GoPro HERO8 Black outdoorová kamera – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vodotěsnost do 10 m (bez obalu)
Dobrá kvalita fotografií
Poměrně dlouhá výdrž baterie
Množství režimů a funkcí
Integrovaná stabilizace
Jednoduché ovládání
Možnost ovládání hlasem i na dálku
Pevná a odolná konstrukce

Hodnocení:
(78.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black Edition točí v 4K/60 fps, 2,7K/120 fps a Full HD/240 fps rozlišení. Má pevnou konstrukci, pogumované tělo, je odolná a vybavena praktickými Folding Fingers na její uchycení bez obalu. Bez obalu s ní můžete točit nebo fotografovat i pod vodou, a to až do hloubky 10 m. Má poměrně dlouhou výdrž baterie a je vybavena mnoha praktickými režimy a funkcemi včetně pokrokové stabilizace HyperSmooth 2.0.

Technické parametry: rozlišení videa = 4K/60 fps, 2,7K/120 fps, Full HD/240 fps, rozlišení fotografií = 12 MPx, stabilizace = HyperSmooth 2.0, úhlopříčka dotykového displeje = 2 ", kapacita baterie = 1 200 mAh, vodotěsnost = do 10 m (bez obalu), rozměry = 66,3 x 48,6 x 28,4 mm, hmotnost = 126 g

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black je dostupná na ✅ webu Heureka.cz.

Působivá od první chvíle

Jak to již při GoPro bývá, první, oku lahodící pocity nás ovládli už při jejím rozbalování. Designová průhledná krabička a v ní najstalovaná GoPro HERO8 uchycena do držáku, který je součástí balení, spolu působí opravdu stylově. Po rozbalení jsme při kameře našli samolepící mount, baterii, USB kabel pro nabíjení, návod k obsluze a několik GoPro samolepek. Ano, obsah balení není nejštědřejší. Jde spíše o nezbytný základ.

Absence vodotěsného krytu dnes už asi nikoho nepřekvapí, neboť všechny GoPro kamery od modelové řady 5 můžete do vody ponořit i "holé". GoPro HERO8 je, podobně jako dražší Insta360 ONE X2, vodotěsná do 10 m hloubky (bez obalu).

Hero8 se na první pohled zásadně neliší od jejího předchůdkyně, Hero sedmičky. Opak je však pravdou. Konstrukce je právě tím parametrem, na kterém výrobce zapracoval asi nejvíce. Nejzásadnější změnou je tzv. bezrámčekové tělo a Folding Fingers úchyty.

GoPro HERO8 Black recenze

Folding Fingers úchyty, které se nacházejí na spodní straně kamery, slouží na její přichycení na stativ či některý z držáků. Toto je skutečně velký a praktický pokrok. Bez ochranného pouzdra jste totiž mohli používat GoPro7 další starší modely. Nicméně ve chvíli, kdy jste je chtěli připojit k čemukoli, jste se použití klece nebo obalu nevyhnuli. Folding Fingers jednoduše vyklopíte a GoPro připnete, kam chcete. V tomto směru je Hero8 výjimečná i při srovnání s ostatními testovanými kousky.

Díky tomuto, na oko, detailu se do GoPro Hero8 dostanete i během jejího používání na stojanu či stativu (výměna baterie, paměťové karty atd.). Tělo kamery působí již na omak velmi pevným a robustním dojmem, za kterým stojí zejména kovový rám v kombinaci s pogumovaným povrchem. Proto se nemusíte obávat ani méně opatrného zacházení.

Obraz? Opravdu výjimečný

Kvalita obrazu nás při kamerách zajímala, logicky, nejvíce. S GoPro Hero8 Black můžete videa točit v 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Základní režim nabízí rozlišení 2,7K při 120 fps, a pokud kameru přestavíte na ještě "slabší" Full HD, můžete využívat až 240 fps. Co to znamená v praxi? Kromě toho, že GoPro HERO8 Black točí videa v opravdu parádní kvalitě, nabízí i možnost GoPro HERO8 Black slow motion, tedy zpomalených záběrů. Při Full HD rozlišení je můžete zpomalit až 10-násobně, což je slušný výkon.

K samotné kvalitě obrazu si dovolíme bez studu říci, že jde o to nejlepší, co nabízí aktuální trh s outdoorovými kamerami (dokonce nejen outdoorovými). GoPro HERO8 zvládá s přehledem ostré protisvětlo i jiné komplikované světelné podmínky. O něco horší je to při slabším světle. Obraz videa v tomto případě mírně šumí, avšak ve srovnání s jinými modely (v našem testu i jinými na trhu) je to skutečně nepodstatný detail.

Asi největším "hajpem" tohoto modelu je stabilizace HyperSmooth 2.0, kterou můžete naplno využívat při všech rozlišeních i fps. Stabilizace má navíc několik režimů, no a výsledky při použití "Boost" jsou opravdu neuvěřitelné. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro vypnutí stabilizace, záběry budou vypadat přesně tak jako z každé outdoorové kamery.

GoPro osmička v sobě ukrývá množství video režimů včetně TimeLapse a skutečně šikovné funkce Timewarp 2.0 na zrychlení nebo zpomalení. Ovládání Timewarp 2.0 je velmi jednoduché, díky čemuž můžete v průběhu točení procházet z normálního videa do "časosběru".

Fotogenická a celkem poslouchatelná

GoPro Hero8 disponuje 3 integrovanými mikrofony (na boku, na spodní straně a vpředu). Zvuk videa není vůbec špatný, samozřejmě, pokud chcete snímky prodat do National Geographic, určitě nesplní požadovanou kvalitu.

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black

Zklamáním není ani kvalita fotografií s rozlišením 12 MPx. I v tomto případě platí, že nejde o to nejlepší z nejlepšího, určitě je však nemůžeme označit za špatné. Milým překvapením bylo i několik fotofunkcií, např. výběr digitální čočky (úzká, široká, SuperView a lineární bez zkreslení), HDR, SuperPhoto, které využijete zejména při momentky, nebo LiveBurst na focení akčních scén.

Povely, bezdrátově i dotykově

Na GoPro HERO8 najdete 2 displeje. Velký barevný dotykový displej, který zakrývá v podstatě téměř celou zadní stranu kamery, slouží na její ovládání. Přední monochromatický displej zobrazuje stav baterie a paměti, režim, který právě používáte, a také čas nahrávání.

Citlivost dotykového displeje je zcela v pořádku. Je velmi pěkně čitelný (při pohledu zblízka se na něm objevily nějaké ty chybičky krásy, není to však nic strašné), má dobré podsvícení a samotné ťukání probíhalo bez nejmenších problémů.

Akční kamera GoPro HERO8 Black recenze

Celkové ovládání GoPro 8 je vysloveně intuitivní. V menu jsme se zorientovali během několika minut a samotné nastavování a přestavování režimů probíhalo velmi hladce. Hero osmičku můžete stejně ovládat také prostřednictvím free aplikace GoPro App, která je vskutku pokroková. Po jejím nainstalování do smartphonu či tabletu dokáže např. sama sestříhat video.

"Chuťovkou" pro milovníky technologií je možnost ovládání přes hlasové příkazy. GoPro 8 je celkově vybavena 14 předvolenými hlasovými povely, kterými ji můžete např. zapnout (stačí říci "turn on") nebo začít nahrávat video (povel "start recording").

Běžkyně na kratší tratě

Baterie GoPro HERO8 má kapacitu 1 200 mAh (stejně jako při její předchůdkyně), což není nejméně, avšak ani nejvíce. Dobrou zprávou je, že pokud vlastníte některý z předešlých GoPro modelů, nová osmička je kompatibilní i se staršími typy baterií. Při jejich použití však nebudete moci využívat všechny její vychytávky.

GoPro HERO8 Black zapínání

Reálná výdrž baterie je individuální. Pokud budete točit videa v 4K a přitom plně využívat dotykový displej, baterie vydrží cca hodinku. Při Full HD rozlišení je to přibližně dvojnásobně dlouhou dobu.

Při nabíjení kamery z počítače vám tato činnost zabere přibližně 3 hodiny. Plusem je, že GoPro Hero8 můžete dobíjet i během jejího používání. Pokud byste chtěli využít nabíjení ze sítě, budete si muset pořídit adaptér, který v základním balení absentuje.

Zkušenosti a recenze

Většina vlastníků GoPro Hero8 si tuto outdoorovou kamerku neví vynachválit. Oceňují zejména kvalitní obraz videa i fotografií, možnost točit v slow motion, stabilizaci obrazu HyperSmooth 2.0, celkovou odolnost a kompaktní rozměry. Za negativa jsou označovány např. horší kvalita obrazu při slabých světelných podmínkách a nutnost dokoupení příslušenství.

Recenze a zkušenosti s outdoorovou kamerou GoPro Hero8 Black

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vodotěsnost do 10 m (bez obalu)
Dobrá kvalita fotografií
Poměrně dlouhá výdrž baterie
Množství režimů a funkcí
Integrovaná stabilizace
Jednoduché ovládání
Možnost ovládání hlasem i na dálku
Pevná a odolná konstrukce

Negatíva

Dodávána bez obalu, adaptéru a dalšího příslušenství
Horší kvalita videa při zhoršených světelných podmínkách


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 25.04.2021
Nejlepší outdoorové kamery 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší outdoorové kamery 2023 – recenze, test, srovnání

Chcete kvalitní kameru ale nechce se vám číst stovky recenzí, hodnocení a placených výsledků testů? Pokud ano, tak jste na správném místě. To vše jsme za vás absolvovali, sesbírali jsme testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům,... Přečíst článek

Jak vybrat kameru na přilbu

Jak vybrat kameru na přilbu

Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují

Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp.   takové záběry, které... Přečíst článek


Přidat komentář