Nejlepší rychlovarné konvice 2020 – recenze, test, srovnání

Jen v málokteré kuchyni se nenachází šikovná rychlovarná konvice. Rychlý pomocník pro ohřev vody na zalití ranní kávy, čaje nebo při vaření oběda. V bohaté nabídce na našem trhu si jistě každý vybere, ale přesto, že se nejedná o složitý přístroj i zde najdeme rozdíly nejen v designu a velikosti, ale i v parametrech.

Rychlovarná konvice

Na co se zaměřit při výběru, které kritéria upřednostnit a co znamenají parametry u produktu? Je toho docela dost a proto jsme sesbírali různé testy konvic, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se nekvalitním konvicím.

Nejlepší rychlovarné konvice

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Granada Bianca   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
ETA 8598 Ela   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Bosch TWK 8613 P   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Gorenje K17CLI   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor SWK 1720BK   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Jak vybrat rychlovarnou konvici

Rychlovarnou konvici najdete téměř v každé domácnosti. Je neocenitelným pomocníkem při přípravě nápojů i při vaření. Víte však, jak si konvici správně vybrat? Není důležitý pouze objem či značka, pozornost byste měli věnovat například i příkonu/výkonu konvice či materiálu, ze kterého je vyrobena.

Na trhu jsou k dispozici kavnice od výmyslu světa, pokud holdujete retro, můžete si vybrat některý z designových kousků, pokud vám stačí klasika, volte mezi tradičními plastovými či nerezovými konvicemi.

Objem

Bydlíte v domácnosti dva, zda hledáte konvici pro vícečlennou rodinu? Objem závisí na tom, kolik lidí v domácnosti bývá, i od toho, načež vše ji budete používat. Před dvou lidí je postačují konvice s objemem 1 až 1,2 litru.

Elektrická konvice

Méně vody se rychleji zahřeje, čili ušetříte na energii. Větší konvice se vám sejde, pokud pravidelně kávičku doma s přítelkyněmi zda máte malé děti. V konvici se voda ohřeje několikrát rychleji než v hrnci.

Příkon/výkon konvice

I v tomto případě platí, čím vyšší výkon, tím rychleji voda v konvici sevře. Nejideálnější volbou je konvice s příkonem okolo 2 000 až 2 200 W, protože při tomto příkonu je využití elektrické energie efektivně a sevření vody netrvá déle než 3 minuty. Na výběr máte samozřejmě i konvice s příkonem kolem 800 - 1 000 W, ale i výkonnější modely s příkonem okolo 3 000 W.

Materiál

Výběr materiálu je věcí vkusu - můžete si zvolit plastové i nerezové verze. Platí však, že nerezové konvice působí o něco elegantnější a luxusnější. Pokud však holdujete plastovým konvicím, vybrat si můžete z různých barevných provedení, k dispozici máte dokonce i imitaci nerezu.

Důležité funkce a parametry

Jedním z parametrů výběru by měl být bezpečnostní systém proti přehřátí. Novější konvice bývají opatřeny několika pojistkami. Samozřejmostí by mělo být automatické vypnutí, vyjímatelný filtr proti vodnímu kameni nebo pojistka víka. stejně světelná signalizace provozu a zřetelný vodoznak, pomocí kterého lze kontrolovat množství vody, by vás měli při konvici zajímat.

Nerezová rychlovarná konvice

V případě, že máte rádi například zelený čaj a nepotřebuje ohřívat vodu na 100 °C, pořiďte si konvici s možností nastavení teploty. Důležitou záležitostí je také délka kabelu, myslete na to, kde budete mít konvici uloženou a zda dotáhne kabel k zásuvce.Plusem je funkce udržování teploty v konvici, indikátor správného množství vodyod počtu šálků. Některé modely obsahují již filtr vody Brita, nebo mají jemné sítko, které zachytí malé části vodního kamene, aby se nedostal do nápoje.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Před výběrem spotřebiče je vhodné si odpovědět na některé základní praktické otázky. Abychom vám výběr rychlovarné konvice usnadnili co nejvíce, rozhodli jsme se odpovědět na nejčastěji kladené otázky. Pokud vás zajímá ještě něco, napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.

Jaký objem rychlovarné konvice potřebuji?

Na ohřátí vody několikrát za den vám postačí konvice s objemem 1 až 1,5 l. Větší objem využijete jen nárazově, např. v případě návštěv.

Jak zbavím konvici vodního kamene?

Usazený vodní kámen může způsobovat přehřívání konvice, má nepříznivý vliv i na rychlost ohřívání. Konvici můžete vyčistit na to určenými tabletami, roztokem nebo octem smíchaným s vodou. Nejpohodlnější na čištění jsou nerezové rychlovarné konvice.

Co všechno ovlivňuje rychlost ohřívání vody

Objem konvice, příkon a uložení spirály. Méně vody se vždy zahřeje rychleji. Čím vyšší příkon, tím je ohřívání rychlejší. Přestože je viditelná spirála na dně konvice nepraktická, ohřívá vodu rychleji, než když je překryta nerezovým plátem.

Recenze a hodnocení

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 07.02.2017
Datum poslední aktualizace: 04.06.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář