Nejlepší sporttestery (chytré hodinky) 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Pomůžeme vám vybrat ideální produkt, který vás nezklame. Prohlédněte si výsledek našeho srovnávacího testu sporttesterů, který má podobu žebříčku těch nejlepších sporttesterů na trhu v letošním roce.

Sporttester

Sestavili jsme výsledky domácích i zahraničních testů od nezávislých agentur, vaše i naše recenze a hodnotenia. Přečetli jsme si stovky diskusí a názorů na fórech. Veškeré informace jsme spojili a toto je výsledek. TOP produkty v kategorii sporttester.

Nejlepší sporttestery

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Instinct 2X   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Polar Pacer Pro   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Garmin Forerunner 965   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Garmin Forerunner 255   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Suunto 5   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Sporttestery – recenze

Sigma, Garmin, Polar, Xiaomi – který sporttester je nejlepší? Ať už hledáte levný model, sporttester s GPS nebo přístroj vhodný na běhání, díky našim recenzím najdete, co hledáte.

Jak si vybrat sporttester

Pravidelný pohyb je pro zdraví podstatný, stále více lidí se proto zajímá o možnosti, jak si své výkony změřit. Pokud i vy patříte k lidem, které zajímá, zda se v pohybové aktivitě zlepšují, investujte do sporttesteru.

Tento přístroj na první pohled vypadá jako inteligentní hodinky, jeho primárním účelem však je sledování vašich sportovních výkonů. Jeho základem je komplexní systém obsahující několik senzorů, například GPS, akcelerometr, gyroskop či senzor srdečního tepu.

Inteligentní hodinky

Údaje jsou následně vyhodnocovány a vy získáte informaci o prejdenenj vzdálenosti, tepové frekvenci, prodělaném převýšení či čase. Údaje si můžete v telefonu nebo na počítači zobrazit na mapě, zaznamenat v tabulce či přes aplikaci sledovat zlepšování svých výkonů. Co by měl správný sporttester obsahovat?

Základní funkce

Hlavním účelem sporttesterů je měření tepové frekvence, mohou však obsahovat celou řadu funkcí a speciálních vlastností. Měření tepové frekvence je důležité, protože vám během tréninku umožní měnit intenzitu zátěže. Sporttester vám napoví, zda je trénink dostatečný i to, zda ho netřeba trochu zmírnit.

Monitorování tepové frekvence

Tuto funkci obsahuje kterýkoli sporttester, který si vyberete. Většina přístrojů snímá tepovou funkci prostřednictvím hrudního pásu, ne u všech je však součástí balení. Infomujte se o tom, jinak si ho budete muset dokoupit. Některé přístroje dokáží snímat tepovou frekvenci i přes snímač na zápěstí či ruce. Tento snímač je sice nenápadnější a pohodlnější, avšak není takový přesný jako hrudní pás a nevydrží pracovat tak dlouho. Snímače tepu na zápěstí nebo ruce třeba dobíjet poměrně často.

Sportovní hodinky

Co se hrudního pásu týká, signál z něj může být přenášen digitálního (kódovaně) nebo analogově (nekódovaně). Přístroje s analogovým signálem nejsou vhodné při cvičení ve skupině, protože by mohlo dojít k rušení signálu a přenosu do jiného zařízení. Digitální signál je na cvičení ve skupině lepší volba, protože sporttester a hrudní pás se spárují a nehrozí, že by váš přístroj zaznamenal tep jiného cvičícího. V případě, že cvičíte samotě, vám však analogový signal postačí.

Většina přístrojů dokáže určit oblasti tepové frekvence podle zátěže organismu, to znamená, že v případě vystoupení tepové frekvence z tréninkové zóny, vás zvukovým signálem na změnu upozorní.

Rychlost a vzdálenost

Pokud potřebujete během tréninku měřit čas a vzdálenost, kupte si sporttester s funkcíGPS. Můžete ji využít při běhání, na kole i na vodě. Vhodné je její použití na měření delších tras, protože tam dochází k menší odchylce.

Spálené kalorie

Spálené kalorie zajímají mnoho scvičiacich lidí, i sporttestery vám podle parametrů (pohlaví, věk, hmotnost a výška) dokáží tento údaj vypočítat. Ačkoli je tato hodnota je pouze orientační, můžete si pomocí ní porovnávat různé tréninkové plány, případně sledovat svůj pokrok při hubnutí.

Kompatibilita s telefonem/počítačem a paměť

Paměť na ukládání dat naměřených při trénincích je v současnosti výbavou mnoha sporttesterů. Modely se však liší nejen kapacitou paměti, ale i délkou uchovávání údajů. Ze získaných údajů přístroj dokáže zhodnotit vaši kondici i sledovat pokrok při tréninku.

Sporttester

Pomocí Bluetooth se sporttester připojí k aplikaci v telefonu nebo počítači. Některé sporttestery obsahují USB konektor, se kterým se dá přímo k počítači připojit. Větší přehled o svých aktivitách však můžete mít díky aplikacím, které jednotlivé sporttestery používají. Při výběru si zjistěte, zda je přístroj kompatibilní s vaším operačním systémem.

Volitelné příslušenství

Nejčastějším příslušenstvím, které ne vždy najdete v balení každých hodinek, jsou různé senzory. Může jít o hrudní pás pro měření pulsu, senzor na nohu pro přesnější měření počtu kroků a kadence při běhu či kole nebo senzor otáček kola pro přesnější měření rychlosti a ujeté vzdálenosti na kole.

Pokud plánujete svůj sporttester doplnit těmito senzory ujistěte se,zda podporují technologie bezdrátového připojení Bluetooth Smart, případně ANT+, které jsou využívány právě na komunikaci s bezdrátovými senzory.

Použití sporttesteru

Vzhledem k velký výběr sporttesterů je vhodné si přesně určit, na co chcete přístroj používat. Od použití se totiž odvíjejí funkce a vlastnosti přístroje a také jeho cena.

  • Hubnutí: Pokud chcete zhubnout, sporttester se vám určitě sejde. Prstroj vám pomůže udržovat tepovou frekvenci na optimální úrovni pro spalování tuků. Tepovou frekvenci míří každý sporttester, vhodné však je, abyste věděli i počet spálených kalorií a měli přehled o tom, zda cvičíte efektivně.
  • Běhání: Měření tepu a času, ujeté vzdálenosti či rychlosti běhu jsou užitečné funkce. Některé športetstery obsahují i speciální funkce (intervalový trénink, GPS, navigace), které ocení především pokročilí běžci. V případě, že běháte za každého počasí, poobezrajte se po vodotěsném přístroji, který odolá různým vlivům počasí.
  • Cyklistika: Pokud je cyklistika vaše srdcovka, potřebujete víceúčelový přístroj, který odkáže vyhodnocovat několik sportovní aktivity. Pomocí funkce GPS vám bude víceúčelový sporttester měřit rychlost i ujetou vzdálenost. Vhodné je opět zvolit voděodolný sporttester, který v případě, že budete jezdit i za nepříznivých podmínek, oceníte.
  • Plavání: Sporttester můžete využít i pro měření svých plaveckých výkonů. V tomto případě je samozřejmě jako první požadavek voděodolnost a to, do jaké hloubky se s přístrojem můžete ponořit. Nejvhodnější je opět si vybrat z multifunkčních přístrojů, které jsou určeny pro více sportů.
  • Všestranný sportovec: Multifunkční sporttester potřebujete iv případě, že se věnujete více sportem.

Další důležité faktory výběru

Přestože je většina sporttesterů voděodolných, ne všechny snesou i ponoření do vody. Je totiž rozdíl, zda se s přístrojem vyberete běhat v dešti a zda s ním budete plavat. Ověřte si proto, nakolik odolný vodě vámi vybraný sporttester je.

Sporttester

Důležitá je také velikost displeje, protože právě na něm si díváte naměřené hodnoty. Většina sporttesterů obsahuje podsvícený LCD displej, v některých případech se dá displej rozsvítit ručně a použít jako baterka. Některé sporttestery zas mají dotykový displej.

Velikost sporttesteru při výběru také záleží, důležit je, aby vám sporttester při cvičení nezavazel a dobře bám seděl na ruce. Zajímejte se io baterii, kterou športtetster disponuje. Většina strojů obsahuje dobíjecí baterii, ty lepší vydrží za stálého užívání GPS i několik dní. Vybrat si můžete i sporttester s klasickou baterií, kterou budete muset jednou za čas vyměnit. Její výdrž závisí na množství využívaných funkcí.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Každý aktivní sportovec dobře ví, jak důležité je mít své výkony pod kontrolou a řádně změřeny.   Pokud jste vášnivým cyklistou nebo běžcem, GPS hodinky vám pomohou spolehlivě změřit vaši rychlost, ujetou vzdálenost, tempo, pulz a poskytnou další užitečné informace.   Stručně řečeno... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(88.6%)
Datum publikování: 19.02.2017
Datum poslední aktualizace: 25.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek