiny či chováte domácí zvířata. Z ekonomického hlediska je vhodnější, když je mraznička menší a plná jako když je velká a poloprázdná.

Zásuvková mraznička

Další povšimnutíhodné parametry

Při výběru mrazničky si všímejte mrazící výkon, tedy údaj, který hovoří o množství potravin s teplotou okolo bodu mrazu, které dokáže mraznička zmrazit na teplotu -16 až -18 °C po dobu 24 hodin. Zajímat byste se měli také o skladovací dobu při výpadku proudu. Tento údaj vám řekne, jak dlouho dokáže mraznička uschovat potraviny zmrazené po tom, jak se odpojí od elektrické energie. Jde o časový interval v rozmezí 10 do 70 hodin. Při zásuvkových typech mrazniček je doba menší než u pultových.

Zrychlené zmrazení vám umožní rychle zmrazit čerstvě vložené potraviny. Systém No frost vás ochrání před častým odmrazováním mrazničky. V případě, že byste nechtěně nechali otevřená dvířka, oceníte funkci alarm.

Typy mrazniček

Při mrazničkách mluvíme o několika typech - zásuvkové, pultové a vestavěné mrazničce. Zásuvková mraznička má podobný systém otevírání jako skříň. Dveře jsou ve vertikální poloze, po otevření se dostanete k jednotlivým zásuvkám, ve kterých si můžete přehledně uspořádat jednotlivé typy mražených potravin. Do horních částí se doporučují ukládat čerstvější potraviny připravené ke zmrazení.

Mražené ovoce

Pultová mraznička se vyznačuje větším užitným prostorem jako zásuvková mraznička. Vhodná je především pro ty, kteří uchovávají větší množství potravin stejného typu. výhodou je dobrá izolace, díky které má nižší spotřebu energie. Mínusem je zas celková nepřehlednost. Tento typ mraničky není vhodný pro starší lidi a osoby menšího vzrůstu, pro které může být problém se dostat k potravinám uloženým ve spodní části mrazničky. Obvykle mívají i kolečka, čili se s nimi dá snadno manipulovat, což může uživatel ocenit v případě, že chce pořádně uklidit. Dvířka se vyklápějí horizontálně, ale obsahují speciální panty, které je udrží v různých polohách.

Vestavné mrazáky jsou součástí kuchyňské linky. mohou být plně zabudované, přičemž mají přední dveře barvu celé kuchyně, nebo částečně zabudované, s nerezovými či bílými dveřmi.Jelikož kuchyně patří k najtelpelším místnostem v domácnosti, očekávejte vyšší spotřebu elektrické energie.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 05.11.2018

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář