Nejlepší IPL epilátory 2020 – recenze, testy, zkušenosti

Tzv. IPL epilátory přinesly revoluci v odstraňování neestetických chloupků. Věděli jste však, že jsou vhodné pouze pro určité typy pokožky a že životnost těchto zařízení je omezená?

Jak vybrat IPL epilátor?

V článku vám poradíme, jak si vhodný IPL epilátor vybrat a na co si při výběru dát pozor.

Nejlepší IPL epilátory

Názov Hodnotenie Detail
Remington IPL6750/i-Light   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
ProfiCare PC-IPL 3024   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Beurer IPL 10000   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Není pro každého

IPL epilátor vás zbaví chloupků pomocí záblesků světla se specifickými vlnovými délkami, které cíleně zahřeje chloupky až po kořínky, přičemž nezasáhne okolní tkáň. Vlivem tohoto procesu se naruší struktura chloupku, ten vypadne z kořínku a dále nebude růst, dokud se kořínek nezregeneruje.

Po opakované IPL epilaci tak můžete získat hladkou pokožku až na několik měsíců, a to bez zarostlých chloupků či vyrážek, které vznikají při běžném holení.

Použití IPL epilátoru

Epilace IPL technologií však spolehlivě funguje pouze při tmavších chloupcích a světlé pokožce. Není účinná u bílých, blond, šedých či zrzavých chloupcích, které obsahují málo melaninu a neabsorbují dobře světlo vyzářené IPL epilátorem. Také tento postup není příliš vhodný pro některé citlivé oblasti obličeje, jako např. líce či krk a také pro oblasti, kde se nacházejí silikonové implantáty.

IPL epilátor byste neměli používat tehdy, pokud trpíte kožním či kardiovaskulárním onemocněním, rakovinou, epilepsií, máte alergii na slunce nebo UV záření, podstupujete léčbu vitaminem A. Neměli byste jej používat ani v těhotenství či v období kojení. Pokud nemáte jistotu, poraďte se s lékařem.

Na nohy i na obličej

Nejdůležitějším parametrem, který charakterizuje výkonnost IPL epilátoru, je velikost aplikačního okénka. Jde o plochu, přes kterou se světelné záblesky dostávají k pokožce – čím je tato plocha větší, tím rychleji epilátor pracuje, protože světlo pronikne na větší plochu pokožky.

Epilace pomocí IPL epilátoru

Velikost těchto okének se pohybuje v rozmezí 2 – 7 cm2 a v závislosti na použitém nástavci:

  • Nástavec na tělo – má velikost 4 – 7 cm2 a často je zaoblený, aby měl dostatečný kontakt s pokožkou. Je vhodný na větší plochy, jako např. nohy.
  • Nástavec na podpaží – velikost okénka se v tomto případě pohybuje okolo 3 cm2, přičemž tento nástavec má speciální tvar, který kopíruje povrch podpaží.
  • Nástavec na oblast třísel – je určen na hrubší a pevnější chloupky v oblasti třísel, okénko má plochu cca 3 cm2.
  • Nástavec na obličej – jde o speciálně tvarovaný nástavec s plochou pouze 2 cm2, určený na oblast nad horním rtem, na bradě atd. Má zpravidla integrovaný UV filtr, aby neškodil vašim očím.

Omezená životnost

IPL epilátory mají omezenou životnost. Tu výrobci specifikují počtem záblesků, který je zařízení schopno vyzářit během své životnosti. Obvykle se toto číslo pohybuje v rozmezí 50 000 – 400 000 záblesků.

Situace však není tak špatná, jak by se zdálo – na jedno ošetření celého těla budete potřebovat cca 300 – 500 záblesků. Během prvního roku budete sice potřebovat asi 8 epilaci, ale ve dvou následujících letech se růst chloupků zpomalí a bude vám stačit 1 či 2 epilace. Při cca 12 epilacích během 3 let budete tedy potřebovat max. 6 000 záblesků, takže IPL epilátor se dostane na zhruba desetinu své životnosti. Samozřejmě, jde jen o teoretickou životnost a pokazit se může cokoliv, takže určitě nepočítejte s tím, že epilátor vám vydrží 30 let.

IPL epilátor, žiletka, depilátor

Nastavení podle typu pokožky

Jelikož různé druhy pokožky reagují na intenzivní světlo z IPL epilátoru jinak, mívají tato zařízení nastavitelnou intenzitu světelných záblesků. Tu musíte nastavit podle přiloženého návodu k použití, v opačném případě může být epilace málo účinná nebo světlo příliš silné a pokožka podrážděná.

Při prvním použití IPL epilátor vyzkoušejte v oblasti lýtka, ne na citlivých místech. Vyzkoušejte několik světelných záblesků – pokud po nich bude pokožka podrážděná, zarudlá nebo pro vás bude epilace nepříjemná, nastavte slabší intenzitu.

Ty lepší IPL epilátory mají vestavěný senzor odstínu pokožky a dokážou intenzitu světla nastavit automaticky tak, aby byla účinnost epilace co nejvyšší a pokožka nebyla příliš podrážděná.

Další parametry a funkce IPL epilátorů

  • Napájení – IPL epilátory mohou být napájeny z klasické 230 V zásuvky, najdete však i dražší modely s vestavěným akumulátorem. Při jejich výběru si dejte pozor, abyste mohli epilátor využívat i během nabíjení, pokud by se náhodou vybil během epilace.

IPL epilátor napájen ze zásuvky

  • Aretace tlačítka – s touto funkcí nemusíte držet tlačítko epilátoru stisknuté, postačí ho stisknout jednou a zařízení posouvat po pokožce.
  • Dermatologický atest – s dermatologicky testovanými epilátory máte jistotu, že jsou neškodné pro vaši pokožku a zdraví. Při nákupu proto raději vybírejte z ověřených značek, jejichž modely toto testování skutečně podstoupili.

Oblíbené značky a ceny IPL epilátorů

Nevýhodou IPL epilátorů je poměrně vysoká cena oproti klasickým epilátorům – pod 2 000 Kč jejich téměř neseženete, ceny těch nejlépe vybavených modelů překračují 10 000 Kč.

Mezi oblíbené značky těchto zařízení patří Philips, Braun, Remington či Beurer.

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 09.12.2019
Datum poslední aktualizace: 09.12.2019
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář