Nejlepší olejové radiátory 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud jste se rozhodli, že vaším topným tělesem bude olejový radiátor, pomůžeme vám s výběrem. Nabídneme vám výběr toho nejlepšího, co je momentálně dostupné na našem trhu. Sestavili jsme pro váš srovnávací test olejových radiátorů, který reflektuje výsledky testů, recenzí, vašich hodnocení a zkušeností.

Černý olejový radiátor

Jedním z faktorů je i cena topného tělesa, která nám pomáhá lépe stanovit poměr ceny a kvality. Je zbytečné dát na první místo nejvýkonnější produkt, který je nepoměrně dražší než jeho o něco slabší konkurent s podobným výkonem.

Nejlepší olejové radiátory

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SOH 3213WH   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Siguro HO-A309W   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Black+Decker BXRA2300E   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Klarstein Thermaxx Retroheat   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Sencor SOH 3209WH   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Olejové radiátory – recenze

Olejový radiátor je výborným alternativním způsobem vytápění. Pokud máte pocit, že váš klasický radiátor nestačí a chtělo by to něco navíc, měli byste nad touto formou vytápění uvažovat. Důležitý je výkon, počet žeber, ale např. i termostat. Vyzkoušeli jsme pár oblíbených modelů olejových radiátorů. Jak obstály v našem testu?

Proč vsadit na olejový radiátor?

Pokud jste někdy přemýšleli nad alternativním způsobem vytápění místnosti domu či bytu, který má nízké pořizovací náklady, jistě jste narazili na několik varianty. Klasika, která je roky používána, je elektrický konvektor nebo ventilátor. Problémem je, že tyto tepelné tělesa vyrobené z kovu, spotřebují hodně elektrické energie a nejsou schopny kumulovat teplo. To znamená, že po vypnutí prakticky okamžitě vychladnout. Nemohou být zapnuté nepřetržitě, jinak by shořelo topné těleso.

Olejový radiátor naopak teplo skvěle udrží i po vybraní ze zásuvky. Je naplněn silikonovým olejem. Tato substance se vyznačuje vysokým bodem varu a tepelnou kapacitou. Řečeno v lidské řeči, málo oleje ví rozšířit hodně tepla. Objem oleje v radiátoru sice žádný výrobce přesně nevykáže, ale platí pravidlo, že čím více ho radiátor obsahuje, tím více tepla je schopen dodat, a přitom nespotřebovat příliš mnoho elektrické energie. Dražší značkové radiátory ho mají většinou dostatek. Při levných modelech nikdy nevíte.

Jak vybrat olejový radiátor

Podzimní rána a večery jsou už studené, ale začít topit se ještě nevyplatí. Jistě, pokud máte vlastní topení, jste si sami sobě pánem, takže pokud chcete, můžete topení zapnout. Obyvatelé bytovek, ve kterých převažuje ústřední topení, jsou na tom o něco hůře. Přechodné období v době, kdy se netopí, pomůže v teple přežít olejový radiátor.

Malý olejový radiátor

Je vhodný do bytů, domů, ale dobře poslouží i v takových zahrádkářských chatkách. Poradíme vám, jak vybrat olejový radiátor tak, aby splňoval kritéria funkčnosti.

Na výkonu a počtu žeber záleží

Jak jsme již zmínili, čim více oleje radiátor obsahuje, tím větší teplo z něj bude sálat. Z toho vyplývá, že čím více žeber radiátor má, tím více oleje se do něj vejde, a tím více tepla vyprodukuje. Proto je logické, že čím více m2 potřebujete vytopit, tím více žeber by váš olejový radiátor měl mít. prodávají se 7, 9 a 11 žebrové olejové radiátory. Ty nejmenší postačí na vytopení malých místností, 9 a 11 žebrové verze jsou vhodné do větších prostor.

Důležitým údajem,který si před koupí prověřte, je výkon. Ten se udává ve Wattech a vypovídá o tom, jaký prostor v m3 dokáže těleso vytopit. Podívejte se, jaký objem zvládnou prodávané verze olejových radiátorů vytopit:

 • 1 000 W - vhodný pro místnosti do 25 m3,
 • 1 500 W - vhodný pro místnosti do 40 m3,
 • 2 000 W - vhodný pro místnosti do 50 m3,
 • 2 500 W - vhodný pro místnosti do 60 m3.

Prověřte si termostat a stupně vytápění

Komfortní používání olejového radiátoru zajistí spávnì fungující termostat. Aby radiátor topil jak má, musí mít kvalitní termostat, který reguluje zapínání a vypínání vyhřívání na základě teploty v místnosti. Pokud teplota klesne, radiátor by měl automaticky zapnout a přitopit. Dražší značkové modely fungují bez problémů, při levnějších produktech z Číny kupujete zajíce v pytli. Jak se říká, nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci.

Olejový radiátor

Pokud cheteolejový radiátor 1 500 a více W, vždy si zkontrolujte, zda se na tělese nachází otočné kolečko, kterým víte po spuštění radiátoru regulovat výkon. Řekněme, že koupíte radiátor s výkonem 2 500 W. Takové modely většinou můžete pustit na výkon 2 500, 2 000 a 1 500 W. Pokud možnost regulace vámi zvolený model nemá, nekupujte ho a raději si vyberte jiný druh. Také si ověřte, zda má radiátor ve spodní části nainstalované kolečka, pomocí kterých jej snadno přesunete tam, kam třeba.  

Výhody a nevýhody olejových radiátorů

V obchodech či e-shopech seženete olejové radiátory od výmyslu světa. Známé značky jako DeLonghi, AEG zda Sencor si potrpí nejen na kvalitu, ale i design. Radiátory vás vizuálně nebudou vůbec rušit a vytopí prostor na příjemnou teplotu během přechodného období. Vyberte si ten svůj a užte si teploučko i tehdy, kdy se ještě netopí. Ještě před tím si však podívejte výhody a nevýhody olejových radiátorů.

Výhody:

 • nejlevnější doplňková forma topení,
 • snadná manipulace díky kolečkům,
 • snadná instalace, postačí elektrická zásuvka,
 • většina olejových radiátorů má termostat a regulátor výkonu,
 • prodávají se menší i větší modely,
 • teplo šíří i po vypnutí ze zásuvky,
 • kvalitní modely vydrží dlouhá léta.

Nevýhody:

 • nejlevnější kvalitní radiátory stojí od 2 000 Kč,
 • nezjistíte, jakým objemem oleje je radiátor naplněn,
 • nevíte se na 100% spolehnout na funkčnost termostatu,
 • levné modely nejsou vybaveny regulátorem výkonu.

Nejčastější otázky a odpovědi – FAQ

Olejové radiátory jsou rozumné řešení, jak dosáhnout příjemné teplo za nízkou cenu. S blížící se zimou dostáváme do redakce stále více otázek týkajících se právě olejových radiátorů. Abychom vám s jejich výběrem ještě více pomohli, rozhodli jsme se na ně co nejpodrobněji odpovídat na tomto místě. Pokud se i vy chcete zeptat, napište nám do komentářů a my vám otázky zodpovíme.

Jaký olejový radiátor s časovačem?

Časovač je praktická funkce, která vám umožní nastavit, kdy se má radiátor zapnout, případně vypnout. Touto funkcí disponují např. modely Klarstein Thermaxx 2000, Klarstein Thermaxx 2500 nebo OneConcept Wallander. Každý z nich má dobré recenze.

Můžeme zavěsit olejový radiátor na stěnu?

Záleží to na konkrétním modelu, ale ano, některé můžete zavěsit i na stěnu. Takovou možnost nabízí např. zmíněný olejový radiátor OneConcept Wallander.

Jaký elektrický radiátor s nízkou spotřebou?

Odběr energie udává příkon spotřebiče. Elektrické radiátory s nízkou spotřebou (okolo 1 000 W) jsou např. OneConcept Wallander, Ardes 4R07M zda Tristar KA-5103. Třeba však myslet na to, že vám postačí pouze na vytopení menší místnosti. Do místností s velikostí okolo 40 – 50 m3 je vhodný radiátor s příkonem 1 500 až 2 000 W. Vhodnou volbou jsou např. Klarstein Thermaxx 2000 či Sencor SOH 3209WH.

Olejovy radiátor nebo konvektor? Jaký je rozdíl?

Při konvektorech je princip vytápění podobný jako při ventilátorech. Horkovzdušný ohřev je řešení "tady a teď". Teplotní setrvačnost je jen minimální. Konvektory se po vypnutí rychle ochladí. Olejový radiátor naopak dokáže využít spotřebovanou elektrickou energii efektivněji. Vyhřeje se do 10 – 15 min. a vychladnutí mu trvá déle než vyhřátí.

Jaké značky doporučujete?

Chcete-li kvalitu, měli byste vybírat z modelů v cenové relaci 2 500 Kč a více a z kvalitních značek v tomto segmentu. K takovým se řadí např. Klarstein, DeLonghi, AEG či Gorenje.

Kde koupit olejový radiátor?

Nejpohodlnější je nakupování přes internet, ale pokud tomu dáváte přednost, můžete si radiátor koupit i v kamenné prodejně. Doporučujeme vám e-shopy Klarstein.cz, Kasa.cz, Mall.cz nebo electronic-star.cz.

Olejový radiátor a jeho cena. Jsou dražší lepší?

V tomto případě platí, že olejový radiátor byste měli volit v ceně 2 500 Kč a více, čili vybírat raději z dražších modelů. Levné modely (pokud nejde o ověřenou značku), jsou většinou nepříliš kvalitní čínské vypracování, které vám vydrží tak jednu, dvě sezóny.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Nejlepší ohřívače? Halogenové, olejové, plynové nebo infrazářiče

Nejlepší ohřívače? Halogenové, olejové, plynové nebo infrazářiče

Když zima zaklepe na dveře a pocítíte ji v plné síle u vás doma, v garáži či na chatě, nezůstane vám na výběr ohřívače příliš mnoho času. Přinášíme vám proto přehled jednotlivých druhů elektrických i plynových ohřívačů spolu s jejich pozitivy i negativy. Poradíme vám, jak vyměnit hrubé... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(86%)
Datum publikování: 08.04.2017
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek