Nejlepší bluetooth bezdrátová sluchátka do uší 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Sluchátka patří v posledním období k stále populárnějším druhům elektroniky a vracejí se zpět. Ale? Především si své fanoušky začínají získávat bezdrátová bluetooth sluchátka, které se stávají trendem. Hlavním účelem těchto sluchátek je, přirozeně, poslech hudby a největší výhodou praktičnost. Kvalitní zvuk a žádný kabel. Jaké jsou nejlepší bezdrátové bluetooth sluchátka do uší?

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka jsou dnes vyhledávaným zbožím. A že je z čeho vybírat. Mnoho uživatelů takovýchto sluchátek bývá skeptických, protože se obávají kvality zvuku, resp. se obávají, že jiné než kabelové připojení nedokáže produkovat tak kvalitní a čistý zvuk. Tento mýtus vyvrací hned na začátku. Hraní her, poslech hudby, audioknih a mnoho jiného. Bezdrátová sluchátka kvalitu zvuku nijak nesnižují a dopřát si tak můžete ty nejlepší hudební tóny.

Nejlepší bezdrátová bluetooth sluchátka do uší

Názov Hodnotenie Detail
Sony WF-C700N   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
JBL Wave Beam   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Xiaomi Redmi Buds 4 Active   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Apple AirPods   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Samsung Buds2 pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Bezdrátová sluchátka do uší – recenze

Které jsou nejlepší bezdrátová sluchátka do uší? Apple, Samsung, Xiaomi nebo JBL? Odpověď není jednoznačná. Ne vždy je rozhodující pouze kvalita zvuku, ale i takové faktory jako pohodlnost nošení či výrobní materiál a tím pádem i odolnost sluchátek. Vyzkoušeli jsme několik modelů bezdrátových sluchátek do uší. Doufáme, že vám budou nápomocné při výběru toho nejvhodnějšího modelu pro vás.

Do uší, či přes uši?

Toto je dilema, které trápí nerozhodné zákazníky. My radíme, že rozhoduje účel používání. Ačkoli, pro mnohé je směrodatná móda. Z praktického hlediska bychom však našli zásadní rozdíly mezi bezdrátovými sluchátky do uší a mezi bezdrátovými bluetooth sluchátky přes hlavu (přes uši).

Společnou vlastností je, že uživatel není omezován žádným kabelem. To platí v jednom i druhém případě. Přece jen však v jednom směru sluchátka do uší výrazně bodují. Kompatnost, jejich rozměry jsou mnohem praktičtější. V podstatě je vložíte do kapsy, vejdou se vám opravdu i do složky v peněžence. Bezdrátová sluchátka přes uši jsou již větší a zaberou mnohem více místa.

Bezdrátové sluchátka přes uši

Otázka trendů však posouvá do popředí tzv. náušníky, tedy bezdrátová sluchátka přes hlavu. Ty nabízejí obvykle lepší design, co se dnes, jednoduše, nosí. Na druhé straně při sportu či dynamickém používání jsou opět nepraktické. Při běhu mohou klouzat z hlavy nebo zkreslovat zvuk. Bezdrátová bluetooth sluchátka do uší jsou při sportovních aktivitách praktičtější. Jsou ergonomicky tvarované a netlačí. Oproti sluchátkům přes uši je jejich výdrž o něco menší, ale dokážou fungovat i nezávisle na sobě. Používat tak můžete jedno a v případě, že se vybije, použijete druhé.

Fajnšmekři a milovníci kvalitní hudby spíše upřednostní variantu sluchátek přes hlavu, ale pro změnu praktičtější řešení jsou rozhodně bezdrátové bluetooth sluchátka do uší. Zároveň kvalita zvuku je pro běžného uživatele více než dostačující. Vždy je však možnost volby, protože rostoucí trh nabízí obrovské množství variant. Tak si to shrneme. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody bezdrátových bluetooth sluchátek do uší?

Bezdrátové bluetooth sluchátka do uší

Hlavní výhody

  • Velmi kompaktní rozměry
  • Žádný kabel
  • Ergonomicky tvarované
  • Kvalitní zvuk vzhledem k velikosti
  • Ideální na sportování
  • Možnost používání jako handsfree

Hlavní nevýhody

  • Vyšší cena
  • Menší výdrž baterie
  • Kvalita zvuku

Jak vybrat bezdrátová sluchátka do uší

Bezdrátová sluchátka do uší se staly hitem a těší se stále větší popularitě. Jejich největšími výhodami je volnost pohybu a fakt, že vás nijak nelimituje kabel. Sluchátka lze využít pro různá zařízení, která umožňují připojení za pomoci bluetooth rozhraní. Spárovat je můžete s mobilem, tabletem, počítačem, notebookem nebo televizorem. Co důležité si při jejich výběru třeba všímat?

Bezdrátové vs. klasická sluchátka do uší

Výdrž baterie

V případě bluetooth bezdrátových sluchátek je to jeden z nejdůležitějších parametrů. Každý totiž chce, aby sluchátka vydržely hrát co nejdéle a nemuseli se nabíjet. Kapacita baterie se u jednotlivých sluchátek liší. Nejednou rozhoduje cena. Není to však pravidlem. Dále je třeba rozlišovat i aktivní dobu používání sluchátka a následně komplexní dobu používání, kterou prodlužuje nabíjecí pouzdro.

2 – 3 hodiny – je poměrně standardní výdrž baterie ve sluchátkách.

5 a více hodin – jde o sluchátka s velkou výdrží baterie, těch je však na trhu málo.

Kapacita baterie a pouzdra

více než 10 hodin – jde již o výdrž, která hovoří o maximální době přehrávání po nabití v nabíjecím pouzdře. Taková výdrž je již vhodná i na cestování.

15 hodin a více – ideální a nejlepší možný variant. Pouzdro disponuje dostatečnou kapacitou akumulátoru a umožňuje tak nabití sluchátek vícekrát. Výdrž je tak značně navýšena.

Nabíjecí pouzdro je důležitou součástí bezdrátových sluchátek do uší, protože umožňuje výrazné prodloužení aktivní doby používání. Takové pouzdra mají vlastní akumulátor. Lze je dobíjet pomocí micro USB/USB-C kabelu nebo bezdrátově. Kapacita baterie je na úrovni 300 až 500 mAh.

Bluetooth rozhraní

Pozor je třeba dávat i na připojení sluchátek. Většina z nich už funguje na rozhraní bluetooth 5.0. Najdou se však zařízení, které podporují nižší frekvence připojení bluetooth. Tím pádem nemusí být kvalita přenosu signálu zcela ideální.

Bezdrátové bluetooth sluchátka do uši

Kvalita zvuku

O kvalitě zvuku může mluvit frekvenční rozsah (v hertzích). Ten má obvykle rozsah 20 Hz – 20 kHz. Čím je rozsah vyšší, tím je předpoklad kvalitnějšího zvuku. Ideální však je, pokud si sluchátka vyzkoušíte. Budete tak vědět, jaký zvukový projev mají basy, výšky či není přítomen šum a podobné rušivé elementy.

Handsfree

Funkce handsfree předznamenává přítomnost integrovaného mikrofonu. V takovém případě lze sluchátka využívat i na telefonování. Kvalita mikrofonů je různá. Někdy je přenos zvuku kvalitní, jindy horší. V tomto případě je každý model individuální a kvalita mikrofonu různá.

Ergonomie sluchátek

Hraje důležitou roli především z hlediska komfortu při poslechu. Výrobce obvykle dodává nástavce, které lze vyměňovat tak, aby každému sluchátko sedělo v uchu ideálně. V neposlední řadě je ergonomie sluchátka důležitá i z hlediska přehrávání zvuku. Eliminuje tím ruchy z okolí a vytváří akustickou izolaci, díky které je zvuk kvalitnější.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

O výběru bezdrátových sluchátek jsme vám prozradili vše podstatné. Na závěr vám ještě zodpovíme často kladené otázky.

Mohu sluchátka pro iPhony připojit k telefonu s Androidem?

Sluchátka Apple AirPods se připojují pomocí technologie Bluetooth, můžete je proto propojit i s Android telefonem. Jelikož Apple AirPods vyvíjí pro iPhony, nemusí fungovat všechny funkce. Např. automatické pozastavení při vyjmutí sluchátka z ucha a pod.

Co znamená, když mají sluchátka funkci ANC?

Technologie ANC (Active Noise Cancelling) aktivně zasahuje proti vnějším hlukům. Na vnější straně sluchátek se nachází mikrofon, který snímá všechny rušivé zvuky. Do ucha vysílá speciální frekvence, které působí proti těmto rušivým zvukům. Sluchátka s ANC mají často i opačnou funkci, tedy nabízejí možnost přes mikrofon poslouchat okolí.

Při jakých sportech mohu použít bezdrátová sluchátka?

Pokud vám pevně drží v uších, můžete je použít při všech druzích sportů, tedy i při běhu či atletice. Nejvhodnější jsou špunty s klipem za uši nebo s fixací do uší.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 09.01.2020
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek