Nejlepší domácí tlakoměr 2020 – Test tlakoměrů

Test tlakoměrů odráží výsledky domácích i zahraničních odborných agentur a jednotlivců. Do našeho srovnání nejlepších tlakoměrů jsme zakomponovali i vaše zkušenosti, recenze a hodnocení. Výsledkem je žebříček toho nejlepšího, co je momentálně na trhu k dispozici.

Tlakoměr

Připravili jsme pro vás také krátký návod, jak si tlakoměr vybrat, tedy to, na jaké parametry při jeho výběru přihlížet. Zapojit se do diskuse můžete prostřednictvím komentářů v dolní části této stránky.

Nejlepší tlakoměry na paži

Názov Hodnotenie Detail
Omron M7 Intelli IT   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Omron M6 Comfort   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Tensoval duo control   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Medisana BU 510   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Beurer BM49 Mluvící   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Nejlepší tlakoměry na zápěstí

Názov Hodnotenie Detail
Beurer BC 32   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Omron RS7 Intelli IT   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Medisana BW315   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Sencor SBD 1470   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Hartmann Veroval   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Jak vybrat tlakoměr

Při výběru každého jednoho výrobku třeba přihlížet na pár základních věcí, tlakoměry nejsou výjimkou. I jejich výběr podléhá zodpovězení si několika otázek a braní na zřetel několika parametrů. V první řadě je dobré si uvědomit, kolik chcete do něj investovat, jakýtyp tlakoměru hledáte, či způsob měření.

Typy tlakoměrů

Stále najdete na trhu i mechanické tlakoměry, ale převažuje nabídka poloautomatických adigitálních tlakoměrů. Jelikož mechanické rtuťové jsou ztrhů staženy pro volný prodej jednotlivcům, k takovému tlakoměru se už nejspíš ani nedostanete. Kromě toho je při měření na rtuťovém tlakoměru nutná určitá znalost způsobu měření.

  • Mechanické tlakoměry: Už desetiletí se tento typ tlakoměru považuje za spolehlivý. Hodnota se při měření na takovém typu tlakoměru určuje na základě analogového ciferníku s ručičkou. nejprve třeba napumpovat manžetu (rukáv) a následně si za pomoci fonendoskopu poslechnout tlukot srdce. Na ciferníku pak třeba sledovat, na jaké hodnotě se vaše srdce ozve. Existují také rtuťové měřiče, které se však postupně z praxe vytrácejí.
  • Automatické tlakoměry: Digitální tlakoměry disponují displejem, na kterém se zobrazují hodnoty vašeho krevního tlaku. Tyto tlakoměry ovládáte jednoduchými stisky tlačítek. fungují plně automaticky - napumpují manžetu a po pár sekundách vám zobrazí výsledek. Digitální tlakoměry jsou buď poháněny baterií nebo jsou napojeny přímo do sítě. Z hlediska ovládání i funkčnosti jsou považovány za nejlepší tlakoměry.
  • Poloautomatické tlakoměry: Jde o kombinaci digitálního a mechanického tlakoměru. Manžetu pumpu stisky pumpičky (balónku) sami, průběh měření se zobrazuje na digitálním displeji.

Způsob měření

Měření můžete dělat dvěma způsoby upnutí manžety podle toho, ojaký tlakoměr jde.

  • Měření na zápěstí: Tlakoměry s upnutím manžety na zápěstí jsou vhodné pro sportovce, pro měření před a po výkonu. Naměřené hodnoty jsou však spíše orientační a vhodné jsou proto pro lidi, kteří nemají vážné problémy s tlakem a pro měření při sportovních aktivitách. Jejich výhodou je nízká cena a malé rozměry i hmotnost, jsou snadno přenosné.

Tlakoměr s měřením na zápěstí

  • Měření na rameni: Tlakoměry s upnutím manžety na rameno jsou přesněji v měření a lépe funkčně vybavené. Vhodné jsou pro lidi s problémy s tlakem, kteří potřebují co nejpřesnější měření. Nevýhodou je poněkud vyšší cena a větší rozměry, i když i při těchto přístrojích již najdete modely s velmi kompaktními rozměry vhodné i na časté přenášení.

Délka manžety

Vbalení stlakoměrem najdete i manžetu, ty jsou různé délky. Proto si vybírejte manžetu vhodnou dle svého obvodu paže. Standardní manžeta je pro obvod paže od 22 do 42 cm. Pokud máte tlustší paže, případně jste obéznější, vyberte si delší manžetu. Tlakoměry jsou vnabídce většinou ve více variantách velikosti manžety.

Zdroj napájení

Jde o způsob, jakým zařízení získává energii pro svůj chod. Automatické a poloautomatické tlakoměry mají nejčastěji baterii - buď vyměnitelnou nebo dobíjecí. Některé však fungují na elektřinu, čili musí být připojeny do sítě. Tato zařízení oceníte v případě, že si tlak potřebujete měřit v pravidelných intervalech, nebudete se muset obávat zkreslených hodnot.

Funkce tlakoměrů

Při přístrojích jsou základní funkce stejné, pro měření systolického adiastolického tlaku plus měření pulsu. Některé tlakoměry mohou mít paměť pro uložení záznamů měření pro jednu i dvě osoby zvlášť. Při takové funkci tlakoměr vyhodnotí i průměrný tlak z posledních zaznamenaných měření. Setkat se můžete s  tlakoměrem, který můžete připojit k PC a pomocí programu máte detailní přehled a záznam můžete dokonce zaslat i emailem svému lékaři.

Domácí tlakoměr

U některých se můžete strentúť i s detekcí pohybu. Měření krevního tlaku proběhne díky této funkci ve správné poloze a také za správných podmínek. V případě, že jste během měření udělali pohyb, případně jste vykonávali činnost (mluvení, kašel), která může ovlivnit měření, kontrolka vás na to upozorní.

Recenze a hodnocení

Nejlepší tlakoměry na paži a zápěstí

Názov Hodnotenie Detail
Omron M7 Intelli IT   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Omron M6 Comfort   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Tensoval duo control   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Medisana BU 510   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Beurer BM49 Mluvící   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Vaše hodnocení:
(88.4%)
Datum publikování: 16.10.2016
Datum poslední aktualizace: 03.06.2019
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář