Nejlepší lednice 2019 - Test ledniček a Srovnání

Není lepší způsob výběru produktu na základě nestranných recenzí a testů. My jsme některé modely otestovali, ale inspirovali jsme se i testy chladniček od domácích a světových specializovaných společností. Na základě těchto testů, vašich zkušeností a našich recenzí vám přinášíme tipy na nejlepší produkty v této oblasti.

Velká lednička

Tabulku pravidelně aktualizujeme. Zapojte se do diskuse ve spodní části této stránky. Ptejte se otázky, které vás zajímají. Diskuse je tu pro vás.

Nejlepší volně stojící ledničky

Nejlepší vestavné ledničky

Nejlepší americké chladničky

Typy chladniček

Vzhledem k tomu, že známe několik typů chladniček, byste si měli odpovědět na otázku, zda chcete pouze chladničku nebo potřebujete chladničku s mrazničkou. Důležité je také vědět, zda chcete volně stojící nebo vestavnou chladničku.

Volně stojící kombinovaná chladnička

Nejpoužívanější typ chladničky v domácnostech má jen jednu nevýhodu - nelze zabudovat do kuchyňské linky. V případě, že byste tak chtěli po nějakém čase udělat, budete potřebovat nový model. Kombinovaná chladnička má chladící a mrazící část (je umístěna dole nebo nahoře). Kromě designu, barvy, rozměrů, vnitřního objemu, spotřeby elektrické energie byste si při výběru měli všímat i její funkcionalitu.

Kombinované lednice

Kombinovaná chladnička může být jednokompresorová - ovládaná jedním termostatem, vypíná se vždy celý spotřebič; s jedním kompresorem a elektroventilem - je ovladatelná 2 termostaty, což znamená, že se dá vypnout chladnička a mraznička stále poběží, opačná funkce však není možná, při vypnutí mrazničky se vypíná celý spotřebič a dvoukompresorového - je ovládána dvěma ventily, chladničku i mrazničku můžeme zapínat i vypínat samostatně.

Vestavná chladnička

Jde o kombinovanou chladničku, která je vhodná pro zabudování do kuchyňské linky. Je třeba, aby skříň, ve které chladnička bude, byla dostatečně široká a měla větrací otvory. Vestavěné chladničky s mrazničkou mívají zpravidla menší objem a jsou také dražší, oceníte však to, že nenarušují celkový design kuchyně a kuchyňské linky.

Americká chladnička

Na tento typ potřebujete v kuchyni dost velký prostor, pokud však máte velkou rodinu a potřebujete uskladnit velké množství jídla, je pro vás ideální. skládá se z dvou samostatně se otevírajících dveří, přičemž vpravo je chladnička a vlevo mraznička. Výrobník ledu a zásobník vody (v případě, že ho mají, je nutné, aby byla chladnička napojena na přívodní ventil) bývají běžnou součástí amerických chladniček.

Jak vybrat chladničku

Pokud jste si vybrali typ chladničky, měli byste blíže podívat na jednotlivé parametry, které vám výběr ještě více usnadní. Nejen umístění či objem chladničky, ale i energetická třída a šppeciálne funkce by vás měli zajímat.

Umístění a rozměry

Ještě před koupí si musíte ujasnit, kam chladničku dáte. Rozměr prostoru si přeměřte, kvůli bezpečnosti (důležitá je správná cirkulace vzduchu) si však nechte párcentimetrovú rezervu na každé straně. Promyslete si i to, do které straně chcete, aby se dveře otevíraly.

Americká chladnička

Ačkoli většina chladniček umožňujemontáž dveří na obě strany, není to pravidlem. Při koupi konkrétního modelu si raději ověřte, zda právě ten váš není výjimkou.

Objem chladničky

Čím více lidí, tím větší chladnička. Pro každého člena rodiny počítejte s 50 - 70 l chladicího prostoru, při mrazničce je to okolo 40 - 60 l. Výrobce sice udává maximální hodnotu objemu chladničky, myslete však na to, že hodnota je vždy pouze teoretická. Z objemu totiž "ukrojí" poličky i speciální zásuvky.

Energetická třída

Spotřeba lednice, protože ji budete mít zapnutou celoročně, je důležitým faktorem výběru. novější amodernější chladničky oplývají inteligentnějšími technologiemi, které spotřebu energie snižují. Na tzv.energetickém štítku chladničky najdete všechny potřebné údaje - nejúspornějšíchladničky patří do třídy A+++ až A+,stupnice energetických tříd končí písmenem G. Vhodnější je samozřejmě vybírat chladničky se spotřebou A.

Při výběru konkrétního modelu si všímejteúdaj o spotřebě, který se udává v kWh/rok. Z toho si můžete vypočítat přibližné náklady v eurech na roční provoz spotřebiče.

Klimatické třídy chladničky

V případě, že kupujete spotřebič do chladnějších prostor, jakými jsou sklepy, komory či nepravidelně vytápěné chaty a chalupy, změřte si teplotu místnosti, tedy prostoru, ve kterém bude chladnička umístěna.

Bílá lednice

Chladničky a mrazničky se totiž dělí do 4 tříd: SN - teplota okolí +10 až +32 ° C; N  - teplota okolí +16 až +32 ° C; ST - teplota okolí +18 až +38 ° C; T  - teplota okolí +18 až +43 ° C. Jedna chladnička může spadat do více klimatických tříd. V takovém případě je třeba si všímat výsledný interval (např. Pokud jde o třídy ST a T, výsledný interval teplot je + 18 ° C až +43 ° C).

Hlučnost

Údaj se udává v dB, platí při něm, že čím menší číslo, tím méně vás bude spotřebič obtěžovat svým provozem. Tichost spotřebiče oceníte zejména ve večerních hodinách av noci, když je člověk na zvuky citlivější než během rušného dne.

Speciální funkce chladničky

Pokud chcete jen základny model chladničky, tato kategorie vás nebude zajímat. Pokud však chcete chladničku s LED displejem a různými speciálními funkcemi, poohlédnout se po těchto možnostech.

 • Anti-Bacteria systém – ochrana před množením nebezpečných bakterií, které se množí v těsnění ve dveřích, v boxech, na policích či na drobných kouscích a zbytcích potravin.
 • Nulová zóna – přihrádka nebo box s nižší teplotou, která potraviny uchovává čerstvé po delší dobu. Využíváme ji na odkládání zeleniny, ovoce a sýrů.
 • SuperFreeze – prudké zmrazení potravin, výsledkem čehož je uchování jejich původní kvality.
 • SuperCool – nárazové snížení teploty v lednici - ideální při umístění většího množství potravin s vyšší teplotou, které naruší stabilní prostředí chladničky.
 • Režim ECO – program, který nastaví zmíněnou ideální teplotu chladničky a mrazničky (+ 5 ° C a -18 ° C).
 • Režim Holiday – automatické nastavení teploty na + 15 ° C - ideální, pokud je v lednici málo potravin, eliminace nepříjemných pachů.
 • MultiAirFlow – cirkulace vzduchu v chladničce. Výsledkem udržování stálé teploty v celém prostoru chladničky je prodloužení čerstvosti potravin.
 • MultiFlow 360 ° – pokročilejší ventilační systém se 14. tryskami, který zajišťuje stabilní teplotu v celé chladničce.
 • No Frost – eliminace tvorby námrazy.
 • Samoodmrazování – námraza na stěnách snižuje účinnost chladničky. Tato funkce pomáhá snižovat vlhkost uvnitř chladničky a tak zamezuje tvorbě nežádoucí námrazy.
 • IonAir – dodávání záporných iontů, které odstraňují zápachy, čistí vzduch, prodlužují trvanlivost a čerstvost potravin.
 • AdaptTech – snižování teplotních výkyvů po otevření dvířek se stará o prodloužení trvanlivosti potravin.
 • Režim Party – časovač, který vychladí nápoje na žádanou teplotu a čas.

Recenze a hodnocení

Nejlepší kombinované ledničky

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Výběr nové chladničky netřeba brát na lehkou váhu.  J de o spotřebič, který využívá každý člen rodiny a to hned několikrát denně. Ať si vyberete jakoukoliv značku, vaše nová chladnička bude zaručeně mnohem lepší než starý desetiletý model, který aktuálně vlastníte.... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89%)

Přidat komentář