Nejlepší elektrické natáčky na vlasy 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Péče ovlasy a různé úpravy vlasů znali ženy už v antice. zmínka oprvních natáčkách, které se nahřívali, se objevila vroku 1930 a od té doby se tento systém úpravy vlasů zdomácněl a těší se stále velké oblibě mezi dámami.

Elektrické natáčky

I když na trhu najdeme mnoho výrobků, které si stejně poradí s natočením a úpravou vlasů, natáčky si své místo stále drží. Samozřejmě, že prošly vývojem a změnily nejen design, materiál, z jakého jsou vyrobeny, ale i způsob nahřátí. Mezi nejoblíbenější v současnosti patří natáčky s elektrickým nahříváním. Podle čeho si vybrat ty správné natáčky? V první řadě se samozřejmě řiďte délkou a kvalitou vašich vlasů.

Nejlepší elektrické natáčky

Názov Hodnotenie Detail
BaByliss Pro BAB3031E   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Remington KF40E   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
ProfiCare PC-LW 3028   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Remington H5600   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Remington H9100 PROluxe   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Elektrické natáčky – recenze

Natáčky s elektrickým nahříváním jsou určeny především pro dámy s dlouhými vlasy. Přirozené vlny či malé kudrlinky si mohou vytvořit pomocí papilotiek, "ježků" nebo vyhřívaných natáček. Oproti nim mají elektrické natáčky řadu výhod (rychlé zahřátí, vhodné pro účesy různých délek, dlouhotrvající kadeře a pod.), Které z nich dělají vhodnou volbu pro každou ženu, která se o své vlasy pravidelně stará a chce, aby vlasy získaly požadovaný tvar za krátký čas. Jelikož jsou elektrické natáčky o něco dražší než jiné typy natáček, rozhodli jsme se je vyzkoušet za vás. Doufáme, že vám naše recenze pomohou se rozhodnout pro vhodný model. Pokud již máte s elektrickými natáčkami zkušenosti, podělte se o ně v komentářích a pomozte tak dalším nerozhodným zájemcům.

Velikost natáček

Výběr elektrických natáček je poměrně široký, proto je vhodné vědět, na co se při výběru produktů zaměřit. Zajímat byste se měli o tloušťku a průměr natáček. Velké hrubé natáčky jsou vhodné pro objemné vlny, menší pro kratší vlasy a lokny, nejlepší je sada různých velikostí s průměrem 20, 25 a 32 mm. Důležitým údajem je i počet natáček v sadě. Rozhodovat byste se měli podle délky vašich vlasů, v jedné sadě můžete najít od 8 až do 30 natáček.

Jak vybrat elektrické natáčky?

Rychlé nahřívání

Výborná je funkce rychlého nahřívání, oceníte ji, když budete potřebovat ušetřit nějaký ten čas. S tím souvisí signalizace nahřátí, podle níž budete vědět, zda jsou již natáčky dostatečně nahřáté a můžete je použít. Zajímat byste se měli i o způsob přichycení – vybírat si můžete mezi skřipci, klipsnami, případně kombinací obou. Důležitým faktorem výběru je také povrch natáček, v nabídce je kvalitní keramický povrch, povrch s turmalínem či teflonový povrch. Posledním z důležitých parametrů je ionizátor. Je to funkce k minimalizaci elektrizujících vlasů.

Jak používat elektrické natáčky?

Největší výhodou elektrických natáček je to, že šetří čas. Stačí půlhodina a vy budete mít krásný vlny, vaše vlasy získají objem i bez toho, abyste je museli fénovat. Jak je však používat?

  • Elektrické natáčky používejte vždy pouze na suché vlasy.
  • Nahřátí trvá cca 10 minut. Na každé natáčce je kontrolka, která se v případě, že jsou natáčky zahřáté, zbarví doběla.
  • Na natáčky si natočte vlasy a nechte působit 10 minut. Pokud máte tlustší nepoddajné vlasy, vyhraďte si na to min. 15 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Elektrické natáčky do vlasů si nekupujete každý den, proto si třeba pořádně promyslet, co od tohoto produktu očekáváte. Oblíbení výrobci (Remington, BaByliss, Valera) a hlavní parametry výběru jsou vám známé. Otázek ohledně elektrických natáček máte stále dost. Na ty nejčastěji jsme se rozhodli odpovědět. Pokud byste chtěli vědět ještě něco, napište nám do komentářů pod článkem.

Mohu elektrické natáčky použít i na vlhké vlasy?

Elektrické natáčky třeba používat pouze na suché vlasy, aby nedošlo k jejich poškození. Už za 20 min. budeme mít díky nim krásné vlny, jaké se vám nepodařilo dosáhnout pomocí kulmy či žehličky.

Z jakého materiálu se vyrábějí elekrické natáčky?

Natáčky mají nejčastěji keramický, teflonový nebo turmalínový povrch. Každý z těchto materiálů by měl být dostatečně šetrný k vlasům. Nejoblíbenější je keramika, která se sice déle zahřívá, ale rovnoměrně pak teplo uvolňuje.

Mají všechny elektrické natáčky funkci ionizace?

Jde sice o poměrně běžnou funkci, ale nemusí ní disponovat všechny modely. Pokud chcete, aby natáčky odstraňovali statickou elektřinu z vlasů, ještě před koupí se zajímejte o to, zda vámi vybraný model tuto funkci má.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 14.02.2020
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek