Nejlepší olejové radiátory 2019 - Test olejových radiátorů

Pokud jste se rozhodli, že vaším topným tělesem bude olejový radiátor, pomůžeme vám s výběrem. Nabídneme vám výběr toho nejlepšího, co je momentálně dostupné na našem trhu. Sestavili jsme pro váš srovnávací test olejových radiátorů, který reflektuje výsledky testů, recenzí, vašich hodnocení a zkušeností.

Černý olejový radiátor

Jedním z faktorů je i cena topného tělesa, která nám pomáhá lépe stanovit poměr ceny a kvality. Je zbytečné dát na první místo nejvýkonnější produkt, který je nepoměrně dražší než jeho o něco slabší konkurent s podobným výkonem.

Nejlepší olejové radiátory

Proč vsadit na olejový radiátor?

Pokud jste někdy přemýšleli nad alternativním způsobem vytápění místnosti domu či bytu, který má nízké pořizovací náklady, jistě jste narazili na několik varianty. Klasika, která je roky používána, je elektrický konvektor nebo ventilátor. Problémem je, že tyto tepelné tělesa vyrobené z kovu, spotřebují hodně elektrické energie a nejsou schopny kumulovat teplo. To znamená, že po vypnutí prakticky okamžitě vychladnout. Nemohou být zapnuté nepřetržitě, jinak by shořelo topné těleso.

Olejový radiátor naopak teplo skvěle udrží i po vybraní ze zásuvky. je naplněn silikonovým olejem. Tato substance se vyznačuje vysokým bodem varu a tepelnou kapacitou. Řečeno v lidské řeči, málo oleje ví rozšířit hodně tepla. Objem oleje v radiátoru sice žádný výrobce přesně nevykáže, ale platí pravidlo, že čím více ho radiátor obsahuje, tím více tepla je schopen dodat, a přitom nespotřebovat příliš mnoho elektrické energie. Dražší značkové radiátory ho mají většinou dostatek. Při levných modelech nikdy nevíte.

Jak vybrat olejový radiátor

Podzimní rána a večery jsou už studené, ale začít topit se ještě nevyplatí. Jistě, pokud máte vlastní topení, jste si sami sobě pánem, takže pokud chcete, můžete topení zapnout. Obyvatelé bytovek, ve kterých převažuje ústřední topení, jsou na tom o něco hůře. Přechodné období v době, kdy se netopí, pomůže v teple přežít olejový radiátor.

Malý olejový radiátor

Je vhodný do bytů, domů, ale dobře poslouží i v takových zahrádkářských chatkách. Poradíme vám, jak vybrat olejový radiátor tak, aby splňoval kritéria funkčnosti.

Na výkonu a počtu žeber záleží

Jak jsme již zmínili, čim více oleje radiátor obsahuje, tím větší teplo z něj bude sálat. Z toho vyplývá, že čím více žeber radiátor má, tím více oleje se do něj vejde, a tím více tepla vyprodukuje. Proto je logické, že čím více m2 potřebujete vytopit, tím více žeber by váš olejový radiátor měl mít. prodávají se 7, 9 a 11 žebrové olejové radiátory. Ty nejmenší postačí na vytopení malých místností, 9 a 11 žebrové verze jsou vhodné do větších prostor.

Důležitým údajem,který si před koupí prověřte, je výkon. Ten se udává ve Wattech a vypovídá o tom, jaký prostor v m3 dokáže těleso vytopit. Podívejte se, jaký objem zvládnou prodávané verze olejových radiátorů vytopit:

 • 1 000 W - vhodný pro místnosti do 25 m3,
 • 1 500 W - vhodný pro místnosti do 40 m3,
 • 2 000 W - vhodný pro místnosti do 50 m3,
 • 2 500 W - vhodný pro místnosti do 60 m3.

Prověřte si termostat a stupně vytápění

Komfortní používání olejového radiátoru zajistí spávnì fungující termostat. Aby radiátor topil jak má, musí mít kvalitní termostat, který reguluje zapínání a vypínání vyhřívání na základě teploty v místnosti. Pokud teplota klesne, radiátor by měl automaticky zapnout a přitopit. Dražší značkové modely fungují bez problémů, při levnějších produktech z Číny kupujete zajíce v pytli. Jak se říká, nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci.

Olejový radiátor

Pokud cheteolejový radiátor 1 500 a více W, vždy si zkontrolujte, zda se na tělese nachází otočné kolečko, kterým víte po spuštění radiátoru regulovat výkon. Řekněme, že koupíte radiátor s výkonem 2 500 W. Takové modely většinou můžete pustit na výkon 2 500, 2 000 a 1 500 W. Pokud možnost regulace vámi zvolený model nemá, nekupujte ho a raději si vyberte jiný druh. Také si ověřte, zda má radiátor ve spodní části nainstalované kolečka, pomocí kterých jej snadno přesunete tam, kam třeba.  

Výhody a nevýhody olejových radiátorů

V obchodech či e-shopech seženete olejové radiátory od výmyslu světa. Známé značky jako DeLonghi, AEG zda Sencor si potrpí nejen na kvalitu, ale i design. Radiátory vás vizuálně nebudou vůbec rušit a vytopí prostor na příjemnou teplotu během přechodného období. Vyberte si ten svůj a užte si teploučko i tehdy, kdy se ještě netopí. Ještě před tím si však podívejte výhody a nevýhody olejových radiátorů.

Výhody:

 • nejlevnější doplňková forma topení,
 • snadná manipulace díky kolečkům,
 • snadná instalace, postačí elektrická zásuvka,
 • většina olejových radiátorů má termostat a regulátor výkonu,
 • prodávají se menší i větší modely,
 • teplo šíří i po vypnutí ze zásuvky,
 • kvalitní modely vydrží dlouhá léta.

Nevýhody:

 • nejlevnější kvalitní radiátory stojí od 90 eur,
 • nezjistíte, jakým objemem oleje je radiátor naplněn,
 • nevíte se na 100% spolehnout na funkčnost termostatu,
 • levné modely nejsou vybaveny regulátorem výkonu.

Recenze a hodnocení

Nejlepší olejové radiátory

Vaše hodnocení:
(88.4%)

Přidat komentář