Nejlepší elektrické manikúry 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší elektrické manikúry
- Elektrická manikúra – recenze
- Beurer MP41
- Sanitas SMA 35
- Jak vybrat elektrickou manikúru a pedikúru
- Výkon brusky na manikúru
- Regulace otáček
- Napájení brusek na nehty
- Provedení a materiál
- Funkce a příslušenství
- Jak vybrat nástavce na brusku na nehty
- Obsah, cena a kvalita sady na manikúru a pedikúru
- Elektrická manikúra – postup, jak na to
- Údržba sady na manikúru a pedikúru
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Remington MAN3000
Elektrická manikúra a pedikúra slouží pro úpravu nehtů na rukou i nohou, přičemž ji můžete využít také k ošetření kůže v jejich okolí.
Uvažujete nad koupí takové šikovné kosmetické pomůcky? Prozradíme vám vše, co o ní potřebujete vědět.
Nejlepší elektrické manikúry
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Beurer MP 100 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Medisana MP810 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Beurer MP 62 ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
Beurer MP 41 ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
ProfiCare MPS 3004 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt |
Elektrická manikúra – recenze
Abyste si mohli vaše nehty brousit ostošest, pohodlně, rychle a jednoduše, rozhodli jsme si pro vás připravit i recenze na spotřebitelsky přívětivé elektrické manikúry a pedikúry. Určitě nepreskočte ani náš návod, reálný pohled "na věc" vám však ve výběru také určitě pomůže.
Jak vybrat elektrickou manikúru a pedikúru
Některé elektrické manikúry a pedikúry vám poskytují nejen možnost úpravy nehtů, ale i další možnosti využití, jako je obrušování mozolů či demontáž gelových nehtů. Výhodou této pomůcky je zejména jednoduchost a rychlost jejího použití. Navíc úpravu nehtů zvládnete sami, takže už za manikúru a pedikúru nebudete muset pravidelně utrácet peníze. Navnadily jsme vás dostatečně? Věříme, že ano. Tak se pojďme podívat na to, jak takovou elektrickou mašinku vybrat.
Výkon brusky na manikúru
Výkon brusky na manikúru ovlivňují 2 faktory, a to její motor, se kterým souvisí typ napájení, a počet otáček, které dokáže vyvinout za minutu. Při výběru se soustřeďte především na druhý parametr, tedy na otáčky.
Brusky na manikúru mohou pracovat při 2 000 až cca 35 000 ot./min. Čím více otáček, tím výkonnější a samozřejmě i dražší zařízení. Obecně platí, že pro úpravu vašich vlastních přirozených nehtů vám postačí i bruska s nižšími otáčkami, 2 000 je však až příliš málo. Pokud chcete s bruskou opracovávat vaše gelové nebo akrylové drápky, měli byste se poohlédnout po něčem výkonnějším.
Regulace otáček
Manikúra či pedikúra může trvat pouze několik minut, ale klidně i více než hodinu. navíc, brusku můžete využívat na vícero způsobů ošetřování vašich nehtů. Proto byste si měli vybrat takovou, která se ovládá jednoduše a komfortně. Bez nejmenších pochyb doporučujeme sáhnout po brusce, na níž lze regulovat otáčky.
Regulace otáček může být plynulá nebo "fixní". V prvním případě můžete otáčky regulovat plynule v celém rozsahu, např. od 3 000 do 25 000 ot./min., v druhém máte na výběr pouze z 2 či 5 fixně nastavených stupňů.
Důležitý je také způsob ovládání regulace otáček. Na výběr máte posuvné tlačítko na rukojeti, kolečko na adaptéru nebo pedál, který obsluhujete nohou. Nedá se říci, které z těchto řešení je nejlepší, vyberte si proto takové, které vyhovuje vám.
Napájení brusek na nehty
Brusky na nehty mohou být napájeny 3 způsoby, a to baterií, akumulátorem nebo přímo ze sítě, tedy prostřednictvím napájecího kabelu. Jak to už bývá u jiných spotřebičů, které mohou být bezdrátové nebo drátové, každá z těchto možností má své pro a proti.
Brusky na nehty s baterií
Brusky na nehty s baterií jsou nejčastěji napájeny 2 nebo 3 klasickými "tužkovými" bateriemi. Jejich nevýhodou je nutnost pravidelné výměny baterií, výhodou zas nižší cena a celkem praktické používání – neomezuje vás kabel, bruska je lehoučká atd. Problémem těchto modelů je zejména to, že pracují pouze při nižších otáčkách, protože obyčejné baterie nedokáží "potáhnout" výkonnější motor. Na domácí a občasné použití by však pro vás měly být dostačující, a to zejména tehdy, když chcete brusku využívat na péči o vaše vlastní, tedy ne umělé nehty.
Brusky na nehty s akumulátorem
Ve srovnání s předešlým typem brusek bývají ty s akumulátorem o něco výkonnější a opravdu jen o trošku těžší. Z hlediska praktické stránky jde o asi nejlepší volbu. Při práci s bruskou nejste omezeni kabelem, na druhé straně v ní nemusíte neustále vyměňovat baterie. Bohužel, nevyhnete se jejich pravidelnému dobíjení. Při výběru si všimněte kapacitu akumulátoru, dobu jeho nabíjení a výkon (otáčky) dané brusky.
Brusky na nehty napájené ze sítě
Brusky se síťovým napájením jsou využívány hlavně v profesionálních salonech, protože patří k těm nejvýkonnějším samozřejmě můžete je používat i doma. "Drátové" řešení mnozí pokládají za méně praktické, protože tyto brusky musí být po celou dobu provozu prostřednictvím kabelu zapojené do elektrické zásuvky.
Naopak, jejich výhodou je možnost časově neomezeného používání a stálý výkon – otáčky neovlivňuje méně či více nabitá baterie. Součástí brusek napájených ze sítě je většinou adaptér, na kterém se nachází kolečko pro regulaci otáček.
Provedení a materiál
Při nákupu nepřehlédněte tvar rukojeti, tedy té části brusky, kterou budete při manikúře či pedikúře držet v ruce. Nejlepším řešením jsou ergonomicky tvarované rukojeti s protiskluzovými plochami. Co přesně si můžete představit pod ergonomickým tvarováním? Rukojeť by vám měla padnout do ruky. Je však těžké říct, jaký přesný tvar by měla mít, protože někomu může více vyhovovat dvojitě zaoblená, jinému zas spíše robustnější rukojeť bez tvarování.
Při materiálech se pozastavíme pouze na chviličku, protože si nemáte příliš z čeho vybírat. Levné brusky jsou vyráběny z plastu, drahé z kovu. Plast je lehčí, ale méně odolný, proto se může poškodit. Kov vydrží téměř vše, musíte se však smířit s jeho vyšší hmotností.
Funkce a příslušenství
Elektrické brusky mohou disponovat i různými dodatkovými funkcemi a obsahovat příslušenství, které využijete i na pokrokovější manikúru či pedikúru. Je těžké říct, co nejlépe využijete vy. Dodatkové funkce a příslušenství si proto vybírejte podle toho, co přesně budete s elektrickou bruskou na nehty dělat.
- Možnost změny směru otáčení hlavice: Na brusce můžete otáčení hlavice přepnout ve směru a proti směru otáčení hodinových ručiček. Tuto funkci oceníte při úpravě hůře dostupných míst na prstech na chodidlech, ale také tehdy, když jste leváci.
- Chlazení: Každá kvalitní bruska by měla být vybavena chlazením, díky kterému ji můžete používat déle i bez přestávek.
- Pouzdro: Brusku byste neměli skladovat pohozenou v prostoru, proto je určitě dobré, pokud k ní dostanete originální pouzdro. To může být textilní nebo pevné.
- Manuální pomůcky na manikúru: Nůžky, štípačky, pilníky a jiné pomůcky na manikúru i pedikúru někteří výrobci nabízejí spolu s bruskami jako takový bonus. Nejde o nezbytnost, příslušenství navíc však člověka jistě potěší.
- LED světlo: Slouží k tomu, abyste si mohli lépe posvítit na vaše nehty.
- Podstavec na brusku: Slouží k pohodlnému odložení brusky během manikúry
- UV světlo: Jde o příslušenství, které využijí jen dámy, které si samy modelují gelové nehty.
- Sušička: Můžete ní vysušit lak, který nanesete na nehty po skončení manikúry.
Jak vybrat nástavce na brusku na nehty
Nástavce na brusku na nehty jsou další samostatnou kategorií, která souvisí s výběrem tohoto zařízení. V první řadě byste si měli všimnout, kolik nástavců dostanete už spolu s bruskou. Dostupnost náhradních nástavců si ověřovat nemusíte, protože všechny z nich mají jednotný průměr (cca 2,34 cm). Mluvíme o části, která se montuje přímo do zařízení na elektrickou manikúru. V následujících řádcích se podíváme na nejdůležitější parametry nástavců nebo takzvaných frézek, tedy na jejich tvar, typ a s ním související způsob využití a také na použitý materiál.
Materiály nástavců na brusku na nehty
Nástavce nebo takzvané frézky mohou být diamantové, karbidové, titanové, keramické nebo papírové. Z materiálů můžete narazit i na silikon, z toho se však vyrábějí zásadně nástavce na leštění nehtů. Výběr správného materiálu můžeme klidně označit za 1 z nejdůležitějších parametrů. Pokud sáhnete po nesprávném, vaše manikúra či pedikúra se vám buď nemusí podařit vůbec, nebo si můžete ublížit.
Diamantové nástavce
Jsou nejlevnější alternativou. Za kus zaplatíte od 120 do 750 Kč, a to v závislosti na konkrétním typu nástavce. Dražší jsou zejména nástavce určeny pro profesionální použití.
- Mají jemnou zrnitost, proto jsou vhodné zejména pro úpravu vašich přirozených nehtů
- Naopak, na broušení gelových či akrylových nehtů jsou vysloveně nevhodné
- Jsou určeny pouze na suchou manikúru/pedikúru
- Můžete jimi upravit nehtovou ploténku a suchou kůži v okolí nehtů
- Jsou ideální pro úpravu nerovností na celé ploše nehtů
Karbidové nástavce
Karbidové nástavce jsou vyrobeny z karbidu vápenatého, který je vyráběn z uhlí nebo koksu, a je příznačný vysokou tvrdostí. Cenou se zásadně neliší od těch diamantových.
- Ve srovnání s keramickými a titanovými nástavci mají o něco kratší životnost, stále jsou však velmi tvrdé a poměrně odolné
- Jsou vhodné zejména na zbrušování akrylových a gelových nehtů
- Mají vyšší hmotnost, proto je můžete používat pouze s výkonnějšími zařízeními, které pracují při více než 20 000 ot./min.
- Jsou vhodné zejména pro zkušenější manikérky a manikérov
Keramické nástavce
Cena keramických nástavců začíná na cca 350 a končí na 500 Kč za kus.
- Mají nízkou hmotnost, proto jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé
- Mají dlouhou životnost
- Jsou odolné – opotřebovávají se velmi pomalu
- Jsou náchylné k rozbití při pádu
- Jsou poměrně tvrdé, proto je využijete hlavně při úpravě gelových a akrylových nehtů
- Jsou vhodné i pro úpravu nehtové kůžičky
- Při používání nezanechávají na nehtech pocit pálení
Titanové nástavce
Podobně jako v předešlém případě se i cena titanových nástavců začíná na 350 Kč, mohou však stát i více než 1000 Kč. Proto se využívají hlavně v profesionálních salonech, nic vám však nebrání v tom, abyste si je pořídili i domů.
- Z hlediska kvality, životnosti a odolnosti jde o nejlepší volbu – jsou nezničitelné!
- Jsou vhodné zejména pro zbrušování akrylových nebo gelových nehtů
- Umělé nehty zbrousí extrémně jednoduše a rychle
Lešticí frézky a kartáčky
Lešticí frézky a kartáčky můžete využít na vaše vlastní i umělé nehty (gel, akryl). Mají různý tvar a jsou vyrobeny z různých materiálů, poměrně často se setkáte např. se silikonem či plstí. Jejich cena se pohybuje okolo 50 – 70 Kč za kus nebo 250 za 10 ks sadu.
Papírové brusné kotoučky
Papírové brusné kotoučky jsou vyrobeny ze šmirgl papíru. Nasazují se na nosník s příslušným tvarem. Z hlediska ceny se jedná o nejlevnější alternativu, protože za 50 ks balení zaplatíte nejvíce pouze něco kolem 120 Kč. Využívají se na úpravu povrchu přirozených nehtů, odstraňování zhrublé a suché kůže i nehtové kůžičky a zjemňování hrubého nehtového lůžka. Papírové brusné kotoučky mají různou zrnitost. To je zároveň jediný údaj, který byste si měli všimnout při jejich výběru.
Tvar a způsob využití nástavců na brusku na nehty
- Hrubý kuželový nástavec: využívá se převážně na obrušování hrubé kůže v okolí nehtů, popřípadě i na dlaních
- Úzký kuželový nástavec: slouží k "opracování" hrubých nehtů a obroušení ostrých hran
- Jehlicový (šestistranných) nástavec: na první pohled připomíná podlhovastejší a užší kužel, využijete ho na odstraňování odumřelé nehtové kůžičky
- Plamínkový nástavec: je vhodný na obrušování nerovností na nehtech (i těch vlastních)
- Dlouhý špic: je vhodný k ošetření nehtové kůžičky, ale i další odumřelé kůže v okolí nehtů a i pod nimi (mezi nehtovou ploténkou a kůží)
- Ostrý špic: vhodný na odstranění epitelu z povrchu nehtů
- Nástavec ve tvaru kloboučku: nejčastěji jde o papírové nástavce, které jsou vhodné pro jemné odstranění odumřelé pokožky v okolí nehtů, ale i na dlaních a chodidlech
- Hrubý válcový nástavec: setřete jím akrylovou či gelovou hmotu z povrchu nehtů, nebo jemně obrousíte povrch "živého" nehtu
- Hrubý krátký válcový nástavec: je také vhodný pro opracování gelové či akrylové hmoty z nehtů na těch místech, kde se nedostanete s hrubým a dlouhým válcovým nástavcem
- Úzký válcový nástavec: i tento typ nástavce slouží k odstraňování odumřelé kůžičky po celém obvodu nehtů a zbrušování gelové či akrylové hmoty na jejich okrajích
- Nástavec s kuličkou: pokud jde o diamantový nebo papírový nástavec, tak slouží k odstraňování odumřelé kůžičky v okolí nehtů, pokud je tento nástavec vyroben z titanu či karbidu, používá se hlavně na odstraňování kuřích ok a jiné zhrublé kůže na dlaních a chodidlech
- Dutý nástavec: slouží k odstraňování kuřích ok, mozolů a popraskané kůže na dlaních i chodidlech
Zrnitost nástavců
Zrnitost daného brusného nástavce je označena číslem, většinou však i barevným proužkem. Jemná zrnitost je vhodná pro úpravu vašich přirozených nehtů a méně zhrublé kůže v jejich okolí, hrubá zrnitost zas na nehty umělé a extrémně ztvrdlou kůži (např. mozoly na dlaních a chodidlech).
- Velmi jemná zrnitost (300 – 320): žlutý proužek
- Jemná zrnitost (220 – 240): červený proužek
- Střední zrnitost (180): modrý proužek
- Hrubší zrnitost (120 – 150): zelený proužek
- Hrubá zrnitost (80 – 100): černý proužek
- Extrémně hrubá zrnitost (60 – 80): růžový proužek
Obsah, cena a kvalita sady na manikúru a pedikúru
Elektrickou manikúru a pedikúru dostanete už za necelých 250 Kč, ale i za více než 7500 Kč. Rozdíl v ceně přitom souvisí přímo s kvalitou, výkonem a možnostmi použití daného modelu. Abyste se při nákupu věděli jednodušší zorientovat, přístroje pro manikúru a pedikúru jsme pro vás rozdělili do 3 cenových kategorií.
Přístroje na manikúru a pedikúru do 250 Kč
Jde o přístroje, které vzhledem připomínají větší pero. Většinou k nim dostanete i několik různých mini nástavců, které můžete pohodlně odložit přímo do rukojeti. Tyto modely se sice mohou jevit jako zcela dostačující, věřte však, že nejsou. V této cenové kategorii najdete pouze brusky napájené bateriemi, bez možnosti regulace výkonu a při jejichž počet otáček za minutu jen zřídka přesáhne číslo 2 000. Pokud však hledáte elektrickou brusku do kabelky na rychlé "opravy" vašich nehtů, mohou být pro vás docela praktické.
Přístroje na manikúru a pedikúru za 250 až 1000 Kč
Je to zvláštní, ale i párkorunový rozdíl při bruskách jeví jako zázračný. Za cenu od 250 do 500 Kč už můžete vlastnit poměrně výkonné zařízení, které je pro domácí použití dostačující. Samozřejmě, je třeba rozlišovat brusky a brusky. V této kategorii totiž najdete produkty napájené bateriemi, ty s akumulátorem, ale i síťové s adaptérem. Na některých z nich lze výkon regulovat pouze ve 2 až 3 fixních stupních, na jiných zase plynule.
Největším problémem brusek za cenu od 250 do 500 Kč je méně kvalitní provedení, kratší záruka a hlavně nízký počet otáček za minutu, proto jsou vhodné spíše na úpravu vašich vlastních nehtů a kůže kolem nich. Klasikou jsou kousky s maximálním výkonem pouze kolem 5 000 ot./min. Paradoxně, narazili jsme i na brusku za 400 Kč s výkonem 15 000 ot./min.
Přístroje na manikúru a pedikúru za 1000 až 7500 Kč
Ne, důvodem takto "rozsáhlé" kategorie není naše lenost, ale fakt, že na trhu najdete brusky za 1500 Kč s výkonem 30 000 i 20 000 ot./min. nebo brusky za 1000 Kč s výkonem 11 000, i 25 000 ot./min., přičemž mají plastové i kovové rukojeti, nebo plynulé i fixní ovládání.
Kde jsou tedy hlavní rozdíly mezi 1000 a 7500-korunovou elektrickou manikúrou? V kvalitě, otáčkách, designu a celkovém provedení. Skutečně drahé modely jsou určeny hlavně pro profesionální použití v salonech, takže jsou uzpůsobeny na častý a dlouhý provoz. Proto většinou disponují bezpečnostními funkcemi, mají chlazení a jsou jednodušší na obsluhu.
Elektrická manikúra – postup, jak na to
Elektrickou manikúru můžete využívat na několik účelů. Ošetřování pokožky v okolí nehtů, úpravu vašich vlastních nehtů, "demontáž" těch umělých atd. Proto je i způsob jejího používání různý. Abychom poradili co největšímu počtu z vás a zároveň nevěnovali jednotlivým postupům dalších 10 stran, připravili jsme si pro vás jakýsi obecný návod, který zahrnuje základní pravidla při používání elektrické manikúry, způsob přípravy a samotný postup ošetřování nehtů.
Základní pravidla používání elektrické manikúry
Předtím, než se pustíte do přípravy brusky a samotného broušení, byste měli vědět, co přesně jdete s tímto zařízením dělat. Mokrá a suchá manikúra nesmí probíhat stejně, brusku na nehty byste neměli využívat k ošetřování kůže na chodidlech a vaše vlastní nehty potřebují jiné zacházení než ty umělé.
1. Suchá versus mokrá manikúra a pedikúra
Každou elektrickou brusku na nehty lze využívat na mokrou i suchou manikúru a pedikúru, samozřejmě, ne přímo ve vaně. Musíte však použít jiné nástavce. Jeden druh nástavců je totiž určen pouze na suchou a druhý pouze na mokrou manikúru a pedikúru. Při mokré manikúře musíte vaše ruce nebo chodidla namočit na delší dobu do vody, aby nehty i pokožka změkly. Pozor, na mokrou manikúru a pedikúru používejte zásadně nástavce pro tento účel, jinak byste si mohli ublížit.
2. Úprava přirozených a umělých nehtů
Na úpravu umělých nehtů byste měli používat titanové, karbidové nebo keramické nástavce a pracovat s vyššími otáčkami. Pokud byste však použili ty z jiného materiálu, nic hrozného by se nestalo. Manikúra by vám pouze trvala déle. Při úpravě vašich vlastních nehtů však musíte být extrémně opatrní. Používejte pouze diamantové, safírové nebo papírové nástavce a brusku nenastavujte na příliš vysoké otáčky. Mohli byste si ublížit (spálená kůže, nehet zbroušený až do masa atd.).
3. Použití elektrické brusky na nehty, na kůži
Nemluvíme o kůži kolem nehtů a kůžičce, která se nachází na nich, ale o kůži na chodidlech a dlaních. Mnozí lidé nerozumí, jaký je vlastně rozdíl mezi elektrickou bruskou na nehty a elektrickým pilníkem na chodidla. První typ zařízení je určen k ošetřování nehtů, druhý zas na ošetřování kůže.
Na bruskách na nehty jsou nástavce, které jsou tvarem uzpůsobeny pro úpravu nehtů. Ošetřování ztvrdlé kůže na chodidlech či dlaních by vám s nimi proto trvalo dlouho, navíc, mohli byste si ublížit. Některé z nástavců však mohou být vhodné na obrušování kuřích ok, starých mozolů či jiných malých ploch na těle, kde se nachází ztvrdlá kůže.
Ani používání velké brusné plochy elektrické brusky na chodidla na úpravu nehtů nemusí dopadnout nejšťastněji. V lepším případě si jen nechtěně obrousíte kůži kolem nehtů až "do živého", v tom horším můžete přijít o polovinu nehtu. Takže, předtím než se pustíte do manikúry či pedikúry, byste si měli zvolit správný typ zařízení. Samozřejmě, existují i univerzální modely, jakým je například elektrický pilník na nehty Scholl.
Příprava brusky
- Vyberte si vhodný nástavec a upevněte ho do hlavice brusky.
- Pozor, v případě brusek napájených ze sítě, se před instalací nástavce ujistěte, že nejsou "pod proudem".
- Po nasazení nástavce zkontrolujte, zda je hlavice upevněna. V případě potřeby ji dotáhněte. Nástavec musí pevně držet na svém místě.
- Zapněte brusku, a pokud je vybavena regulací otáček, nastavte je na nejnižší stupeň.
- Brusku přiložte k nehtu či kůži a otáčky zvyšujte postupně.
- Po skončení brusku odpojte ze sítě nebo vypněte.
Základní postup používání elektrické manikúry na úpravu nehtů
Tento postup je vhodný pro úpravu vlastních i umělých nehtů na způsob suché manikúry. Pozor, nemluvíme o "demontáži" staré vrstvy akrylu či gelu.
Postup při úpravě umělých a živých nehtů bude mírně rozdílný pouze v typu použitých nástavců. Při úpravě přirozených nehtů použijte safírové nebo diamantové frézky, popřípadě i papírové brusné kotoučky, při umělých ty keramické, karbidové či titanové.
- Umyjte si ruce a nechte je dokonale proschnout – kůže by neměla být ani náznakem vlhká.
- Pomocí jehlicovité frézky s jemnou zrnitostí odstraňte odumřelou kůžičku přilehlou k nehtu.
- Do brusky nasaďte válcovou frézku s jemnou zrnitostí. Ní vyhladíte povrch nehtu a zároveň ho zmatníte.
- Pozor, při broušení povrchu nehtu buďte extrémně opatrní. Na jednom místě nikdy nezůstávejte déle než 3 s a s nástavcem pohybujte pouze v jednom směru.
- Na závěr do brusky upevněte kuželovou keramickou frézku s jemnou zrnitostí. Pomocí ní opatrně dobrúste nehtovou kůžičku a vytvarujte okraj nehtové ploténky.
- Pokud je to nutné, nehty vyleštěte nylonovou frézkou a očistěte tou plstěnou.
- Po skončení úprav si omyjte ruce, nakrémujte je a na nehtovou kůžičku naneste speciální olej pro tento účel. Lakování a další vylepšování je jen a jen na vás.
Údržba sady na manikúru a pedikúru
Péče si do jisté míry vyžaduje i bruska samotná, její největší část však nutné věnovat nástavcem. Po skončení každé manikúry či pedikúry z brusky odstraňte všechny mechanické nečistoty. Je dobré, pokud ji skladujete v obalu, kde je chráněna před prachem a jinými vnějšími vlivy. V této chvíli vezměte všechny použité nástavce a:
- Očistěte je od kůže a nehtů
- K čištění nástavců můžete použít starý zubní kartáček nebo speciální kartáčky z nylonu či mosazi
- Nástavce vyčistěte také pomocí dezinfekčního prostředku
- Pokud nástavce používají více členů domácnosti, měli byste je po každém použití sterilizovat v horké vodě
- Pozor, před sterilizací si ověřte, zda je daný nástavec uzpůsoben na sterilizaci
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Věříme, že ještě nejste vyčerpaní natolik, abyste si nezvládli přečíst naše poslední rady, které se týkají elektrické manikúry a pedikúry. V odpovědích na nejčastější dotazy vám prozradíme například i to, zda jsou vhodné pro diabetiky.
Je lepší investovat do samostatné brusky nebo do elektrické manikérové sady?
Mohou elektrickou brusky na nehty používat diabetici, lidé s křečovými žilami...?
Jaká je spotřeba elektrických brusek na nehty?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek