Nejlepší lednice 2024 – recenze, test, srovnání

Není lepší způsob výběru produktu na základě nestranných recenzí a testů. My jsme některé modely otestovali, ale inspirovali jsme se i testy chladniček od domácích a světových specializovaných společností. Na základě těchto testů, vašich zkušeností a našich recenzí vám přinášíme tipy na nejlepší produkty v této oblasti.

Velká lednička

Tabulku pravidelně aktualizujeme. Zapojte se do diskuse ve spodní části této stránky. Ptejte se otázky, které vás zajímají. Diskuse je tu pro vás.

Nejlepší volně stojící ledničky

Názov Hodnotenie Detail
LG GBP62PZNBC   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Samsung RB38C7B6AS9/EF   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Gorenje NRK6192AXL4   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Klarstein Luminance Frost   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bosch KGN392ICF   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Nejlepší vestavné ledničky

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux LNS5LE18S   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Bosch KIN86ADD0   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
AEG SKE818D1DS   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Samsung BRB30705EWW/EF   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Beko BCSA 285 K4SN   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Nejlepší americké chladničky

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RS67A8811B1   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Samsung RS68A884CB1   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Bosch KFF96PIEP   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Hisense RQ515N4AC2   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
LG GMX844MCKV   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Chladničky – recenze

Malá lednička, americká chladnička, retro, mini nebo chladnička s mrazničkou? Výběr je bohatý, proto nemusí být snadné vybrat si ten nejlepší model. Vyzkoušeli jsme různé typy chladniček a připravili recenze. Doufáme, že vám budou při rozhodování nápomocné.

Typy chladniček

Vzhledem k tomu, že známe několik typů chladniček, byste si měli odpovědět na otázku, zda chcete pouze chladničku nebo potřebujete chladničku s mrazničkou. Důležité je také vědět, zda chcete volně stojící nebo vestavnou chladničku.

Volně stojící kombinovaná chladnička

Nejpoužívanější typ chladničky v domácnostech má jen jednu nevýhodu – nelze zabudovat do kuchyňské linky. V případě, že byste tak chtěli po nějakém čase udělat, budete potřebovat nový model. Kombinovaná chladnička má chladící a mrazící část (je umístěna dole nebo nahoře). Kromě designu, barvy, rozměrů, vnitřního objemu, spotřeby elektrické energie byste si při výběru měli všímat i její funkcionalitu.

Kombinované lednice

Kombinovaná chladnička může být jednokompresorová – ovládaná jedním termostatem, vypíná se vždy celý spotřebič; s jedním kompresorem a elektroventilem – je ovladatelná 2 termostaty, což znamená, že se dá vypnout chladnička a mraznička stále poběží, opačná funkce však není možná, při vypnutí mrazničky se vypíná celý spotřebič a dvoukompresorového – je ovládána dvěma ventily, chladničku i mrazničku můžeme zapínat i vypínat samostatně.

Vestavná chladnička

Jde o kombinovanou chladničku, která je vhodná pro zabudování do kuchyňské linky. Je třeba, aby skříň, ve které chladnička bude, byla dostatečně široká a měla větrací otvory. Vestavěné chladničky s mrazničkou mívají zpravidla menší objem a jsou také dražší, oceníte však to, že nenarušují celkový design kuchyně a kuchyňské linky.

Americká chladnička

Na tento typ potřebujete v kuchyni dost velký prostor, pokud však máte velkou rodinu a potřebujete uskladnit velké množství jídla, je pro vás ideální. skládá se z dvou samostatně se otevírajících dveří, přičemž vpravo je chladnička a vlevo mraznička. Výrobník ledu a zásobník vody (v případě, že ho mají, je nutné, aby byla chladnička napojena na přívodní ventil) bývají běžnou součástí amerických chladniček.

Jak vybrat chladničku

Pokud jste si vybrali typ chladničky, měli byste blíže podívat na jednotlivé parametry, které vám výběr ještě více usnadní. Nejen umístění či objem chladničky, ale i energetická třída a šppeciálne funkce by vás měli zajímat.

Umístění a rozměry

Ještě před koupí si musíte ujasnit, kam chladničku dáte. Rozměr prostoru si přeměřte, kvůli bezpečnosti (důležitá je správná cirkulace vzduchu) si však nechte párcentimetrovú rezervu na každé straně. Promyslete si i to, do které straně chcete, aby se dveře otevíraly.

Americká chladnička

Ačkoli většina chladniček umožňuje montáž dveří na obě strany, není to pravidlem. Při koupi konkrétního modelu si raději ověřte, zda právě ten váš není výjimkou.

Objem chladničky

Čím více lidí, tím větší chladnička. Pro každého člena rodiny počítejte s 50 – 70 l chladicího prostoru, při mrazničce je to okolo 40 – 60 l. Výrobce sice udává maximální hodnotu objemu chladničky, myslete však na to, že hodnota je vždy pouze teoretická. Z objemu totiž "ukrojí" poličky i speciální zásuvky.

Energetická třída

Spotřeba lednice, protože ji budete mít zapnutou celoročně, je důležitým faktorem výběru. novější amodernější chladničky oplývají inteligentnějšími technologiemi, které spotřebu energie snižují. Na tzv.energetickém štítku chladničky najdete všechny potřebné údaje - nejúspornějšíchladničky patří do třídy A+++ až A+, stupnice energetických tříd končí písmenem G. Vhodnější je samozřejmě vybírat chladničky se spotřebou A.

Při výběru konkrétního modelu si všímejteúdaj o spotřebě, který se udává v kWh/rok. Z toho si můžete vypočítat přibližné náklady v eurech na roční provoz spotřebiče.

Klimatické třídy chladničky

V případě, že kupujete spotřebič do chladnějších prostor, jakými jsou sklepy, komory či nepravidelně vytápěné chaty a chalupy, změřte si teplotu místnosti, tedy prostoru, ve kterém bude chladnička umístěna.

Bílá lednice

Chladničky a mrazničky se totiž dělí do 4 tříd: SN – teplota okolí +10 až +32 °C; N – teplota okolí +16 až +32 °C; ST – teplota okolí +18 až +38 °C; T – teplota okolí +18 až +43 °C. Jedna chladnička může spadat do více klimatických tříd. V takovém případě je třeba si všímat výsledný interval (např. pokud jde o třídy ST a T, výsledný interval teplot je +18 °C až +43 °C).

Hlučnost

Údaj se udává v dB, platí při něm, že čím menší číslo, tím méně vás bude spotřebič obtěžovat svým provozem. Tichost spotřebiče oceníte zejména ve večerních hodinách av noci, když je člověk na zvuky citlivější než během rušného dne.

Speciální funkce chladničky

Pokud chcete jen základny model chladničky, tato kategorie vás nebude zajímat. Pokud však chcete chladničku s LED displejem a různými speciálními funkcemi, poohlédnout se po těchto možnostech.

 • Anti-Bacteria systém – ochrana před množením nebezpečných bakterií, které se množí v těsnění ve dveřích, v boxech, na policích či na drobných kouscích a zbytcích potravin.
 • Nulová zóna – přihrádka nebo box s nižší teplotou, která potraviny uchovává čerstvé po delší dobu. Využíváme ji na odkládání zeleniny, ovoce a sýrů.
 • SuperFreeze – prudké zmrazení potravin, výsledkem čehož je uchování jejich původní kvality.
 • SuperCool – nárazové snížení teploty v lednici - ideální při umístění většího množství potravin s vyšší teplotou, které naruší stabilní prostředí chladničky.
 • Režim ECO – program, který nastaví zmíněnou ideální teplotu chladničky a mrazničky (+ 5 °C a -18 °C).
 • Režim Holiday – automatické nastavení teploty na + 15 °C – ideální, pokud je v lednici málo potravin, eliminace nepříjemných pachů.
 • MultiAirFlow – cirkulace vzduchu v chladničce. Výsledkem udržování stálé teploty v celém prostoru chladničky je prodloužení čerstvosti potravin.
 • MultiFlow 360 ° – pokročilejší ventilační systém se 14. tryskami, který zajišťuje stabilní teplotu v celé chladničce.
 • No Frost – eliminace tvorby námrazy.
 • Samoodmrazování – námraza na stěnách snižuje účinnost chladničky. Tato funkce pomáhá snižovat vlhkost uvnitř chladničky a tak zamezuje tvorbě nežádoucí námrazy.
 • IonAir – dodávání záporných iontů, které odstraňují zápachy, čistí vzduch, prodlužují trvanlivost a čerstvost potravin.
 • AdaptTech – snižování teplotních výkyvů po otevření dvířek se stará o prodloužení trvanlivosti potravin.
 • Režim Party – časovač, který vychladí nápoje na žádanou teplotu a čas.

Nejčastější otázky a odpovědi – FAQ

Chladnička je jeden ze spotřebičů, který nechybí v žádné domácnosti. Koupi nové chladničky odpovídá průzkum a zvažování všech pro a proti. Do redakce nám chodí na toto téma různé otázky, které jsme se rozhodli zodpovědět. Pokud se i vy chcete zeptat, napište nám do komentářů a my vám na otázky co nejdříve odpovíme.

Retro chladničky – jsou stejně kvalitní?

Retro je jen záležitostí designu, s kvalitou chladničky nesouvisí. Odpovědí je proto ano. Takové chladničky jsou stejně kvalitní jako ty s klasickým designem.

Jaké jsou nejčastější poruchy ledniček?

K nejčastějším poruchám se řadí nedostatečné chlazení, praskání a pukání v chladničce, namrzání, vibrace a pazvuky v chladničce a voda na dně spotřebiče. Při nedostatečném chlazení může být příčinou špatně nastavený termostat, umístění v blízkosti zdroje tepla či nedostatečný odstup od okolních předmětů. Praskání a pukání v chladničce jsou většinu způsobené tepelnou roztažností materiálu, čili jde o běžný provozní stav. Namrzání chladničky je způsobeno kondenzací vlhkosti ve vnitřním prostoru nebo tím, že do ní ukládáte teplé potraviny. Vibrace a pazvuky z chladničky mohou být způsobeny chlazením (vibrují hrnce a pokličky, případně samotný kovový plášť chladničky). Někdy stačí vyrovnat nastavitelné nožičky. Zdrojem vibrací může být také beznámrazová technologie spotrebiče. Pokud se vám objeví na dně chladničky voda, její nahromadění může být způsobeno vlivem zkondenzované vlhkosti, toho, že se ucpe výpustný otvor na odvod kondenzátu. K častým chybám patří selhávající osvětlení, nadměrná hlučnost chladničky, poruchy výrobníku ledu či nechlazení ledničky.

Kde koupit ledničku?

Máte dvě možnosti – kamenný obchod a internet. Nakupování přes internet je pohodlnější, protože si můžete porovnat více produktů, prohlédnout si jejich recenze a zboží vám přinesou přímo domů. Např. Klarstein, Alza nebo Mall nabízejí kvalitní služby i produkty.

Jaké mají Klarstein chladničky recenze?

Chladničky Klarstein se těší ze strany uživatelů dobrým recenzím. Např. mini lednice Klarstein Geheimversteck 17 l, kombinovaná chladnička Klarstein Luminance 98/52 l či Klarstein PopArt Cream retro 108 l mají více než 90-procentní hodnocení.

Kdy je chladnička hlučná, kdy tichá?

Ideální hlučnost je menší než 40 decibelů. Pokud se hlučnost chladničky pohybuje kolem tohoto čísla, lze ji považovat za tichou. V případě, že dosahuje hlučnost 45 dB a více, mohl by vás spotřebič svým chodem rušit.

Jedno- a dvoukompresorová chladnička. Jaký je rozdíl?

Jednokompresorová chladnička je ovládána jedním termostatem, vypíná se vždy celý spotřebič. Chladnička s jedním kompresorem a elektroventilem je ovladatelná 2 termostaty. Znamená to, že se dá vypnout chladnička a mraznička stále poběží, opačná funkce však není možná. Dvoukompresorová chladnička je ovládána dvěma ventily, chladnička i mraznička se dají zapínat i vypínat samostatně.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Výběr nové chladničky netřeba brát na lehkou váhu.  J de o spotřebič, který využívá každý člen rodiny a to hned několikrát denně. Ať si vyberete jakoukoliv značku, vaše nová chladnička bude zaručeně mnohem lepší než starý desetiletý model, který aktuálně vlastníte.... Přečíst článek

Jak nastavit optimální teplotu v chladničce Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Jak nastavit optimální teplotu v chladničce Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Podezřele vysoké účty za elektřinu, ne nejchutnější jídlo, které se navíc pokazí již po 2 dnech od nákupu. I za takovými patáliemi může stát jedna jediná drobnost, nesprávná teplota v chladničce. Podívejte se, jak ji nastavit co nejlépe, jak odstranit problémy, které stojí za její... Přečíst článek

Chladnička nechladí. Nejčastější poruchy chladniček

Chladnička nechladí. Nejčastější poruchy chladniček

Bouchání, cvakání, hučení, vrčení, vytékající voda, led na potravinách a stěnách či horká chladnička, to jsou jevy, s nimiž se setká téměř každý majitel tohoto spotřebiče. Právě proto jsme si pro vás připravili souhrn nejčastějších problémů s chladničkami i mrazničkami a také tipy na... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(88.6%)
Datum publikování: 01.05.2016
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek