Sony WH-1000XM3 sluchátka přes hlavu – recenze, zkušenosti

výdrž baterie
kvalita zvuku
výkonné basy
perfektní zvuková izolace
pohodlné náušníky

Hodnocení:
(79.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní bezdrátová bluetooth sluchátka se speciální technologií pro eliminaci šumu a okolních ruchů. Nabízejí široký frekvenční rozsah od 4 a až do 40 000 Hz. Výdrž baterie je až 30 hodin. Sluchátka perfektně drží na uších a jsou z příjemného polstrovaného koženkového materiálu.

Nechybí také integrovaný mikrofon, díky kterému můžete využívat funkci handsfree. Kompaktní konstrukce sluchátek je složitelná. K sluchátkům je rovněž praktické cestovní pouzdro. Maximální citlivost 104 dB slibuje kvalitní zvukový projev. Sluchátka umožňují extrémně rychlé nabití. Nevýhodou může být poměrně vysoká cena.

Zaujaly vás bezdrátová sluchátka přes hlavu Sony WH-1000XM3? Najdete je na ✅  webu Heureka.cz.

Pohodlné a elegantní

Sony představilo v pořadí třetí generaci sluchátek, které dostaly označení WH-1000XM3. Předcházející modely splnili náročná kritéria, a proto i nároky v případě nové generace byly vysoké. V rámci designu Sony zůstal věrný klasice. Sluchátka nijak výrazně není z davu. Mnoha tento design přijde obyčejný a příliš jednoduchý. My však kvitujeme kvalitní materiály.

Sony WH-1000XM3 recenze

Náušníky jsou menší, a tak se nemusíte obávat králičích uší. Co se týče pohodlí, sluchátka na hlavě sedí perfektně a pohodlí neubývá ani při delším poslechu hudby. Ať už je využíváte při práci, nebo cestujete dlouhé hodiny. Jsou lehké a i přes plast, sluchátka působí konstrukčně kvalitně a odolně.

K sluchátkům je rovněž přibalené praktické pouzdro, které jistě potěší, pokud sluchátka balíte například do příručního zavazadla nebo je jen tak nosíte ve školní tašce. Náušníky mají koženkový povrch. Celkově je nošení velmi pohodlné. Přes léto se vám uši možná trochu zpotí, ale to není nic tragické.

Zvuková kvalita

Podařilo se třetí generaci posunout kvalitu reprodukce zvuku? Bez okolků, říkáme, že ano. Velké množství práce odvádí čip QN1, který obsahují sluchátka Sony díky ANC technologii brilantně filtruje zvuk a nabízí enormně vysoký výkon. Důkazem kvality zvuku je údaj 32 bitů.

Čip QN1 bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM3

Na jedno nabití zvládnou hrát až 30 hodin, což je i údaj, který udává výrobce. Akumulátor po vybití stačí nabíjet 10 minut a hudbu můžete poslouchat dalších pět hodin. Potěší i možnost dobíjet sluchátka prostřednictvím kabelu USB-C.

Sluchátka sice používají starší připojení Bluetooth 4.2, ale na kvalitě signálu není nic takové znatelné. Všechny funkce fungují rovněž stejně kvalitně. Ačkoli Bluetooth 5.0 by dokázalo ještě nějaký čas přehrávání přidat.

Specialitou jsou tři mikrofony na levém náušníku. Ti jsou určeny výhradně pro záznam vašeho hlasu při telefonování. Tedy handsfree je přítomno také. Kvalita během telefonování je rovněž na vysoké úrovni. Sluchátka mají i řadu dalších zajímavých funkcí, ke kterým se ještě dostaneme.

Nová úroveň ticha

Potlačení okolního hluku – právě to má být jeden z největších přínosů, které nová generace bezdrátových sluchátek WH-1000XM3 představila. Realita? Je to tak. HD Noise Cancelling Processor QN1, který jsme zmiňovali, je výkonnější, lépe šíří signál a potlačuje šum. Běžná ANC technologie by nedokázala tak precizně hluk a ruch odstraňovat. Rozdíl pocítíte i při méně kvalitní hudbě.

Velmi efektivní jsou i náušníky. Ty rovněž přispívají k potlačování ruchů z okolí. Bez hudby byste je klidně mohli používat jako špunty do uší.

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Sony WH-1000XM3

Úkolem sluchátek sice není, aby byly ticho, ale pokud ho potřebujete... Sony WH-1000XM3 ho udělají proto, abyste si kvalitní hudbu mohli opravdu vychutnat. Právě díky profesionálnímu odhlučnění můžeme říci, že tato sluchátka dokáží stejně efektivně reprodukovat basové tóny i výšky.

Je cena vysoká?

A teď zřejmě údaj, který mnohé od koupě Sony WH-1000XM3 odradí. Cena. Je pravda, že Sony se příliš nepoučil a opět natavit cenovou hladinu pořádně vysoko. Stejně jako předchůdci i třetí generace vaše peněženky pořádně zatíží. Je taková cena adekvátní?

Dotykové ovládání na pravém nášuníku je znakem komfortu, který není samozřejmostí. Po táhlém pohybu (swipe) směrem nahoru se změní skladba, swipe dole za změní hlasitost. Pokud rukou překryjete celou dotykovou plochu, sluchátka automaticky ztichnou.

Dotykové ovládání bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM3

Kvalitu zvuku, jakož i další nastavení si můžete nastavit v aplikaci. Jde o aplikaci Personal NC Optimizer, kde si můžete sluchátka nakalibrovat. Například i zvukový ekvalizér. Nechybí funkce NFC. Signál je stabilní bez šumu či výpadků. Kvalita zvuku je snad to nejlepší, co můžete do uší dostat.

Zkušenosti a recenze

Konstrukce je kvalitní, komfort je také silná stránka. Jak potvrdilo několik uživatelů, náušníky nepřekážejí ani po dlouhých hodinách. Na jedno nabití vydrží přibližně 30 hodin. Plusem je i pouzdro, které spolu se sluchátky dostanete. To se perfektně hodí na cesty. Bezproblémové spárování a schopnost přizpůsobit se náročnosti posluchače jsou plusy, které na sluchátkách oceňují uživatelé najviac.

Recenzie a zkušenosti s bezdrátovými sluchátky Sony WH-1000XM3

Závěrečné hodnocení

Nejlepší bezdrátová sluchátka na trhu? Říká se. My se neunáhlíme, ale rozhodně, je řadíme ke špičce. Pokud si někdo potrpí na extrémně kvalitní zvuk a možnost kalibrovat zvuky, využívat různé funkce, Sony WH-1000XM3 jsou krokem vpřed. Efektivní řešení v podobě extrémně kvalitního odhlučnění způsobily, že zvuk je čistý jako horské pleso. Skutečně, Sony WH-1000XM3 jsou inteligentní sluchátka, které nemohou zklamat.

Pozitíva

výdrž baterie
kvalita zvuku
výkonné basy
perfektní zvuková izolace
pohodlné náušníky

Negatíva

vyšší cena


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 19.08.2020
Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sluchátka 2024 – recenze, test, srovnání

Když kupujete sluchátka podle popisků v obchodě a spoléháte se na rady od prodavače, je to vždy jako loterie. Máte 50% šanci, že koupíte kvalitní model a 50% šanci, že si zvolíte špatně hrající produkt. Právě proto jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co v oblasti sluchátek v momentálně době na trhu najdete. Pokud si vyberete kterýkoliv z těchto modelů, na 100% si zvolíte... Přečíst článek

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Jak pečovat o bezdrátová bluetooth sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka do uší

Sluchátka patří k předmětům, které dennodenně používáme, podobně jako např. telefon, ale příliš málo času věnujeme jejich údržbě. Při denním používání se však na sluchátkách zachycuje množství špíny a bakterií. Proto bychom měli dbát na jejich čistotu, stejně jako dbáme na čistotu svého... Přečíst článek


Přidat komentář