Nejlepší outdoorové kamery 2019 - Test a Srovnání

Chcete kvalitní kameru ale nechce se vám číst stovky recenzí, hodnocení a placených výsledků testů? Pokud ano, tak jste na správném místě. To vše jsme za vás absolvovali, sesbírali jsme testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem.

Outdoorová kamera

Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.

Nejlepší outdoorové kamery

Jak vybrat outdoorovou kameru

Žijete aktivním způsobem života a své dobrodružství a adrenalinové zážitky byste chtěli mít zachyceny? Outdoorová kamera vám to lehce splní - je totiž přizpůsobena tomu, aby zachytila každý jeden okamžik z vaší perspektivy. Jak si však vybrat kameru, aby splňovala vše, co si přejete? Co přesně je důležité při výběru outdoorové kamery se dozvíte v následujících řádcích.

Outdoorová/akční/sportovní kamera

Všechny tři označení kamer jsou jen synonymní označení téhož typu kamery. Pokud tedy hledáte kameru na zachycení svých adrenalinových zážitků, potřebujete kameru s jedním z těchto tří označení. Při přesnějším výběru pak hrají roli technické parametry.

Outdoorová kamera

Ujasnit si však jako první třeba, na co přesně kameru potřebujete. Outdoorovou kameru někdo potřebuje na potápění, někdo na zachycení seskoků z letadla a někdo ji potřebuje jen na túru v lese či na kolo (od toho se následně liší i připevnění kamery - na oděv, helmu či na sportovní zařízení). Zvážit proto třeba velikost kamery, její odolnost, vodotěsnost, kvalitu videa, výdrž baterie nebo kvalitu zvuku.

Odolnost outdoorové kamery

Jelikož outdoorová kamera s vámi zažívá všechno, měli byste při výběru pořádně zvážit její odolnost. měla by odolat nárazům, mechanickému poškození, poškrábání a být vodotěsná. Mechanická odolnost je často zvýšená ochranným obalem, tzv. šasi, který ji chrání před pády, nárazy či tlakem.

Voděodolnost je individuální parametr. Najdete outdoorové kamery, které odolají pouze obyčejnému dešti, ale i takové, se kterými se můžete ponořovat pod mořskou hladinu aždo hloubky desítek metrů.

Velikost kamery

Rozměry i hmotnost jsou v případě outdoorových kamer přirozeně mnohem nižší než u klasických kamer. I zde si však můžete vybírat. Pokud hledáte kameru na připevnění do auta či na motorku, hmotnost není až tak důležitá. V případě, že ji chcete nosit na hlavě, přilbě či na rameni nebo hrudi, oceníte, pokud bude mít co nejméně gramů.

Digitální kamera

Kvalita záznamu, rozlišení, počet snímků za sekundu

Jelikož kameru potřebujete k zachycení svých zážitků, měla by poskytovat co největší rozlišení obrazu a kvalitu záznamu. K nejkvalitnějším druhům výstupů patří Full HD (1 920 x 1 080 p), Ultra HD (3 840 x 2 160 p) nebo 4K (4 096 x 2 160 p). Vybrat si však můžete i z klasického HD (720 p). V případě, že plánujete s kamerou dělat fotografie, podívejte se také na rozlišení fotografií.

Snímková frekvence FPS (Frame per second) se mění podle kvality záznamu a rozlišení. Platí, že čím je FPS menší, tím menší je kvalita obrazu. průměr je kolem 30 až 60 FPS, setkat se však můžete u kvalitních výrobců a modelů is FPS 150 či až 240 při Full HD.

Kvalita zvuku

Outdoorové kamery jsou v první řadě určeny k zachycení obrazu, to znamená, že zvuk trochu zaostává. Většina kamer poskytuje nahrávání zvuku na stereo vlnách, mikrofon obvykle není velmi kvalitní (bez ohledu na cenu kamery). Kvalita zvuku však závisí i na využití kamery, pokud budete nahrávat záznam při seskoku z letadla, bude zvuk horší, než kdybyste ho nahrávali při klidné jízdě na kole. Některé modely mají funkce redukce šumu nebo nárazového větru.

Výdrž baterie

Nejčastěji jde o externí, tedy vyměnitelný prvek. Převážně mezi mají kamery běžně v balení dva akumulátory, když se vám jeden vybije, stačí jej nahradit druhým. Důležitá je kapacita baterie, ty s 1 000 mAh vydrží v plném provozu třičtvrtě až hodinu, ty s větší kapacitou mají výdrž kolem dvou hodin.

Kamera na přilbu

Úložiště kamery

Určitě byste při výběru neměli zapomínat na paměť kamery, její zdrojem bývají zpravidla SD karty s kapacitou 4, 8, 32 a 64 GB. Velikost úložiště si můžete měnit, myslete však na to, že kapacitu třeba přizpůsobit kvalitě obrazu. Na vyšší kvalitu potřebujete i více místa.

Včetně příslušenství

Vybrali jste už nějaký konkrétní model? Zajímejte se o to, což v základním balení dostanete, ale také o to, jaké doplňkové příslušenství si můžete zakoupit. Zde je důležitá také cena. Zbytečně si zakoupíte poměrně levnou kameru, když pak za doplňky zaplatíte stejnou částku jako za novou kameru.

Recenze a hodnocení

Nejlepší outdoorové kamery

Seznam článků

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam Vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(91.2%)

Přidat komentář